19-oji miesto šventė kvies pasiklausyti įkvepiančių sėkmės istorijų

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pirmąjį gegužės savaitgalį, gegužės 3–4 dienomis, Jurbarke šurmuliuos jau 19-oji šventė – Jurbarko miesto ir verslo dienos. Šventė bus ir tradicinė, ir kitokia, nes į ją įsitrauks dar daugiau iniciatyvių jurbarkiečių, bendruomenių, organizacijų.

 

Tradiciškai šventė prasidės penktadienį konferencija, kurioje bus kalbama ne apie verslo nūdieną, problemas ir iššūkius, kaip būdavo įprasta, bet apie bendruomeniškumo ir bendrystės galią. „Kuo toliau, tuo labiau pastebime, kad ši šventė tampa labiau bendruomeniška, nes vis daugiau naujų dalyvių įsitraukia”, – sakė šią šventę kasmet organizuojančios Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė. Pagrindinis šios konferencijos pranešėjas bus žinomas žurnalistas, rašytojas Giedrius Drukteinis, kuris pažadėjo papasakoti apie žydų pedagogiką bei atskleisti septynias žydų sėkmės paslaptis, kaip užauginti genijus bei milijonierius. Organizatoriai kviečia atvykti ne tik verslo atstovus, bet ir bendruomenes bei visus, kuriems reikia sėkmingų pavyzdžių ir įkvepiančių sėkmės istorijų.

Šiųmetinę šventę savo nauju projektu „Sugrįžimai“ praturtins ir Jurbarko kultūros centras. Jis sukvies į Jurbarką išvykusius kraštiečius pasidalinti savo sėkmės istorijomis. Penktadienio vakarą Jurbarko kultūros centre įvyks pirmas šio projekto susitikimas, kurio metu koncertuos vienas iš Kauno orkestrų, kuriam vadovauja išeivis iš Jurbarko krašto. Antrąją dieną, šeštadienį, Kauno gatvėje ir prieigose šurmuliuos tradicinė mugė. Joje pareiškė norą dalyvauti ir užsiregistravo apie 300 dalyvių, iš kurių 30 vietinių verslo atstovų ir amatininkų. Šventės nuotaiką kurs vietiniai Jurbarko krašto meno kolektyvai, bus galima pamatyti vietinės menininkės Romarikos Pikelienės šilko darbų kolekcijos pristatymą. Veiksmas senamiestyje šurmuliuos iki 15 val. Nuo 15 val. jau bus galima persikelti į mažųjų laivelių prieplauką, kur vyks jau penktosios „Žiobrinės“, kurias organizuoja klasteris „Panemunių turai”. „Tikiuosi, Gaiva, ir mums gerą orą užsakė”, – šypsojosi „Panemunių turų” vadovė Kristina Vančienė. Anot jos, jau kitais metais jiems nereikės „Žiobrinėms“ prašyti gero oro, nes turės dideles palapines – nebaugins nei karšta saulė, nei lietus. Bet šiais metais dar reikės pakentėti – veiksmas vyks atviroje erdvėje, todėl prašoma visų iš anksto atvykti į šventę tinkamai apsirengus. Šiųmetinės „Žiobrinės“ bus kitokios. Ne tik tuo, kad bus jau penktosios. K. Vančienė pasidžiaugė, kad prie šios šventės prisijungė panemunių bendruomenės – iš Veliuonos, Seredžiaus, Raudonės samariečių bendrija ir kt. Naujų atrakcijų vaikams ir jaunimui pasiūlys ir „Panemunių regioninis parkas“. Dar „Žiobrinės“ bus kitokios tuo, kad šiais, Prezidentiniais metais, čia pat, prie Nemuno, bus galima sutikti prezidentą Antaną Smetona su žmona. Organizatoriai žada, kad bus galima su jais ne tik prie arbatos stalelio nusifotografuoti, bet su prezidentiene kortomis pažaisti.

Dar naujovė bus ta, kad šventės metu bus vykdomos žuvies gaminimo edukacijos – parodys ir pamokys, kaip reikia patiems paprastai, bet smagiai iškepti žuvį... Tradiciškai bus renkamas žiobrių karalius ir karalienė. Šventinę nuotaiką mažųjų laivelių prieplaukoje kurs nuotaikinga „Mingė Dorė” kolektyvo muzika. Miesto ir verslo dienų organizatoriai pasidžiaugė, kad į šventę nori įsitraukti ir aktyvūs jurbarkiečiai. Į juos kreipėsi aktyvios mamos, kurios pasiūlė į šventinę šeštadienio programą įtraukti smagią mankštą, tad į bendrą šokį kviečia visas mamas ir vaikus. Aktyvių moterų sumanymas yra priminti, kaip svarbu mamoms kuo daugiau bendrauti su savo vaikais ir parodyti, kaip yra smagu kartu leisti laiką. Šeštadienio vakarą veiksmo netrūks ir Kauno gatvėje. Kai gatvė bus ramesnė, organizatoriai didžiąją sceną leis „pasimatuoti“ visiems muzikaliems talentams – jiems bus suteikta galimybė scenoje padainuoti ar pamuzikuoti. Vakarinėje programoje šventinę nuotaiką kurs vietinė Jurbarko kultūros centro grupė „Jada” ir kviestinės žvaigždės – Egidijus Sipavičius ir Monique. Jei pavyks, šeštadienio vakaro koncertą vainikuos diskoteka su didžėju. Tiek G. Mačiulaitienė, tiek K. Vančienė atkreipia dėmesį, kad iki šventės dar nemažai laiko, tad šventinė programa gali pasipildyti naujais renginiais ar keistis.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai