Panemunės pilyje koncertuos unikali bliuzo ir džiazo žvaigždė (video)
Rugpjūčio 10 dieną Jurbarko rajone, Panemunės pilyje, gerbėjai galės išgirsti unikalią žvaigždę – dainininkę, muzikos kūrėją ir prodiuserę, gitaros virtuozę, net du Grammy apdovanojimus pelniusią atlikėją Gaby Moreno.
Tarptautinio festivalio „Džiazo dienų Tauragėje 2023” klausytojams šiemet sekasi – festivalio scenose galima išvysti ir, be abejo, išgirsti pačius tituluočiausius džiazo pasaulyje atlikėjus. Atrodo, vos prieš keletą savaičių publika plojo Vladimirui Tarasovui, pasaulio muzikos kritikų pripažintam geriausiu ne tik Europos, bet ir pasaulio džiazo atlikėju (būgnininku). O netrukus festivalio klausytojai bliuzo ir džiazo gerbėjai galės išgirsti dar vieną žvaigždę – dainininkę, muzikos kūrėją ir prodiuserę, gitaros virtuozę, net du Grammy apdovanojimus pelniusią atlikėją Gaby Moreno.
Esate klausę „ispangliško folk soulo“ (Spanglish folk soul)? Tai – išskirtinis skambesys, kurį pirmą kartą į Lietuvą atveža Gaby Moreno! Ji laisvai laviruoja tarp bliuzo, džiazo ir latino muzikos, užburdama plastišku, aistringu balsu. Latin Grammy laureatė, Emmy nominantė kuria, dainuoja anglų bei ispanų kalbomis. O jas apjungusi, sumaišo unikalų „ispanglišką“ kokteilį! Gaby Moreno muzikinė karjera įsibėgėjo, kai iš gimtosios Gvatemalos ji persikėlė į Los Andželą. Laimėjusi Johno Lennono dainų kūrėjų konkursą, netrukus atlikėja išleido debiutinį albumą, o po jo sekė itin intensyvus koncertinis laikotarpis. Greta solinių pasirodymų, scena ji dalijosi su muzikos garsenybėmis - Bono, Andrea Bocelli, David Gray, Tracy Chapman, Hugh Laurie, Buena Vista Social Club ir daugeliu kitų.Šiandien Gaby muzika skamba tiek didžiausiose scenose, tiek filmų, serialų garso takeliuose, tiek prodiusuojamų atlikėjų koncertuose. O savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu ji pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos.Vilniuje atlikėja atvers duris į savo pasaulį, užtikrintai pažadėdama, kad kiekvienas atras kažką sau: „muzika turi fenomenalią žmonių suvienijimo galią, kalbėdama tiesiai į širdis. Kiekviena daina sukuria skirtingą nuotaiką, tad tik jūs nuspręsite, ką išsinešite iš koncerto – romantiškos baladės nostalgiją ar pašėlusią roko energiją“.
Maria Gabriela Moreno Bonila gimė Gvatemalos sostinėje. Nors Gabrielos tėvai nebuvo turtingi, jie suteikė dukrai visas galimybes tobulėti muzikos srityje, mokytis dainavimo. Mergaitė uoliai lankė pamokas, puikiai mokėsi ir netrukus visus stebino susiformavusiu savotišku atlikimo stiliumi. Kai keturiolikmetė Gabriela Moreno atvyko pasisvečiuoti į Niujorką, gatvėje ji išgirdo dainuojant afroamerikietę. Ir sustingo. Atgavusi žadą, Gaby paklausė dainininkės, kaip vadinasi muzikos stilius, kurį ji atlieka. Moteris, pažvelgusi į Gabrielą, atsakė: „Tai - bliuzas, mieloji“.2000 metų pabaigoje Gaby apsigyvena Los Andžele, kur imasi aktyvios veiklos: suburia atlikėjų kolektyvą, įrašo debiutinį albumą, kurią muziką vaidybiniams bei dokumentiniams filmams irtelevizijos serialams bei šou, laimi keletą muzikinių konkursų ir net nominuojama „Emmy“ apdovanojimams. 2009 metais ji leidžiasi į pasaulinį turne su žymiąja Tracy Chapman. Vėliau koncertuoja su „Calexico Punch Brothers“, Hugh Laurie ir jo grupe „The Copper Bottom Band“, Bono, Andrea Bocelli ir daugeliu kitų, išleidžia keletą albumų anglų ir ispanų kalbomis, gastroliuoja abiejose Atlanto pusėse. 2020 metais ji tapo pirmąją iš Gvatemalos kilusia UNICEF geros valios ambasadore.Praėjusiais metais Gaby Moreno išleido albumą „Dreamers Dream On“ bei savo septintąjį solinį albumą „Alegoría“, kuris buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimams. Apie šios atlikėjos pasiekimus būtų galima rašyti daug, vardinti apdovanojimus, žodžiais aprašinėti jos unikalų dainavimo stilių bei aksominį valsą bet ar verta? Gal geriau pasinaudoti proga ir išgirsti gyvai?
Unikalios atlikėjos koncertas - rugpjūčio 10 dieną, 19 valandą, Panemunės pilyje (Jurbarko raj.). Bilietai platinami kakava.lt.
Organizatorių inform.
Dragunavičių į komunalinį, po to vėl į vandenis
Savivaldybės paskelbti konkursai. Ar vadovauti biudžetinei įstaigai sunkiau negu įmonei?