Reklama: Muras

Kaip kelionių organizatoriai Jurbarką ir Rojaus kelią iš naujo atrado

   
Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ką apie Jurbarką galvojame? Kad čia dar reikės sugrįžti“, – Jurbarko dvaro parke užkalbintas „Mūsų laikui“ sakė Reginaldas Teišerskis, kelionių agentūros „Senamiesčio gidas“ marketingo direktorius, kartu su kolegomis dvi dienas pažindamas Jurbarko krašto naujoves ir įdomybes. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro komanda liepos pradžioje sukvietė kelionių organizatorius, tokius kaip „West Express“, „Guliverio kelionės“, laisvai samdomus gidus į infoturą – turiningą dviejų dienų programą po Jurbarko kraštą. Svečiai gyrė tokią iniciatyvą, tikindami, kad tokie infoturai labai reikalingi ir naudingi – patys pamatė ir išbandė naujoves, kurias galės pasiūlyti savo klientams, vietiniams turistams ir grupėms. „Lietuvoje mus sunku nustebinti. Bet Jurbarkas nustebino“, – atvirai sakė „Guliverio kelionės“ atstovės. „Mūsų laikas“ pasidomėjo, kurie aplankyti infoturo metu objektai turi perspektyvą ir patiktų agentūrų klientams – tiek pavieniams turistams, tiek grupėms; svečių pasiteiravome, kas jiems šiame krašte patiko ir kokius trūkumus pamatė. Pakalbinome laisvai samdomą gidę Eglę Kalibataitę, kuri dirba su užsienio turistais, daugiausiai vokiečiais, turizmo agentūros „West Express“ regionų pardavimų vadovę Liną Vaitkevičienę, „Guliverio kelionės“ kelionių organizavimo vadovę bei Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos viceprezidentę Iloną Gričialauskaitę, kelionių organizavimo vadovę Iloną Urbonienę bei kitus svečius, kurie dalyvavo infoture po Jurbarko kraštą.

 

 

Pirmiausiai apie tai, ką kelionių organizatoriai per dvi dienas pamatė, išgirdo ir išbandė. Pirmą dieną svečiai iš Viniaus ir kitų miestų sudalyvavo Veliuonos muilinyčios edukacijoje, išbandė Veliuonos kultūros centro pasiūlytas edukacijas, tokias kaip senovinės fotografjjos kiemelis, apžiūrėjo Veliuonos miestelį, užsuko į Raudonės malūną, į Raudonės pilį, galiausiai traukė į Panemunės pilį, vakarą užbaigdami pasiplaukiojimu Nemune „Bisena“ laivu. Pailsėjusi Panemunės pilies viešbutyje visa delegacija kitą dieną keliavo į Jurbarką, kur kaimo turizmo sodyboje „Jurodis“ galėjo populiarėjančią golfo rūšį pažaisti, užsuko į mažųjų laivelių prieplauką, galiausiai pasivaikščiojo Kauno gatve, lydimi vietinės gidės Nijolės Paulikienės, pasakojusios miesto žydų istoriją ir palikimą. Tuomet vyko į Jurbarko Dvaro parką, kur trumpam užsuko į Jurbarko krašto muziejų, pažintinę ekskursiją užbaigdami V. Grybo memorialiniame muziejuje.

 

Trys esminiai trūkumai

Kelionių organizatoriai atvirai kalbėjo ne tik apie Jurbarko krašto privalumus, bet ir apie trūkumus. Jei nuomonės dėl privalumų kiek išsiskyrė, trūkumus bene visi pašnekovai įvardijo tuos pačius. Pagrindinė rajono problema – nakvynės, apgyvendinimo vietų trūkumas – ne tik didelėms grupėms, bet ir mažesnėms. Jei atvažiuoja didelis autobusas turistų, jų tiesiog nėra kur fiziškai apgyvendinti. Yra Panemunės pilis, tačiau ne kiekvienas gali sau leisti už dieną mokėti po 100 eurų, ypač jei keliauja su vaikais. Apgyvendinimo problemą būtų galima spręsti bendradarbiaujant su kaimyninėmis savivaldybėmis, esančiomis kitapus Nemuno.

Pasak pašnekovų, Jurbarko rajone labai daug įdomių vietų – ir gamtos objektų, ir istorinių, tačiau dėl nakvynės trūkumo bent jau kol kas galima surengti tik vienos dienos kelionę, nakvojant Panemunės pilyje arba kaimyniniame rajone.

Jurbarko rajone yra problemų ir su maitinimo paslaugomis, bet jas, pasak kai kurių viešnių, dar būtų galima išspręsti. Dar vienas trūkumas, ne ką mažiau svarbus, yra WC trūkumas. Kai kurie kelionių organizatoriai, svečiuodamiesi Raudonės pilyje ir už stalo bendraudami su seniūnu, jam tiesiai šviesiai sakė, kad pirmiausiai reikia sutvarkyti pilies tualetą, nes jis „dabar atrodo baisiau nei baisu ir vien dėl to negalėtų čia vežti turistų grupių. Kai susitvarkysite tualetus, tada bus galima vežti grupes. Vis dėlto XXI amžius“, seniūnui tiesiai šviesiai sakė viena viešnia.

Kiti kelionių organizatoriai taip pat kartojo, kad su WC yra bėdų ne tik Raudonėje. Jų žodžiais, Seredžiuje prie piliakalnio, Veliuonoje yra po vieną tualetą, tačiau jų neužtenka didesnėms grupėms – nusidriekia eilės, nepatogumas. Kad tualetų trūkumas rajone yra problema, patvirtina ir V. Grybo muziejaus šeimininkė Rasa Grybaitė, kuriai ne kartą teko išklausyti ekskursijos vadovų raginimus suskubti turistams atlikti gamtinius reikalus muziejaus WC, nes artimiausiu metu nebus tualetų.

 

Muziejaus atradimas

Kad jau užsiminta apie V. Grybo muziejų, verta paminėti, kad pastarasis tapo atradimu daugeliui infoturo dalyvių. Ne todėl, kad apie šį muziejų iki šiol nežinojo ar kad jame nėra buvę. Anaiptol. Kalbintos viešnios šiame muziejuje netikėtai atrado tokių įdomių edukacijų, kad šis muziejus joms atsiskleidė kitomis spalvomis. Jų žodžiais, šis muziejus jau nėra tradicinis, o taip vadinamas potyriminis, nes galima pačiam patirti, išbandyti, pasigaminti – tikrai pasiūlys savo klientams. Pastarajame muziejuje vyksta profesionalios edukacijos, susijusios su stiklo, odos ir kt. dirbiniais. Kitų viešnių nuomone, šis muziejus yra apskritai per menkai išnaudojamas turizmo prasme – įdomus ne tik pats skulptorius, bet ir pati muziejaus šeimininkė. Be to, ir pats muziejus yra įspūdingoje erdvėje, kurią taip pat galima išnaudoti. Be to, iš čia pasiekiamos ir kitos miesto vietos.

 

Atnaujins Rojaus kelio ekskursiją

„Rojaus kelią atradome iš naujo“, prisipažino abi „Guliverio kelionės“ atstovės, pridurdamos, kad šioje atkarpoje yra dar daugiau naujovių, kurias galima pasiūlyti turistams. Jų žodžiais, trafaretinė Rojaus kelio ekskursija prasideda nuo Seredžiaus piliakalnio, Veliuonos piliakalniai, Raudonės pilis ir galiausiai Panemunės pilis, kur ekskursija Jurbarko rajone ir baigdavosi – turistai čia likdavo nakvoti arba grįždavo kita Nemuno puse. Viešnios buvo nustebintos, kiek dar šioje atkarpoje galima pamatyti ir kiek visko įdomaus išbandyti. Patiko ir Veliuonos miestelyje surengta ekskursija, muilo edukacijos, senovinis fotografijos kiemelis, Raudonės malūnas ir viską vainikavęs pasiplaukiojimas laivu.

Viešnios nustebo, kiek įdomaus yra ir pačiame Jurbarko mieste, iki kurio Rojaus kelio ekskursiją užsisakiusieji taip ir neprivažiuodavo – arba likdavo Panemunės pilyje, arba nakvodavo Šakių rajono pusėje. Būtina įtraukti Jurbarką, kuriame yra ką pamatyti turistams: ir mažųjų laivelių prieplauka, ir V. Grybo muziejus. Patikino, kad savo klientams būtinai pasiūlys nukeliauti ir į Jurbarką – neapsiriboti tik apsistojimu Panemunės pilyje. Be to, džiaugiasi atradusios perliukų, kuriais atnaujins ir pačią Rojaus kelio ekskursiją.

 

Nustebino edukacijų gausa

„Manėme, kad Lietuva negali nustebinti. Bet Jurbarkas nustebino“ kartojo abi „Guliverio kelionės“ atstovės, pabrėždamos, kad jas nustebino būtent edukacijų gausa. Abi tikino pamačiusios tiek perliukų, kad galėsiančios Rojaus kelio ekskursiją atnaujinti, kas sudomins šiuo kraštu ir tuos, kurie Rojaus kelio objektus jau kelis kartus aplankę. Pasidžiaugė ir suorganizuotu infoturu – atrado naujas paslaugas, kurios išplečia pasiūlymų spektrą. Jurbarko rajone galima netradiciškai švęsti tradicines šventes, tokias kaip mergvakarį, gimtadienį. Veliuonos muilinyčioje, aplankant piliakalnius ir vakarą užbaigiant pasiplaukiojimu laivu. Pašnekovių žodžiais, galima kurti įvairiausių pasiūlymų „paketus“, derinant įvairias eduakcijas, gamtos ir istorinių objektų pažinimą su vandens turizmu. Jų žodžiais, šiame krašte atsiveria visai kitokios galimybės – galimi ir tokie variantai, kaip ekskursijos po Jurbarką, sėsti mažajame uoste į laivelį ir persikelti nakvotį į pajūrį.

 

 

Patrauklus verslo renginiams

Jurbarko rajonas gali būti įdomus ir ne tik poilsio ieškantiems turistams, bet ir įmonėms. Kelionių agentūros „West Express“ atstovė Lina mato perspektyvą šiame krašte vykti korporatyviniams renginiams. Pasak jos, po karantino grįžtančios įmonės ieško įdomesnių vietų, kur galėtų rengti pristatymus, susitikimus su klientais, savo renginius. Tik dėl apgyvendinimo trūkumo, reikėtų orientuotis į mažesnes grupes, iki 30-ies arba apsiriboti vienos dienos kelione. Šios pašnekovės akimis, Panemunės pilis galėtų būti tuo traukos tašku, nakvynės vieta, tuo pačiu pasiūlant įvairias edukacijas ir ekskursijas. Ypač patrauklus atrodo vandens turizmas – pašnekovės nuomone, vandens pramogas reikėtų labiau populiarinti – patrauklu po žygių, pasivaikščiojimų sėsti į laivą ir pailsėti, pasidairyti į abu Nemuno krantus.

 

Dviračiai ir vandens turizmas

Pastarajai kolegei pritaria ir atgijusiu rajono vandens keliu labai džiaugiasi gidė E. Kalibataitė, kuri, kaip paaiškėja, kilusi iš Smalininkų, nuo 1989 metų gyvenanti Vilniuje, bet iki šiol labai mylinti šį gražų Nemuno kraštą. Eglė pažeria daugiau pasiūlymų, pažindama ir kitą rajono dalį, kuriame kiti svečiai tomis dienomis nesilankė. Eglė neabejotinu traukos centru vadina Panemunės pilį, kuri galėtų būti starto vietą po visą Jurbarko kraštą. Iš pilies galėtų būti sudaromos galimybės patekti dviračiais ar vandeniu į kitus rajono miestus ir miestelius, užsukti kad ir į Smalininkus. Užsieniečiams ir lietuviams turėtų būti patrauklus keliavimas dviračiais – sudarytos patogios sąlygos išsinuomoti dviračius ir iš tos pačios pilies saugiai pasiekti Jurbarką, iš Jurbarko Smalininkus ar Viešvilę. Turi būti plečiami dviračių takai, nes dabar pagrindinis kelias nėra labai apkrautas, bet nėra saugus, kas nėra patrauklu užsieniečiams. Pačiame Jurbarko mieste pasigenda turizmo informacinių filialų ar kioskų, esančių centre, gerai matomų ir lengvai pasiekiamų, kur turistai galėtų įsigyti suvenyrų, atvirukų su pašto ženklais, mat užsieniečiams patinka ranka rašyti laiškai ir jie mielai užsuktų į tokias vietas.

 

Pabaigai, mintys, kurias kartojo bene visi kalbinti pašnekovai. Jurbarko krašte tikrai yra ką veikti ir pamatyti – ir gamtos grožis, ir istoriniai objektai, ir kokybiškos įdomios edukacijos. Turistų neturėtų trūkti. Tereikia išspręsti bent dvi jau aukščiau įvardintas problemas – nakvynės vietų ir WC.

 

Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Į jurbarkiečių pamėgtą Sakartvelą keliauti pakvietė ... nuotrauka

Į jurbarkiečių pamėgtą Sakartvelą keliauti pakvietė ... nuotrauka  0

Milda Prūsaitytė

Jurbarkiečiai kviečiami į įspūdingą Kidulių dvaro puotą  0

Vadžgirio bažnyčioje – nemokamas Evelinos Sašenko koncertas (video)

Vadžgirio bažnyčioje – nemokamas Evelinos Sašenko koncertas (video)  0

Lauko skaitykla netruko sulaukti susižavėjimo

Lauko skaitykla netruko sulaukti susižavėjimo  0

Amerikietiškas piknikas bibliotekos kieme

Amerikietiškas piknikas bibliotekos kieme  0

Gelgaudiškio dvare JEAN-MARC LUISADA koncertas

Gelgaudiškio dvare JEAN-MARC LUISADA koncertas  0

SAMBA TOURÉ  „Užburiantis dykumos bliuzas“

SAMBA TOURÉ „Užburiantis dykumos bliuzas“  0

Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda „Raudonė 2022“

Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda „Raudonė 2022“  0

Jurbarko krašto muziejus kviečia į Jaunimo metams skirtus renginius

Jurbarko krašto muziejus kviečia į Jaunimo metams skirtus renginius  0

Panemunės pilyje – išskirtinis kultinės grupės  „De-Phazz“ – Karl Frierson koncertas

Panemunės pilyje – išskirtinis kultinės grupės „De-Phazz“ – Karl Frierson koncertas  1

Didžiausia vasaros kino ekspedicija: nemokami „Kino karavano“ seansai Jurbarke

Didžiausia vasaros kino ekspedicija: nemokami „Kino karavano“ seansai Jurbarke  0

Beatričės vasaros piknikas

Beatričės vasaros piknikas  0

Jurbarko Dvaro parke – Joninių šventė

Jurbarko Dvaro parke – Joninių šventė  0

Kai žvanga ginklai, mūzos turi kalbėti

Kai žvanga ginklai, mūzos turi kalbėti  0

Po rezervatą su gamtininku. Gailiai „latrai“, Lietuvos papūgos ir kurtinių sanatorija

Po rezervatą su gamtininku. Gailiai „latrai“, Lietuvos papūgos ir kurtinių sanatorija  0

Meno mokyklos dovana – skambantis Dvaro parkas

Meno mokyklos dovana – skambantis Dvaro parkas  0

Kaimyniniame rajone startuoja muzikos festivalis „Beatričės vasaros“

Kaimyniniame rajone startuoja muzikos festivalis „Beatričės vasaros“  0

Jurbarko viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Jurbarko viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena  0

Šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ pirmas etapas vyko prie Raudonės pilies

Šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ pirmas etapas vyko prie Raudonės pilies  1

Vakarėlių žaidimai smagioje kompanijoje

Vakarėlių žaidimai smagioje kompanijoje  0

515-asis Tauragės miesto gimtadienis startuos apskrities Dainų švente „Karšuvos žemės vaikai“

515-asis Tauragės miesto gimtadienis startuos apskrities Dainų švente „Karšuvos žemės vaikai“  0

Konkurse „Kodėl aš noriu būti miškininku“ pasėta sėklytė tapo dideliu ir šakotu medžiu

Konkurse „Kodėl aš noriu būti miškininku“ pasėta sėklytė tapo dideliu ir šakotu medžiu  0

Pavasario naujienos

Pavasario naujienos  0

Kviečiame dalyvauti jaunimo vasaros užimtumo programoje

Kviečiame dalyvauti jaunimo vasaros užimtumo programoje  0

Mūsų partneriai