Autorių nuo priklausomybės sustabdė kalėjimas ir išlaisvino knyga

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kiekvienam kūrėjui savas kelias į pirmąją knygą. Vienos dienos šviesą išvysta jų autoriams sugrįžus iš sudėtingų piligriminių kelionių, kitiems į knygą sugula patirtys įveikus sunkiai pagydomą ligą. Treti kūrybą atranda pasiekę visišką gyvenimo dugną. Taip atsitiko Pauliui Bukauskui, vasario 10 d. Jurbarko rajono viešosios bibliotekos skaitytojams pristačiusiam savo pirmąją trilogijos knygą „Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“, parašytą Paul White slapyvardžiu.

Šis pirmasis Pauliaus kūrinys pristatomas kaip fantastinis nuotykių, veiksmo trileris su meilės romanui būdingais elementais – tokią pat įvairiausių žanrų samplaiką primena ir paties autoriaus gyvenimo kelias. Ypač atkarpa iki pirmojo romano, apie ką Paulius jurbarkiečiams atvirai pasakojo. Šis vyras, universitete baigęs istorijos mokslus, pradėjo dirbti pramogų versle – iškalbą turintis Paulius tapo sėkmingu renginių, švenčių vedėju, apie 10 metų dirbo populiarioje radijo stotyje. Sėkmingą gyvenimą vyras paįvairindavo azartiniais lošimais, į kuriuos 2014 metais įniko taip, kad daugiau nei dvejus metus nuolat lošė. Laiką leido kazino, čia pralošdamas didžiules pinigų sumas ir vis labiau įsiskolindamas, kol sumanė pinigų prasimanyti nelegaliai, t. y. sukčiaudamas.

Lošėją sustabdė tik kalėjimas

Už sukčiavimą buvo nuteistas realia 3 metų laisvės atėmimo bausme, iš kurių nelaisvėje praleido 2,5 metų. Tikina buvęs gilioje depresijoje, pasiekęs dugną ir pats dar giliau išsikasęs. Ypač buvo sunku vienutėje – vienas tarp keturių sienų, kai neturi su kuo pasikalbėti, ir kai laikas tampa didžiausiu priešu – pabudęs galvoji, kaip iškęsti dar vieną dieną. Tada pradėjo rašyti – iš nelaisvės gimė kūryba. Mintis užrašinėdamas jautėsi tarsi kalbėdamas su savimi, analizuodavo gyvenimą. Galiausiai kūryba tapo tarsi meditacija, pabėgimu ar net išsilaisvinimu. Paulius pradžioje užrašinėdavo atskiras miniatiūras, bet ilgainiui berašant gimė siužetinė linija, kuri, jis suprato, į miniatiūrą netilps. Taip nelaisvėje pradėjo rašyti savo pirmąją knygą, kuriai dienos šviesą išvysti prireikė daugiau nei dviejų metų. Vos pradėjęs rašyti žinojo, kad bus trys knygos – šiuo metu rašo antrąją dalį ir jau žino, kaip baigsis visa trilogija. Laikydamas rankoje pirmąją knygą jaučiasi laimingas. Sako, galintis pakelti galvą, įsitikinęs, kad eina teisingu keliu.

Prisipažįsta, jaunystėje minčių apie rašymą, juo labiau knygų, neturėjo. Kaip ir dažnas iš mūsų mokyklos suole kūręs romantinius maksimalistinius eilėraščius. Tai buvo visa jo kūryba. Bet likimas neperprantamas, Paulius pasakoja, jog pradėjo juo tikėti. Neatsitiktinai savo pirmąją knygą ir dedikavęs likimui, vedusiam išbandymų keliu, dėkodamas visiems jam pagelbėjusiems žmonėms.

Paulius prisipažįsta, kad kol kas kitiems įdomi ne tik jo kūryba, bet ir jo gyvenimiška patirtis, apie kurią jis viešai pasakoja. Sulaukiantis žinučių iš motinų, kurios nežino, kaip sustabdyti į azartinius lošimus įnikusius vaikus ir klausia jo patarimo. Jis pats tegali patarti vieną – vienam be psichologo ir psichiatro pagalbos su tokia priklausomybe susitvarkyti nepavyks.

Knygos redaktorė – jurbarkietė

P. Bukausko knyga pirmoji dar vienam asmeniui. Tarp prisidėjusių prie šios knygos gimimo – knygos redaktorė jurbarkietė Rosita Maksimovienė. Rosita yra baigusi lietuvių filologijos ir reklamos bakalauro studijas. Pradėjusi dirbti Jurbarko kultūros centre, baigė meno vadybos magistro studijas. Redagavimas kuriam laikui buvo nustumtas į šalį, tačiau prieš 5 metus, gimus pirmai dukrytei, redagavimas vėl buvo „atgaivintas“ – interneto pagalba vis atsirasdavo žmonių, kuriems reikėdavo sutvarkyti vieną kitą tekstą. „Išėjusi ilgų motinystės atostogų, bijojau „atbukti“, pamiršti įgūdžius, tad džiaugiausi, kad kartais atsirasdavo nedidelių darbų“, – „Mūsų laikui“ pasakojo Rosita.

Praėjusią vasarą internetu, feisbuku, su ja susisiekė knygos „Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“ autorius P. Bukauskas ir pasiūlė bendradarbiauti. Rosita prisipažįsta, kad knygos iki šiol redaguoti neteko, taigi ši patirtis buvo ypatinga. „Jaučiau didžiulę atsakomybę, o kai knyga buvo išleista ir pasirodė knygynų lentynose, jaudinausi kone taip, lyg būčiau pati ją parašiusi“, – šypsojosi moteris. Knygos rankraštį gavusi paskutinę vasaros dieną iškart pradėjo darbuotis, užtruko beveik du mėnesius. Ar sunku buvo redaguoti knygą? Ir sunku, ir malonu. „Jaučiau didelę atsakomybę, tad kartais konsultavausi su Valstybine lietuvių kalbos komisija, bijojau palikti netikslumų. Įtampos buvo, tačiau vis tiek jaučiau malonumą, nes knyga man nuoširdžiai patiko. Kas vakarą skubėdavau užmigdyti vaikus, kad galėčiau greičiau sužinoti, kas knygoje vyksta toliau. Be to, su autoriumi nuolat bendradarbiavome, pasitardavome kilus klausimams, kas taip pat lengvino visą procesą. Mano manymu, knyga puiki, smagu, kad ją autorius jau pristatė ir jurbarkiečiams“, – džiaugėsi Rosita, tikėdamasi, kad knyga bus teigiamai įvertinta ir visi su nekantrumu lauks kitų trilogijos dalių.

Susidomėję knygą rasite Jurbarko rajono viešojoje bibliotekoje.

 

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tautodailinkų Reginos ir Prano Poškų kvilingo (popieriaus rankdarbių) ir šiaudelių aplikacijų paroda

Tautodailinkų Reginos ir Prano Poškų kvilingo (popieriaus rankdarbių) ir šiaudelių aplikacijų paroda  0

Method Feeder žvejybos esmė

Method Feeder žvejybos esmė  0

Sukurkime kalėdinę nuotaiką

Sukurkime kalėdinę nuotaiką  0

Jurbarko bardų klubo narių renginių ciklas PENKTADIENIO VAKARAS SU BARDU

Jurbarko bardų klubo narių renginių ciklas PENKTADIENIO VAKARAS SU BARDU  0

Paroda „Sūduvių žemė: PA(si)likimai“ Jurbarko krašto muziejuje

Paroda „Sūduvių žemė: PA(si)likimai“ Jurbarko krašto muziejuje  0

Prasideda teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė“

Prasideda teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė“  0

Smalininkuose prasideda žemaitukų žygis į Klaipėdą

Smalininkuose prasideda žemaitukų žygis į Klaipėdą  0

Mokytoja pataria, kaip mažuosius sudominti knygomis

Mokytoja pataria, kaip mažuosius sudominti knygomis  0

Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“ švenčia savo dešimtmetį

Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“ švenčia savo dešimtmetį  0

Kasmetinės neįgaliųjų „Sporto varžytuves 2023“

Kasmetinės neįgaliųjų „Sporto varžytuves 2023“  0

Jurbarkiečiai šoko kartu su visa Lietuva

Jurbarkiečiai šoko kartu su visa Lietuva  0

Raudonė kviečia į Rudens lygiadienio apeigas ir Baltų vienybės dienos minėjimą

Raudonė kviečia į Rudens lygiadienio apeigas ir Baltų vienybės dienos minėjimą  0

Pėsčiųjų žygis „Kunigaikščio Gedimino takais. Veliuona“

Pėsčiųjų žygis „Kunigaikščio Gedimino takais. Veliuona“  0

Įdomybės apie flat white kavą

Įdomybės apie flat white kavą  0

„Sveikas, rugsėji“, - jaunimas tars Pilies I bibliotekoje

„Sveikas, rugsėji“, - jaunimas tars Pilies I bibliotekoje  0

Panemunės pilyje laukia įdomus savaitgalis

Panemunės pilyje laukia įdomus savaitgalis  0

Skaitymai su šunimi

Skaitymai su šunimi  0

„Dovana Jurbarko miestui“ – sukrečiantis kūrinys ir pasaulinio garso kompozitoriaus viešnagė

„Dovana Jurbarko miestui“ – sukrečiantis kūrinys ir pasaulinio garso kompozitoriaus viešnagė  0

Kalėdos – tai šventė, kurios metu išreiškiamas dėkingumas ir meilė

Kalėdos – tai šventė, kurios metu išreiškiamas dėkingumas ir meilė  0

Jurbarkietei pavyko išauginti čiurlių jauniklius

Jurbarkietei pavyko išauginti čiurlių jauniklius  0

Žymusis Argentinos kompozitorius pirmą kartą istorijoje atvyksta į Lietuvą

Žymusis Argentinos kompozitorius pirmą kartą istorijoje atvyksta į Lietuvą  0

Paminėti 34-ąsias Baltijos kelio metines kviečia prie J. Žemaičio vadavietės

Paminėti 34-ąsias Baltijos kelio metines kviečia prie J. Žemaičio vadavietės  0

Populiarus tinklaraštininkas lankėsi Jurbarke: pasižiūrėkite, ką jis pamatė (video)

Populiarus tinklaraštininkas lankėsi Jurbarke: pasižiūrėkite, ką jis pamatė (video)  3

Skirsnemunė kviečia į jubiliejinę šventę

Skirsnemunė kviečia į jubiliejinę šventę  0

Mūsų partneriai