Nacionalinis diktantas. Jurbarkiečius trikdė paini tiesioginė kalba

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sunkių žodžių nebuvo, bet sunkumų kėlė tiesioginės kalbos, kurios tekste buvo daug, skyryba. Taip kalbėjo ir seserys studentės Martyna ir Kotryna, savivaldybės darbuotoja Audronė, kurios penktadienio rytą atėjo į Jurbarko viešąją biblioteką rašyti Nacionalinio diktanto. Jų žodžiais, buvo sunku atskirti, kur baigiasi tiesioginė kalba ir kur prasideda autoriaus žodžiai.

 

 

Iš viso tą kovo 8-osios rytą  Jurbarko bibliotekoje pasitikrinti lietuvių kalbos žinias panoro 10 jurbarkiečių.

 

Šiųmetinis diktanto tekstas – netradicinis, parašytas dainų tekstų autorės, dainininkės Miss Sheep- Dovilės Filmanavičiūtės, kurį įgarsino Marijus Žiedas.

 

Kovo 8 dieną Lietuvoje ir už šalies ribų buvo rašomas nacionalinis diktantas. Jo tekstas 11 val. buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Konkurso dalyviai varžėsi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

 

II etapas – diktanto finalas balandžio 13 d. 11 val. Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (padarę iki 4 klaidų).

Nacionalinio diktanto nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.

 

 

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai