Viešvilės, Smalininkų ir Seredžiaus seniūnijose pristatytos savivaldybės 2017 metų veiklos ataskaitos

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prasidėjo beveik visą kovo mėnesį truksiantis Jurbarko rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktorės 2017 metų veiklos ataskaitų pristatymas bendruomenėms. Pirmieji susitikimai jau įvyko Viešvilės, Smalininkų ir Seredžiaus seniūnijose. Ataskaitų pristatymuose dalyvavo meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, Tarybos nariai – Algirdas Gudaitis, Liudmila Norkaitienė, Daivaras Rybakovas.

Šalyje vykstantys institucinių vaikų globos namų pertvarkos procesai paveikė Viešvilėje esančius Skalvijos vaikų globos namus. Iškėlus likusius šių namų globotinius į bendruomeninius vaikų namus pastatai liks tušti, todėl miestelio bendruomenei itin aktualus tolimesnis jų likimas. Ataskaitų pristatymo metu gyventojai išgirdo viltingą žinią apie savivaldybės vadovų susitikimus ir bandymus susitarti su Krašto apsaugos ministerijos vadovybe dėl šių pastatų komplekso, kol kas dar priklausančio Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, perdavimo Krašto apsaugos ministerijos poreikiams. „Derybiniai procesai vyksta gana sėkmingai ir tikimės sulaukti palankaus Krašto apsaugos ministerijos apsisprendimo“, – viešviliečiams patvirtino meras Skirmantas Mockevičius ir už bendras pastangas padėkojo Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija“ pirmininkui Andriui Šašiui. Kitas susirinkusiems aktualus klausimas – tolimesnis Viešvilės ambulatorijos likimas. „Mūsų tikslas, kad Viešvilės seniūnijos gyventojams būtų teikiamos būtinos sveikatos priežiūros paslaugos“, – akcentavo meras ir pakvietė bendruomenę diskutuoti dėl tolimesnės šios įstaigos veiklos. Viešviliečiai šį klausimą numato aptarti bendruomenės susirinkime artimiausiu metu.

Smalininkų seniūnijos bendruomenei aktualiausi klausimai – vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra bei Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų skyriaus remontas. „Smalininkų seniūnija neturėtų skųstis dėmesio ir investicijų stoka, nes palyginus ją su kitomis seniūnijomis, 2017 metais jai buvo skirta 892 tūkst. Eur – vandentvarkos projektui ir 320 tūkst. Eur – kultūros centro pastato renovacijai. Tai beveik tris kartus daugiau nei per visą 2007–2013 metų ES paramos laikotarpį, kai Jurbarko rajonas naudojosi probleminės teritorijos statusu ir seniūnijų centrai džiaugėsi gavę bent po vieną milijoną litų“, – susitikime su Smalininkų seniūnijos bendruomene pastebėjo savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Ji pasidžiaugė Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijos „Jurbarko sandora“ projektu įkurti Šeimos gerovės centrą Smalininkuose ir taip užtikrinti socialinių paslaugų pastovumą bei prieinamumą Jurbarko rajone gyvenančioms šeimoms ir kitiems asmenims. Šiam projektui pritarė Jurbarko rajono savivaldybės taryba 2018 m. sausio 25 d. vykusiame posėdyje. „Evangelikų liuteronų iniciatyva buvusiose darželio patalpose įkurti Šeimos gerovės centrą nusipelno savivaldybės dėmesio ir finansinės paramos, nes tai leis teikti paslaugas visoms šeimoms ir vaikams neišskiriant jų socialinio statuso ar galimų rizikų. Šiame centre gali būti teikiamos ir apgyvendinimo paslaugos atvykstantiems turistams“, – teigė meras Skirmantas Mockevičius. Administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis smalininkiečius ragino aktyviai dalyvauti talkose tvarkant seniūnijos viešąsias erdves, nes viešųjų darbų darbininkų mažėja. Seniūnas Ramūnas Alminas supažindino gyventojus su seniūnijos veikla 2017 metais ir pristatė pradėtą kurti Smalininkų miesto heraldiką. Norintys pareikšti savo nuomonę dėl susitikime pateiktų herbo eskizų galite tai padaryti el. pašto adresais: smalininkai@jurbarkas.lt arba ramunas.alminas@jurbarkas.lt .

Atvykę į Klausučius, prieš susitikimą su gyventojais ir bendruomenių atstovais, savivaldybės vadovai susipažino su Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos salėje eksponuojamu Klausučių gyvenvietės detaliuoju planu „Klausučių kaimas – vieta, kurioje norisi gyventi, dirbti ir poilsiauti“, kurį parengė Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto studentai Klausučių mokyklos bendruomenės centro užsakymu. Ateityje, remiantis šiuo planu, mokyklos bendruomenė tikisi atnaujinti gyvenvietės erdves. „Kaimas, turintis tokią savo viziją, neabejotinai pasieks daugiau nei tik malonės iš aukščiau laukiantys ir nieko nedarantys“, – tokiai mero Skirmanto Mockevičiaus pastabai pritarė daugelis. Vėliau įvyko susitikimai su Seredžiaus seniūnijos bendruomenėmis. Išklausius informaciją apie nuveiktus darbus Jurbarko rajono savivaldybėje per 2017 metus, daugeliui buvo įdomu išgirsti ir kas numatoma artimiausioje ateityje. Administracijos direktorės žodžiai: „Kai tik bus gautas statybos leidimas Klausučiuose bus pradėti socialinio būsto pastato, esančio Taikos g. 2, apšiltinimo darbai. Pieštvėnų ir Belvederio gyvenvietėse planuojami įrengti vandens gerinimo įrenginiai“, – sulaukė daugumos gyventojų pritarimo, nors prieš tai išgirsta informacija apie daugėjančių socialinę paramą gaunančių žmonių skaičių Seredžiaus seniūnijoje ne itin džiugino.

Po savivaldybės vadovų ataskaitų pristatymo, tarybos narių pasisakymų su seniūnijų bendruomenėmis bendravo ir trumpus pranešimus skaitė policijos, veterinarijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, aplinkos apsaugos, AB „Energijos skirstymo operatorius“, UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“, UAB „Jurbarko vandenys“, Panemunių regioninio parko atstovai.

 Kiti susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis, numatomi pagal žemiau pateiktą grafiką:

Rekomenduojami video:
Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Skelbiamas konkursas švietimo, kultūros ir sporto vyriausiojo specialisto pareigoms užimti

Skelbiamas konkursas švietimo, kultūros ir sporto vyriausiojo specialisto pareigoms užimti  2

Įgyvendintas projektas „Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimas“

Įgyvendintas projektas „Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimas“  0

Pasidžiaukime savo gimtąja kalba!

Pasidžiaukime savo gimtąja kalba!  0

Patvirtintas rajono savivaldybės 2024 m. biudžetas

Patvirtintas rajono savivaldybės 2024 m. biudžetas  1

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 31 d. posėdžio darbotvarkės projektas

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 31 d. posėdžio darbotvarkės projektas  0

Rajono mero sveikinimas Šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga

Rajono mero sveikinimas Šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. gruodžio 21 d. posėdžio darbotvarkės projektas

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. gruodžio 21 d. posėdžio darbotvarkės projektas  0

Įgyvendintas projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

Įgyvendintas projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“  0

Asociatyvi

Jurbarko r. savivaldybės administracija skelbia nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti turto viešąjį aukcioną  0

Duris atvėrė atnaujintas Jurbarko kultūros centras

Duris atvėrė atnaujintas Jurbarko kultūros centras  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. lapkričio 30 d. posėdžio darbotvarkės projektas

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. lapkričio 30 d. posėdžio darbotvarkės projektas  0

Paskutinį kartą bus dalinami maisto produktai ir higienos prekės

Paskutinį kartą bus dalinami maisto produktai ir higienos prekės  0

Norintiems gauti kompensaciją už šildymą kietuoju ar kitu kuru

Norintiems gauti kompensaciją už šildymą kietuoju ar kitu kuru  3

Jurbarko ligoninėje atidarytas modernus chirurgijos skyrius

Jurbarko ligoninėje atidarytas modernus chirurgijos skyrius  0

Baigtas įgyvendinti Jurbarko miesto pramonės zonos sutvarkymo projektas

Baigtas įgyvendinti Jurbarko miesto pramonės zonos sutvarkymo projektas  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. spalio 26 d. posėdžio darbotvarkės projektas

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. spalio 26 d. posėdžio darbotvarkės projektas  0

Susitikimas dėl pramonės zonų Jurbarko mieste plėtros

Susitikimas dėl pramonės zonų Jurbarko mieste plėtros  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia viešąjį nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia viešąjį nuomos konkursą  0

Parama maisto produktais

Parama maisto produktais  0

Rajono vadovų sveikinimas Tarptautinės mokytojo dienos proga

Rajono vadovų sveikinimas Tarptautinės mokytojo dienos proga  0

Nuo spalio mėnesio pradedame keliones viešuoju transportu su elektroniniu bilietu

Nuo spalio mėnesio pradedame keliones viešuoju transportu su elektroniniu bilietu  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. rugsėjo 28 d. posėdžio darbotvarkės projektas

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2023 m. rugsėjo 28 d. posėdžio darbotvarkės projektas  1

Jurbarko mieste bus pakitimai. Keičiasi kelių eismas

Jurbarko mieste bus pakitimai. Keičiasi kelių eismas  0

Jurbarko rajono savivaldybės seniūnijų seniūnaičių rinkimų grafikas

Jurbarko rajono savivaldybės seniūnijų seniūnaičių rinkimų grafikas  1

Mūsų partneriai