Pomidorai galiūnai! Pasidžiaukime derliumi

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietė Irena Rukšnaitienė į redakciją užsuko pasidžiaugti pomidorais galiūnais. Pomidorų veislei pavadinimą „Galiūnai“ Irena Rukšnaitienė sugalvojo pati, mat jos šiltnamyje šie ne tik gausiai užderėjo, bet dar ir stebina savo dydžiu. Sako, pasvėrus vieną didžiausių „galiūnų“, svarstyklės rodė kilogramą. Dauguma jų sveria 500–700 gramų.

 Irena pasakoja, kad sėklų parduotuvėse jau seniai nebeperka, kasmet jų pati prisiruošia. Atrenka labiausiai patikusių pomidorų sėklytes ir kitais metais pasėja daigus. Sėklomis dalijasi ir su pažįstamais, nes šie išvydę jos šiltnamiuose tokio dydžio pomidorus, nori ir patys panašių užsiauginti.

Moteris sako, kad šie metai išskirtiniai – ką pasodinsi, tas auga, bujoja. Ant vieno kero apie 50 pomidorų sunoksta. Lapus ji karpo tik iki tos vietos, kur prasideda žali pomidorai – taip derlius būna dar gausesnis, šakutės mažiau lūžta. Pomidorų atsargomis Irena apsirūpino užtektinai, tad dabar vaišina tuos, kas šių daržovių neužsiaugina. Ir konservuoja, ir spaudžia sultis. „Mūsų laikui“ atnešė pomidorų galiūnų ne tik pasigėrėti, bet ir skonį patikrinti. Ragavom, džiaugėmės ir dėkojame Irenai už vaišes.

Irena Rukšnaitienė pagal savo specialybę – agronomė, todėl daržininkystė jos mėgstama sritis. Ypač jai patinka eksperimentuoti, auginti ne tik daržoves, bet ir vaismedžius, gėles. „Bandymus darau su visais augalais. Mano užaugintas persikas tiek vaisių atvedė, kad viršūnė nulūžo,“ – pasakoja Irena, atviraudama, kad be sodo, daržo ir gėlių ji negalėtų gyventi.

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai