Pirmieji žingsniai link ugniagesio gelbėtojo profesijos

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pagaliau turi jaunųjų gelbėtojų būrelį. Trykštantys entuziazmu vaikai rugsėjo 12 d. dalyvavo pažintiniame susitikime su šios įstaigos darbuotojais. Mažesniuosius būrelio narius į susitikimą atlydėjo tėvai, kiti savarankiškai - dviračiu ar paspirtuku atriedėjo į tarnybos kiemą. Vedini smalsumo mažieji laukė kada pagaliau galės susipažinti su kasdieniu gelbėtojų darbu.    

„Tauragės ir Šilalės apskrityse jaunųjų ugniagesių būreliai jau yra. Dabar turime ir mes. Labai palaikau šią mūsų viršininko Tomo Statkaus iniciatyvą ir manau, kad vaikams tai tik į naudą“, - sakė ugniagesys gelbėtojas, sporto klubo „Pantera“ vadovas ir treneris Mindaugas Smirnovas, kuris vaikus ruoš įvairioms sportinėms rungtims. Teorines paskaitas dėstys Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadas Tomas Statkus bei kiti inspektoriai.

Vyksiančių pratybų metu vaikai susipažins su ugniagesybos sporto, alpinizmo pagrindais, gebės saugiai naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, sužinos kaip tinkamai elgtis ir suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei, kol atvyks profesionali pagalba.

„Mūsų ugniagesių gelbėtojų darbas turi būti šviečiamasis nuo pat mažų dienų. Vaikams ir paaugliams reikia perduoti elementarius saugumo dalykus“, - sakė Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadas T. Statkus. Vadas džiaugiasi, kad tokiame miestelyje kaip Jurbarkas ši idėja pradėta įgyvendinti. Tikimasi, kad ateityje ji bus išlaikyta sėkmingai.

Jaunieji gelbėtojai dalyvaus visuose būrelio metu vyksiančiose veiklose, kur turės galimybę tobulėti, įgyti naujų įgūdžių sprendžiant problemas, priimant sprendimus, turės galimybę reikšti nuomonę, lavinti kūrybiškumą, dalyvaus teminiuose žaidimuose, galės atskleisti turimus sugebėjimus, pasidalinti patirtimi su bendraamžiais. Būrelio nariai taip pat turės galimybę dalyvauti tarptautiniuose ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos organizuojamuose renginiuose, stovyklose, sąskrydžiuose, varžybose.

Gelbėtojas M. Smirnovas džiaugiasi tokia vaikų gausa ir tikisi, kad liks tie vaikai, kuriems ši veikla iš tikrųjų patiks. Šiuo metu būrelyje užsiregistravę dvidešimt vaikų. Jauniausiam – septyneri, vyriausiam – trylika metų.

Pažintinio susitikimo metu būrelio nariai turėjo puikią progą susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, turima technika, įranga bei kitais prietaisais, be kurių būtų neįmanoma apsieiti bet kokioje pavojingoje situacijoje.

Vos tik atvykę į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, jaunieji gelbėtojai turėjo puikią progą pamatyti, kaip šios įstaigos automobiliai išvyksta į incidentus, mat tuo metu Jurbarko mieste, prie turgaus liepsnojo konteineriai.

Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadas Tomas Statkus būrelio nariams pristatė pagrindinę ryšio priemonę - raciją, per kurią iš bendrojo pagalbos centro (112) gaunami pranešimai apie vykstančius incidentus.

Jaunieji ugniagesiai gelbėtojai smalsiais žvilgsniais apžiūrinėjo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpas, lankėsi administracijos darbo kabinetuose, sporto salėje, kurioje gelbėtojai sportuoja (jiems tai yra privalpma). Tačiau daugumos vaikų akis traukė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vado Tomo Statkaus kabinete besipuikuojantis žaislinis automobilis, taip vadinamas gaisrinėmis autokopėčiomis, taip ir norėjosi tokį paliesti „Šią dovaną gavau tada, kai mane paskyrė į šia pareigas. Tai buvo mano kolegų dovana. Tokį automobilio modelį gavau būtent todėl, kad Jurbarko priešgaisrinė tarnyba tokių gaisrinių autokopėčių neturi. Tikiuosi, kad bendromis pajėgomis mums pavyks jį įgyti“, - sakė T. Statkus.

Po trumpos ekskursijos po įstaigos patalpas mažieji apžiūrinėjo garažuose stovinčias transporto priemones – autocisternas bei sėdėjo gelbėtojų valtyje. Vėliau jiems praktiškai buvo parodyta kaip gaunama informacija apie incidentą ir kaip gelbėtojai išvyksta į taip vadinamą ektremalią situaciją.

„Mūsų tikslas - jaunuosius gelbėtojus įtraukti į sportą, kad jie galėtų dalyvauti įvairiose sportinėse apskričių varžybose, o vėliau galbūt ir respublikinėse“, - sakė gelbėtojas M. Smirnovas. Gelbėjimo tarnybos vadas džiaugiasi M. Smirnovo 18 metų ugniagesio gelbėtojo darbo patirtimi, kurią bus stengiamasi perduoti mažiesiems.

Šiandien vyks kitas būrelio narių susitikimas, kurio metu visų laukia išties įspūdingas reginys – planuojamas padegti automobilis, kurį gelbėtojai užgesins ir sukarpys specialia įranga. „Tai bus pratybos ne tik gelbėtojams, bet ir vaikams, kurie turės puikią progą savo akimis pamatyti kaip viskas vyksta“, - sakė M. Smirnovas.

Taigi visus vaikučius, norinčius prisijungti prie šio būrelio, kviečiame registruotis. Ar esi berniukas ar mergaitė, jei tau nuo 7 iki 17 metų ir nori atsikratyti baimės, įgyti pasitikėjimo savimi, išmokti pirmosios medicininės pagalbos, dalyvauti stovyklose bei seminaruose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, išbandyti save ištvermės reikalaujančiuose konkursuose, susipažinti su gelbėtojo ugniagesio profesija, išmokti gesinti gaisrus, alpinizmo pagrindų ir dalyvauti sporto varžybose, ateik į jaunųjų gelbėtojų būrelį. Tel. pasiteirauti 8 698 32 406, el. paštas m.smirnovas@gmail.com.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tautodailinkų Reginos ir Prano Poškų kvilingo (popieriaus rankdarbių) ir šiaudelių aplikacijų paroda

Tautodailinkų Reginos ir Prano Poškų kvilingo (popieriaus rankdarbių) ir šiaudelių aplikacijų paroda  0

Method Feeder žvejybos esmė

Method Feeder žvejybos esmė  0

Sukurkime kalėdinę nuotaiką

Sukurkime kalėdinę nuotaiką  0

Jurbarko bardų klubo narių renginių ciklas PENKTADIENIO VAKARAS SU BARDU

Jurbarko bardų klubo narių renginių ciklas PENKTADIENIO VAKARAS SU BARDU  0

Paroda „Sūduvių žemė: PA(si)likimai“ Jurbarko krašto muziejuje

Paroda „Sūduvių žemė: PA(si)likimai“ Jurbarko krašto muziejuje  0

Prasideda teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė“

Prasideda teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė“  0

Smalininkuose prasideda žemaitukų žygis į Klaipėdą

Smalininkuose prasideda žemaitukų žygis į Klaipėdą  0

Mokytoja pataria, kaip mažuosius sudominti knygomis

Mokytoja pataria, kaip mažuosius sudominti knygomis  0

Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“ švenčia savo dešimtmetį

Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“ švenčia savo dešimtmetį  0

Kasmetinės neįgaliųjų „Sporto varžytuves 2023“

Kasmetinės neįgaliųjų „Sporto varžytuves 2023“  0

Jurbarkiečiai šoko kartu su visa Lietuva

Jurbarkiečiai šoko kartu su visa Lietuva  0

Raudonė kviečia į Rudens lygiadienio apeigas ir Baltų vienybės dienos minėjimą

Raudonė kviečia į Rudens lygiadienio apeigas ir Baltų vienybės dienos minėjimą  0

Pėsčiųjų žygis „Kunigaikščio Gedimino takais. Veliuona“

Pėsčiųjų žygis „Kunigaikščio Gedimino takais. Veliuona“  0

Įdomybės apie flat white kavą

Įdomybės apie flat white kavą  0

„Sveikas, rugsėji“, - jaunimas tars Pilies I bibliotekoje

„Sveikas, rugsėji“, - jaunimas tars Pilies I bibliotekoje  0

Panemunės pilyje laukia įdomus savaitgalis

Panemunės pilyje laukia įdomus savaitgalis  0

Skaitymai su šunimi

Skaitymai su šunimi  0

„Dovana Jurbarko miestui“ – sukrečiantis kūrinys ir pasaulinio garso kompozitoriaus viešnagė

„Dovana Jurbarko miestui“ – sukrečiantis kūrinys ir pasaulinio garso kompozitoriaus viešnagė  0

Kalėdos – tai šventė, kurios metu išreiškiamas dėkingumas ir meilė

Kalėdos – tai šventė, kurios metu išreiškiamas dėkingumas ir meilė  0

Jurbarkietei pavyko išauginti čiurlių jauniklius

Jurbarkietei pavyko išauginti čiurlių jauniklius  0

Žymusis Argentinos kompozitorius pirmą kartą istorijoje atvyksta į Lietuvą

Žymusis Argentinos kompozitorius pirmą kartą istorijoje atvyksta į Lietuvą  0

Paminėti 34-ąsias Baltijos kelio metines kviečia prie J. Žemaičio vadavietės

Paminėti 34-ąsias Baltijos kelio metines kviečia prie J. Žemaičio vadavietės  0

Populiarus tinklaraštininkas lankėsi Jurbarke: pasižiūrėkite, ką jis pamatė (video)

Populiarus tinklaraštininkas lankėsi Jurbarke: pasižiūrėkite, ką jis pamatė (video)  3

Skirsnemunė kviečia į jubiliejinę šventę

Skirsnemunė kviečia į jubiliejinę šventę  0

Mūsų partneriai