Didžiojoje scenoje – savęs atradimo kančios ir džiaugsmai
Šiandien, penktadienį, balandžio 5 dieną, Jurbarko kultūros centre spektaklio „Aš tai AŠ“ premjera. Didžiojoje scenoje – 15-mečio paauglio, draskomo vidinių prieštaravimų, savęs ieškojimo istorija.
„Būk savimi. Labai paprasta. Tokia yra pjesės esmė“, - apie premjerinį vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklį „Aš esu AŠ“ „Mūsų laikui“ sakė jo režisierė Birutė Šneiderienė pripažįstanti, kad būti savimi ya labai sunku ir kad naujoji pjesė kaip tik apie tai. „Kol pagrindinis herojus atrado save, prarado ir kūrybos, ir bendravimo džiaugsmą, ir meilę“, - pasakojo režisierė. Po ilgų vidinių prieštaravimų jis save atranda. Tai įrodo smuikas, kurį jis pjesės pabaigoje palaidoja – jis susitaikė su mintimi, kad smuikininko karjera ir scenos džiaugsmai yra ne jam.
Pjesė žiūrovus sugrąžins į paauglystę, 15-mečių pasaulį, kurį susirinkusiems atskleis 23 jaunieji aktoriai - paaugliai. Pagrindinis spektaklio herojus – Gilgamešas. Tai penkiolikmetis Gedas Žiemenis, keistas jaunuolis, nuolatos konfliktuojantis su savo vidiniu - antruoju AŠ, dažnai kalbantis apie mirtį, tarsi bandantis ją prisijaukinti ir suprasti. Bendraamžiams jis tiesiog didvyris, savotiškas pusdievis, visų įdomiausių gimnazijoje vykstančių istorijų bei nuotykių pramanytojas ir pagrindinis herojus, o gimnazijos direktoriui, priešingai – antiherojus, kuriuo gimnazija mielai atsikratytų kaip nereikalingų, beprasmių ir net pavojingų idėjų užkrato.
Anot B. Šneiderienės, pjesė su vienu seniausių pasaulio tekstų – Gilgamešo epu, - susijusi tiek, kad pagrindinis herojus yra pasirinkęs Gilgamešo pravardę. Be to, jis įsivaizduoja esąs šumerų didvyris, kovotojas už laisvę, viskam prieštaraujantis ir siekiantis gerovės. Tokiu vaizduojamas šiuolaikinis paauglys, draskomas vidinių prieštaravimų. Vaidmuo toks sudėtingas, kad Gilgamešą vaidins net du aktoriai. „Vienam sudėtinga persiversti į tų ir anų dienų Gilgamešą“, - sakė režisierė. Paauglį Gilgamešą vaidins Gytis Gegužis, o jo vidinį „Aš“, kuris viskam prieštarauja – Adomas Kulikauskas.
Bus ne tik daug kalbų apie mirtį. Į paauglio gyvenimo istoriją bus įpinta ir meilė. Ne tik merginai, bet ir muzikai, gyvenimui. „Kaipgi be meilės. Be jos nė žingsnio. Ji variklis visų mūsų gyvenime“, - šypsojosi režisierė, patikinusi, kad spektaklio meilė bus laiminga.
Spektaklio premjera: balandžio 5 dieną, 18 val. Jurbarko kultūros centre.
Rekomenduojame apsilankyti.
Netrukus bus atnaujinta nuotraukomis.
Skirsnemunėje nėra nei vienos Ignicio valdomos jėgainės,o teikiant projektą atsižvelgiama į tai.
Bendruomenėms šalia Jurbarko vėjo parko – reikšminga finansinė parama