JURBARKE VALSTYBĖS DIENĄ AIDĖJO „PILIES AIDAS“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Panemunės pilyje penktą kartą surengtas menų festivalis „Pilies aidas“ pasiūlė gausią kultūros renginių programą. Šiais metais ypatingu laiku – per Valstybės dieną – surengtas festivalis turėjo ir valstybingumo koncepciją. „Liepos 6 diena Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) šventė pasirinkta neatsitiktinai. Šiandien Lietuvos valstybei kaip niekada reikalingi kūrybingi ir iniciatyvūs piliečiai, gebantys savo kūrybinius įgūdžius pritaikyti įvairiose gyvenimo ar darbo srityse“ – teigia vienas iš šio festivalio iniciatorių ir rengėjų S.Lapėnas – „O būtent kūrybingumo ugdymas ir yra pagrindinė festivalio misija“.

Po liepos 5 d. Panemunės pilies kieme įvykusios festivalio įžangos – šiuolaikinių šokių muzikos fiestos su DJ: Jurbarko radijo merginomis, Enriso, Andriumi M ir ZIP FM „Radistais“ – galima buvo neabejoti festivalio sėkme. Apie vidurnaktį Panemunės pilies kieme šoko beveik tūkstantinė jaunimo minia.

Liepos 6-ąją, po iškilmingos atidarymo ceremonijos Panemunės pilies menėje buvo rengiamos akademinės valandos, kuriose žinomi dainuojamosios poezijos atlikėjai ir bardai kvietė intymiam pokalbiui ir dalinosi profesine patirtimi. Šiais metais „Akademines valandas su bardu“ pradėjo dainuojamosios poezijos atlikėjas, vilnietis Povilas Girdenis (sulaukėme unikalių žemaitiška tarme parašytų dainų), o tęsė – atlikėja kaunietė Eglė Gelažiūtė (dainų bei tekstų kūrėja ir atlikėja) kartu su smuikininke Sona Packevičiūte. O bardas, poezijos ir prozos kūrėjas, anykštėnas Kazimieras Jakutis subūręs šalia savęs visą ansamblį pristatė savo DVD „Aukštaitijos dangui“. Klausytojus sužavėjo klaipėdiečio vaikiškų dainų autoriaus Jono Baltoko sukurti ir atlikti kūriniai. O vienam iš festivalio organizatorių jurbarkiečiui Sauliui Lapėnui be organizacinių rūpesčių, teko pačiam „pravesti“ „Akademinę valandą su bardu“, vietoje rokiškietės dainų autorės ir atlikėjos Vilijos Urbonienės, kuri negalėjo atvykti į festivalį.

Panemunės pilies kieme visi galėjo apžiūrėti Česlovo Lukensko asmeninę parodą „Mumifikatai“, užsukti į Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros studentų darbų fonoteką, aplankyti Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Metalo plastiko studentų kūrybines dirbtuves. Festivalio metu prisistatė ir Kauno kolegijos J. Vienožinskio fakulteto studentai. Jie surengė kūrybines dirbtuves ir pristatė Aprangos dizaino katedros  studentų kolekcijas. 

Festivalio metu pirmą kartą kūrybines dirbtuves rengė ir moksleiviai – į jas kvietė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos Dailės skyrius. Kartu su šia iniciatyva buvo rengiama ir kita – Agnės Banytės vadovaujama Jurbarko Konstantino Glinskio teatro Vaikų ir jaunimo studija demonstravo teatrines improvizacijas.

Festivalio „Pilies aidas“ pagrindinės dienos popietę vyko „Koncertas be pertraukos“. Šiame koncerte pasirodė grupės „Varnos“ (Klaipėda), „Intro“ (Šiauliai), „Kreizas“ (Vadžgirys), atlikėjai Ignas Lapienis (Raudondvaris), Almantas Tamošaitis (Jurbarkas), Adas Adolfas Nausėda (Šilutė), „Matrica“ Marta Kriščionaitytė ir Patricija Baužaitė (Jurbarkas) bei Kastytis Petryla (Raseiniai).

 

 

21.00 val. visi festivalio dalyviai turėjo galimybę iškilmingai su visu pasauliu sugiedoti Lietuvos valstybės himną. Prieš tai į sceną buvo įneštos Lietuvos valstybinė vėliava kartu su Jurbarko savivaldybės ir Dailės akademijos vėliavomis. Papildomo iškilmingumo šiai ceremonijai suteikė Vadžgirio sakralinio choro dainininkai.

Po šios ceremonijos Jurbarko rajono savivaldybės meras Ričardas Juška ir festivalio organizatoriai įteikė padėkas menų festivalio rėmėjams ir dalyviams.

Festivalyje „Pilies aidas“ koncertavo ir profesionalai – grupės „Rebelheart“, „Aktorių trio“, „Midula“. Apie vidurnaktį šalia Panemunės pilies tvenkinio Jurbarko kultūrizmo ir fitneso klubas „Progresas“ bei šokių studija „Era“ pasekė įspūdingą „Ugnies ir šešėlio sakmę“.

Šiuo įstabiu reginiu festivalis nesibaigė – norintys linksmintis iki aušros buvo kviečiami į „Bardų kaimelį“, kuriame prie laužo, skambant gitaroms, galima buvo išgirsti įvairiausio stiliaus dainas: nuo populiarių liaudies melodijų iki autorinių kūrinių.
 
Menų festivalis „Pilies aidas” pradėtas rengti 2007 m. Festivalio centras – Vilniaus akademijai priklausanti rekonstruota Panemunės pilis, Jurbarko rajono savivaldybėje.

Šių metų gegužės mėnesio pradžioje Panemunės pilyje įvyko Vilniaus dailės akademijos surengtos Panemunės pilies vakarinio korpuso atidarymo iškilmės po ilgai trukusių restauravimo ir renovavimo darbų.

Daugiau nei 400 metų skaičiuojanti Panemunės pilis, dar vadinama Gelgaudų arba Vytėnų pilimi, yra vienas iš žymiausių Lietuvos architektūros ir kultūros paminklų. Vengrų kilmės dvarininko Jonušo Eperješo 1604 m. pastatyta pilis yra ryškiausias renesansinės rezidencinės pilies pavyzdys Lietuvoje. Tai ne krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. didiko pilis su gynybiniais įrengimais, gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Manoma, kad pilį statė architektas Petras Nonhartas.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kviečiame į Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimą Jurbarke

Kviečiame į Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimą Jurbarke  0

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras kviečia šeštadienį kartu pajudėti

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras kviečia šeštadienį kartu pajudėti  0

Žydų istorijos ir kultūros dienos ŠTETLAS TAURAGĖJE

Žydų istorijos ir kultūros dienos ŠTETLAS TAURAGĖJE  0

„Beatričės vasaros“ festivalis kviečia į „Romansą su kontrabosu“

„Beatričės vasaros“ festivalis kviečia į „Romansą su kontrabosu“  0

Prasidėjo Jurbarko krašto šventė, skirta Lidijos Meškaitytės metams paminėti

Prasidėjo Jurbarko krašto šventė, skirta Lidijos Meškaitytės metams paminėti  0

Į jurbarkiečių pamėgtą Sakartvelą keliauti pakvietė ... nuotrauka

Į jurbarkiečių pamėgtą Sakartvelą keliauti pakvietė ... nuotrauka  0

Milda Prūsaitytė

Jurbarkiečiai kviečiami į įspūdingą Kidulių dvaro puotą  0

Vadžgirio bažnyčioje – nemokamas Evelinos Sašenko koncertas (video)

Vadžgirio bažnyčioje – nemokamas Evelinos Sašenko koncertas (video)  0

Lauko skaitykla netruko sulaukti susižavėjimo

Lauko skaitykla netruko sulaukti susižavėjimo  0

Amerikietiškas piknikas bibliotekos kieme

Amerikietiškas piknikas bibliotekos kieme  0

Gelgaudiškio dvare JEAN-MARC LUISADA koncertas

Gelgaudiškio dvare JEAN-MARC LUISADA koncertas  0

SAMBA TOURÉ  „Užburiantis dykumos bliuzas“

SAMBA TOURÉ „Užburiantis dykumos bliuzas“  0

Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda „Raudonė 2022“

Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda „Raudonė 2022“  0

Jurbarko krašto muziejus kviečia į Jaunimo metams skirtus renginius

Jurbarko krašto muziejus kviečia į Jaunimo metams skirtus renginius  0

Panemunės pilyje – išskirtinis kultinės grupės  „De-Phazz“ – Karl Frierson koncertas

Panemunės pilyje – išskirtinis kultinės grupės „De-Phazz“ – Karl Frierson koncertas  1

Didžiausia vasaros kino ekspedicija: nemokami „Kino karavano“ seansai Jurbarke

Didžiausia vasaros kino ekspedicija: nemokami „Kino karavano“ seansai Jurbarke  0

Beatričės vasaros piknikas

Beatričės vasaros piknikas  0

Jurbarko Dvaro parke – Joninių šventė

Jurbarko Dvaro parke – Joninių šventė  0

Kai žvanga ginklai, mūzos turi kalbėti

Kai žvanga ginklai, mūzos turi kalbėti  0

Po rezervatą su gamtininku. Gailiai „latrai“, Lietuvos papūgos ir kurtinių sanatorija

Po rezervatą su gamtininku. Gailiai „latrai“, Lietuvos papūgos ir kurtinių sanatorija  0

Meno mokyklos dovana – skambantis Dvaro parkas

Meno mokyklos dovana – skambantis Dvaro parkas  0

Kaimyniniame rajone startuoja muzikos festivalis „Beatričės vasaros“

Kaimyniniame rajone startuoja muzikos festivalis „Beatričės vasaros“  0

Jurbarko viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Jurbarko viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena  0

Šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ pirmas etapas vyko prie Raudonės pilies

Šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ pirmas etapas vyko prie Raudonės pilies  1

Mūsų partneriai