Detektyvas Smalininkuose: kas kalti – vilkai ar šunys?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 

Savaitgalį, sausio 31 ir vasario 1 dienomis, smalininkiečiai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis informacija apie pačiame mieste namų valdoje sudraskytą šunį. Šuns šeimininkė rašė, kad jį sudraskė dešimties šunų gauja. Beveik tuo pat metu,  socialiniuose tinkluose pasklido nuotrauka (ji atsiųsta ir „Mūsų laiko“ redakcijai), kurioje matyti užšalusios upės ledu bėgantys penki į vilkus panašūs gyvūnai. „Mūsų laikui“ nuotrauką atsiuntusi moteris rašė, kad vilkai po Smalininkus lakstantys nuo vakar (t. y. šeštadienio) vakaro ir papjovę šunį.

Smalininkų seniūnas Ramūnas Alminas, pirmadienio rytą pamatęs ledu bėgančių gyvūnų nuotrauką, nė kiek nesuabejojo, kad tai vilkai, ir labai susirūpino, prisiminęs, kaip pernai vilkai pjovė šunis kitapus Nemuno, Šakių rajone esančiuose Pervazninkuose. Kad nuotraukoje užfiksuoti vilkai, patvirtino ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Tiesa, kur ir kada daryta nuotrauka, pasirodė nevisiškai aišku. Ją „Mūsų laikui“ atsiuntusi moteris nurodė gavusi iš kito žmogaus, o seniūnui sakė, kad fotografavęs jos nepilnametis sūnus.

Seniūnui teko imtis detektyvo vaidmens ir aiškintis, kas kaltas dėl žuvusio šunelio. Nors išsigandusių ledu bėgančių vilkų vaizdo buvo nemažai, panašu, kad pilkiai šiuo atveju tikrai niekuo dėti.

Pasak R. Almino, ne kartą laisvai po Smalininkus laksčiusių šunų šeimininkai yra žinomi. Tai netolimame Palėkių kaime gyvenantys žmonės, laikantys gal 6 šunis, tačiau tinkamai jais nesirūpinantys. Jie dėl gyvūnų nepriežiūros esantys ne kartą įspėti, o neseniai jiems skirta 120 eurų administracinė bauda. Kad gyvūnai pavojingi, patvirtina tai, jog prieš kurį laiką šie šunys, pasak seniūno, yra sudraskę stirną, tad šeimininkams gresia nemažos išlaidos, jei teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Žuvusio šuns šeimininkė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad augintinio neteko sausio 31-osios vakare, apie 21 val. Pasak jos, įprastai apie 21–22 val. šuo būdavo įleidžiamas į patalpą, kur praleisdavo naktį. Tačiau tą vakarą namo grįžę šeimininkai to padaryti nespėjo – į kiemą įbėgusi palaidų šunų gauja užpuolė jų augintinį, vidutinio dydžio neveislinį šunį, ir žaibiškai jį sudraskė. „Spėjome tik pamatyti šunų būrį“, – sakė šeimininkė.

Įrodyti, kas kaltas dėl šuns žūties, padės ir prie smalininkiečių namų įrengta vaizdo stebėjimo kamera, kuri užfiksavo nubėgančius šunis. Pasak žuvusio šunelio šeimininkės, jie jau kreipėsi į policiją, kuriai ir perduos vaizdo įrašus. Slampinėjančius palaidus šunis tą vakarą užfiksavo ir kitų smalininkiečių kiemuose įrengtos vaizdo kameros. „Tai čia tie šeštadienio „vilkai“, – ironizavo kita Smalininkų gyventoja, atsiuntusi vaizdo įrašus, kuriuose matyti namo kieme ir gatvėje lakstantys šunys.

Beje, anot seniūno, palaidų šunų šeimininkas pripažino, kad kalti gali būti jo augintiniai.

 

Primenama, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnis nustato atsakomybę už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą:

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.

Pažeidimas, sukėlęs grėsmę asmens turtui, sveikatai ar gyvybei, užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.

Pakartotinai padaryti administraciniai nusižengimai užtraukia baudą nuo vieno šimto dvidešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų.

Pažeidimas, dėl kurio atsirado žalos asmens sveikatai ar turtui, užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų, o toks nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų penkiasdešimt eurų.

Už šiuos nusižengimus gali būti skiriama ir papildoma nuobauda –  gyvūnų konfiskavimas.

Plačiau skaitykite laikraštyje „Mūsų laikas“.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų

Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

„Tremtinio ir teatro kūrėjo kelias“ – režisieriaus Algirdo Pauliukaičio atminimui (NUOTRAUKOS)

„Tremtinio ir teatro kūrėjo kelias“ – režisieriaus Algirdo Pauliukaičio atminimui (NUOTRAUKOS)  0

Skirsnemunės mokyklos dešimtokams įteiktos Gražinos ir Keno Klingų premijos

Skirsnemunės mokyklos dešimtokams įteiktos Gražinos ir Keno Klingų premijos  0

Jurbarko samariečiai sulaukė svarbaus visam rajonui pirkinio (nuotraukos)

Jurbarko samariečiai sulaukė svarbaus visam rajonui pirkinio (nuotraukos)  0

Jurbarke aptartos vyksiančios pratybos „Kęstučio smūgis 26“

Jurbarke aptartos vyksiančios pratybos „Kęstučio smūgis 26“  0

Jurbarko Vytauto Didžiojo mokykloje – inovatyvus universalaus dizaino sprendimas

Jurbarko Vytauto Didžiojo mokykloje – inovatyvus universalaus dizaino sprendimas  0

Keturios „Ąžuoliuko“ direktorės: J. Volbikienė, A. Baliukynaitė, N. G. Blažaitienė ir dabartinė direktorė S. Mažeikienė

„Ąžuoliuko“ mokykla atšventė 45-metį  0

Ugniagesiai gelbėtojai moksleivius kviečia į „Pakeltų vartų savaitę“

Ugniagesiai gelbėtojai moksleivius kviečia į „Pakeltų vartų savaitę“  0

Veliuonoje – nauja apklausa dėl P. Cvirkos gatvės pavadinimo keitimo

Veliuonoje – nauja apklausa dėl P. Cvirkos gatvės pavadinimo keitimo  2

Konkursas TRATC direktoriaus pareigoms užimti įvyko

Konkursas TRATC direktoriaus pareigoms užimti įvyko  0

Tarp šalies stipriausių ugniagesių gelbėtojų - ir Jurbarko PGT pareigūnas

Tarp šalies stipriausių ugniagesių gelbėtojų - ir Jurbarko PGT pareigūnas  0

Sistema įkaitusi iki raudonumo – ligoninei trūksta gydytojų

Sistema įkaitusi iki raudonumo – ligoninei trūksta gydytojų  2

Savivaldybės administracijoje problemų daug, savikontrolės mažai

Savivaldybės administracijoje problemų daug, savikontrolės mažai  1

Nemuno metams – 24 spalvoti žvilgsniai į Nemuną (NUOTRAUKOS)

Nemuno metams – 24 spalvoti žvilgsniai į Nemuną (NUOTRAUKOS)  0

Paaiškėjo, kas savivaldybėje rūpinsis gyventojų saugumu

Paaiškėjo, kas savivaldybėje rūpinsis gyventojų saugumu  1

„Skambantis parkas“ sujungė meno mokyklos bendruomenę

„Skambantis parkas“ sujungė meno mokyklos bendruomenę  0

Žalioji Tribūna kampanijos vizualas

„Pasiruošę bet kam“: „Žalgiris“ ir partneriai kviečia Jurbarko rajono gyventojus stiprinti pasiruošimą krizinėms situacijoms  0

Smalininkai ir Skaudvilė: paveldosaugos reikalavimai iš arčiau

Smalininkai ir Skaudvilė: paveldosaugos reikalavimai iš arčiau  1

Prezidentūroje „Už nuopelnus Lietuvai“  pagerbta ir mama iš Šimkaičių seniūnijos

Prezidentūroje „Už nuopelnus Lietuvai“ pagerbta ir mama iš Šimkaičių seniūnijos  0

Dalyvaujamojo biudžeto lėšos – keturiems projektams

Dalyvaujamojo biudžeto lėšos – keturiems projektams  0

Jurbarko rajone bus atnaujintos dar keturios priedangos

Jurbarko rajone bus atnaujintos dar keturios priedangos  0

Navigacijos sezonui vidaus vandens keliuose paruošta 500 km laivakelio

Navigacijos sezonui vidaus vandens keliuose paruošta 500 km laivakelio  0

Tarp Europos parlamento ambasadorių – ir Jurbarko gimnazija

Tarp Europos parlamento ambasadorių – ir Jurbarko gimnazija  0

Seredžiuje paminėtos 140-osios žymaus kraštiečio gimimo metinės

Seredžiuje paminėtos 140-osios žymaus kraštiečio gimimo metinės  0

Šiandien ženklas atrodo taip

Klausutiškių šventinę nuotaiką apkartino vandalai  2

Mūsų partneriai