Reklama: Muras

Į Jurbarką atkeliavo puošnios ir dosnios „Knygų kalėdos“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gruodžio 4-ąją prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Šiemet ji vyksta jau 10-ąjį kartą ir yra skiriama vaikams. Gyventojai kviečiami dovanoti knygas mokyklų bibliotekoms, vaikų dienos centrams. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka taip pat paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią ir iki pat šventinio laikotarpio pabaigos, 2021 m. sausio 6 d., kviečia dovanoti knygas. „Džiaugiamės, kad šiemet Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, mokyklų bibliotekų ir Vaikų dienos centrų fondus papildys akcijos „Švieskime vaikus“ knygos. Nuo 2020 m. gruodžio 4 d. supakuotus knygų siuntinius rajono švietimo įstaigų ir dienos centrų atstovai gali atsiimti Jurbarko viešojoje bibliotekoje darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.“, – informuoja Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė.

Naujų knygų poreikis Jurbarko viešojoje bibliotekoje išlieka didelis. Šiuo metu labiausiai skaitytojų ieškomos knygos: J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“; Tomo Dirgėlos „Užkeiktoji pono Kuko knyga“; K. B. Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“; Ben Elton „Du broliai“; Algimanto Čekuolio „ Šiaurės pašvaistė naujagimiui“; Yuval Noah Harari „Sapiens. Žmonijos gimimas“.„Paskelbus, kokių knygų bibliotekai trūksta, viena skaitytoja padovanojo dvigubą skaitymo džiaugsmą – net dvi Algimanto Čekuolio knygas „Šiaurės pašvaistė naujagimiui“, – pasidžiaugia Rasida Kalinauskienė.Jurbarko viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Sigita Baltrušaitienė sako, kad skaitytojų, lyginant su įprastu laiku sumažėjo, tačiau neženkliai. Noriai skaitoma grožinė literatūra, detektyvai, nuotykių romanai, populiari yra meilės tema. Skaitytojų mėgstami žanrai ir temos karantino metu labai nesikeičia, tačiau galima pastebėti psichologinių, savęs pažinimo knygų populiarėjimą. „Galbūt yra daugiau žmonių, kurie atėję sako norintys paskaityti kažką „gražesnio“ ar „lengvesnio“, matyt negatyvios informacijos aplink yra ir taip pakankamai. Artėjant šventėms populiarėja knygos Kalėdų tema. Daugiausiai skaitomos išlieka rašytojų Judit McNaught, Lisa Kleypas, Santa Montefiore, Kristin Hannah ir kt. knygos. Skaitytojai taip pat domisi „Metų knyga 2020“ rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis. Vyrų tarpe populiariausios yra istorinės knygos“,– sako Sigita Baltrušaitienė.

Prisitaikė prie karantino

Paklausta, kaip bibliotekai sekasi dirbti karantino metu, kai nebeliko tiesioginio kontakto su skaitytoju, Rasida Kalinauskienė šypsosi, kad kolektyvui pavyko prisitaikyti prie aplinkybių ir net patobulėti. „Išmokome saugiai elgtis darbe, saugoti vieni kitus ir mūsų skaitytojus. Nuolat tobuliname nuotolinio darbo, virtualaus bendravimo įgūdžius, rengiame virtualias knygų parodas, naujų knygų apžvalgas, organizuojame viktorinas. Bibliotekos languose eksponuojame parodas, puošiame pastatą kalėdinėmis dekoracijomis. Siekiame tapti dar kūrybiškesniais ir atidesniais“, – vardija nuveiktus darbus bibliotekos direktorė, kartu pasidžiaugdama ir skaitytojų pasiekimais. Jie aktyviau ėmė naudotis elektroniniu katalogu, dažniau užsuka į interneto svetainę, bibliotekos ir visų filialų „Facebook“ profilius. Buvo kilę nesklandumų su knygų užsakymais per elektroninį katalogą, bet šiuo metu šis užsakymo būdas vėl veikia. Knygų užsakymai priimami ir bibliotekos telefonais, elektroniniu paštu – skaitytojai kviečiami drąsiai skambinti ir teirautis pageidaujamų knygų. Į biblioteką tiek pažengusieji, tiek pradedantieji kompiuterių naudotojai gali kreiptis ir dėl nuotolinių informacinio raštingumo mokymų. Susidarius grupei, būtų galima mokytis. Skaitytojų gyvenimą biblioteka pagyvino sėkmingai transliuojamais Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „Pokalbiai KUBU“ pokalbiais su įdomiais žmonėmis, rašytojais. Dalį šių interviu atrasti galite ir „Mūsų laiko“ puslapiuose.

Puošmena su staigmena

Jurbarko viešoji biblioteka ne tik šventiškai papuošė pagrindinio įėjimo prieigas, bet ir sugalvojo prasmingą užduotį mažiesiems skaitytojams. Šalia spindinčių papuošimų įrengta kalėdinio pašto dėžutė skirta laiškams – ne Kalėdų seneliui, kaip esame įpratę, o knygų herojams. Nors, tiesą sakant, jei pagrindinis mėgstamos knygos herojus – Kalėdų senelis, tada galima laišką išsiųsti ir jam.„Vaikų literatūros skyrius nuo gruodžio 4 d. kviečia rašyti laiškus mylimiausiems pasakų personažams ir atnešti juos į prie bibliotekos įrengtą pašto dėžutę. Laiškų lauksime iki gruodžio 27 d., o atsakymų su mielomis staigmenomis visi rašiusieji sulauks iki gruodžio 30 d.“, – informuoja bibliotekininkai.

Užsitęsęs karantinas, parodė bibliotekų veiklos prasmingumą – esant ribotam laisvalaikio veiklų pasirinkimui, žmonės vis dažniau renkasi knygų skaitymą. Kviečiame skaityti, sekti bibliotekos veiklas interneto erdvėje, o atėjus pasiimti ar grąžinti knygas – pasidžiaugti Kalėdų dekoracijomis.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Vasarnamiai: kaip sukurti modernų jų interjerą?

Vasarnamiai: kaip sukurti modernų jų interjerą?  0

Jurbarko vaikai kviečiami į robotikos užsiėmimus (video)

Jurbarko vaikai kviečiami į robotikos užsiėmimus (video)  0

Regioninis parkas kviečia į gervių palydėtuves

Regioninis parkas kviečia į gervių palydėtuves  0

Kviečia į pėsčiųjų žygį „Gelgaudo lobiai“

Kviečia į pėsčiųjų žygį „Gelgaudo lobiai“  0

Jurbarkas intelektinėmis kovomis traukia ir tauragiškius

Jurbarkas intelektinėmis kovomis traukia ir tauragiškius  0

Tarptautinė šunų diena: 5 išmanūs patarimai jų augintojams

Tarptautinė šunų diena: 5 išmanūs patarimai jų augintojams  0

Įvyko 13-asis R. Brazaičio vardo teniso taurės vyrų dvejetų turnyras

Įvyko 13-asis R. Brazaičio vardo teniso taurės vyrų dvejetų turnyras  0

Vasara ir džiazas tampa neatsiejami nuo Smalininkų

Vasara ir džiazas tampa neatsiejami nuo Smalininkų  0

Įvairių rūšių dekoratyviniai spygliuočiai sodui

Įvairių rūšių dekoratyviniai spygliuočiai sodui  0

„Tauragės džiazo dienos“ atkeliauja į Smalininkus

„Tauragės džiazo dienos“ atkeliauja į Smalininkus  1

Smalininkuose vyks muziejininkystės šventė

Smalininkuose vyks muziejininkystės šventė  0

Sporto rungčių nugalėtojau bus apdovanoti štai tokiomis taurėmis

Jurbarko P.Paulaičio 701-oji kuopa kviečia į metų sporto žaidynes  0

Kaip kelionių organizatoriai Jurbarką ir Rojaus kelią iš naujo atrado

Kaip kelionių organizatoriai Jurbarką ir Rojaus kelią iš naujo atrado  3

10 knygų, kurios leis pakeliauti po užsienį

10 knygų, kurios leis pakeliauti po užsienį  0

Patarimai, kurie padės greičiau pradėti ir baigti remonto darbus

Patarimai, kurie padės greičiau pradėti ir baigti remonto darbus  0

Jubiliejinėje šunų parodoje Jurbarke – net 88 veislių atstovai

Jubiliejinėje šunų parodoje Jurbarke – net 88 veislių atstovai  0

Antikvariniai Kašpirovskio dantys

Artėja Jurbarko krašto šventė (sužinokite, kas koncertuos)  2

Kaip išsirinkti kelionę, kuri daug nekainuotų?

Kaip išsirinkti kelionę, kuri daug nekainuotų?  0

Kokius rūbus pasirinkti, jei norisi atrodyti stilingai, bet tuo pačiu metu ir nesušalti?

Kokius rūbus pasirinkti, jei norisi atrodyti stilingai, bet tuo pačiu metu ir nesušalti?  0

Gausi uogautojų šeimyna – Diana ir Olegas Nalegač su savo atžalomis – Elija, Tėja, Alicija ir Rojumi. Žemuogės baigiasi – rinks mėlynes.

Jurbarko miškai dosnūs darbščiausiems  0

Kabelinė televizija – televizija, kuri džiugina!

Kabelinė televizija – televizija, kuri džiugina!  0

Kam žmonės išleidžia daugiausiai pinigų internete?

Kam žmonės išleidžia daugiausiai pinigų internete?  0

Amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“

Amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“  0

Jurbarko K.Donelaičio  evangelikų liuteronų bažnyčioje - tarptautinio sakralinio muzikos festivalio „Jubilate“ atidarymo koncertas

Jurbarko K.Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje - tarptautinio sakralinio muzikos festivalio „Jubilate“ atidarymo koncertas  0

Mūsų partneriai