Viešvilės, Smalininkų ir Seredžiaus seniūnijose pristatytos savivaldybės 2017 metų veiklos ataskaitos

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prasidėjo beveik visą kovo mėnesį truksiantis Jurbarko rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktorės 2017 metų veiklos ataskaitų pristatymas bendruomenėms. Pirmieji susitikimai jau įvyko Viešvilės, Smalininkų ir Seredžiaus seniūnijose. Ataskaitų pristatymuose dalyvavo meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, Tarybos nariai – Algirdas Gudaitis, Liudmila Norkaitienė, Daivaras Rybakovas.

Šalyje vykstantys institucinių vaikų globos namų pertvarkos procesai paveikė Viešvilėje esančius Skalvijos vaikų globos namus. Iškėlus likusius šių namų globotinius į bendruomeninius vaikų namus pastatai liks tušti, todėl miestelio bendruomenei itin aktualus tolimesnis jų likimas. Ataskaitų pristatymo metu gyventojai išgirdo viltingą žinią apie savivaldybės vadovų susitikimus ir bandymus susitarti su Krašto apsaugos ministerijos vadovybe dėl šių pastatų komplekso, kol kas dar priklausančio Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, perdavimo Krašto apsaugos ministerijos poreikiams. „Derybiniai procesai vyksta gana sėkmingai ir tikimės sulaukti palankaus Krašto apsaugos ministerijos apsisprendimo“, – viešviliečiams patvirtino meras Skirmantas Mockevičius ir už bendras pastangas padėkojo Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija“ pirmininkui Andriui Šašiui. Kitas susirinkusiems aktualus klausimas – tolimesnis Viešvilės ambulatorijos likimas. „Mūsų tikslas, kad Viešvilės seniūnijos gyventojams būtų teikiamos būtinos sveikatos priežiūros paslaugos“, – akcentavo meras ir pakvietė bendruomenę diskutuoti dėl tolimesnės šios įstaigos veiklos. Viešviliečiai šį klausimą numato aptarti bendruomenės susirinkime artimiausiu metu.

Smalininkų seniūnijos bendruomenei aktualiausi klausimai – vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra bei Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų skyriaus remontas. „Smalininkų seniūnija neturėtų skųstis dėmesio ir investicijų stoka, nes palyginus ją su kitomis seniūnijomis, 2017 metais jai buvo skirta 892 tūkst. Eur – vandentvarkos projektui ir 320 tūkst. Eur – kultūros centro pastato renovacijai. Tai beveik tris kartus daugiau nei per visą 2007–2013 metų ES paramos laikotarpį, kai Jurbarko rajonas naudojosi probleminės teritorijos statusu ir seniūnijų centrai džiaugėsi gavę bent po vieną milijoną litų“, – susitikime su Smalininkų seniūnijos bendruomene pastebėjo savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Ji pasidžiaugė Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijos „Jurbarko sandora“ projektu įkurti Šeimos gerovės centrą Smalininkuose ir taip užtikrinti socialinių paslaugų pastovumą bei prieinamumą Jurbarko rajone gyvenančioms šeimoms ir kitiems asmenims. Šiam projektui pritarė Jurbarko rajono savivaldybės taryba 2018 m. sausio 25 d. vykusiame posėdyje. „Evangelikų liuteronų iniciatyva buvusiose darželio patalpose įkurti Šeimos gerovės centrą nusipelno savivaldybės dėmesio ir finansinės paramos, nes tai leis teikti paslaugas visoms šeimoms ir vaikams neišskiriant jų socialinio statuso ar galimų rizikų. Šiame centre gali būti teikiamos ir apgyvendinimo paslaugos atvykstantiems turistams“, – teigė meras Skirmantas Mockevičius. Administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis smalininkiečius ragino aktyviai dalyvauti talkose tvarkant seniūnijos viešąsias erdves, nes viešųjų darbų darbininkų mažėja. Seniūnas Ramūnas Alminas supažindino gyventojus su seniūnijos veikla 2017 metais ir pristatė pradėtą kurti Smalininkų miesto heraldiką. Norintys pareikšti savo nuomonę dėl susitikime pateiktų herbo eskizų galite tai padaryti el. pašto adresais: smalininkai@jurbarkas.lt arba ramunas.alminas@jurbarkas.lt .

Atvykę į Klausučius, prieš susitikimą su gyventojais ir bendruomenių atstovais, savivaldybės vadovai susipažino su Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos salėje eksponuojamu Klausučių gyvenvietės detaliuoju planu „Klausučių kaimas – vieta, kurioje norisi gyventi, dirbti ir poilsiauti“, kurį parengė Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto studentai Klausučių mokyklos bendruomenės centro užsakymu. Ateityje, remiantis šiuo planu, mokyklos bendruomenė tikisi atnaujinti gyvenvietės erdves. „Kaimas, turintis tokią savo viziją, neabejotinai pasieks daugiau nei tik malonės iš aukščiau laukiantys ir nieko nedarantys“, – tokiai mero Skirmanto Mockevičiaus pastabai pritarė daugelis. Vėliau įvyko susitikimai su Seredžiaus seniūnijos bendruomenėmis. Išklausius informaciją apie nuveiktus darbus Jurbarko rajono savivaldybėje per 2017 metus, daugeliui buvo įdomu išgirsti ir kas numatoma artimiausioje ateityje. Administracijos direktorės žodžiai: „Kai tik bus gautas statybos leidimas Klausučiuose bus pradėti socialinio būsto pastato, esančio Taikos g. 2, apšiltinimo darbai. Pieštvėnų ir Belvederio gyvenvietėse planuojami įrengti vandens gerinimo įrenginiai“, – sulaukė daugumos gyventojų pritarimo, nors prieš tai išgirsta informacija apie daugėjančių socialinę paramą gaunančių žmonių skaičių Seredžiaus seniūnijoje ne itin džiugino.

Po savivaldybės vadovų ataskaitų pristatymo, tarybos narių pasisakymų su seniūnijų bendruomenėmis bendravo ir trumpus pranešimus skaitė policijos, veterinarijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, aplinkos apsaugos, AB „Energijos skirstymo operatorius“, UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“, UAB „Jurbarko vandenys“, Panemunių regioninio parko atstovai.

 Kiti susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis, numatomi pagal žemiau pateiktą grafiką:

Straipsnis  2 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

DĖL KELIO RASEINIAI – ŠILINĖ REMONTO

DĖL KELIO RASEINIAI – ŠILINĖ REMONTO  4

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

LIEPOS 6-OJI – VALSTYBĖS DIENA

LIEPOS 6-OJI – VALSTYBĖS DIENA  0

Nuo liepos 1 d. gyventojų prašymai savivaldybėje ir seniūnijose priimami įprasta tvarka

Nuo liepos 1 d. gyventojų prašymai savivaldybėje ir seniūnijose priimami įprasta tvarka  0

Liepos 4 d. – eisena „Atminties keliu“ prasidės nuo sinagogų aikštės memorialo

Liepos 4 d. – eisena „Atminties keliu“ prasidės nuo sinagogų aikštės memorialo  6

Stop kadras iš praėjusio nuotolinio posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. posėdžio darbotvarkė  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

Asociatyvi

Parama maisto produktais ir higienos prekėmis  0

Paskutinis susitikimas su Berlyno Lichtenbergo delegacija per Jurbarko krašto šventę 2019 m. rugpjūčio mėn.

Plėtojamas bendradarbiavimas su Lichtenbergu  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  1

Asociatyvi

Skelbiama atranka Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiojo inžinieriaus pareigoms užimti  0

Stop kadras iš praėjusio tarybos posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. posėdžio darbotvarkė  0

Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2021 metų kalendorinis grafikas

Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2021 metų kalendorinis grafikas  0

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu  0

Esame stiprūs – mokame saugoti gimtąją kalbą

Esame stiprūs – mokame saugoti gimtąją kalbą  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nekilnojamojo turto viešą aukcioną

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nekilnojamojo turto viešą aukcioną  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Asociatyvi

Parama keičiantiems asbestinius stogus  0

Akimirka iš kovo mėnesio vykusio tarybos posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 29 d. posėdžio darbotvarkė  0

Pradedamas įgyvendinti projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Jurbarko r. sav.“

Pradedamas įgyvendinti projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Jurbarko r. sav.“  0

Asociatyvi

Pradedamas deklaravimas  0

Mūsų partneriai