Reklama: Muras

Į Jurbarką atkeliavo puošnios ir dosnios „Knygų kalėdos“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gruodžio 4-ąją prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Šiemet ji vyksta jau 10-ąjį kartą ir yra skiriama vaikams. Gyventojai kviečiami dovanoti knygas mokyklų bibliotekoms, vaikų dienos centrams. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka taip pat paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią ir iki pat šventinio laikotarpio pabaigos, 2021 m. sausio 6 d., kviečia dovanoti knygas. „Džiaugiamės, kad šiemet Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, mokyklų bibliotekų ir Vaikų dienos centrų fondus papildys akcijos „Švieskime vaikus“ knygos. Nuo 2020 m. gruodžio 4 d. supakuotus knygų siuntinius rajono švietimo įstaigų ir dienos centrų atstovai gali atsiimti Jurbarko viešojoje bibliotekoje darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.“, – informuoja Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė.

Naujų knygų poreikis Jurbarko viešojoje bibliotekoje išlieka didelis. Šiuo metu labiausiai skaitytojų ieškomos knygos: J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“; Tomo Dirgėlos „Užkeiktoji pono Kuko knyga“; K. B. Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“; Ben Elton „Du broliai“; Algimanto Čekuolio „ Šiaurės pašvaistė naujagimiui“; Yuval Noah Harari „Sapiens. Žmonijos gimimas“.„Paskelbus, kokių knygų bibliotekai trūksta, viena skaitytoja padovanojo dvigubą skaitymo džiaugsmą – net dvi Algimanto Čekuolio knygas „Šiaurės pašvaistė naujagimiui“, – pasidžiaugia Rasida Kalinauskienė.Jurbarko viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Sigita Baltrušaitienė sako, kad skaitytojų, lyginant su įprastu laiku sumažėjo, tačiau neženkliai. Noriai skaitoma grožinė literatūra, detektyvai, nuotykių romanai, populiari yra meilės tema. Skaitytojų mėgstami žanrai ir temos karantino metu labai nesikeičia, tačiau galima pastebėti psichologinių, savęs pažinimo knygų populiarėjimą. „Galbūt yra daugiau žmonių, kurie atėję sako norintys paskaityti kažką „gražesnio“ ar „lengvesnio“, matyt negatyvios informacijos aplink yra ir taip pakankamai. Artėjant šventėms populiarėja knygos Kalėdų tema. Daugiausiai skaitomos išlieka rašytojų Judit McNaught, Lisa Kleypas, Santa Montefiore, Kristin Hannah ir kt. knygos. Skaitytojai taip pat domisi „Metų knyga 2020“ rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis. Vyrų tarpe populiariausios yra istorinės knygos“,– sako Sigita Baltrušaitienė.

Prisitaikė prie karantino

Paklausta, kaip bibliotekai sekasi dirbti karantino metu, kai nebeliko tiesioginio kontakto su skaitytoju, Rasida Kalinauskienė šypsosi, kad kolektyvui pavyko prisitaikyti prie aplinkybių ir net patobulėti. „Išmokome saugiai elgtis darbe, saugoti vieni kitus ir mūsų skaitytojus. Nuolat tobuliname nuotolinio darbo, virtualaus bendravimo įgūdžius, rengiame virtualias knygų parodas, naujų knygų apžvalgas, organizuojame viktorinas. Bibliotekos languose eksponuojame parodas, puošiame pastatą kalėdinėmis dekoracijomis. Siekiame tapti dar kūrybiškesniais ir atidesniais“, – vardija nuveiktus darbus bibliotekos direktorė, kartu pasidžiaugdama ir skaitytojų pasiekimais. Jie aktyviau ėmė naudotis elektroniniu katalogu, dažniau užsuka į interneto svetainę, bibliotekos ir visų filialų „Facebook“ profilius. Buvo kilę nesklandumų su knygų užsakymais per elektroninį katalogą, bet šiuo metu šis užsakymo būdas vėl veikia. Knygų užsakymai priimami ir bibliotekos telefonais, elektroniniu paštu – skaitytojai kviečiami drąsiai skambinti ir teirautis pageidaujamų knygų. Į biblioteką tiek pažengusieji, tiek pradedantieji kompiuterių naudotojai gali kreiptis ir dėl nuotolinių informacinio raštingumo mokymų. Susidarius grupei, būtų galima mokytis. Skaitytojų gyvenimą biblioteka pagyvino sėkmingai transliuojamais Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „Pokalbiai KUBU“ pokalbiais su įdomiais žmonėmis, rašytojais. Dalį šių interviu atrasti galite ir „Mūsų laiko“ puslapiuose.

Puošmena su staigmena

Jurbarko viešoji biblioteka ne tik šventiškai papuošė pagrindinio įėjimo prieigas, bet ir sugalvojo prasmingą užduotį mažiesiems skaitytojams. Šalia spindinčių papuošimų įrengta kalėdinio pašto dėžutė skirta laiškams – ne Kalėdų seneliui, kaip esame įpratę, o knygų herojams. Nors, tiesą sakant, jei pagrindinis mėgstamos knygos herojus – Kalėdų senelis, tada galima laišką išsiųsti ir jam.„Vaikų literatūros skyrius nuo gruodžio 4 d. kviečia rašyti laiškus mylimiausiems pasakų personažams ir atnešti juos į prie bibliotekos įrengtą pašto dėžutę. Laiškų lauksime iki gruodžio 27 d., o atsakymų su mielomis staigmenomis visi rašiusieji sulauks iki gruodžio 30 d.“, – informuoja bibliotekininkai.

Užsitęsęs karantinas, parodė bibliotekų veiklos prasmingumą – esant ribotam laisvalaikio veiklų pasirinkimui, žmonės vis dažniau renkasi knygų skaitymą. Kviečiame skaityti, sekti bibliotekos veiklas interneto erdvėje, o atėjus pasiimti ar grąžinti knygas – pasidžiaugti Kalėdų dekoracijomis.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Į jurbarkiečių pamėgtą Sakartvelą keliauti pakvietė ... nuotrauka

Į jurbarkiečių pamėgtą Sakartvelą keliauti pakvietė ... nuotrauka  0

Milda Prūsaitytė

Jurbarkiečiai kviečiami į įspūdingą Kidulių dvaro puotą  0

Vadžgirio bažnyčioje – nemokamas Evelinos Sašenko koncertas (video)

Vadžgirio bažnyčioje – nemokamas Evelinos Sašenko koncertas (video)  0

Lauko skaitykla netruko sulaukti susižavėjimo

Lauko skaitykla netruko sulaukti susižavėjimo  0

Amerikietiškas piknikas bibliotekos kieme

Amerikietiškas piknikas bibliotekos kieme  0

Gelgaudiškio dvare JEAN-MARC LUISADA koncertas

Gelgaudiškio dvare JEAN-MARC LUISADA koncertas  0

SAMBA TOURÉ  „Užburiantis dykumos bliuzas“

SAMBA TOURÉ „Užburiantis dykumos bliuzas“  0

Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda „Raudonė 2022“

Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda „Raudonė 2022“  0

Jurbarko krašto muziejus kviečia į Jaunimo metams skirtus renginius

Jurbarko krašto muziejus kviečia į Jaunimo metams skirtus renginius  0

Panemunės pilyje – išskirtinis kultinės grupės  „De-Phazz“ – Karl Frierson koncertas

Panemunės pilyje – išskirtinis kultinės grupės „De-Phazz“ – Karl Frierson koncertas  1

Didžiausia vasaros kino ekspedicija: nemokami „Kino karavano“ seansai Jurbarke

Didžiausia vasaros kino ekspedicija: nemokami „Kino karavano“ seansai Jurbarke  0

Beatričės vasaros piknikas

Beatričės vasaros piknikas  0

Jurbarko Dvaro parke – Joninių šventė

Jurbarko Dvaro parke – Joninių šventė  0

Kai žvanga ginklai, mūzos turi kalbėti

Kai žvanga ginklai, mūzos turi kalbėti  0

Po rezervatą su gamtininku. Gailiai „latrai“, Lietuvos papūgos ir kurtinių sanatorija

Po rezervatą su gamtininku. Gailiai „latrai“, Lietuvos papūgos ir kurtinių sanatorija  0

Meno mokyklos dovana – skambantis Dvaro parkas

Meno mokyklos dovana – skambantis Dvaro parkas  0

Kaimyniniame rajone startuoja muzikos festivalis „Beatričės vasaros“

Kaimyniniame rajone startuoja muzikos festivalis „Beatričės vasaros“  0

Jurbarko viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Jurbarko viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena  0

Šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ pirmas etapas vyko prie Raudonės pilies

Šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ pirmas etapas vyko prie Raudonės pilies  1

Vakarėlių žaidimai smagioje kompanijoje

Vakarėlių žaidimai smagioje kompanijoje  0

515-asis Tauragės miesto gimtadienis startuos apskrities Dainų švente „Karšuvos žemės vaikai“

515-asis Tauragės miesto gimtadienis startuos apskrities Dainų švente „Karšuvos žemės vaikai“  0

Konkurse „Kodėl aš noriu būti miškininku“ pasėta sėklytė tapo dideliu ir šakotu medžiu

Konkurse „Kodėl aš noriu būti miškininku“ pasėta sėklytė tapo dideliu ir šakotu medžiu  0

Pavasario naujienos

Pavasario naujienos  0

Kviečiame dalyvauti jaunimo vasaros užimtumo programoje

Kviečiame dalyvauti jaunimo vasaros užimtumo programoje  0

Mūsų partneriai