Reklama: Laikraščio prenumerata

Kaip sudominti vaikus užsiimti rankdarbiais?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Mamytės su vaikučiais gana dažnai namuose užsiima įvairiais rankdarbiais. Tiesa, kaip rodo praktika, dažniausiai mamytėms ši veikla patinka labiau nei vaikučiams. Jeigu 5-erių metų vaikas dar domisi rankdarbiais, kaip būdu išbandyti naujas priemones, tai paaugę dažniausiai nebežiūri į tą pusę. Tačiau psichologai teigia, kad tai labai rekomenduojama, kadangi rankdarbiai lavina ne tik įgūdžius, tačiau ir kūrybiškumą, skatina mąstyti.

Belieka sugalvoti, kaip sudominti vaikus rankdarbiais?

Pirmiausia reikalingos geros priemonės rankdarbiams. Būtent jos dažniausiai ir paskatina vaikus įsitraukti į šį kūrybišką procesą. Ypač mėgstamos žirklės, kurios kerpa tam tikras formas, taip pat, flomasteriai, kurie keičia spalvas, blizgučiai ir t.t. Taip pat turite vaikui suteikti galimybę pačiam nuspręsti, kuriuo metu rankdarbiais bus mėgaujamasi. Blogai, kai tokia veikla padaroma namų darbais ir tenka per prievartą klijuoti, lipdyti, kirpti. Tuomet kitą kartą paprasčiausiai nebesinori daryti darbelių, nes jie turi blogas sąsajas. Priešingai, parodykite vaikui, kad tai yra smagu, kad tai puikus laisvo laiko praleidimas.

Taip pat atminkite auksinę taisyklę, kad nėra rankdarbio, kuris butu blogas. Suteikite vaikui galimybę išlaisvinti savo fantaziją. Žinoma, atliekant tam tikrus procesus ir naudojantis tam tikromis priemonėmis egzistuoja ir tam tikros taisyklės, instrukcijos, tačiau jos turi būti saikingos. Jeigu vaikui bus vadovaujama - jis greitai praras norą užsiimti tokio tipo veikla. Žinoma, reikia pasirūpinti ir tinkama aplinka, ne tik priemonėmis. Siūlome įsijungti muzikos arba video vaizdelius, kuriuose mokoma darbelių atlikimo technikos. Vaikams tai dažniausiai labai patinka. Ypač, kai moko jų mėgstamas personažas.

Suteikite vaikui galimybę mokytis nebijant dėl pasekmių. Daugelis mamų labai pergyvena, kad piešimo metu bus išpiešiamos grindis, išblizginami baldai ir taip toliau. Tai dažniausiai trikdo vaiką, kadangi jis bijo imtis tam tikrų veiksmų. Svarbiausia pasitiesti kuo daugiau laikraščių ant žemės, kad kūrybos procesas būtų laisvas. Tuomet ir darbelių atlikimas bus kur kas smagesnis.

Suteikite galimybę vaikui išlaisvinti savo fantaziją ir išmokti naujų dalykų. Tinkamos priemonės rankdarbiams tam padės, svarbiausia, kad rezultatas visada bus geras.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai