Kūriniai apie pirmąjį nesėkmingą rūkymą ir nelaimingą meilę padėjo laimėti konku

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti
Sausio 31 d. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos salėje vyko tradicinis rajono Meninio skaitymo konkursas. Konkurse dalyvavo mokiniai, savo mokyklose atrinkti kaip geriausi ir originaliausi skaitovai.  Konkursas buvo organizuotas ir jo dalyviai vertinami dviejose amžiaus grupėse: 5-8 ir 9-12 (I-IV) klasių.
 
Žemesniųjų klasių mokinių grupėje dalyvavo 20 skaitovų, aukštesniųjų klasių – 13.

Mokinių skaitymą vertino Švietimo skyriaus vedėjo įsakymu sudaryta Meninio skaitymo konkurso vertinimo komisija: Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo skyriaus vedėjas Saulius Ambrazaitis, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui Asta Danisevičiutė, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos mokytoja Daiva Malskytė, Viešvilės pagrindinės mokyklos mokytoja Danutė Sabonaitienė, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokytoja Jūratė Smaliukienė, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokytoja Jūratė Videikienė.

5-8 klasių amžiaus grupėje nugalėjo:

I vieta - Gražvydas Stanevičius, V klasė, Viešvilės pagrindinė mokykla (A. Tamaliūnas ,,Epidemija“), mokytoja D. Sabonaitienė.
II vieta - Jonas Žemaitaitis, VIII klasė, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla (K. Saja ,,Už nevarstomų durų“, ištrauka; ,,Jei nutrauksim sliekui koją“), mokytoja E. Gylienė.
III vieta - Eligijus Jukna, VIII klasė, Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla (K. Bradūnas ,,Donelaitis lošia kortomis su mirtimi“; R. Vinciūnienė. Apsakymo ,,Laikrodis“ ištrauka), mokytojas S. Ambrazaitis.
 
Paskatinamąsias vietas laimėjo:

Emilija Barčauskaitė, V klasė, Jurbarko rajono Eržvilko gimnazija (K. Donelaitis ,,Lapės ir gandro čėsnis“), mokytoja I. Barauskienė.
Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos mokinės Kamilė Eizaitė, V klasė (R. Skučaitė ,,Takelis ir Žėručio akelės“; J. Erlickas ,, Kai skauda dantys“), mokytoja D. Malskytė.
Marija Vasiliauskaitė, VI klasė, (V. Šimkus ,,Gyvenime kartą“), mokytoja V. Masaitienė.
Austėja Kelpšaitė, VII klasė, Vadžgirio pagrindinė mokykla (V. Misevičius ,,Netyčia“; J. Erlickas ,,Pelenė“), mokytoja L. Kuncaitienė.
Deimantė Skrickytė, Viešvilės pagrindinė mokykla (Maironis ,,Jūratė ir Kastytis; E. Matuzevičius ,,Donelaitis“).
 
9-12 klasių amžiaus grupėje nugalėtojai:

I vieta - Urtė Laurinaitytė, IVG klasė, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija (M. Šiškinas ,,Laiškų knyga“, ištrauka).
II vieta - Marius Baublys, XI klasė, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla (K. Donelaičio ,,Metai“. Ištrauka ,,Kelionė į Karaliaučių“), mokytoja  L. Čepukonienė.
III vieta - Alina Levgardaitė, IVG klasė, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija (B. Jonušaitė ,,Vandens Postilė“), mokytoja L. Samoškienė.

Pakatinamąsias vietas gavo:

Neringa Barauskaitė, IIIG klasė,  Jurbarko rajono Eržvilko gimnazija (V. Žilinskaitė ,,Humoreska apie nieką“; A. Milinienė ,,Laiškas ant sniego“), mokytoja I. Barauskienė.
Edgaras Liorančas, XI klasė, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla (Vincas Mykolaitis-Putinas ,,Kavalkada“; ,,Ketvertas maiše“), mokytoja L. Čepukonienė.
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos IVG klasė mokiniai: Paulius Eigertas (B. Nušičius ,,Biografija baigiasi vedybomis“, ištrauka), mokytoja D. Pavlavičienė.
Raimondas Kiltinavičius (S. Parulskis ,,Pražūtingos aistros“), mokytoja L. Samoškienė.
Samanta Pinaitytė (M. Martinaitis ,,Karalių pasaka“; V. Šimkus ,,Šypsena“, ,,Pasisvečiavimas“). Pasiruošė savarankiškai.

Pirmųjų vietų laimėtojai kovo 8 d. dalyvaus meninio skaitymo konkurso regioniniame etape, kuris vyks Kazlų Rūdoje. Kartu su jais vyks poetinės kompozicijos ,,Jau taktu su mūsų gadyne“ (pagal Kristijono Donelaičio poemą ,,Metai“) Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokiniai: Justinas Bendoraitis, Mantas Bendžius, Jonė Marija Mockutė, Agnė Vabalaitė, Laura Vasiliauskaitė, mokytoja Jūratė Videikienė.
 
 
Po konkurso pakalbinome I vietos nugalėtojus Urtę Laurinaitytę bei Gražvydą Stanevičių.

Urtė paskaitė ištrauką iš Michailo Šiškino knygos „Laiškų knyga“. Skaitovė labai įtaigiai perdavė kūrinyje vaizduojamą nelaimingos meilės istoriją. Komisijos nariai vieningai nusprendė, kad šiemet ji yra verta pirmosios vietos.

Šį kūrinį jai padėjo išsirinkti „Vaivorykštės” teatro režisierė Birutė Šneiderienė ir aktorinį meną studijuojantis smalininkietis Arnas Ašmonas. „Labai ilgai ieškojau kūrinio, o jį radusi ruošiausi apie dvi savaites, pasiruošti padėjo Birutė Šneiderienė. Pergalės tikrai netikėjau, galvojau, kad laimėsiu ne aš, o mano klasiokė Alina Levgardaitė, kuri taip pat laimėjo prizinę vietą. Kai klausiausi jos teksto, man užgniaužė kvapą. Norėčiau padėkoti savo vadovei Birutei ir draugui Arnui, be kurių nebūčiau nei teksto radusi, nei taip paskaičiusi, ir mamai, kuri visada yra ir bus mano didžiausia kritikė. Iš tiesų mano gyvenimas neatsiejamas nuo teatro, vaidybos ir visuomeninės veiklos, įvairiausių renginių ir panašiai. Jeigu tai galima pavadinti hobiu, tai šie dalykai ir yra mano hobis”.
 
 
 
Laimėti konkursą Urtė Laurinaitytė nesitikėjo.
 
 
Mergina atskleidė, kad savo gyvenimo ji neįsivaizduoja be teatro, vaidybos ir įvairios veiklos, susijusios su kūryba ir menu. „Apie studijas galiu pasakyti tik tiek - kaip Dievas duos. Labai norėčiau įstoti Lietuvos muzikos ir teatro akademiją studijuoti aktorinį meną, tačiau žinau, jog ten patekti yra labai sunku. Jeigu nepavyks, pasiliksiu laisvus metus, o po to vėl bandysiu stoti ten pat“, - „Mūsų laikui“ sakė Urtė.
 
 
 
 I vietos nugalėtojas 5-8 klasių grupėje Viešvilės pagrindinės mokyklos V klasės mokinys Gražvydas Stanevičius su tėvais Alina ir Vaidu.
 
 
Po Gražvydo skaitymo visa salė nuvilnijo ovacijomis. Jis skaitė kūrinį apie pradedančius rūkalius - tai A. Tamaliūno „Epidemija“. Kūrinys labai linksmas, tad žiūrovai jam skaitant tiesiog kikeno. Dar konkurso metu Gražvydo paklausus, ar jis norėtų laimėti, išgirdome atsakymą ,,ne”, nes visus vakarus praleisdavo pas Danutę (mokytoją Danutę Sabonaitienę), o jau norėjosi ne tik kūrinį mokytis, bet susitikti su draugais ir pažaisti. Kalbus vaikinas papasakojo apie savo aistrą rinkti automobilių modeliukus, kurių turi jau daugiau nei 200, apie mokslus, gaunamus pažymius, apie močiutę ir senelį, kurie pažadėjo jį paskatinti piniginiu prizu, už kurį jis norėtų įsigyti telefoną.
 
Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

B. Pauliukienė, R. Laužikas ir S. Mielkaitytė

Panemunės pilyje išrinktas „Metų žagarėlis“  0

„Kitoks teatras“ pristato: interaktyvią muzikinę ŠOU komediją ,,Šmaikštuoliai” pagal grupės Boney M legendines dainas

„Kitoks teatras“ pristato: interaktyvią muzikinę ŠOU komediją ,,Šmaikštuoliai” pagal grupės Boney M legendines dainas  0

Pirmasis „Žagarėlių čempionatas“ Panemunės pilyje

Pirmasis „Žagarėlių čempionatas“ Panemunės pilyje  0

Muziejaus edukacijų pristatymas susidomėjimo nesukėlė

Muziejaus edukacijų pristatymas susidomėjimo nesukėlė  0

„Eurovizija“ 2024. Atrankos dalyvių tarpe – jurbarkietis Andrius Pojavis

„Eurovizija“ 2024. Atrankos dalyvių tarpe – jurbarkietis Andrius Pojavis  1

Jurbarke pasirodys pasaulinio hito „Loca People“ atlikėjas Sak Noel

Jurbarke pasirodys pasaulinio hito „Loca People“ atlikėjas Sak Noel  0

Kaip derinti kolje prie jūsų aprangos?

Kaip derinti kolje prie jūsų aprangos?  0

Netikėtos dovanų idėjos švenčių proga

Netikėtos dovanų idėjos švenčių proga  0

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie ketaus keptuves

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie ketaus keptuves  0

Dovanos vaikams: populiariausios knygų serijos

Dovanos vaikams: populiariausios knygų serijos  0

KOKIE YRA ŽINOMIAUSI MĖGĖJŲ MENO FESTIVALIAI?

KOKIE YRA ŽINOMIAUSI MĖGĖJŲ MENO FESTIVALIAI?  0

Populiariosios „Muzikinė kaukė“ laidos vedėju taps smalininkietis Arnas Ašmonas

Populiariosios „Muzikinė kaukė“ laidos vedėju taps smalininkietis Arnas Ašmonas  0

Kad dovanos nekeltų streso: kodėl naudinga dovanomis pasirūpinti iš anksto?

Kad dovanos nekeltų streso: kodėl naudinga dovanomis pasirūpinti iš anksto?  0

Tautodailinkų Reginos ir Prano Poškų kvilingo (popieriaus rankdarbių) ir šiaudelių aplikacijų paroda

Tautodailinkų Reginos ir Prano Poškų kvilingo (popieriaus rankdarbių) ir šiaudelių aplikacijų paroda  0

Method Feeder žvejybos esmė

Method Feeder žvejybos esmė  0

Sukurkime kalėdinę nuotaiką

Sukurkime kalėdinę nuotaiką  0

Jurbarko bardų klubo narių renginių ciklas PENKTADIENIO VAKARAS SU BARDU

Jurbarko bardų klubo narių renginių ciklas PENKTADIENIO VAKARAS SU BARDU  0

Paroda „Sūduvių žemė: PA(si)likimai“ Jurbarko krašto muziejuje

Paroda „Sūduvių žemė: PA(si)likimai“ Jurbarko krašto muziejuje  0

Prasideda teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė“

Prasideda teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė“  0

Smalininkuose prasideda žemaitukų žygis į Klaipėdą

Smalininkuose prasideda žemaitukų žygis į Klaipėdą  0

Mokytoja pataria, kaip mažuosius sudominti knygomis

Mokytoja pataria, kaip mažuosius sudominti knygomis  0

Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“ švenčia savo dešimtmetį

Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“ švenčia savo dešimtmetį  0

Kasmetinės neįgaliųjų „Sporto varžytuves 2023“

Kasmetinės neįgaliųjų „Sporto varžytuves 2023“  0

Jurbarkiečiai šoko kartu su visa Lietuva

Jurbarkiečiai šoko kartu su visa Lietuva  0

Mūsų partneriai