IP: 78.57.150.207 Pradėta: 2013.11.11 20:48
Vienas Lietuviška žodžio laisvė – korupcijos narve, arba už ramybę reikia susimokėti Kas sieja Meksiką, Filipinus, Bulgariją ir Lietuvą? Šios šalys pasaulyje garsėja labiausiai korumpuota žiniasklaida. Tai savaitgalį paskelbė didžiausias ir įtakingiausias Norvegijos dienraštis „Aftenposten“, didesniu nei 250 tūkst. tiražu leidžiamas nuo 1860 metų. Kitas Žiniasklaida Lietuvoje – pusiau legalus reketas? Būtent taip dar prieš ketverius metus Lietuvos žiniasklaidą įvardijo Amerikos diplomatai. Nieko nauja. Tai buvo žinoma jau seniai, viešai neminint leidinių pavadinimų ir žurnalistų pavardžių. Visi – ir prokurorai, ir verslininkai, ir ministrai, jau nekalbant apie paprastus piliečius, – žinojo, kuo pasipriešinimas tam tikro leidinio „pageidavimui“ gali pasibaigti. Ogi užsakomojo purvo srautu ir pareigų ar verslo bei pasitikėjimo praradimu. Civilizuotose valstybėse žiniasklaida atlieka ketvirtosios valdžios funkciją. Deja, Lietuvoje perėjimas iš totalitarizmo į demokratiją informacijos sklaidos srityje kol kas vyko tik labai sąlyginai, o susikūrusios žiniasklaidos monopolijos ėmė siekti pelno bet kokia kaina. Kaip natūralioms monopolijoms nerūpi vartotojų interesai, taip žiniasklaidos monopolijoms nerūpi kokybiška ir neiškraipyta informacija. Ją pakeitė tik ta, kuri neša pelną. Kas gali pakeisti tokią padėtį? Politikai? Nemažai jų tyli kaip pelės: minimos redakcijos apie juos turi prisirinkusios pakankamai kompromituojančių faktų. O gal visuomenė?..

„Mūsų laikas“ pasilieka teisę pašalinti skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pasirašyti kito asmens vardu ar pažeidžia LR įstatymus. Už komentarų turinį atsako juos paskelbę skaitytojai.

aciu IP: 78.62.6.70 Atsakyta: 2013.12.20 13:25
Musu laikui, kad turime sia svetaine. Ir aciu,kad ji prieinama visiems norintiems pasisakyti,pasitarti,padiskutuoti, aciu,jos vadovams, kad be jokiu dideliu slaptazodziu ar kazkokiu kodu galima i ja patekti. O tai manau, reiskia, kad turime rajone ne tik šaunų laikrastį, bet ir jame dirbancius zmones...taip pat saunius. Atsiprasau uz „pabegusias„ lietuviskas raides.
sena tiesa IP: 86.100.92.32 Atsakyta: 2013.12.12 22:47
Kiekvienas 'nepriklausomas žurnalistas' turi savo darbdavį.
Reklama: skelbimai
Mačiulaitis IP: 62.212.203.212 Atsakyta: 2013.12.08 22:23
Deja, tai mūsų gyvenimo realybė.Kažkas čia teisingai parašė.....tas ir muziką užsako.Situacija nelabai skiriasi nuo Rusijos.Valdininkai bijo tiesos,nes korupcija Lietuvoje pasiekusi labai didelius mastus.O korupcija-tai visų pirma pinigai į valdininkų kišenes.O kas nori atsisakyti pinigų.Todėl ir tarnauja žiniasklaida tik valdininkams.......
kas moka, IP: 81.7.94.225 Atsakyta: 2013.11.27 13:18
tas ir muziką užsako, o žmonėms reikėtų nepasiduot smegenų plovimui, beje, visuotiniam...
Žodis IP: 90.130.147.59 Atsakyta: 2013.11.17 13:14
Realybėje ta spaudos korupcija skatiko neverta. Viena blondinė turi laikraštį,kita pinigus. Kai nepasidalina laikraščio ir pinigų, prasideda "korupcija".
Ir taip ir ne IP: 88.119.249.147 Atsakyta: 2013.11.14 13:42
Kad žiniasklaida labai korumpuotai- tai faktas, kaip ir tai kad jie pagrindus uždirba nesvariais politiku pinigais. Gal kiek mažiau tai pasireiškia mažuose rajonuose, čia "stavkės" mažesnės-užtenka pakvietimų į nemokamus renginius, nedidelių dovanėlių švenčių progomis, "informacinių" straipsnių valdiškais pinigais ir panašiai. Didesniuose respublininio lygio žurnalistikos vandenyse kainos kyla ženkliai...Manau, kad geroji praktika būtų įvesti privalomą turto ir pajamų deklaravimą žurnalistams. O čia ir pasimatytų visos įdomybės dėl galimai nepagrįto praturtėjimo visokioms Rūtoms ir Rūtelėms...
Klaudijus IP: 82.135.207.64 Atsakyta: 2013.11.14 12:42
Žiniasklaida turi daug savų trūkumų, bet juos atsietai nuo politikos ištaisyti neįmanoma.Kaip politikas gali būti nepatenkintas arba naudotis žiniasklaida ir viena ir kita vyksta. Nuomonė,kad žiniasklaida tik žalinga yra ko gero daugiau pavojinga, negu jos dažnokai skelbiami užsakomieji straipsniai. Jeigu žiniasklaidą rimčiau prispausime ji neišnyks, bet liks tik užsakomieji straipsniai. Taip kaip ir dabartinis skandalas dėl paviešintos "slaptos" pažymos. Žiniasklaidai pamesta apgailėtina, jokio slaptumo neturinti informacija ir tuo remiantis žiniasklaidą bandoma persekioti.Visa tai neveda į jokią tvarką, o yra labai pavojingas reiškinys visuomenei, vienas iš demokratijos naikinimo etapų. Nesu patenkintas žiniasklaida, bet be jos būtų žymiai blogiau.
Reklama: skelbimai
Klaudijus IP: 82.135.207.64 Atsakyta: 2013.11.13 12:39
Siauresne prasme padėtį į gerą pusę gali pakeisti tik politikai. Jie nebūtinai turi būti profesionalūs- valgantys iš to duoną. 1988-1990 metais Lietuvos padėtį kardinaliai pakeitė neprofesionalūs politikai, pastumdami į šalį profesionalius politikus. Pripažinkim, kad tuo metu visuomenė labiau palaikė geriausius savo atstovus, todėl ir įvyko kokybinis šuolis į viršų. Žinoma į valdžią pakliuvo visokių ir būtent jie gana greitai iniciatyvą perėmė į savo rankas. O visuomenė per kitus 2 dešimtmečius nebandė suformuoti valdžios iš geriausių savo atstovų.
Klaudijus IP: 82.135.207.64 Atsakyta: 2013.11.13 12:12
Padėtį aišku galėtų pakeisti pati visuomenė, bet pasakyti yra lengviau negu padaryti. Labai dažnai visuomenė kyla į viršų, kai turi valdžią,kuri yra visuomenės vedlys į viršų. Dabar, deja, valdžia visuomenės į viršų neveda, o pačioje visuomenėje vyrauja dauguma,kuri patenkinta esama situacija, todėl laikosi tų pačių vedlių. Jei visuomenė pasikeistų, tai galėtų valdžią perrinkti demokratiniuose rinkimuose, arba juos kitais metodais atstatydinti. Vieno ar kito pokyčio esmė būtų, kad į valdžią patektų siekiantys visuomenės gerovės asmenys. Kol visuomenė rinkimuose į valdžią rinks, prasčiausius savo atstovus, pakilimo nebus.
Mūsų partneriai