Savivaldybės tarybos kovo 31 d. posėdyje priimti sprendimai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 Kovo 31 d. vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje iš viso buvo priimti 35 sprendimai rajono gyventojams aktualiais klausimais. Taryba nusprendė iš savivaldybės biudžete patvirtintų asignavimų laikinai negyvenamų, neišnuomotų ir kitų savivaldybės patalpų, labdaros valgyklos komunalinėms ir kitoms paslaugoms dengti lėšų skirti 30 000 eurų būtinosioms išlaidoms, susijusioms su karo pabėgėlių iš Ukrainos valstybės laikinu apgyvendinimu ir maitinimu bei kitų būtiniausių poreikių užtikrinimu. 

Pritarė Kontrolės komiteto, Smulkiojo verslo ir Kaimo rėmimo fondų, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Jurbarko švietimo centro, Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos, Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos, Eržvilko gimnazijos, Jurbarko vaikų lopšelio-darželio ,,Nykštukas“, Jurbarko ,,Ąžuoliuko“ mokyklos ir Jurbarkų darželio-mokyklos 2021 metų veiklos ataskaitoms.

Nusprendė pakeisti Jurbarko rajono savivaldybės būsto fondo sudarymo ir naudojimo tvarkos aprašą, Sporto tarybos nuostatus, patvirtino Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo 2021 metų specialiosios programos priemonių vykdymo ataskaitą ir 2022 metų specialiąją programą, Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2022 metų veiklos planą, viešųjų įstaigų – Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centro ir Šimkaičių ambulatorijos valdymo struktūras ir pareigybių sąrašus.

Savivaldybės taryba taip pat nusprendė įsigyti trijų kambarių butą Kęstučio g. 27-25, Jurbarko m., socialinio būsto plėtrai, panaudos pagrindais perdavė Vydūno g. 56C, Jurbarko m., esantį negyvenamą pastatą viešajai įstaigai „Jurbarko socialinės paslaugos“, sutiko savivaldybės nuosavybėn perimti valstybei nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos patikėjimo teise valdomą turtą ir perduoti jį Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai patikėjimo teise šios įstaigos veiklai vykdyti.

Atkreipiame dėmesį į keletą svarbesnių sprendimų.

Nustatytos lengvatos vaikams iš Ukrainos

Siekdama padėti vaikams iš Ukrainos (karo pabėgėliams) integruotis į bendruomenę, Savivaldybės taryba nusprendė nuo 2022 m. balandžio 1 d. atleisti juos nuo atlyginimo už ugdymo sąlygų palaikymą ir maitinimo išlaidų atlyginimą Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigose. Vaikus iš Ukrainos taip pat nuspręsta atleisti nuo mokesčio už neformaliojo švietimo užsiėmimus Jurbarko sporto centre bei Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje.

Sprendimas Nr. T2-71 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 25 d. sprendimo Nr. T2-186 ,,Dėl atlyginimo už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Sprendimas Nr. T2-72 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2016 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-327 ,,Dėl mokesčio už ugdymą Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centre nustatymo“ pakeitimo“.

Sprendimas Nr. T2-73 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr. T2-301 ,,Dėl mokesčio už neformalųjį vaikų švietimą Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

 

Patvirtintas Jurbarko rajono savivaldybės 2022 metų socialinių paslaugų planas

 

Siekiant nustatyti 2022 m. socialinių paslaugų teikimo mastą ir rūšis pagal gyventojų poreikius, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius parengė Jurbarko rajono savivaldybės 2022 metų socialinių paslaugų planą, kurį patvirtino Savivaldybės taryba kovo 31 d. vykusiame posėdyje. Šiame plane numatyti socialinių paslaugų Jurbarko rajono savivaldybėje teikimo ir plėtros tikslai, pateikiamas Savivaldybės socialinės ekonominės ir demografinės situacijos įvertinimas, apžvelgiamos šiuo metu teikiamos socialinės paslaugos, įstaigų tipai bei klientų grupės. Su planu galite susipažinti atsisiuntę žemiau pateiktą Tarybos sprendimą.

 

Pritarta Jurbarko rajono savivaldybės prisijungimui prie susitarimo memorandumo

Taryba nusprendė pritarti Jurbarko rajono savivaldybės prisijungimui prie susitarimo memorandumo dėl ketinimo bendradarbiauti ir koordinuoti užsienio kapitalo įmonės „Senior Quartier“ šeimos tipo namų kūrimo procesą bei veiklą, taip pat sukuriant pagrindą ryšiams, siekiant plėsti socialines paslaugas Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje. Pasirašyti memorandumą įgaliotas Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Užsienio kapitalo įmonė SAS „OPI Conseil“ (registruota Prancūzijoje) užsiima institucine ilgalaike socialine globa senyvo amžiaus asmenims ir kuria šeimos tipo senjorų rezidencijas. Kompanija, kurios prekės ženklas „Senior Group“, pradeda aktyvią plėtrą visose Baltijos šalyse. Pirmieji senjorų globos namų projektai, kurių šiuo metu jau 7, yra įgyvendinti ir veikia Latvijoje. Pilotinis projektas vykdomas Panevėžyje, vyksta aktyvūs pokalbiai su Lietuvos savivaldybėmis dėl „Senior Group“ senjorų rezidencijų projekto įgyvendinimo.

„Senior Group“ Senjorų kvartalai ir rezidencijos sudaro sąlygas senoliams gyventi kaip šeimoje, mėgautis vieniems kitų draugija, saugia ir jaukia aplinka. Čia juos globoja profesionalus personalas, kuris gyvena kartu, o priežiūros paslaugos kokybiškos su integruotais moderniausiais technologiniais sprendimais.

 

 

 

 

 

 

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

PAŽINTINĖ JURBARKO RAJONO PRIEŠGAISRINĖS TARNYBOS DARBUOTOJŲ IR JŲ ŠEIMŲ NARIŲ IŠVYKA Į LENKIJĄ

PAŽINTINĖ JURBARKO RAJONO PRIEŠGAISRINĖS TARNYBOS DARBUOTOJŲ IR JŲ ŠEIMŲ NARIŲ IŠVYKA Į LENKIJĄ  0

SAVIVALDYBĖS VADOVŲ SVEIKINIMAS VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENOS PROGA

SAVIVALDYBĖS VADOVŲ SVEIKINIMAS VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENOS PROGA  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2022 m. birželio 30 d. posėdžio darbotvarkė

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2022 m. birželio 30 d. posėdžio darbotvarkė  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia viešuosius nuomos konkursus  0

Asociatyvi

Kiaulių laikytojams, įsigijusiems biologinio saugumo priemonių – valstybės pagalba  0

Edukacinė, karinė ir sveikatinimo stovykla subūrė mokinius iš įvairių Lietuvos miestų

Edukacinė, karinė ir sveikatinimo stovykla subūrė mokinius iš įvairių Lietuvos miestų  0

Asociatyvi

Renkamos paraiškos neariamajai žemdirbystei skatinti  0

Nustatyta papildoma bešeimininkių kačių šėrimo vieta

Nustatyta papildoma bešeimininkių kačių šėrimo vieta  1

Asociatyvi

Informacija apie paskirtą vienkartinę paramą  0

Šeimos gerovės centre Smalininkuose.

Noras padėti Ukrainos žmonėms vienija Jurbarko krašto bendruomenes  0

Asociatyvi

NEMUNO UPĖJE TIES JURBARKU VANDUO NEATITINKA HIGIENOS NORMOS REIKALAVIMŲ  2

Bus stebima Jurbarko rajono maudyklų vandens kokybė

Bus stebima Jurbarko rajono maudyklų vandens kokybė  0

Savivaldybėje lankėsi Jurbarko rajono garbės pilietis Heinz Puttlitz

Savivaldybėje lankėsi Jurbarko rajono garbės pilietis Heinz Puttlitz  0

Redakcijos archyvo

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2022 m. gegužės 26 d. posėdžio darbotvarkė  0

Savivaldybė paskirstė lėšas jaunimo veikloms ir iniciatyvoms finansuoti

Savivaldybė paskirstė lėšas jaunimo veikloms ir iniciatyvoms finansuoti  0

Informacija apie Jurbarko r. savivaldybės žemės sklypo esančio Jurbarko mieste projekto parengimą

Informacija apie Jurbarko r. savivaldybės žemės sklypo esančio Jurbarko mieste projekto parengimą  0

Jurbarko rajono bendruomenei – nuoširdi Ternopilio padėka

Jurbarko rajono bendruomenei – nuoširdi Ternopilio padėka  0

Bus stebima Jurbarko rajono maudyklų vandens kokybė

Bus stebima Jurbarko rajono maudyklų vandens kokybė  0

Informacija apie Jurbarko rajono savivaldybės gamtos paveldo objektus

Informacija apie Jurbarko rajono savivaldybės gamtos paveldo objektus  0

Savivaldybės vadovų sveikinimas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

Savivaldybės vadovų sveikinimas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga  0

Paėjėkime iš kalbos praeities per dabartį į ateitį

Paėjėkime iš kalbos praeities per dabartį į ateitį  0

Investicijų ir strateginio planavimo skyriuje darbą pradėjo vyriausioji specialistė Iveta Ignatjevaitė

Investicijų ir strateginio planavimo skyriuje darbą pradėjo vyriausioji specialistė Iveta Ignatjevaitė  0

Kviečiame siūlyti kandidatūras į Jurbarko rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisiją

Kviečiame siūlyti kandidatūras į Jurbarko rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisiją  0

Asociatyvi

Rajono gyventojams – vienkartinė socialinė parama  0

Mūsų partneriai