Jurbarke „Baltame vakare“ – naujausia dizainerės Dinaros kolekcija

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietės dizainerės ir siuvėjos Dinaros Klapatauskienės studijoje Vytauto Didžiojo gatvėje susitinkame ypatinga proga – liepos 28 d. 20.30 val. miesto Dvaro parko rožyne, prie Krašto muziejaus, bus pristatyta naujausia jos sukurtų vasaros ir rudens drabužių kolekcija. Studijoje, labai kūrybiškoje aplinkoje, jau sukabinti, pasak pašnekovės, beveik visi modeliai. Iš numatytų 30-ties liko tik keletas nebaigtų.

Dinara Klapatauskienė – veikli moteris, žinanti ko nori iš gyvenimo. Šalia savo pagrindinio užsiėmimo ji suspėja dar ir jogos užsiėmimus vesti jurbarkiečiams nemokamai. Visi norintieji pirmadieniais 18 valandą renkasi Jurbarko viešosios bibliotekos pievelėje, jei lyja – salėje. Praėjusių metų spalio mėn. prasidėję užsiėmimai pritraukdavo pilną bibliotekos salę žmonių. Dinara pasakoja, kad tai 1,5 val. labai smagiai praleistas laikas, skirtas ir kūno, ir sielos sveikatai.

„Smagu, jei gali padėti žmonėms. Laikmetis toks, kad visi skuba, lekia, o kai turi pusiausvyrą ir žinojimą, kaip gyventi, gali rinktis ir dėlioti prioritetus. Proto ramybė tam reikalinga. Mano naujoji kolekcija visa tai atspindi“, – sako jurbarkietė dizainerė ir kviečia visus į neeilinę šventę liepos pabaigoje Dvaro parke.  Jei nespės, pabaigs po pristatymo, juokauja Dinara, pridurdama, kad dabar tikrai yra ką veikti – kuria ir savaitgaliais, ir po darbo valandų. Sekmadienį, kai kalbėjomės, sakė, dar suspės ir serbentus nusiskinti.

Kaip gimė kolekcija, kokia jos idėja?

Tai bus penktoji asmeninė kolekcija. Ji gimė tikrai ne dėlto, kad užsidėčiau pliusą. Be galo myliu žmones, tas jausmas su metais vis didėja. Turiu ką parodyti ir duoti žmonėms. Tokia mano meilės išraiška. Ta priežastis mane paskatino veikti. Kadangi esu maksimalistė, idėja suorganizuoti didelį, gražų renginį žmonėms, mane džiugina. Tikiu, kad šis renginys bus sielos atgaiva. Noriu, visiems atėjusiesiems būtų estetiškai gražus vaizdas. Labai aukštą kartelę išsikėliau, bet, manau, kad viskas pavyks.

Kas demonstruos naująją kolekciją. Kam ji skirta?

Paskelbus per feisbuką, kad ieškau modelių kolekcijos pristatymui, mielai atsišaukė ir sutiko pademonstruoti drabužius jurbarkietės merginos ir moterys.

Ji skirta stilingoms, veiklioms, pasitikinčioms savimi, išskirtinėms moterims. Joje vyrauja daugiausia žemės spalvos. Kolekciją apjungs akcentai, kurie yra neatsiejama mano kūrybos dalis.

Šis pristatymas – netradicinis man. Iki šiol mano modeliai buvo ne manekenės, o daugiausia draugės ir pažįstamos, jos vilkėdavo mano kurtus drabužius pristatymų metu. O šį kartą nusprendžiau sukurti kolekciją S ir M dydžio, bet bus galima tą patį modelį pasiūti pagal klienčių pageidavimus.   

Visi drabužiai praktiški, nešiojami ir kasdien, ir pasipuošti. 

Ar naujausios kolekcijos modeliai bus parduodami ir kur? 

Jau dabar ir mano nuolatinės klientės, ir šiaip apie tai išgirdusios moterys, užsisako, rezervuoja naujos kolekcijos drabužius. Kas norės, galės mano studijoje užsisakyti ar tiesiog, jei tiks, nusipirkti. Tai galima padaryti ir renginio metu. Smagu pranešti, kad bus rengiama loterija, todėl vienam laimingajam atiteks mano sukurtas vienas rūbas iš naujausios kolekcijos.  

Naujai kolekcijai aksesuarus kuria jurbarkietė Indrė Kateivė, dar kitaip jos kūrybos gerbėjų žinoma kaip Inka. Kas man reikalinga, ji sudėlioja akcentus, padaro iš natūralių medžiagų – akmenų ir pan. Mes jau seniai bendradarbiaujam. Indrė – ir mano studijos koordinatorė.

Papasakokit apie kūrybinį procesą. 

Yra žmonių ratas, kurie labai mėgsta mano kūrybą. Drabužiai – tai yra energija, juose įdėta mano meilė. Matyt, todėl mano klientai vis sugrįžta. Vos spėju pasiūti, tuoj pat ir nuperka. Esu netradicinė. Visa kūryba eina iš vidaus. Manau, jei ir nebus „ant bangos“, turėtų žmonėms patikti. Mano kurti drabužiai daugybę metų yra madingi. Mano klientės nuolat juos nešioja, nes jie tiesiog nesensta. Štai išrikiuoti kolekcijai skirti bateliai. Dalis jų – rėmėjų dovana, kitus pati perkuriu – purškiu, dažau, jei reikalinga spalva, senus nuspalvinu. 

Drabužių kūrimo versle sukuosi jau 30 metų. Pirmiausia 26-erius siuvau ir kūriau privatiems klientams. Dabar jau kelerius metus kuriu kolekcijas, taip labiau išreiškiu save, galiu išskleisti fantaziją. Tačiau nuolatinės klientės nuolatos prašo  naujų drabužių, todėl kuriu, siuvu ir joms. Taip susiklostė, kad dirbu vien su moterimis, vyrai prašo, bet tiesiog fiziškai nespėju su jais dirbti. Mane lydi moterys, jas labiausiai pažįstu. Juokauju, kad kai dukra padovanojo anūką, gal nuo jo pradėsiu su vyrais dirbti.  

Visur suspėju todėl, nes dirbu labai mėgstamą darbą – tai ir hobis, ir darbas, ir gyvenimo būdas. Dėl to esu labai laiminga. Sunku perteikti šią būseną, bet energija kyla tiesiog bedirbant – esu be galo laimingas žmogus. Mano klientės, galima sakyti, gyvena visoje Europoje. Labai daug mano kurtų drabužių iškeliauja į užsienį. Ir Lietuvoje, ir Jurbarke labai daug išperka. Vieni per kitus, per feisbuko puslapį „Dinara“ susižino.  

Apie renginį ir ateities planus 

Dinara pasakoja, kad jos artimiausiuose planuose – asociacija „Menų imperija“. Ji jau įregistruota ir bus pristatyta renginio metu liepos 28 dieną. Ši asociacija užsiims švietėjiška veikla – mokys vaikus visokių meniškų dalykų rankdarbių, siuvinėjimo, modeliavimo, juvelyrikos ir kt. Jiems bus organizuojamos jiems stovyklos, daug visokios kitokios veiklos: „Mes trys dirbsim su vaikais. Be manęs asociacijos veikloje dalyvaus Violeta Jakaitienė, šalia esančios parduotuvės savininkė ir jau mano minėta juvelyrė Indrė Kateivė (Inka). Energijos turim daug, esam gabios, turim, ką duoti žmonėms. Vaikams norim perduoti, ką mokam. Jaučiam tokią pareigą.“

Apie būsimą renginį dizainerė pasakoja, kad jo metu bus galima išvysti ne tik naują kolekciją, bet bus pristatytas jos naujas prekinis ženklas, naujas logotipas. Šventėje bus ir muzikinė dalis – gros gyva muzika, atvažiuos grupė iš Vilniaus „CinAmono“. Tai Lietuvos džiazo padangėje jau 3 metus gyvuojantis kontrastingų muzikantų kolektyvas, kuris šalia egzistencinių ir melancholiškų dainų groja ir žaismingas bei uždegančias kompozicijas. Pagal jų muziką podiumu eis modeliai, paskui grupė dar koncertuos susirinkusiesiems. 

„Laukia ir kitos staigmenos, manau, šventinis vakaras bus įspūdingas.  Tai bus „Baltas vakaras“ – iškilmingas ir pirmas toks Jurbarke. Visi kviečiami ateiti baltai apsirengę arba turėti nors baltą akcentą, kad suskristų kaip angelai. Dėl to ir kviečiu penktadienį vakare, kad visi ateitų po darbų, kad būtų atsipalaidavę, noriu visa tai perteikti, nes mano pačios būsena tokia. Noriu padaryti, kad renginys būtų estetiškai labai gražus, kultūringas. Aš pati daug svajoju ir nors gyvenu be plano, pastebėjau, kad mano svajonės pildosi“, – apie būsimą šventę pasakoja Dinara. 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Raudonės pilies sienas sudrebins RAUDONĖS PILIES FESTIVALIS

Raudonės pilies sienas sudrebins RAUDONĖS PILIES FESTIVALIS'23!  1

Turizmo ir verslo informacijos centras pristato dar vieną sezono naujieną: pėsčiųjų taką Veliuonoje

Turizmo ir verslo informacijos centras pristato dar vieną sezono naujieną: pėsčiųjų taką Veliuonoje  0

Šeštadienį Smalininkuose griaudės „Motojurginės“, šiais metais skirtos Mažajai Lietuvai pažinti

Šeštadienį Smalininkuose griaudės „Motojurginės“, šiais metais skirtos Mažajai Lietuvai pažinti  0

Šiandien, penktadienį, prasideda Jurbarko miesto ir verslo dienos (nuotraukos)

Šiandien, penktadienį, prasideda Jurbarko miesto ir verslo dienos (nuotraukos)  0

Artėja laukiama pavasario šventė – Jurbarko miesto ir verslo dienos 2023

Artėja laukiama pavasario šventė – Jurbarko miesto ir verslo dienos 2023  0

„Į PAVASARĮ SU VYTAUTU KERNAGIU“ ir Andriumi KULIKAUSKU

„Į PAVASARĮ SU VYTAUTU KERNAGIU“ ir Andriumi KULIKAUSKU  0

Lietuvos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai

Lietuvos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai  0

Kostiumas pasiūtas iš vietinių audinių sutaupė ir politikų išlaidas skirtas reprezentacijai

Kostiumas pasiūtas iš vietinių audinių sutaupė ir politikų išlaidas skirtas reprezentacijai  0

Jurbarko krašto muziejuje – publiką sužavėjęs koncertas „Fantazija ir ne vaizduotė“

Jurbarko krašto muziejuje – publiką sužavėjęs koncertas „Fantazija ir ne vaizduotė“  0

Jurbarkiečius kviečia į Camino Lituano žygį

Jurbarkiečius kviečia į Camino Lituano žygį  0

Jurbarke - smalininkiškio Arno Ašmono monospektaklis „Skambutis tėvui"  (video)

Jurbarke - smalininkiškio Arno Ašmono monospektaklis „Skambutis tėvui" (video)  0

Parodoje „Siuvinėtas Čiurlionis“ – fantastiško kruopštumo ir atsidavimo pareikalavę darbai

Parodoje „Siuvinėtas Čiurlionis“ – fantastiško kruopštumo ir atsidavimo pareikalavę darbai  0

Raudonės pilies bokšte pastatyti lauko žiūronai

Raudonės pilies bokšte pastatyti lauko žiūronai  0

Knygos ant medžių neauga – jos rašomos širdimi

Knygos ant medžių neauga – jos rašomos širdimi  1

Dalios Stalauskienės „Pavienės mintys“ veda į Fantazijos šalį

Dalios Stalauskienės „Pavienės mintys“ veda į Fantazijos šalį  0

Ką reikia žinoti žvejams: nuo vasario 1 d. draudžiama lydekų žvejyba, leidžiama žvejoti vėgėles

Ką reikia žinoti žvejams: nuo vasario 1 d. draudžiama lydekų žvejyba, leidžiama žvejoti vėgėles  0

Aplinkosaugininkai: poledinės žūklės mėgėjams primename – saugumas svarbiausia

Aplinkosaugininkai: poledinės žūklės mėgėjams primename – saugumas svarbiausia  0

Kaip išmokyti šunį likti namuose vieną: 3 būdai, padedantys išlaikyti augintinį ramų

Kaip išmokyti šunį likti namuose vieną: 3 būdai, padedantys išlaikyti augintinį ramų  0

Asociatyv

Dovanos Kalėdoms – kaip nepasimesti tarp begalybės pasiūlymų?  2

Paskutinės minutės kelionės. Kas tai? Kaip jų ieškoti?

Paskutinės minutės kelionės. Kas tai? Kaip jų ieškoti?  0

Ruošiatės į išvyką? Patarimai, kaip daiktus į kuprinę susidėti talpiai

Ruošiatės į išvyką? Patarimai, kaip daiktus į kuprinę susidėti talpiai  0

Kviečiame į Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimą Jurbarke

Kviečiame į Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimą Jurbarke  0

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras kviečia šeštadienį kartu pajudėti

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras kviečia šeštadienį kartu pajudėti  0

Žydų istorijos ir kultūros dienos ŠTETLAS TAURAGĖJE

Žydų istorijos ir kultūros dienos ŠTETLAS TAURAGĖJE  0

Mūsų partneriai