Nida – prestižu dvelkiantis Lietuvos kurortas

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ar žinote, kuriame Lietuvos kurorte kasmet apsilanko daugiau nei 700 tūkstančių svečių? Ar žinote, kuri Lietuvos vieta sužavi keliautojus harmoningais pušynų fragmentais, balto smėlio paplūdimiais ir jaukiais pasivaikščiojimų takais? Dar viena užuomina – tai Lietuvos gyvenvietė, į kurią patenkama su keltu. Tikriausiai jau nebelieka abejonių, jog tai – Nida.

Poilsis Nidoje taps pilnaverčiu, jei žinosite populiariausias Nidos lankytinas vietas, pasidomėsite nuoma Nidoje ir maitinimo įstaigomis.

Nuoma Nidoje – pirmas žingsnis planuojant atostogas

Jei jau nusprendėte, kad atostogausite Nidoje, tuomet jums itin aktualiu klausimu turėtų būti apgyvendinimo galimybės. Kad būtų lengviau išsirinkti apartamentus, atsakykite į kelis klausimus: ar svarbią reikšmę teikiate apgyvendinimo lokacijai (norite, jog tai būtų centras, iš kurio visi Nidos lankytini objektai būtų pasiekiami greitai ir patogiai)? Ar Jums svarbu, kad apgyvendinimo įstaigos šeimininkai būtų svetingi, malonūs ir draugiški? Ar norite gyventi kambariuose, kurie įrengti patogiai, kuriuose dvelkia jauki namų atmosfera bei jaučiamas kuklios prabangos pulsas? Norite konkurencingos kainos ir kokybės santykio? Jei į daugumą šių klausimų atsakėte teigiamai, tuomet turėtumėte išbandyti kambariu nuoma Nidoje „Nidos gaiva“.

Pasak poilsio namų savininko Ričardo Petrikausko, ši nuoma Nidoje, šis apartamentų pasirinkimas kiekvienam svečiui paliks gražius prisiminimus ir nenumaldomą norą sugrįžti. Be to, svečiai patikina, jog „Nidos gaiva“ apartamentuose ne tik su šiluma ir meilę įrengti kambariai, bet ir puiki vieta, iš kurios Kuršių marias galima pasiekti per kelias minutes, o Baltijos jūrą – vos per 10 minučių.

Poilsis Nidoje – skanus maistas kiekvienam skoniui

Nida – žvejų kraštas. Todėl nenuostabu, kad čia vyrauja žuvis ir įvairiausi iš jos pagaminti patiekalai. Nidoje galima rasti vietų, kuriose atsiskleidžia tobulo skonio nepamirštamoji Rytų Prūsijos virtuvė (XIX a.). Ir vienas iš populiariausių tokių vietų patiekalų – karštai rūkyta lašiša su įvairiausiais garnyrais.

Šiame Lietuvos kurorte ne tik seną, bet tikrą istoriją menantys žuvies patiekalai, tačiau ir šiuolaikiški užkandžiai. Kiekvieno turisto skoniui, kiekvieno Nidos svečio skaniems pusryčiams, sotiems pietums ir gardžiai vakarienei. Poilsis Nidoje vilioja ir jaukiomis mažomis kavinukėmis, ir erdvesniais restoranėliais ir tradicinėmis, dešimtmečius skaičiuojančiomis užeigomis.

 Lankytinos vietos Nidoje – būtinas gerų atostogų atributas

Poilsis Nidoje turėtų būti lydimas ir įsimintinų lankytinų vietų. Pasak poilsio namų savininko Ričardo Petrikausko, būtina pasigrožėti Nidos simboliu tapusiu Švyturiu, susipažinti su Tomo Mano vasarnamiu ir jame veikiančia ekspozicija, aplankyti V. K. Mizgirių gintaro galeriją-muziejų, autentiškus senųjų žvejų namus (etnografinę sodybą, kurioje unikalūs baldais, ornamentuotos kėdės, išpuoštos kraičio skrynios, to meto indai ir kitais ūkyje naudoti daiktai, įvairūs žvejybos reikmenys) ar Kurėnų vėtrungių ekspoziciją.

Taip pat lankytinos vietos Nidoje apima ir gamtos grožį. Nidos vardą stipriai populiarina joje stūgsanti Parnidžio kopa, nuo kurios atsiveria įspūdingo grožio vaizdai į Kuršių marias ir Baltijos jūrą;Urbo kopa, nuo kurios galima apžiūrėti minėtą Nidos švyturį, aplankyti prancūzų belaisvių kapines; gamtos apsuptis ir, be abejo, bet kuriuo metų laiku žavinti ir nustebinti sugebanti Baltijos jūra, šalia kurios nerealaus grožio balto smėlio paplūdimys...

Lankydami populiariausius Nidos objektus, susipažinsite ir su įvairiais paminklais – pirmuojo Nidos apželdintoju G. D. Kuvertu, prancūzų filosofu, Nobelio literatūros premijos laureatu Žanu Poliu Sartru, maestro Vytautu Kernagiu.

Beje, pavargę nuo ekskursijų svečiai kviečiami prisėsti ant legendinės Neringos krėslo. Tai autentiška vieta, turinti netgi savo legendą – Neringa buvusi milžinė tobulo grožio mergaitė, kuri audros metu gelbėdavusi jūros žvejų laivus bei gindavusi vietinius gyventojus nuo audrų, o galiausiai ir supylusi pačią Kuršių neriją...

Keliautojai ir svečiai sako, kad Nida yra Nida. Ir jeigu čia apsilankei vieną kartą, būtinai sugrįši dar daug kartų... Nes tai magiška vieta, savo grožiu pritraukianti ir nepaliekanti abejingo nei vieno lankytojo.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai