3 Hario Poterio personažus įkūniję aktoriai, kurių jau niekada nebeišvysime ekranuose

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

XX a. 10 dešimtmetyje Hario Poterio knygoms tapus tarptautiniais bestseleriais, kaip ir reikėjo tikėtis, magiškojo berniuko gerbėjams neilgai truko laukti iki filmų apie Harį Poterį pasirodymo. 2001-aisiais JAV pasirodžius pirmajam filmui „Haris Poteris ir išminties akmuo“, prasidėjo visą dešimtmetį trukęs „Poteriados“ maratonas kinų teatruose pasauliniu mastu.

Hario Poterio aštuonių filmų serija (kaip ir knygos) sulaukė neįtikėtino populiarumo. Pirmasis Hario Poterio serijos filmas ir paskutinieji du („Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ 1 ir 2 dalys) pateko į daugiausiai uždirbusių visų laikų filmų penkiasdešimtuką. Tuo tarpu visi Hario Poterio filmai atsiduria trečiojoje vietoje kaip daugiausiai pajamų sugeneravusi filmų serija.

Lygiai taip pat į populiarumo viršūnes įkopė aktoriai, atlikę vaidmenis Hario Poterio filmuose. Pagrindinius personažus (Harį Poterį, Hermioną Įkyrėlę, Ronį Vislį) suvaidinę Danielis Radcliffe‘as, Emma Watson ir Rupertas Grintas tapo ryškiomis žvaigždėmis kino pasaulyje. Tačiau šie aktoriai – ne vieninteliai Hario Poterio filmų gerbėjų numylėtiniai. Vis tik nemažai talentingų aktorių, atlikusių svarbius vaidmenis Hario Poterio filmuose, šiandien tarp mūsų jau nebėra. 

Šiais metais švenčiant dešimtmetį nuo paskutiniojo Hario Poterio filmo pasirodymo, pristatome tris Hario Poterio personažus ir juos įkūnijusius aktorius, kurių šiandien jau nebėra.

Juodosios magijos mistikas Severas Sneipas (vaidino Alanas Rickmanas)

Hariui Poteriui atkeliavus į Hogvartso mokyklą, netrukus jis susipažino su nuodų ir vaistų (vėliau – apsigynimo nuo juodosios magijos) mokytoju Severu Sneipu, kuris iš pradžių buvo itin nesąžiningas Hariui ir jo draugams. Ir tik vėliau paaiškėjo, kad Sneipas visą laiką padėjo Hariui.

Daugelis Hario Poterio gerbėjų Sneipą įvardija kaip vieną svarbiausių veikėjų. Jaunystėje jis draugavo su Hario Poterio mama, besimokydamas Hogvartse palaikė įtemptus santykius su Hario Poterio tėvu. Dar besimokydamas Hogvartse, jis susidomėjo juodąja magija, o pradėjęs dirbti mokytoju po kurio laiko tapo Hogvartso mokyklos direktoriumi. Galima teigti, jog Sneipas buvo išties kompleksiška asmenybė – kūrė blogiečio įspūdį, nors išties buvo teigiamas herojus.

Severą Sneipą suvaidinęs aktorius Alanas Rickmanas karjeros metu daugiausiai įkūnijo „blogiukų“ personažus. Per savo karjerą jis sukūrė apie septyniasdešimt vaidmenų, gavo daug reikšmingų įvertinimų, tarp kurių ir „Auksinio gaublio“, „Emmy“ apdovanojimai. A.Rickmanas suvaidino visuose Hario Poterio filmuose – tiek kritikai, tiek gerbėjai negailėjo pagyrų mistišką ir kompleksišką Sneipą vaidinusiam aktoriui. Be to, A.Rickmanas buvo penkis kartus nominuotas kaip geriausias antraplanis aktorius paskutiniajame Hario Poterio filme.  

Pats A.Rickmanas teigė, jog Sneipo personažas filmuose buvo ne taip gerai išpildytas, kaip knygose. Įdomu tai, jog filmuojant pirmąjį Hario Poterio filmą A.Rickmanas galvojo daugiau nebevaidinsiantis Sneipo personaže, kuris jam pasirodė per daug neįdomus, paprastas. Tačiau tuo metu J.K.Rowling pasidalijo informacija apie būsimą Hario Poterio siužeto eigą – tai paskatino A.Rickmaną tęsti šį darbą toliau.

A.Rickmanas mirė 2016-aisiais nuo kasos vėžio, būdamas 69-erių. Tai buvo garsiai nuvilnijusi netektis: po A.Rickmano mirties žiniasklaidoje ir internetinėje erdvėje užuojautą reiškė aktoriaus artimieji, kolegos, gerbėjai, Hario Poterio fanai. Šiandien A.Rickmanas prisimenamas kaip itin šviesi, dosni ir geranoriška asmenybė. Aktoriai, kartu dirbę su A.Rickmanu Hario Poterio filmavimo aikštelėje, teigė, jog jis negailėdavo profesinių patarimų, puikiai motyvuodavo ir įkvėpdavo filmo komandą.

„Galingiausias amžiaus burtininkas“ Albas Dumbldoras (vaidino Richardas Harris)

Albas Dumbldoras Hario Poterio pasaulyje – Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklos direktorius, daugelio laikomas galingiausiu ir talentingiausiu amžiaus burtininku. Albas Dumbldoras buvo geranoriškas, tvirtas, išmintingas, ramus ir atsipalaidavęs, tuo pačiu gana ekscentriškas. „Talentingiausias burtininkas“ išsiskyrė ir tuo, kad jo vienintelio bijojo Valdovas Voldemortas, kadangi Albas buvo įkūręs Fenikso broliją, kuri slapta siekė sutrukdyti Voldemorto planus.

Albą Dumbldorą pirmuose dviejuose Hario Poterio filmuose įkūnijo dviem Oskarams nominuotas airių aktorius Richardas Harris. 2002-aisiais pasirodęs antrasis Hario Poterio filmas „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ buvo paskutinis R.Harrio filmas, kuriame jis suvaidino – 2002 m., būdamas 72 metų amžiaus, R.Harris mirė po kovos su Hodžkino liga.

Kai R.Harris buvo pakviestas suvaidinti Albo Dumbldoro rolę, iš pradžių jis nesutiko vaidinti filme dėl savo sveikatos būklės. Be to, jis teigė, jog nebuvo perskaitęs Hario Poterio knygų, kurias galite rasti Vaga.lt.

Įdomu tai, kad R.Harris net tris kartus atsisakė suvaidinti pirmajame Hario Poterio filme, tačiau, kaip rašoma R.Harris biografijoje, jo vienuolikmetė anūkė patikino niekada daugiau su juo nekalbėsianti, jei jis atsisakys šio vaidmens – tai ir paskatino aktorių suvaidinti Hario Poterio filmuose. 2001-aisiais duodamas interviu R.Harris nuogąstavo, kad ši rolė užgoš jo ankstesnius darbus. Aktorius tikino, jog nenori būti prisimenamas vien už Albo Dumbldoro vaidmenį.

Po R.Harrio mirties, aktoriaus šeima pranešė besitikinti, kad R.Harrį Albo Dumbldoro vaidmenyje pakeis jo ilgametis draugas, aktorius Peteris O'Toole. Tačiau galiausiai „Warner Bros“ atmetė galimybę P.O‘Toole‘ui suvaidinti burtininko rolę dėl jo amžiaus ir sveikatos būklės. Prodiuseriai nusprendė, kad Albą Dumbldorą suvaidins aštuoneriais metais jaunesnis aktorius Michaelis Gambonas. M.Gambonas įkūnijo Albą Dumbldorą visuose likusiuose Hario Poterio filmuose.

Magijos pasauliui priešiškas Vernonas Durslis (vaidino Richardas Griffithsas)

Hario Poterio pasaulyje ne visiems veikėjams magija buvo artima. Vienas iš jų – Vernonas Durslis, Hario Poterio dėdė, valdantis grąžtus gaminančią firmą. Jis laikytas labai piktu, neteisingu ir mėgstančiu pavalgyti žmogumi. Kadangi jis priešinosi bet kam, kas susiję su magija, natūralu, kad Haris Poteris jam taip pat kėlė priešiškumą. Tai atsispindėjo ir jo veiksmuose, kuomet kartu su savo žmona Petunia Evans jie tapo Hario Poterio globėjais.

Vernoną Durslį įkūnijo BAFTA filmų apdovanojimui nominuotas anglų aktorius Richardas Griffithsas. Nepaisant to, kad Hario Poterio filmuose jis įkūnijo neigiamą veikėją, Hario Poterio gerbėjai ir kritikai negailėjo aplodismentų R.Griffitshso vaidybai. Dar daugiau, nors R.Griiffithsas yra pasirodęs ne viename filme ir seriale, jis labiausiai išgarsėjo suvadinęs būtent Vernono Durslio personažą.

R.Griffithsas mirė 2013 metais, būdamas 65 metų amžiaus, dėl po širdies operacijos pasireiškusių komplikacijų. Aktoriaus netektis itin palietė Harį Poterį suvaidinusį Danielį Radcliffe‘ą, kuris išreikšdamas užuojautą teigė, jog būtent R.Griffithsas jam padėjo jaustis daug drąsiau filmuojantis pirmuosiuose Hario Poterio filmuose. Jis teigė, jog R.Griffithsas buvo itin įkvepianti ir puikiu humoro jausmu pasižyminti asmenybė.  

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kviečiame skaitytojus jungtis prie ELVIS

Kviečiame skaitytojus jungtis prie ELVIS  0

Jaunimo klubas „Prieštaktis“ vėl kvies į muzikinius vakarus

Jaunimo klubas „Prieštaktis“ vėl kvies į muzikinius vakarus  1

Tarp šios vasaros keistumų – ir anksčiau pradėję svirpti žiogai

Tarp šios vasaros keistumų – ir anksčiau pradėję svirpti žiogai  0

Jurbarko II-os vidurinės mokyklos 11M klasė po 40 metų: (iš kairės) pirmoje eilėje – Remis Šivickis, Kęstutis Juknelis, Sonata Martinkutė-Kurmienė, Virgilijus Grigaitis, antroje eilėje – Arūnas Jasaitis, Rosita Andriuškevičiūtė-Grinkevičienė, Laimutė Jonaitytė, Rūta Jašinskaitė-Bakšienė, trečioje eilėje –  Mindaugas Motiejaitis, Jolanta Locaitytė-Šimkuvienė, Loreta Sarafanaitė-Narbutienė, ketvirtoje eilėje – Regimantas Jocaitis, Alvydas Šimkus, Audrius Urbonavičius, Loreta Varnaitė, Mindaugas Petraitis.

Vasara – klasiokų susitikimų metas  0

Paklausyti Afrikos bliuzo – į Panemunės pilį

Paklausyti Afrikos bliuzo – į Panemunės pilį  0

Tradicinė šventė „Gėlėta vasara 2024“ vėl kviečia visus į Eržvilką

Tradicinė šventė „Gėlėta vasara 2024“ vėl kviečia visus į Eržvilką  0

Poilsis Lietuvoje – tobulos atostogos kiekvienam

Poilsis Lietuvoje – tobulos atostogos kiekvienam  0

2022 m. Tauragės regiono dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“

Tauragės regiono dainų ir šokių šventės „Upėmis tekančios dainos“ dalyviai  0

Drabužių kabyklos: funkcionalumas, stilius ir pritaikymo galimybės

Drabužių kabyklos: funkcionalumas, stilius ir pritaikymo galimybės  0

Sezoniškumas ir autobusų nuoma: kaip planuoti keliones skirtingais metų laikais

Sezoniškumas ir autobusų nuoma: kaip planuoti keliones skirtingais metų laikais  0

Kuriame savo istoriją su foto drobėmis: šeimos nuotraukos ant drobės

Kuriame savo istoriją su foto drobėmis: šeimos nuotraukos ant drobės  0

Penki patarimai, kaip išsirinkti tobulą dviratį miesto gatvėms

Penki patarimai, kaip išsirinkti tobulą dviratį miesto gatvėms  0

„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus

„Gyvosios dvarų kultūros festivalis” Panemunės pilyje kviečia pasinerti į „Pono Tado“ laikus  1

Gelgaudiškio dvare – tradicinio festivalio koncertai ir dešimtmečio naujiena!

Gelgaudiškio dvare – tradicinio festivalio koncertai ir dešimtmečio naujiena!  0

Tauragės džiazo festivalio atidarymas: bliuzo emocijos liesis garsais ir tapyba

Tauragės džiazo festivalio atidarymas: bliuzo emocijos liesis garsais ir tapyba  0

Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare: nuo klasikos iki užburiančių ritmų

Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare: nuo klasikos iki užburiančių ritmų  0

Birželio 2-ąją Panemunės pilyje skambės Tėvo dienai skirtas senosios muzikos koncertas

Birželio 2-ąją Panemunės pilyje skambės Tėvo dienai skirtas senosios muzikos koncertas  0

Raudonės pilies festivalis: scenoje – pasaulinės žvaigždės Londonbeat, Komodo ir gausybė pramogų vaikams

Raudonės pilies festivalis: scenoje – pasaulinės žvaigždės Londonbeat, Komodo ir gausybė pramogų vaikams  2

Kviečia XIV Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ (programa)

Kviečia XIV Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ (programa)  0

V. Grybo muziejuje – pasaulio architektūros šedevrai (nuotraukos)

V. Grybo muziejuje – pasaulio architektūros šedevrai (nuotraukos)  0

Muziejaus nakčiai skirti renginiai Jurbarke

Muziejaus nakčiai skirti renginiai Jurbarke  2

Tauragė Jazz 2024: Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje

Tauragė Jazz 2024: Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje  0

Vita Žiba su STAND-UP  programa „Fordui Atminti...“

Vita Žiba su STAND-UP programa „Fordui Atminti...“  0

Infoturas parodė, ką turistams žada mūsų kraštas

Infoturas parodė, ką turistams žada mūsų kraštas  0

Mūsų partneriai