„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus
Birželio 8–9 dienomis Panemunės pilis jau antrąjį kartą kviečia lankytojus į „Gyvosios dvarų kultūros festivalį“, nukelsiantį į XIX a. pradžią.
Šių metų tema – Dvarų kultūros lobynas Adomo Mickevičiaus poemoje „Ponas Tadas“. Poemoje aprašomas istorinis laikotarpis (XIX a. pr.) vaizduoja, kaip keitėsi dvarai žlungant bajorų luomui. 1834 metais, kai buvo publikuotas „Ponas Tadas“, Panemunės pilis pasiekė savo aukso amžiaus saulėlydį, o bajorų Gelgaudų giminė, valdžiusi ją daugiau kaip 70 metų, neteko visų teisių į pilį. Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo tarpusavyje niekaip nesusijusios, A. Mickevičiaus poema ir Panemunės pilis yra du kultūros paminklai, atspindintys svarbų dvarų kultūros raidos etapą, apie kurį kol kas kalbama per mažai.
XIX a. pradžią ir „Pono Tado“ pasaulį renginyje padės atskleisti įvairūs istorinės rekonstrukcijos klubai, meno kolektyvai, kviestiniai lektoriai ir kiti šio istorinio laikotarpio žinovai iš Lietuvos ir Lenkijos, kurie dalinsis ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir gyvai pademonstruos to laikmečio kasdienybę.
Renginio programa:
Šeštadienį ir sekmadienį (visą dieną):
10:00–19:00 Istorijos rekonstruktorių stovykla (Karo istorijos klubas „Fuzilierius“, Ukmergės karo istorijos klubas „1-as LDK Didžiojo Etmono Pėstininkų Regimentas", 7-asis Varšuvos kunigaikštystės pėstininkų pulkas, Varšuvos kunigaikštystės pionierių kuopa).
11:00–17:00 Panemunės pievų žolelių arbata pilies vaistinėlėje. Panelė vaistininkė Audronė Vaivadienė.
11:00–17:00 Bendruomenės mugė Panemunės pilies kieme.
Birželio 8 d. (šeštadienis) Pažinimo diena
12:00–12:15 Renginio atidarymas. Polonezo šokis pilies kieme.
12:30–13:30 Literatūrinis salonas. Pokalbis apie dvarų kultūros atspindžius poemoje „Ponas Tadas“. Dalyvauja: Vytauto Didžiojo Universiteto Lituanistikos katedros profesorė, literatūrologė Irena Buckley, Vilniaus Universiteto Adomo Mickevičiaus muziejaus muziejininkė Alicja Dzisiewicz, romantizmo periodo dailės tyrėja dr. Vaida Ragėnaitė ir dvarų kultūros tyrėjas dr. Marius Daraškevičius (Pokylių salė).
13:30–14:00 Teatras. Scenos vaizdelis „Prašom prie stalo“ (pagal Adomo Mickevičiaus „Poną Tadą“), Vytauto Didžiojo Universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto studentų kūrybinė grupė „Declamationes“, vadovė prof. Irena Buckley (Pokylių salė).
15:00–15:30 Kaviarka ruošia kavą, kavos degustacija ir trumpa paskaita, dr. Marius Daraškevičius.
15:30–16:30 „Paskutinis antpuolis Lietuvoje. Bajorų nuotykiai iš 1811 ir 1812 metų“. Karo istorijos klubai pristato XIX a. pr. karines komandas ir manevrus pilies parke.
16:30–18:00 Orientacinis žaidimas šeimoms „Meškos medžioklė“ (su ekskursija po pilį). (Galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę. Registruotis prašome iki birželio 6 d. el. paštu panemunespilis@vda.lt arba tel. nr. +370 689 93185, nurodant dalyvausiančių asmenų skaičių).
18:00 Geriausio „medžiotojo“ apdovanojimo ceremonija
Birželio 9 d. (sekmadienis) Patyrimų diena
12:00–12:30 Šokiai. „Pono Tado“ laikų šokiai Europoje, šokių kolektyvas „Saltus Gladii“ (Pokylių salė).
12:45–14:00 Kosmetika. Edukacija apie XIX a. pr. kosmetiką ir žmogaus higieną „Paryžiaus spalvos“, veda istorijos rekonstruktorė ir edukatorė Marta Veil (Pokylių salė).
14:15-15:00 „Paskutinis antpuolis Lietuvoje. Bajorų nuotykiai iš 1811 ir 1812 metų“. Karo istorijos klubai pristato XIX a. pr. karines komandas ir manevrus pilies parke.
15:15–16:15 Mada. Adomo Mickevičiaus (1798–1855) laikų mados Europoje. Pristato istorinių kostiumų kūrėja Eglė Kukytė (Pokylių salė).
16:30–17:30 Kontušo juostos rišimo varžytuvės ir gražiausio mazgo rinkimai.
Festivalio uždarymas.
Renginys mokamas. Bilietus galite įsigyti renginio dieną pilies bilietų kasoje (4 Eur – suaugusiesiems, 2 Eur – moksleiviams, studentams ir senjorams).
Renginio organizatoriai pasilieka teisę, esant poreikiui, keisti renginio programą.
Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas ir viešinamas.
Renginio organizatoriai: Panemunės pilis, Jurbarko švietimo centras Renginio rėmėjas: Jurbarko rajono savivaldybė Renginio partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universiteto Adomo Mickevičiaus muziejus
mūsų laiko redakcija galėtų pasidomėti kiek seniūnija atliko patikrinimų ir surašė protokolų už nere...
Didžiausia problema – neatsakingi šunų šeimininkai