Sutvarkyti keliai ir gatvės gerina rajono žmonių gyvenimo kokybę

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono kelių ir gatvių būklė yra viena iš aktualiausių problemų, nes tai tiesiogiai įtakoja žmonių gyvenimo kokybę. Su savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiuoju inžinieriumi Rimantu Gunčiu  kalbamės apie rajono kelius bei gatves,  šiais metais atliktus ir numatomus vykdyti kelių (gatvių) priežiūros, remonto, asfaltavimo  darbus.

Ar visi rajone esantys keliai priklauso savivaldybei?

Keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo laidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinės reikšmės keliai priklauso valstybei, o vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės– savivaldybėms. Keletas skaičių – bendras Lietuvos automobilių kelių tinklas siekia apie 70 tūkst. km. Valstybinės reikšmės keliai, už kuriuos atsako Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, sudaro apie 21,3 tūkst. km. Vietiniai keliai sudaro 59,7 tūkst. km, tai yra  beveik 3 kartus daugiau negu valstybinės reikšmės kelių ilgis. Nemaža dalis automobilių kelių ir gatvių  Jurbarko rajone priklauso valstybinės reikšmės keliams, kurių priežiūra, remontu, įrengimu rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą Taryba patvirtino 2015 metais. 2018 ir 2019 metais šis sąrašas buvo pakoreguotas. Šiuo metu Jurbarko rajone skaičiuojama beveik 1070 km vietinės reikšmės kelių. Tai keliai  rajono seniūnijose, sodininkų bendrijose, gatvės Jurbarko mieste ir miesteliuose. Aktualus kelių ir gatvių sąrašas yra skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje www.jurbarkas.lt (žr. Veiklos sritys – Keliai)

Siekiant pagerinti kelių ir gatvių būklę reikalingos nemažos lėšos. Kiek šiais metais mūsų savivaldybei skirta lėšų kelių (gatvių) priežiūrai, remontui, naujų įrengimui?

 Pagrindinis finansavimo šaltinis vietiniams keliams tiesti, rekonstruoti, remontuoti ir prižiūrėti yra Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšos. 2019 metais Jurbarko rajono savivaldybei iš šios programos skirta 1 273 300 eurų (2018 metais – 1 000 200 eurų). Kaip paskirstyti šias lėšas konkretiems objektams, sprendžia savivaldybės taryba. Šiais metais keliams (gatvėms) tiesti, rekonstruoti, taisyti (remontuoti), saugaus eismo sąlygoms užtikrinti skirta 873 300 eurų, iš jų 262 817 eurų tęsiamam Jurbarko miesto Nemuno gatvės kapitaliniam remontui, 150 674 eurai Lybiškių kaimo Alytaus gatvei rekonstruoti, 187308 Eur Jurbarko miesto Vasaros, Šviesos, Vyčio, Vaidilos,  Aukuro ir Žalgirio gatvėms asfaltuoti.

400 tūkst. eurų skirta keliams (gatvėms) remontuoti, prižiūrėti, inventorizuoti. Iš šios sumos  250 tūkst. eurų skirta  rajono kelių (gatvių) su žvyro danga priežiūrai, 67 tūkst. eurų asfalto duobių užtaisymui, 30 tūkst. eurų kelių su asfaltbetonio danga taisymui (kelių apdorojimui bitumine emulsija su skaldele). Vandens pralaidų, esančių savivaldybei priklausančiuose keliuose remontui  numatyta 10 tūkst. eurų. Taip pat iš šių lėšų vykdomas kelių ir gatvių horizontalusis ženklinimas, savivaldybės kelių sąraše esančių kelių inventorizavimas.

Atsiradus galimybei, šiais metais  buvo teikiamos paraiškos Lietuvos automobilių kelių direkcijai papildomam finansavimui gauti. Direkcijai atrinkus finansuoti tinkamus objektus, kurie atitiko keliamus reikalavimus, Jurbarko rajono savivaldybė šiais metais papildomai gavo  181,5 tūkst. eurų tikslinių lėšų vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti (taip vadinama „žvyrkelių programa“, jai turi būti skiriama ne mažiau kaip 50 proc.  savivaldybės lėšų) ir 62 tūkst. eurų rezervo lėšų (mėgėjų sodų teritorijose vietinės reikšmės keliams remontuoti, jeigu savivaldybė skiria ne mažiau kaip 30 proc. lėšų). Taip atsirado galimybė sutvarkyti Smukučių gatvę. Šios gatvės projektavimui ir kai kuriems paruošiamiesiems  darbams šiais metais bus panaudota 96 tūkst. eurų. Projektavimo ir paruošiamieji darbai jau vyksta. Taip pat šiais metais bus parengti Jurbarko miesto Tujų, Paupio, Topolių gatvių, Jurbarkų seniūnijos Dainių kaimo Vakaro ir Vėjūnės gatvių sutvarkymo projektai. Čia taip pat pradėti paruošiamieji darbai, kitais metais visos šios gatvės bus išasfaltuotos.

Esant galimybei, keliams tvarkyti naudojamos ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Šiemet papildomas finansavimas skirtas Jurbarko miesto A. Giedraičio-Giedriaus gatvės rekonstrukcijai, o projekto veiklų įgyvendinimas pratęstas iki 2020 m. birželio 30 d. Papildomo finansavimo lėšomis bus rekonstruotos A. Giedraičio-Giedriaus gatvės šalutinės gatvės-pravažiavimai, kurių bendras ilgis 0,552 km.

 Savivaldybės taryba nemažai lėšų kasmet skiria inžinerinėms paslaugoms. Pakomentuokite, kokios tai paslaugos, kodėl jos reikalingos?

 Tai projektavimo darbai, techninė priežiūra, laboratoriniai darbų kokybės tyrimai, kelių eismo saugumo auditas, techninių projektų bendrosios ekspertizės ir kitos paslaugos. Turėdami techninius projektus, galime tikėtis gauti papildomų lėšų. Šiuo metu be jau minėtų rengiami ir kitų gatvių, kurias numatoma ateityje tvarkyti, techniniai projektai. Tai Kaštonų, Žiobrinės gatvės Jurbarke, Gėlių gatvė Viešvilės seniūnijoje. Iki 2020 m. darbų sezono dar parengsime Gailių gatvės Armeniškių kaime Seredžiaus seniūnijoje ir Intako gatvės Smalininkų mieste asfalto dangos įrengimo techninius projektus.

 2016 metais Jurbarko rajono savivaldybės taryba patvirtino Jurbarko rajono savivaldybės kelių (gatvių) asfaltavimo trejų metų planą.  Šiemet jau 2019-ieji. Ar pavyko įgyvendinti šį planą?

Plano vykdymo tempai tiesiogiai priklauso nuo turimo finansavimo. Rajono savivaldybė iš savo biudžeto neturi galimybių skirti didesnių lėšų keliams asfaltuoti ir prižiūrėti, tam  naudojamos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos. Todėl plano įgyvendinimas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek savivaldybei skiriama šių lėšų.

Tvirtinant lėšų paskirstymą konkretiems objektams, visada yra atsižvelgiamam į Tarybos patvirtintą planą. Dauguma plane įrašytų gatvių jau yra sutvarkytos. Šiais metais išasfaltuota daugiau kaip kilometro ilgio Alytaus gatvė Lybiškiuose. Jau baigiamos tvarkyti Jurbarko miesto Sodų kvartale esančios Šviesos, Vyčio, Aukuro, Žalgirio, Vaidilos ir Vasaros gatvės, rengiami  kitųšio kvartalo gatvių projektai. Kai kurie  darbai persikels į 2019 metus, bet plano yra laikomasi nuosekliai.

 Planą baigiate įvykdyti, o kas toliau? Kaip ateityje bus sprendžiamas gatvių asfaltavimo eiliškumas?

Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius neseniai sudarė darbo grupę, kuriai iki rugsėjo 27 d. pavedė parengti kelių (gatvių) įtraukimo į Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių (gatvių) sąrašą ir asfaltavimo eiliškumo nustatymo kriterijus ir kelių (gatvių) įtraukimo į Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašą tvarkos aprašą. Tai gana sudėtinga užduotis, kuri patikėta atlikti tarybos nariams Audroniui Zairiui, Vidmantui Juzėnui, Kęstučiui Naujokui, Ingai Molevaitei, Zitai Sorokienei, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojai Laimai Keraitei, Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjai Jolantai Šeflerienei. Darbo grupės vadovu meras paskyrė Tarybos narį Egidijų Giedraitį. Kai bus patvirtinti  asfaltavimo eiliškumo nustatymo kriterijai, bus sudaroma gatvių asfaltavimo eilė.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  2

Kiaulių laikytojams bus kompensuojamos biologinio saugumo priemonių išlaidos

Kiaulių laikytojams bus kompensuojamos biologinio saugumo priemonių išlaidos  0

Vincas Grybas šalia projekto  Motiejui Valančiui, 1934-1935 m.

Savivaldybės taryba 2020-uosius paskelbė skulptoriaus Vinco Grybo metais  0

Pateikta paraiška dėl bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtros

Pateikta paraiška dėl bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtros  3

Praėjusio posėdžio stop kadras.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2020 m. gegužės 28 d. posėdžio darbotvarkė  2

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nekilnojamojo turto viešą aukcioną

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nekilnojamojo turto viešą aukcioną  0

Skelbiami pakartotiniai naujamiesčio seniūnaičio rinkimai

Skelbiami pakartotiniai naujamiesčio seniūnaičio rinkimai  0

Skelbiamas nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas Jurbarko r. savivaldybėje, veiklos projektų atrankos konkursas 2020 metais

Skelbiamas nevyriausybinių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas Jurbarko r. savivaldybėje, veiklos projektų atrankos konkursas 2020 metais  0

asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti informacinis pranešimas  0

Prevenciškai dėl koronaviruso bus tiriami vaistininkai ir prekybos darbuotojai

Prevenciškai dėl koronaviruso bus tiriami vaistininkai ir prekybos darbuotojai  0

JURBARKO RAJONE ĮGYVENDINAMIEMS OBJEKTŲ STATYBOS IR MODERNIZAVIMO PROJEKTAMS VYRIAUSYBĖ SKYRĖ PAPILDOMĄ FINANSAVIMĄ

JURBARKO RAJONE ĮGYVENDINAMIEMS OBJEKTŲ STATYBOS IR MODERNIZAVIMO PROJEKTAMS VYRIAUSYBĖ SKYRĖ PAPILDOMĄ FINANSAVIMĄ  8

Atnaujinamas keleivių vežimas vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais

Atnaujinamas keleivių vežimas vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais  0

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas rajono ugniagesiams

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas rajono ugniagesiams  0

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas Motinos dienos proga

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas Motinos dienos proga  0

Pradedami Panemunės pilies parko I ir II tvenkinių tvarkymo darbai

Pradedami Panemunės pilies parko I ir II tvenkinių tvarkymo darbai  0

Gegužės 5 d. – „Tauragė +“  strategijos aptarimas

Gegužės 5 d. – „Tauragė +“ strategijos aptarimas  6

SKELBIAMI KONKURSAI

SKELBIAMI KONKURSAI  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas rajono medikams  1

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2020 m. balandžio 30 d. posėdžio darbotvarkė

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2020 m. balandžio 30 d. posėdžio darbotvarkė  0

Jurbarko rajono gyventojams dalinami individualūs konteineriai pakuočių atliekoms

Jurbarko rajono gyventojams dalinami individualūs konteineriai pakuočių atliekoms  0

SVARBI INFORMACIJA DĖL MAISTO PRODUKTŲ DALIJIMO NEPASITURINTIEMS JURBARKO MIESTO GYVENTOJAMS

SVARBI INFORMACIJA DĖL MAISTO PRODUKTŲ DALIJIMO NEPASITURINTIEMS JURBARKO MIESTO GYVENTOJAMS  0

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas

Jurbarko rajono savivaldybės mero sveikinimas  0

Pirmoji nepriklausoma rajono taryba. I eilė: Judita Vireikienė, Regina Kliukienė, Irena Gvildienė, Virginija Krikštanienė, Tarybos pirmininkas Antanas Kazakevičius, Birutė Skandūnienė, Agnutė Jasaitienė, Birutė Stanišauskienė, Antanas Teodoras Kasiulis; II eilė: Algirdas Pilkauskas, Arvydas Danisevičius, Sigutė Jokūbaitienė, Birutė Antanina Gustaitienė, Petras Ivanauskas, Pranas Gargasas, Kazimieras Rimantas Veniulis; III eilė: Povilas Parnarauskas, Jonas Pečiulis, Severinas Nenorta, Zigmas Rimkus, Alfonsas Kruša, Anzelmas Vančys, Zigmas Zakaras, Vytautas Atkočaitis, Zenonas Jonas Januška, Alfonasas Stankaitis, Gintautas Pesys; paskutinės eilės: Vytautas Giedraitis, Algirdas Plėšikaitis, Petras Budrys, Saulius Jarutis, Zenonas Vežikauskas, Edvardas Strončikas, Mindaugas Šlepševičius, Juozas Daujotas, Algirdas Saldukas, Jonas Aleksiejus, Vytautas Pečiukėnas, Petras Baršauskas, Vidūnas Belevičius, Vytautas Valutis, Algirdas Genys, Remigijus Brazaitis, Česlovas Meškauskas, Bronius Švitra.

PRIEŠ 30 METŲ Į POSĖDĮ SUSIRINKO PIRMOJI NEPRIKLAUSOMA RAJONO TARYBA  0

Bendromis pastangomis įveiksime koronaviruso grėsmę

Bendromis pastangomis įveiksime koronaviruso grėsmę  0

Mūsų partneriai