Įkvėptos ėjimo azarto ir Jurbarko pergalės, sukurs ypatingą renginį

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Klysta tie, kurie sako, kad Jurbarko kraštas miršta. Veikiau priešingai. Jurbarkas atgyja. Kaip gi kitaip, jei daugėja renginių, iniciatyvų, kurių imasi aktyvūs šio miesto bendruomenės nariai. Dvi aktyvios sportiškos jurbarkietės sumanė surengti tikrą sveikatingumo šventę, kurią organizuoti ir prie kurios prisidėti, paremti ir kitaip pagelbėti mielai sutiko įvairios įstaigos bei organizacijos. Tas jų sumanytas renginys „Judėk Jurbarkas 2019“, kuris vyks gegužės 18 dieną ir kurio pagrindinės „kaltininkės“ jurbarkietės Aušra Pileckė bei Sigita Kiudienė. Jų idėją entuziastingai palaikė ir prisijungė Jurbarko socialinės paslaugos, organizuoti sutiko Vytauto Didžiojo progimnazija, įsitraukė ir prisidės įvairios su sportu ir visuomenės sveikata susijusios įstaigos – nuo Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro iki Jurbarko švietimo centro bei visuomenės sveikatos biuro. Padės ir rajono savivaldybė.

 

Šio renginio idėja – ne tik pratinti jurbarkiečius laiką leisti aktyviai kartu su šeima, ne tik žaliu gražiu miestu bei vieni kitais pasidžiaugti, bet ir Jurbarką geriau pažinti. Paaiškėjo, kad ne visi vietiniai žino miškininkų įrengtą šilelio pėsčiųjų taką, kuriuo smagu pasivaikščioti ir pasportuoti. „Judėk Jurbarkas 2019“ startuos Vytauto Didžiojo progimnazijos stadione – prieš tai čia bus galima užsiregistruoti. Organizatoriai žada dvi trasas. Vieną, trumpesnę – šeimos, o kitą – iššūkio. Pastaroji tiems, kuriuos apims ėjimo azartas ir priims iššūkį per dvi valandas nueiti 15 tūkst. žingsnių (tai sudarytų kiek daugiau nei 10 km vidutinio ūgio moteriai, - aut. past.). Organizatoriai žada, kad ir vaikams bus smagu. Žingsniuodami mieste įvairiose vietose sutiks įvairius personažus. Tikrai žinoma, kad tą dieną Jurbarke bus galima sutikti brolius milžinus Jurą ir Barkų, Kakę Makę, Pandą ir net Kalėdų senelį. Su visais jais reikės ne tik pasisveikinti, bet ir nusifotografuoti, o nuotraukas sukelti į socialinius tinklus su grotažymėmis „#einam #už #Jurbarką“. Taip siekiama populiarinti ir garsinti Jurbarką – kad ir kitų miestų gyventojai pamatytų, kaip čia smagu ir gražu. Netrūks pramogų ir įvairiose trasos vietose, kurios numatytos poilsiui ir pramogoms – ir pačiame Vytauto Didžiojo progimnazijos stadione, prie bibliotekos parkelio ir kt. Žygis gegužės 18 dieną Vytauto Didžiojo progimnazijos stadione prasidės 11 val. Tuomet Vytauto Didžiojo gatve iki miesto viešosios bibliotekos. Pro ją – žemyn prie Imsrės, kur pėsčiųjų taku žygeiviai patrauks kavinės „Šalykinė“ link. Tuomet prieš mažųjų laivelių prieplauką dalyviai suks dešinėn ir taku, palei Jurbarko krovinių uostą, pro tiltą per Mituvą, keliaus iki Dvaro parko. Čia bus galima rinktis – keliauti į meškų sergėjamą šilelį kitoje Mituvos pusėje ar trasą trumpinti. Tuomet iš dvaro parko – pro gimnaziją kirs Vydūno gatvę ir nusileis iki riedlenčių aikštelės. Čia dalyviai suks kairėn ir paimsrio taku keliaus iki Bišpilio. Čia vėl bus galima pasirinkti trumpesnę trasą – kilti į kalną ir sukti Mokyklos gatve į Vytauto Didžiojo progimnazijos stadioną. Norintys eiti toliau – iš tako neišsuks. Jie paimsriu keliaus beveik iki teniso kortų, kur suks dešinėn, kils į kalną ir tuomet grįš į stadioną.

 

Ėjimu užkrėtė visą Jurbarką

Atskiro straipsnio verta viena iš šio renginio iniciatorių S. Kiudienė. Pasirodo, būtent ji priregistravo Jurbarką į taip vadinamąjį „Miestų iššūkį“, arba „#walk15“ programėlę. Ne tik pati savo šeimą ir draugus įtraukė už Jurbarką eiti, ilgainiui ir kiti jurbarkiečiai taip įsijungė, kad Jurbarkas pagal nueitų žingsnių skaičių užėmė pirmą vietą pralenkdamas net Vilnių („#walk15“ nemokama mobili programėlė padeda sekti tavo nueitų žingsnių skaičių. Ja naudojantis galima pasidalinti savo rezultatais. Ši programėlė yra sporto žurnalistės ir visuomenininkės Vlados Musvydaitės sumanymas). Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo Sigita, ji Jurbarką šiame iššūkyje užregistravo balandžio 9 dieną. Pakalbino prisijungti ir žingsniuoti už Jurbarką draugus, dukrą, klasiokus. Tai ir užsisuko karuselė, kaip sako ji pati. „Pradėjome (Jurbarkas, - aut. past.) 28 vietoje, o dabar pirmi“, – aktyviais ir azartiškais jurbarkiečiais džiaugėsi Sigita, kurios pačios indėlis – nueita per 400 000 žingsnių. Menkai, tik apie 6 tūkst. žingsnių, nuo jos atsilieka ir dukra. „Mes mėgstame žygiuose dalyvauti“, – sako Sigita, paaiškinusi, kodėl ne tik pati įsitraukė į šį iššūkį, bet dar ir visą Jurbarką įtraukė. „Aš visada gyvenime ieškau iššūkių. Taip smagiau gyventi. O matyti savo miestą pirmoje vietoje – didžiulis pasitenkinimas. Tas vienybės jausmas nerealus “, – šypsosi ji, pridurdama, kad to „#walk15“ azarto ir pergalės įkvėptos ji su Aušra ir sugalvojo tą renginį organizuoti. Mano, kad pats metas pakviesti judėti jurbarkiečius ir pajusti ėjimo azartą. „Jei tas azartas privertė nueiti nors keliais žingsniais daugiau, jau yra labai gerai“, – šypsosi ji.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Ypatingas projektas “Isaiah Collier & the Chosen Few” – Panemunės pilyje

Ypatingas projektas “Isaiah Collier & the Chosen Few” – Panemunės pilyje  0

Vasara – knygų skaitytojų džiaugsmas

Vasara – knygų skaitytojų džiaugsmas  0

Gėlininkė Aldona prie daugiabučio sukūrė tikrą rojaus sodelį

Gėlininkė Aldona prie daugiabučio sukūrė tikrą rojaus sodelį  0

Šaudymo varžybos tampa respublikinėmis

Šaudymo varžybos tampa respublikinėmis  1

Viešvilės miestelio šventė „Nuo viduramžių iki...“

Viešvilės miestelio šventė „Nuo viduramžių iki...“  2

Sekmadienį į Girdžius suplūs geležiniai žmonės

Sekmadienį į Girdžius suplūs geležiniai žmonės  2

Jurbarko viešoji biblioteka kviečia drauge stebėti Prezidento inauguraciją

Jurbarko viešoji biblioteka kviečia drauge stebėti Prezidento inauguraciją  0

Ypatingai įdomi Valstybės diena: nuo žygio su maudynėmis, džiazo iki madų šou (VIDEO)

Ypatingai įdomi Valstybės diena: nuo žygio su maudynėmis, džiazo iki madų šou (VIDEO)  0

Jurbarke įrengtas ir atidarytas petankės aikštynas

Jurbarke įrengtas ir atidarytas petankės aikštynas  2

Į Jurbarko bibliotekos kiemelį - paklausyti jaunųjų talentų (biblioteka kviečia vasaroti su muzika)

Į Jurbarko bibliotekos kiemelį - paklausyti jaunųjų talentų (biblioteka kviečia vasaroti su muzika)  1

Vytauto Didžiojo progimazijoje nuo 11 val. prasideda  X teritorija (laboratoriniai bandymai)

Miesto progimnazijose startavo vasaros stovyklos (nuotraukos, video)  1

Jurbarke įvyko sijonuotos vasaros sutiktuvės (nuotraukos, video)

Jurbarke įvyko sijonuotos vasaros sutiktuvės (nuotraukos, video)  1

Smalininkuose – karinės aviacijos ir motociklų šventė

Smalininkuose – karinės aviacijos ir motociklų šventė  0

Meno mokyklos dovana Jurbarkui - grojančio parko valanda

Meno mokyklos dovana Jurbarkui - grojančio parko valanda  3

D. Kinderis. Praėjusių metų varžybų akimirka.

Į Raudonę šeštadienį rinksis autostopininkai  1

Asociatyvinė

Smalininkuose - susitikimas su JAV kariūnais  0

Rumunijos ambasadorius svečiavosi renginyje

Rumunijos ambasadorius svečiavosi renginyje  0

Nuskambėjo paskutinis skambutis Jurbarko gimnazijos abiturientams (VIDEO)

Nuskambėjo paskutinis skambutis Jurbarko gimnazijos abiturientams (VIDEO)  2

Sportiškos jurbarkietės kviečia į mamyčių „flashmobą“

Sportiškos jurbarkietės kviečia į mamyčių „flashmobą“  0

Padėkojo Jurbarko miesto Velykinio parkelio kūrėjams

Padėkojo Jurbarko miesto Velykinio parkelio kūrėjams  0

19-oji miesto šventė kvies pasiklausyti įkvepiančių sėkmės istorijų

19-oji miesto šventė kvies pasiklausyti įkvepiančių sėkmės istorijų  0

Latvijos dailininkės tapytojos Ainos Putninos parsonalinė tapybos ir kompiuterinės grafikos darbų paroda “Pavasario laukimas“

Latvijos dailininkės tapytojos Ainos Putninos parsonalinė tapybos ir kompiuterinės grafikos darbų paroda “Pavasario laukimas“  0

Veliuonoje ir Jurbarke – unikalaus dokumentinio filmo peržiūros

Veliuonoje ir Jurbarke – unikalaus dokumentinio filmo peržiūros  0

Domino teatro spektaklis „Vyras po padu“

Domino teatro spektaklis „Vyras po padu“  0

Mūsų partneriai