Populiarus tinklaraštininkas lankėsi Jurbarke: pasižiūrėkite, ką jis pamatė (video)
Jurbarko mieste visai neseniai svečiavosi žinomas video tinklaraštininkas Aleksandras Pekarskas, kuriantis populiarius filmukus apie Lietuvą. Jo kanale „Mano Lietuva“, kurį galima rasti YouTube tinkle, paskelbtas 15 minučių trukmės vaizdo įrašas apie Jurbarką – vyras dviračiu keliavo po miestą, stabteldamas jį sudominusiose erdvėse. Atkreipiamas dėmesys, kad po Jurbarko miestą jis važinėjo itin karštą dieną – tvoskė 30 laipsnių karštis.
Atkreipsime dėmesį, kad Aleksandras apie Jurbarką, kaip ir apie kitus miestus, miestelius, pasakoja rusų kalba. Vyras yra gimęs ir augęs Kazachstane, tačiau jo šaknys – Lietuvoje. Aleksandro senelis buvo lietuvis, ištremtas į Kazachstaną. Aleksandras, būdamas 25-erių metų persikėlė gyventi į Rusiją - Krasnodaro krašte praleido dar penkerius metus, o tada galiausiai nusprendęs grįžti į tėvynę, Lietuvą. Jam čia taip patiko, kad apsigyveno - su žmona Julija įsikūrė Alytuje. Vyras mokosi lietuvių kalbos.
Jis pats yra pasakojęs, kad mintis kurti pažintinius vaizdo įrašus jam kilo keliaujant po Lietuvą. Šios šalies miestai, miesteliai jam taip patiko, kad skambindavo savo giminaičiams ir dalindavosi savo įspūdžiais telefonu. „Tada pagalvojau, kam skambinti kiekvienam ir pasakoti, jeigu galiu viską tiesiog nufilmuoti ir paskelbti Youtube kanale, kad pamatytų ne tik giminaičiai, bet ir visas pasaulis“, - apie save pasakoja jis.
Po Jurbarką Aleksandras keliavo dviračiu, pradėdamas ekskursiją nuo Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios, užsukdamas ir apžiūrėdamas Vytauto Didžiojo gatvės pastatus, ilgėliau apžiūrėdamas Kauno gatvę: stabtelti prie Sinagogų aikštės memorialo, prie skulptūrų, įamžina skverelius. Įspūdį jam padaro ir nauja autobusų stotis, pasivažinėdamas paimsriu įamžina atnaujintą skeitparką, apsilanko Dvaro parke, ilgėliau užsibūna naujame Mituvos slėnio parke. Pasidalina ir Dariaus ir Girėno gatvės vaizdais, atkreipdamas dėmesį į medžius, skverus ir renovuotus daugiabučius. Užsuka į bibliotekos parką ir pačią biblioteką. Pasivažinėja po gyvenamuosius kvartalus, atkreipdamas dėmesį į privačius namus nei aplinką.
„Šis miestelis mums patiko. Jame daug lankytinų vietų. Yra ką pamatyti. Nors mieste vyksta daug statybos ir remonto darbų, tačiau yra prižiūrimas - švaru, kaip ir daugumoje kitų Lietuvos miestų“, - įrašo pabaigoje apibendrino jis.
Plačiau skaitykite „Mūsų laike“.
Dragunavičių į komunalinį, po to vėl į vandenis
Savivaldybės paskelbti konkursai. Ar vadovauti biudžetinei įstaigai sunkiau negu įmonei?