Laivu iš Jurbarko į Nidą – mėgautis pakrančių vaizdais ir kurorto malonumais

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Užgesus laužams, išplaukus vainikams ir nutilus muzikos akordams Joninės nesibaigė. Šventinis laisvadienis daugelį jurbarkiečių (ir ne tik) įpareigojo dieną praleisti kitaip, nei įprastą savaitgalį. Vieni tęsė sveikinimų  prie stalo maratoną, kiti lėkė į gamtą, prie vandens, o kai kam pasisekė suderinti visus malonumus – ir atšvęsti, ir prie vandens pabūti, ir įspūdžių pasisemti. Tą trečiąją grupelę ir sutikome ankstyvą Joninių rytmetį Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje, lipančią į čia prisišvartavusį nedidelį laivą. Pakalbinus rekreacinio laivelio kapitoną Algimantą Lužą ir keleivius, paaiškėjo ir kelionės tikslas – pajūris, tiksliau Nida. Kurorte praleisti laisvą nuo darbų trečiadienį suplanavo šeimos ir pavieniai keliauninkai  iš Jurbarko, Šakių, Vilkaviškio, Kauno rajonų.

Joninių rytmetį A. Lužo suplanuota pramoginė kelionė į pajūrį – ne atsitiktinė išvyka laivu. Nuo birželio tokie reisai į Nidą planuojami kiekvieną savaitę, o šis plaukimas jau trečias. Tokia paslauga buvo organizuojama ir ankstesnių vasarų sezonais, tik su tam tikromis pertraukomis. Pernai vandens kelionės į Nidą buvo pristabdytos dėl išsiskirsčiusios komandos. Mažiau plaukiojo ir pats kapitonas, kitaip tariant, „leido kitiems pabandyti“. Šiemet nusprendė tradiciją atgaivinti. Tam atsirado kelios priežastys. Viena jų, pažįstamų ir draugų prašymai ir klausimai, kada gi pagaliau atnaujins pamėgtą maršrutą į pajūrį. Kita priežastis – į gerąją pusę pasikeitę vandens keliai. Šiais metais, kaip niekad, daug dėmesio buvo skirta sekliausių vietų Nemune išgilinimui. Ko gero, tai daryta ruošiant vandens kelią iš Kauno plaukiančiai „Raketai“, tačiau iš to išlošė ir mažesnių laivelių, tokių kaip šis, savininkai.

Pagilintas ne tik Nemunas, bet ir Jurbarko mažoji laivelių prieplauka, kurioje A. Lužo laivas pasitinka turistauti susiruošusius keleivius. Ne tik iš Jurbarko ir aplinkinių miestų, bet ir tolesnių. Iš čia ryte įprastai 8 val. išplaukiama į Nidą, o vakare, pailsėjus ir prisipramogavus, sugrįžtama į tą pačią vietą prieplaukoje. Kelionė į vieną pusę užtrunka 3,5–4 valandas. Jei labai vėjuota, valanda ilgiau. Pasivaikščiojimui po Nidą skiriama maždaug 6–7 valandos.

Ne vienerius metus Nemune plaukiojančiam rekreaciniame laivelyje gali tilpti 35 keleiviai. „Tai pats pirmasis laivas, kuriuo pradėjome pažintinius maršrutus. Dabar šiek tiek modernizavome, pagerinome, pritaikėme didesniam žmonių skaičiui. Dažniausiai paliekame porą vietų rezervinių, nes keleiviai mėgsta patogumą“, – pasakoja laivo šeimininkas. Kelionė į abi puse suaugusiems kainuoja 40 eurų, vaikams – 20. Tikslaus laivo kelionių grafiko nėra, bet orientuojamasi į tris dienas per savaitę – trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais. Esant pageidavimui, renkama grupė sekmadieniui. Visgi tai tėra preliminarios plaukimo dienos. Įstaigų, įmonių ir panašioms organizacijoms, kurios pačios suformuoja grupę, siūloma pasirinkti ir laiką, ir maršrutą. Taip pat galima suderinti, kad pakeliui į Nidą laivas prisišvartuotų lankytinose vietose, taip paįvairinant pažintinę kelionę. „Jei susitariam iš karto, būna, kad sustojam Rusnėje, Šilutėje, Mingėje, Uostadvaryje. Pageidaujant galime padaryti ekskursijas, ir net su nakvyne. Rasime, ką pasiūlyti, bendradarbiaujame su vietiniais gidais“, – pasakoja L. Lužas.

Džiugina ir vaizdai, ir kurortas

Ką veikia turistai Nidoje, klausiame kapitono. Šis juokiasi, kad dauguma keliauja į pliažą. Pakalbinti ne pirmą kartą kelionę į pajūrį laivu pasirinkę keleiviai atvirauja, kad laiko jiems užtenka ir tam pačiam pliažui, ir pasivaikščiojimui marių krantine, ir pietums kavinukėje. Sako, kad tai tik dalis potyrių, kuriuos jie šioje kelionėje gauna. Daug džiaugsmo teikia ir pats plaukimas, nes gali atsipalaiduoti, gėrėtis pakrančių vaizdais. Tie, kas keliauja ne pirmą kartą, palygina, kaip metams bėgant keičiasi aplinka, kas naujo atsiranda, kaip gražėja Nemuno kelias. „Labai romantiška kelionė“, – šypsodamasi tvirtino tąkart plaukusi brandaus amžiaus pora.

Ne tik romantiška. Štai iš Šakių r. keliaujančiai giminei, tiksliau seneliams su anūkais ir viena iš dukrų, tokia kelionė laivu pirmoji. Sako, turės įspūdžių visai vasarai. Ir jūrą pamatys, ir laivu pakeliaus.

Iš Vilkaviškio rajono, Kalvarijos, atvykusi šeima planavo aplankyti Nidoje tas vietas, kuriose jau yra buvę ir kurios kelia malonius prisiminimus. Pasivaikščioti pramintais takais. „labai smagu, kad Jurbarke radom tokią galimybę“, – pasidžiaugia Jūratė ir Vaida. Laukia pajudant laivo ir mažasis Emilis.

Ne pirmą kartą šiuo laiveliu plaukia ir jurbarkiečių šeima – Liudas ir Rasa. Vyro gimtadienis ir dar Joninės (Rasos), tad abu pasidarė sau šventę. Rasa sako plaukianti trečią kartą. „Kai tik yra galimybė. Vienais metais plaukėm su darbo kolektyvu, kitą kartą su dukra. „Smagiausia, kad vairuoti nereikia, sėdi ir grožiesi vaizdais“, – atvirauja Rasa. Jai pritaria ir kiti keleiviai, kurių pasiklausius supranti, kad vairuoti automobilį visgi yra darbas. Kaip ir kapitonui, stovėti už šturvalo. Tuo tarpu keliaujantiems tuo metu – atokvėpio ir atitrūkimo nuo kasdienybės valandos.

Galite ir jūs susiorganizuoti tokią pramogų dieną. Tereikia  susisiekti su kapitonu telefonu 8 655 71 755  ir užsisakyti kelionę. Gražios vasaros ir įspūdžių!

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kviečiame skaitytojus jungtis prie ELVIS

Kviečiame skaitytojus jungtis prie ELVIS  0

Jaunimo klubas „Prieštaktis“ vėl kvies į muzikinius vakarus

Jaunimo klubas „Prieštaktis“ vėl kvies į muzikinius vakarus  1

Tarp šios vasaros keistumų – ir anksčiau pradėję svirpti žiogai

Tarp šios vasaros keistumų – ir anksčiau pradėję svirpti žiogai  0

Jurbarko II-os vidurinės mokyklos 11M klasė po 40 metų: (iš kairės) pirmoje eilėje – Remis Šivickis, Kęstutis Juknelis, Sonata Martinkutė-Kurmienė, Virgilijus Grigaitis, antroje eilėje – Arūnas Jasaitis, Rosita Andriuškevičiūtė-Grinkevičienė, Laimutė Jonaitytė, Rūta Jašinskaitė-Bakšienė, trečioje eilėje –  Mindaugas Motiejaitis, Jolanta Locaitytė-Šimkuvienė, Loreta Sarafanaitė-Narbutienė, ketvirtoje eilėje – Regimantas Jocaitis, Alvydas Šimkus, Audrius Urbonavičius, Loreta Varnaitė, Mindaugas Petraitis.

Vasara – klasiokų susitikimų metas  0

Paklausyti Afrikos bliuzo – į Panemunės pilį

Paklausyti Afrikos bliuzo – į Panemunės pilį  0

Tradicinė šventė „Gėlėta vasara 2024“ vėl kviečia visus į Eržvilką

Tradicinė šventė „Gėlėta vasara 2024“ vėl kviečia visus į Eržvilką  0

Poilsis Lietuvoje – tobulos atostogos kiekvienam

Poilsis Lietuvoje – tobulos atostogos kiekvienam  0

2022 m. Tauragės regiono dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“

Tauragės regiono dainų ir šokių šventės „Upėmis tekančios dainos“ dalyviai  0

Drabužių kabyklos: funkcionalumas, stilius ir pritaikymo galimybės

Drabužių kabyklos: funkcionalumas, stilius ir pritaikymo galimybės  0

Sezoniškumas ir autobusų nuoma: kaip planuoti keliones skirtingais metų laikais

Sezoniškumas ir autobusų nuoma: kaip planuoti keliones skirtingais metų laikais  0

Kuriame savo istoriją su foto drobėmis: šeimos nuotraukos ant drobės

Kuriame savo istoriją su foto drobėmis: šeimos nuotraukos ant drobės  0

Penki patarimai, kaip išsirinkti tobulą dviratį miesto gatvėms

Penki patarimai, kaip išsirinkti tobulą dviratį miesto gatvėms  0

„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus

„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus  1

Gelgaudiškio dvare – tradicinio festivalio koncertai ir dešimtmečio naujiena!

Gelgaudiškio dvare – tradicinio festivalio koncertai ir dešimtmečio naujiena!  0

Tauragės džiazo festivalio atidarymas: bliuzo emocijos liesis garsais ir tapyba

Tauragės džiazo festivalio atidarymas: bliuzo emocijos liesis garsais ir tapyba  0

Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare: nuo klasikos iki užburiančių ritmų

Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare: nuo klasikos iki užburiančių ritmų  0

Birželio 2-ąją Panemunės pilyje skambės Tėvo dienai skirtas senosios muzikos koncertas

Birželio 2-ąją Panemunės pilyje skambės Tėvo dienai skirtas senosios muzikos koncertas  0

Raudonės pilies festivalis: scenoje – pasaulinės žvaigždės Londonbeat, Komodo ir gausybė pramogų vaikams

Raudonės pilies festivalis: scenoje – pasaulinės žvaigždės Londonbeat, Komodo ir gausybė pramogų vaikams  2

Kviečia XIV Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ (programa)

Kviečia XIV Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ (programa)  0

V. Grybo muziejuje – pasaulio architektūros šedevrai (nuotraukos)

V. Grybo muziejuje – pasaulio architektūros šedevrai (nuotraukos)  0

Muziejaus nakčiai skirti renginiai Jurbarke

Muziejaus nakčiai skirti renginiai Jurbarke  2

Tauragė Jazz 2024: Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje

Tauragė Jazz 2024: Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje  0

Vita Žiba su STAND-UP  programa „Fordui Atminti...“

Vita Žiba su STAND-UP programa „Fordui Atminti...“  0

Infoturas parodė, ką turistams žada mūsų kraštas

Infoturas parodė, ką turistams žada mūsų kraštas  0

Mūsų partneriai