Europos metų medžio konkurse - ir Raudonės pilies reklama

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jau greitai paaiškės, ar Lietuvos metų medžiu išrinkta Raudonės pilies liepa nusipelnys ir Europos medžio titulo. Galutiniai rezultatai bus paskelbti ir apdovanojimų ceremonija įvyks kovo 19 dieną Belgijos sostinėje Briuselyje.

 

Į šį Europos parlamente vyksiantį renginį važiuos ir Jurbarko krašto delegacija. Tai Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis, Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas bei rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus specialistė Akvilė Bialoglovytė. Tai „Mūsų laikui“ patvirtino pats M. Janušonis, neabejojantis, kad dalyvavimas tokioje ceremonijoje bus naudingas, net jei Raudonės pilies liepa nelaimės šio konkurso. Raudonės seniūnas kartu Panemunių regioninio parko vadovu pasinaudos proga ir šventėje bandys laimę pritraukti investuotojų į Raudonės pilį. Č. Meškauskas pristatys investicinį Raudonės pilies projektą, paruoštą konsultantų.

Raudonės pilies liepai bus sunku laimėti - ji turi 14 stiprių konkurentų. Į Europos metų medžio vardą pretenduoja šie Dievo Motinos medis Liumene (Belgija); garbingas burgundinis ąžuolas Rani Lug kaime (Bulgarija); Gubeko liepa (Kroatija); Laisvės liepa (Čekija); Paukščio medis (Prancūzija); Pečo Sniego kalno migdolų medis (Vengrija); Numylėtinis ąžuolas (Olandija); Suklupęs medis (Lenkija); Šimtametis akmeninis ąžuolas Monte Barbeiro (Portugalija); Kimpenio žymusis platanas (Rumunija); Arbramcevo ąžuolas Rudijoje; Didžiosios Moravijos paslapčių globėja (Slovakija); Navachaso skirpstas (Ispanija) ir Meilės medis (Jungtinė Karalystė). Didinga septynkamienė baudžiavos liudininkė Liepa auga Raudonės pilies pašonėje. Tarp dviejų jos kamienų maždaug 3 m aukštyje yra įaugęs metalinis strypas. Pasak legendos, prie to strypo buvo rišami ir plakami prasikaltę baudžiauninkai. Senoliai byloja, kad mirtinai užplakus septynis baudžiauninkus, liepa iš didelio skausmo suskilo į 7 kamienus. Ir iš tiesų, maždaug 2 m aukštyje liepos kamienas šakojasi į kelis liemenis, kurie suskyla į dvi ir daugiau dalių. Šakos tarsi nukankintojų rankos stiebiasi iki 30 m. Raudonės pilies liepą konkursui pasiūlė Panemunių regioninis parkas.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai