Į Jurbarką atkeliavo puošnios ir dosnios „Knygų kalėdos“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gruodžio 4-ąją prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Šiemet ji vyksta jau 10-ąjį kartą ir yra skiriama vaikams. Gyventojai kviečiami dovanoti knygas mokyklų bibliotekoms, vaikų dienos centrams. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka taip pat paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią ir iki pat šventinio laikotarpio pabaigos, 2021 m. sausio 6 d., kviečia dovanoti knygas. „Džiaugiamės, kad šiemet Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, mokyklų bibliotekų ir Vaikų dienos centrų fondus papildys akcijos „Švieskime vaikus“ knygos. Nuo 2020 m. gruodžio 4 d. supakuotus knygų siuntinius rajono švietimo įstaigų ir dienos centrų atstovai gali atsiimti Jurbarko viešojoje bibliotekoje darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.“, – informuoja Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė.

Naujų knygų poreikis Jurbarko viešojoje bibliotekoje išlieka didelis. Šiuo metu labiausiai skaitytojų ieškomos knygos: J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“; Tomo Dirgėlos „Užkeiktoji pono Kuko knyga“; K. B. Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“; Ben Elton „Du broliai“; Algimanto Čekuolio „ Šiaurės pašvaistė naujagimiui“; Yuval Noah Harari „Sapiens. Žmonijos gimimas“.„Paskelbus, kokių knygų bibliotekai trūksta, viena skaitytoja padovanojo dvigubą skaitymo džiaugsmą – net dvi Algimanto Čekuolio knygas „Šiaurės pašvaistė naujagimiui“, – pasidžiaugia Rasida Kalinauskienė.Jurbarko viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Sigita Baltrušaitienė sako, kad skaitytojų, lyginant su įprastu laiku sumažėjo, tačiau neženkliai. Noriai skaitoma grožinė literatūra, detektyvai, nuotykių romanai, populiari yra meilės tema. Skaitytojų mėgstami žanrai ir temos karantino metu labai nesikeičia, tačiau galima pastebėti psichologinių, savęs pažinimo knygų populiarėjimą. „Galbūt yra daugiau žmonių, kurie atėję sako norintys paskaityti kažką „gražesnio“ ar „lengvesnio“, matyt negatyvios informacijos aplink yra ir taip pakankamai. Artėjant šventėms populiarėja knygos Kalėdų tema. Daugiausiai skaitomos išlieka rašytojų Judit McNaught, Lisa Kleypas, Santa Montefiore, Kristin Hannah ir kt. knygos. Skaitytojai taip pat domisi „Metų knyga 2020“ rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis. Vyrų tarpe populiariausios yra istorinės knygos“,– sako Sigita Baltrušaitienė.

Prisitaikė prie karantino

Paklausta, kaip bibliotekai sekasi dirbti karantino metu, kai nebeliko tiesioginio kontakto su skaitytoju, Rasida Kalinauskienė šypsosi, kad kolektyvui pavyko prisitaikyti prie aplinkybių ir net patobulėti. „Išmokome saugiai elgtis darbe, saugoti vieni kitus ir mūsų skaitytojus. Nuolat tobuliname nuotolinio darbo, virtualaus bendravimo įgūdžius, rengiame virtualias knygų parodas, naujų knygų apžvalgas, organizuojame viktorinas. Bibliotekos languose eksponuojame parodas, puošiame pastatą kalėdinėmis dekoracijomis. Siekiame tapti dar kūrybiškesniais ir atidesniais“, – vardija nuveiktus darbus bibliotekos direktorė, kartu pasidžiaugdama ir skaitytojų pasiekimais. Jie aktyviau ėmė naudotis elektroniniu katalogu, dažniau užsuka į interneto svetainę, bibliotekos ir visų filialų „Facebook“ profilius. Buvo kilę nesklandumų su knygų užsakymais per elektroninį katalogą, bet šiuo metu šis užsakymo būdas vėl veikia. Knygų užsakymai priimami ir bibliotekos telefonais, elektroniniu paštu – skaitytojai kviečiami drąsiai skambinti ir teirautis pageidaujamų knygų. Į biblioteką tiek pažengusieji, tiek pradedantieji kompiuterių naudotojai gali kreiptis ir dėl nuotolinių informacinio raštingumo mokymų. Susidarius grupei, būtų galima mokytis. Skaitytojų gyvenimą biblioteka pagyvino sėkmingai transliuojamais Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „Pokalbiai KUBU“ pokalbiais su įdomiais žmonėmis, rašytojais. Dalį šių interviu atrasti galite ir „Mūsų laiko“ puslapiuose.

Puošmena su staigmena

Jurbarko viešoji biblioteka ne tik šventiškai papuošė pagrindinio įėjimo prieigas, bet ir sugalvojo prasmingą užduotį mažiesiems skaitytojams. Šalia spindinčių papuošimų įrengta kalėdinio pašto dėžutė skirta laiškams – ne Kalėdų seneliui, kaip esame įpratę, o knygų herojams. Nors, tiesą sakant, jei pagrindinis mėgstamos knygos herojus – Kalėdų senelis, tada galima laišką išsiųsti ir jam.„Vaikų literatūros skyrius nuo gruodžio 4 d. kviečia rašyti laiškus mylimiausiems pasakų personažams ir atnešti juos į prie bibliotekos įrengtą pašto dėžutę. Laiškų lauksime iki gruodžio 27 d., o atsakymų su mielomis staigmenomis visi rašiusieji sulauks iki gruodžio 30 d.“, – informuoja bibliotekininkai.

Užsitęsęs karantinas, parodė bibliotekų veiklos prasmingumą – esant ribotam laisvalaikio veiklų pasirinkimui, žmonės vis dažniau renkasi knygų skaitymą. Kviečiame skaityti, sekti bibliotekos veiklas interneto erdvėje, o atėjus pasiimti ar grąžinti knygas – pasidžiaugti Kalėdų dekoracijomis.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kviečiame skaitytojus jungtis prie ELVIS

Kviečiame skaitytojus jungtis prie ELVIS  0

Jaunimo klubas „Prieštaktis“ vėl kvies į muzikinius vakarus

Jaunimo klubas „Prieštaktis“ vėl kvies į muzikinius vakarus  1

Tarp šios vasaros keistumų – ir anksčiau pradėję svirpti žiogai

Tarp šios vasaros keistumų – ir anksčiau pradėję svirpti žiogai  0

Jurbarko II-os vidurinės mokyklos 11M klasė po 40 metų: (iš kairės) pirmoje eilėje – Remis Šivickis, Kęstutis Juknelis, Sonata Martinkutė-Kurmienė, Virgilijus Grigaitis, antroje eilėje – Arūnas Jasaitis, Rosita Andriuškevičiūtė-Grinkevičienė, Laimutė Jonaitytė, Rūta Jašinskaitė-Bakšienė, trečioje eilėje –  Mindaugas Motiejaitis, Jolanta Locaitytė-Šimkuvienė, Loreta Sarafanaitė-Narbutienė, ketvirtoje eilėje – Regimantas Jocaitis, Alvydas Šimkus, Audrius Urbonavičius, Loreta Varnaitė, Mindaugas Petraitis.

Vasara – klasiokų susitikimų metas  0

Paklausyti Afrikos bliuzo – į Panemunės pilį

Paklausyti Afrikos bliuzo – į Panemunės pilį  0

Tradicinė šventė „Gėlėta vasara 2024“ vėl kviečia visus į Eržvilką

Tradicinė šventė „Gėlėta vasara 2024“ vėl kviečia visus į Eržvilką  0

Poilsis Lietuvoje – tobulos atostogos kiekvienam

Poilsis Lietuvoje – tobulos atostogos kiekvienam  0

2022 m. Tauragės regiono dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“

Tauragės regiono dainų ir šokių šventės „Upėmis tekančios dainos“ dalyviai  0

Drabužių kabyklos: funkcionalumas, stilius ir pritaikymo galimybės

Drabužių kabyklos: funkcionalumas, stilius ir pritaikymo galimybės  0

Sezoniškumas ir autobusų nuoma: kaip planuoti keliones skirtingais metų laikais

Sezoniškumas ir autobusų nuoma: kaip planuoti keliones skirtingais metų laikais  0

Kuriame savo istoriją su foto drobėmis: šeimos nuotraukos ant drobės

Kuriame savo istoriją su foto drobėmis: šeimos nuotraukos ant drobės  0

Penki patarimai, kaip išsirinkti tobulą dviratį miesto gatvėms

Penki patarimai, kaip išsirinkti tobulą dviratį miesto gatvėms  0

„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus

„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus  1

Gelgaudiškio dvare – tradicinio festivalio koncertai ir dešimtmečio naujiena!

Gelgaudiškio dvare – tradicinio festivalio koncertai ir dešimtmečio naujiena!  0

Tauragės džiazo festivalio atidarymas: bliuzo emocijos liesis garsais ir tapyba

Tauragės džiazo festivalio atidarymas: bliuzo emocijos liesis garsais ir tapyba  0

Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare: nuo klasikos iki užburiančių ritmų

Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare: nuo klasikos iki užburiančių ritmų  0

Birželio 2-ąją Panemunės pilyje skambės Tėvo dienai skirtas senosios muzikos koncertas

Birželio 2-ąją Panemunės pilyje skambės Tėvo dienai skirtas senosios muzikos koncertas  0

Raudonės pilies festivalis: scenoje – pasaulinės žvaigždės Londonbeat, Komodo ir gausybė pramogų vaikams

Raudonės pilies festivalis: scenoje – pasaulinės žvaigždės Londonbeat, Komodo ir gausybė pramogų vaikams  2

Kviečia XIV Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ (programa)

Kviečia XIV Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ (programa)  0

V. Grybo muziejuje – pasaulio architektūros šedevrai (nuotraukos)

V. Grybo muziejuje – pasaulio architektūros šedevrai (nuotraukos)  0

Muziejaus nakčiai skirti renginiai Jurbarke

Muziejaus nakčiai skirti renginiai Jurbarke  2

Tauragė Jazz 2024: Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje

Tauragė Jazz 2024: Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje  0

Vita Žiba su STAND-UP  programa „Fordui Atminti...“

Vita Žiba su STAND-UP programa „Fordui Atminti...“  0

Infoturas parodė, ką turistams žada mūsų kraštas

Infoturas parodė, ką turistams žada mūsų kraštas  0

Mūsų partneriai