Raudonės pilis ruošiama investicijų pritraukimui

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybės iniciatyva liepos 24 d. Raudonės pilies menėje surengtas dar vienas susitikimas-diskusija dėl šio statinio ir šalia esančio parko pritaikymo turizmo poreikiams, kad jis taptų patraukliu turizmui objektu ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu.

Pasidalyti savo įžvalgomis ir galimais pasiūlymais buvo pakviesti VšĮ „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ekspertai, kurių nemokamas konsultacijas Jurbarko rajono savivaldybė laimėjo pristačiusi turizmo paslaugų vystymą, kaip savo prioritetinę kryptį 2018 m. kovo 15–16 dienomis Palangoje vykusiame Regioninės politikos pavasario forume.

„Diskusijos dėl tolimesnio Raudonės pilies likimo ir ateities vyksta ne vienerius metus. 2015 metais buvo parengta ir 2016 m. sausio 20 d. patvirtinta Jurbarko rajono turizmo rinkodaros strategija, kurios pagrindinis tikslas – gerokai padidinti atvykstančių turistų, kuriems būtinos nakvynės, maitinimo ir pramogų paslaugos skaičių, o tai skatintų ir naujų darbo vietų atsiradimą smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos sprendimas iki 2018 m. rugpjūčio 30 d. likviduoti pilyje įsikūrusią Raudonės pagrindinę mokyklą verčia greičiau apsispręsti dėl tolimesnio Raudonės pilies ir šalia esančio beveik 25 ha ploto parko komplekso tinkamo panaudojimo ne tik vietos bendruomenės poreikių tenkinimui, bet ir galimų investicijų pritraukimui, kad būtų garantuota aukšta teikiamų paslaugų kokybė, tenkinanti turistų iš užsienio šalių poreikius. Mūsų savivaldybė suinteresuota potencialių investuotojų pasiūlymais dėl galimybių pilį ir šalia jos esantį parką panaudoti turistų ir lankytojų poreikių tenkinimui ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu“, – teigia Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Raudonės pilyje vykusiame susitikime Jurbarko rajono savivaldybės ekonominę situaciją apžvelgė VšĮ „Versli Lietuva“ Tyrimų ir analizės skyriaus vedėjas Vadimas Ivanovas. Su viešosios ir privačios partnerystės projektais supažindino VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento Regionų plėtros projektų vadovė Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė. Savivaldybės ketinimui bent dalį Raudonės pilies pritaikyti apgyvendinimui pritarė ir Valstybinio turizmo departamento Turizmo plėtros skyriaus vyresnioji patarėja Rasuolė Andrulienė, kuriai antrino ir VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento grupės vadovė Renata Nedzinskienė, pasiūliusi pilyje įrengti ekonominės klasės viešbutį.

Įžvalgomis apie Raudonės pilies pritaikymą turizmo poreikiams taip pat pasidalijo VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento vadovas Gytis Morkūnas, Lietuvos regioninių tyrimų instituto vadovas Rimantas Dapkus, Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo organizacijos „Global Shapers“ nariai Aurimas Vižintas ir Matas Mačiulaitis, VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška, Vietos veiklos grupės „Nemunas“ administracijos vadovas Arūnas Stasiūnas, Raudonės seniūnijos seniūnas Česlovas Meškauskas, Raudonės pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Staponas, Sparnuotų husarų karinio klubo rotmistras Rolandas Prušinskas.

Renginyje dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, Tarybos ir mero sekretoriato, Infrastruktūros ir turto skyriaus darbuotojai, Jurbarko rajono savivaldybės verslo tarybos nariai, Regioninės plėtros departamento Tauragės apskrities skyriaus, Pagėgių, Šilalės rajono savivaldybių, Raudonės bendruomenės centro, žiniasklaidos atstovai, kiti suinteresuotieji asmenys.

„Tenka pripažinti, kad plataus atgarsio žiniasklaidoje sulaukusi Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo organizacijos „Global Shapers“ narių  Aurimo Vižinto ir Mato Mačiulaičio iniciatyva lėšų pritraukimui pasitelkti minios finansavimo blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją, paskatino ypatingą susidomėjimą šiuo objektu.

Tačiau ši technologija realiai galėtų būti pritaikoma tik tada, kai apsispręsime, kokių investicijų pageidausime, ir bus aiškiau, kas garantuos sėkmingos ekonominės veiklos rezultatus, kas generuos pajamas šalia esantiems ar būsimiems įvairių paslaugų teikėjams“, – teigė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas neformalių diskusijų metu ir patikino, kad bet kuriuo atveju savivaldybė sieks išlaikyti įtaką šiam unikaliam pilies ir parko kompleksui per atitinkamus saugiklius ilgalaikės nuomos sutartyje arba per svarstytiną galimybę dalyvauti dalininko teisėmis bendroje įmonėje, jei tam pritars Jurbarko rajono savivaldybės taryba.

„Jurbarko rajono savivaldybės administracija artimiausiu metu spręs klausimą, kam bus pavesta perimti priežiūrai ir eksploatavimui pilį ir šalia jos esantį parką iš Raudonės pagrindinės mokyklos, nustojus jai funkcionuoti, kol bus ieškomas investuotojas optimaliai tenkinsiantis ne tik bendruomenės, ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos lūkesčius. Sudėlioję ekspertų išsakytas mintis, parengsime galimų investicinių galimybių paketą, kurį siūlysime potencialiems investuotojams pritraukti. Be abejo, čia bus svarbi ir bendruomenės nuomonė“, – akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

------------

Raudonės rezidencinės pilies kompleksas (pilis, parkas) yra nacionalinės reikšmės kultūros objektas, turintis paminklo statusą. Raudonės parkas įtrauktas į vertingiausių parkų dešimtuką, užima apie 25,5 ha plotą ir yra vienas seniausių Lietuvoje. Šiaurinė ir pietinė parko dalis sukomponuota simetriškai, su gėlynais. Rytinėje dalyje natūralus miškas. Parke yra pėsčiųjų alėjos. 2004 m. buvo atlikta dalinė pilies renovacija: pakeista stogo danga, langai ir sutvarkytos vidaus patalpos, tenkinant pagrindinės mokyklos poreikius. Raudonės pilies parko aplinka bus tvarkoma Europos Sąjungos lėšomis. Šiuo metu vyksta parko tvarkymo projektavimo darbai. Iš viso aplinkai tvarkyti skirta beveik 1 mln. eurų parama.

Straipsnis  5 komentarų
Reklama: skelbimai

Rekomenduojame perskaityti

Savivaldybės vadovų sveikinimas vasario 16-osios proga

Savivaldybės vadovų sveikinimas vasario 16-osios proga  0

Džiuginantys pokyčiai Eržvilko globos namuose

Džiuginantys pokyčiai Eržvilko globos namuose  0

In memoriam Romoaldui Paulauskui

In memoriam Romoaldui Paulauskui  0

Prieš susitikimą savivaldybės vadovai ir svečiai apžiūrėjo įgyvendintą projektą, aptarė būsimus darbus

Viešvilėje – šiuolaikiškai sutvarkyta pagrindinė gatvė  2

Sinagogų aikštės memorialo atidarymo šventė – liepos 19 dieną

Sinagogų aikštės memorialo atidarymo šventė – liepos 19 dieną  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka 1-o kambario ir 3-jų kambarių butus

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka 1-o kambario ir 3-jų kambarių butus  0

Pradedamas svarstyti 2019 m. rajono savivaldybės biudžeto projektas

Pradedamas svarstyti 2019 m. rajono savivaldybės biudžeto projektas  0

Jurbarko mieste lankėsi delegacija iš Kaliningrado srities

Jurbarko mieste lankėsi delegacija iš Kaliningrado srities  7

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Individualių mišrių komunalinių atliekų konteinerių aptarnavimo dvinarė rinkliava nuo 2019 m. sausio 1 d. skaičiuojama kitaip

Individualių mišrių komunalinių atliekų konteinerių aptarnavimo dvinarė rinkliava nuo 2019 m. sausio 1 d. skaičiuojama kitaip  0

Kviečiame į  „Krištolinių lelijų“ apdovanojimo šventinį renginį

Kviečiame į „Krištolinių lelijų“ apdovanojimo šventinį renginį  0

Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių akcijų privatizavimas viešo aukciono būdu

Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių akcijų privatizavimas viešo aukciono būdu  0

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2019 m. sausio 31 d. posėdžio darbotvarkė

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2019 m. sausio 31 d. posėdžio darbotvarkė  0

Negyvenamųjų patalpų nuomos konkursas

Negyvenamųjų patalpų nuomos konkursas  1

Apie žemės ūkio naudmenų deklaravimo pakeitimus

Apie žemės ūkio naudmenų deklaravimo pakeitimus  0

Jurbarko rajono savivaldybė skelbia viešą nekilnojamojo turto pardavimo elektroninį aukcioną

Jurbarko rajono savivaldybė skelbia viešą nekilnojamojo turto pardavimo elektroninį aukcioną  0

Savivaldybės vadovų sveikinimas Laisvės gynėjų dienos proga

Savivaldybės vadovų sveikinimas Laisvės gynėjų dienos proga  0

Kviečiame siūlyti pretendentus Jurbarko rajono savivaldybės padėkos dienos apdovanojimui „Krištolinės lelijos 2018“

Kviečiame siūlyti pretendentus Jurbarko rajono savivaldybės padėkos dienos apdovanojimui „Krištolinės lelijos 2018“  0

Dėl išmokos vaikui pasikeitimų

Dėl išmokos vaikui pasikeitimų  0

Bus surenkamos KALĖDINĖS EGLUTĖS

Bus surenkamos KALĖDINĖS EGLUTĖS  0

Kviečiame siūlyti  pretendentus  Jurbarko rajono savivaldybės padėkos dienos apdovanojimui „Krištolinės lelijos 2018“

Kviečiame siūlyti pretendentus Jurbarko rajono savivaldybės padėkos dienos apdovanojimui „Krištolinės lelijos 2018“  1

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia negyvenamųjų patalpų nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia negyvenamųjų patalpų nuomos konkursą  0

Savivaldybės vadovų sveikinimas šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga

Savivaldybės vadovų sveikinimas šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga  2

Jurbarko miesto seniūno Romualdo Kuro sveikinimas

Jurbarko miesto seniūno Romualdo Kuro sveikinimas  0

Mūsų partneriai