Ugniagesių automobilio gedimas gaisro gesinimo darbams nesutrukdė

   
Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prieštaringų vertinimų žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose sulaukė liepos 22 d. Juodaičių seniūnijos Spruktų kaime kilęs gaisras, kurio metu sudegė du garažai ir malkinė. Visuomenės susirūpinimą sukėlė tiek rajoninėje, tiek respublikinėje žiniasklaidoje skelbiama informacija, kad Juodaičių ugniagesių komanda nesugebėjo užgesinti gaisro dėl automobilio gedimo, kuris užblokavo kelią ir kitiems į pagalbą atvykusiems ugniagesiams. Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Vaidas Vaičiukynas atsakingai pabrėžia, kad tokia informacija klaidina visuomenę ir neatitinka tikrovės.

Vaidas Vaičiukynas, vadovaudamasis gaisrą gesinusių ugniagesių gelbėtojų ir savanorio ugniagesio raštiškais paaiškinimais, neigia viešojoje erdvėje išsakytas mintis, kad į Spruktų kaimą atvykę ugniagesiai neužgesino gaisro ir užblokavo kelią kitiems. Viršininko teigimu, automobilio gedimas gaisro gesinimo darbams įtakos neturėjo ir kitiems į pagalbą atvykusiems ugniagesiams kelio neužblokavo. „Juodaičių ugniagesių komandos automobilis sugedo baigiant išpilti vandens cisterną. Tuo pačiu metu į gaisravietę atvyko Raudonės ugniagesių komanda, o vėliau ir Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, todėl gaisro gesinimo darbai vyko nepertraukiamai. Gaisras buvo lokalizuotas ir užgesintas“, – situaciją apibūdino V. Vaičiukynas. Jis taip pat patikslino informaciją, kad į gaisravietę atvykus ugniagesiams, pastatas, kuriame po vienu stogu buvo garažai ir malkinė, jau degė atvira liepsna, o gesinimo darbus apsunkino viduje užsiliepsnojusios kuro cisternos, padangos. Viršininko teigimu, sugedęs Juodaičių ugniagesių komandos automobilis iš gaisravietės buvo išvilktas tik po to, kai gaisras buvo lokalizuotas ir užgesintas. 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtinta Nenukirsto valstybinio miško pardavimo asmenims, kurių pastatai yra nukentėję nuo stichinių nelaimių tvarka, nuo gaisro nukentėję gyventojai gali įsigyti lengvatinėmis sąlygomis nenukirsto miško sudegusiems statiniams atstatyti. Prašymą su Priešgaisrinės tarnybos pažyma  ir sudegusio statinio inventorinės bylos išrašu, galima pateikti gyvenamosios vietos seniūnijoje arba savivaldybės priimamajame (viename langelyje).

Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Vaidas Vaičiukynas teigia,  kad rajono ugniagesių komandų aprūpinimas naujesniais automobiliais buvo ir vis dar yra aktuali problema. Nors šiuo metu tarnybai priklausantys automobiliai yra techniškai tvarkingi, tačiau jau skaičiuoja ne vieną dešimtmetį. Tarnyba automobilių parko atnaujinimo plano neturi, tačiau nuo 2016 m.  Savivaldybės tarybai teikia išlaidų planus, kuriuose planuoja  lėšas automobiliams įsigyti. Vieną gaisrinį automobilį, pagamintą 1989 m., tarnyba įsigijo 2019 metais iš savivaldybės biudžeto lėšų už 12 000 Eur.

Savivaldybės taryba, formuodama 2021 metų rajono biudžetą, Jurbarko rajono priešgaisrinei tarnybai skyrė 60 000 Eur, iš jų 20 000 Eur – ugniagesių gaisriniam automobiliui įsigyti. Tarybos patvirtintame išlaidų plane automobilį numatyta įsigyti per III ketvirtį. Šiuo metu rengiami dokumentai viešųjų pirkimų vykdymui.

Atkreipiame dėmesį, kad priešgaisrinės saugos funkcijai vykdyti visose savivaldybėse kiekvienais metais lėšos skiriamos iš valstybės, o ne iš savivaldybės biudžeto, tačiau valstybė nenumato lėšų transporto parkui atnaujinti ar reikalingai įrangai įsigyti, o ir kitoms reikmėms skiriamų valstybės biudžeto lėšų nepakanka. Šiais metais iš valstybės biudžeto Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba gavo 561 200 Eur. Didžioji dalis jų – net 533 618 Eur skirti darbuotojų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms, o likę, kiek daugiau nei 27 000 Eur – degalams, atsarginėms dalims ir kitoms būtinoms įstaigos veiklai išlaidoms.

Atsakydamas į viešojoje erdvėje kylančias diskusijas dėl laisvų etatų Jurbarko rajono priešgaisrinėje tarnyboje VaidasVaičiukynas teigia, jog informacija apie etatus nėra laikoma paslaptyje. Šiuo metu tarnyboje yra laisvi du etatai, kurie nėra užpildyti dėl pasikeitusių teisės aktų, darančių tiesioginę įtaką įstaigos išlaidų poreikiui. Tai susiję su nuo 2021 m. sausio 1 d. padidėjusiu minimaliu mėnesinės algos ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos baziniu dydžiu. Tarnybai skiriamo valstybės finansavimo padidėjusiam ugniagesių darbo užmokesčiui mokėti nepakako, todėl 2021 m. sausio 8 d. tarnybos viršininkas V. Vaičiukynas kreipėsi į Jurbarko rajono savivaldybės administraciją raštu, kuriame informavo apie lėšų trūkumą ir paprašė tarnybai skirti iš savivaldybės biudžeto 50 664 Eur darbo užmokesčiui. Savivaldybės taryba, tvirtindama 2021 m. biudžetą, tarnybai skyrė papildomus 20 208 Eur, nors visų iš savivaldybės biudžeto išlaikomų įstaigų darbo užmokesčio fondą buvo sumažinusi.

 

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugsėjo 30 d. posėdžio darbotvarkė

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugsėjo 30 d. posėdžio darbotvarkė  0

Kviečiame į konkurso „Metų ūkis 2021“ ir kaimo žmonių pagerbimo šventę

Kviečiame į konkurso „Metų ūkis 2021“ ir kaimo žmonių pagerbimo šventę  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Kviečiame teikti prašymus dėl vienkartinės paramos pirmųjų klasių mokiniams

Kviečiame teikti prašymus dėl vienkartinės paramos pirmųjų klasių mokiniams  0

Asociatyvi

Skelbiamas viešasis nuomos konkursas  0

Savivaldybės vadovų sveikinimas mokslo ir žinių dienos proga

Savivaldybės vadovų sveikinimas mokslo ir žinių dienos proga  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugpjūčio 26 d. posėdžio darbotvarkė

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugpjūčio 26 d. posėdžio darbotvarkė  0

Jurbarkas ir Lichtenbergas apsikeis draugystės suoleliais

Jurbarkas ir Lichtenbergas apsikeis draugystės suoleliais  2

Asociatyvi

Dėl paramos maisto produktais ir higienos prekėmis  0

Asociatyvi

Kviečiame teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo bei paramos mokinio reikmenims įsigyti  0

DĖL KELIO RASEINIAI – ŠILINĖ REMONTO

DĖL KELIO RASEINIAI – ŠILINĖ REMONTO  4

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

LIEPOS 6-OJI – VALSTYBĖS DIENA

LIEPOS 6-OJI – VALSTYBĖS DIENA  0

Nuo liepos 1 d. gyventojų prašymai savivaldybėje ir seniūnijose priimami įprasta tvarka

Nuo liepos 1 d. gyventojų prašymai savivaldybėje ir seniūnijose priimami įprasta tvarka  0

Liepos 4 d. – eisena „Atminties keliu“ prasidės nuo sinagogų aikštės memorialo

Liepos 4 d. – eisena „Atminties keliu“ prasidės nuo sinagogų aikštės memorialo  6

Stop kadras iš praėjusio nuotolinio posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. posėdžio darbotvarkė  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

Asociatyvi

Parama maisto produktais ir higienos prekėmis  0

Paskutinis susitikimas su Berlyno Lichtenbergo delegacija per Jurbarko krašto šventę 2019 m. rugpjūčio mėn.

Plėtojamas bendradarbiavimas su Lichtenbergu  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  1

Asociatyvi

Skelbiama atranka Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiojo inžinieriaus pareigoms užimti  0

Stop kadras iš praėjusio tarybos posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. posėdžio darbotvarkė  0

Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2021 metų kalendorinis grafikas

Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2021 metų kalendorinis grafikas  0

Mūsų partneriai