Jubiliejinėje šunų parodoje Jurbarke – net 88 veislių atstovai

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Savaitgalį į Jurbarko Dvaro parką, Mituvos slėnį, ten, kur paprastai vykdavo žirgų konkūrai, susirinko šunų gerbėjai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Suomijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos. Dvi dienas, liepos 24-25d., čia vyko penktoji, jubiliejinė, Tauragės šunų mylėtojų klubo „Loja“ organizuojama šunų paroda, kurioje, organizatorių skaičiavimais, dalyvavo net 320 šunų ir 88 veislių – tiek tomis dienomis buvo galima pamatyti Jurbarke. Pasak minėto klubo vadovės Justės Nausėdienės, nors paroda vyko Jurbarke, patys jurbarkiečiai atsivedė nedaug šunų.

 

Jurbarkiečių dalyvių mažoka, bet užtat vietinių žiūrovų netrūko – mielai į parodą su vaikais užsukdavo su nematytomis šunų veislėmis susipažinti. Buvo galima pamatyti ne tik populiarių, bet ir retų veislių šunis. Pasak J. Nausėdienės, parodoje Jurbarke dalyvavo tokie keli retesnių veislių šunys, tokie kaip šiperkas, Sicilijos kurtas, Jakutijos laika, Bosnijos ir Hercegovinos-Kroatijos aviganis.

Parodoje buvo galima pažinti ir pastaruoju metu itin populiarias šunų veisles. J. Nausėdienės teigimu, šiuo metu populiariausi yra tokie mažų veislių šunys, kaip Maltos bišonai, Jorkšyro terjerai, Vakarų Škotijos baltieji terjerai, Cvergšnauceriai. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo toipudeliai, šibos. Iš didesniųjų šunų veislių vis dar populiarūs Labradoro retriveriai, sparčiai populiarėja Akitos, Amerikiečių akitos.

Šunų parodoje buvo galima stebėti ir keturių teisėjų darbą – rinko atskirų grupių po penkis nugalėtojus. Paaiškėjo, kad teisėjai vertina ne tik šunis, bet ir jo vedlio, šeimininko, elgesį ringe. „Teisėjui labai sunku išrinkti tą gražiausią šunį. Visada atkreipiamas dėmesys į bendrą visumą – tiek į šunį, t.y. jo atitikimą standartui, elgesį, tiek ir į jo vedlį ringe. Teisėjas vertina, kaip šis elgiasi, kaip atrodo, koks jo kontaktas su šunimi. Kaip yra sakoma, kiek teisėjų, tiek nuomonių. Kiekvienas vadovaujasi savo kriterijais. Ir mes visi matome skirtingai“, apie teisėjavimo subtilybes pasakojo Justė. Paprašyta įvardinti šiuo metu brangiausias šunų veisles, patikino, kad to negalinti įvardinti. „Normalu, kai šuniuko kaina prasideda nuo tūkstančio eurų, o gali kainuoti ir žymiai daugiau“, sakė Justė, pridurdama, kad kainos labai priklauso ne nuo pačios veislės, o nuo šuniuko genetikos, kilmės, nuo tėvų pasiekimų, sveikatos tyrimų rezultatų. Pašnekovė negailėjo patarimų, ką svarbu žinoti prieš renkantis keturkojį augintinį. Jos žodžiais, prieš įsigyjant augintinį, reikia viską gerai apsvarstyti. Pirmiausia, reikia sau atsakyti, kam tas šuo reikalingas, ką su juo darys, ir tik tada jau rinktis veislę. Renkantis veislę neužtenka žinoti tik tokio šuns išvaizdą. Svarbu pasidomėti ir tos veislės paskirtimi, ar lengva prižiūrėti, kokiomis charakterio savybėmis pasižymi, kas žinotina apie šios veislės sveikatą. Renkantis veislę tokios šunų parodos kaip vykusi Jurbarke ir gali labai pasitarnauti. „Labai naudinga pamatyti gyvai savo norimą veislę, pasikalbėti su tos veislės augintojais, veisėjais. Šunį renkamės mažiausiai dešimčiai, penkiolikai metų į priekį, tad turime viską labai gerai apgalvoti“, patikino pašnekovė. Kaip paaiškėjo, Tauragės šunų mylėtojų klubas „Loja“ Jurbarko mieste jau penketą metų organizuoja tokias parodas. Pašnekovė pasidžiaugė, kad per tuos metus susiformavo ratas žmonių, kurie mėgsta jų klubo organizuojamas parodas, į kurias kasmet ir atvažiuoja. Kituose miestuose šunų parodas organizuoja kitų miestų klubai. „Į tokias parodas susirenka šunų mylėtojai ir šiems keturkojams prijaučiantys. Visi, kuriuos vienija vienas pomėgis – šunys“, šypsojosi Justė.

Daugiau parodos akimirkų rasite čia

 

„Mūsų laiko“ inf.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai