Aktualiausi klausimai miesto gyventojams – vandens kokybė, kiemai ir gatvių apšvietimas

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Visą kovo mėnesį trukęs Jurbarko rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktorės 2017 metų veiklos ataskaitų pristatymas bendruomenėms buvo baigtas kovo 26 d. Jurbarko miesto seniūnijos salėje vykusiame susitikime su gyventojais ir bendruomenių atstovais.

Jurbarko miesto gyventojai kėlė klausimą dėl daugelį metų Jurbarko miestą kamuojančios blogo vandens kokybės. „Praėjusiais metais Jurbarko mieste pradėtas įgyvendinti vandens gerinimo įrenginių projektas, skirtas vandens kokybės gerinimui bei vandens tiekimo sistemos modernizavimui. Bendra projekto, kuriame didžioji dalis pinigų skirta pastato su technologine įranga mangano šalinimui pastatyti, vertė – apie 1,13 mln. Eur“, – kalbėjo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir atkreipė dėmesį, kad pradėjus eksploatuoti miesto vandens gerinimo įrenginius reikės imtis veiksmų vandentiekio infrastruktūros plovimo darbams atlikti, siekiant pašalinti per daugelį metų vandentiekio trasose susikaupusius mangano junginius.

Savivaldybės vadovų teirautasi ir apie daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų aikštelių rekonstrukciją. „Gauname labai daug gyventojų prašymų, tačiau visų jų tikrai negalime patenkinti dėl ribotų finansinių galimybių, todėl dar 2016 metų kovo mėnesį Komisija sudėliojo eiliškumą trims metams, kurio ir laikomės“, – kalbėjo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Šiuo metu kompleksiškai tvarkomas gyvenamųjų namų kvartalas, apribotas Dariaus ir Girėno, P. Cvirkos, K. Donelaičio ir Vytauto Didžiojo gatvėmis. Atsakymus į kitus rūpimus klausimus dėl aikštelių sutvarkymo galima rasti 2016 m. kovo 31 d. Jurbarko rajono savivaldybės tarybos patvirtintame sprendime Nr. T2-104 apie bendrojo naudojimo automobilių stovėjimo aikštelių tvarkymo eiliškumą.

„Šiuo metu savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyriaus darbuotojai aktyviai dalyvauja Lietuvos ir Vokietijos projekte „Kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektų rengimas“ tam, kad galėtų parengti paraišką dalyvauti Aplinkos ministerijos inicijuojamoje renovuotų namų kvartalų kompleksinio sutvarkymo programoje“, – mero atsakymus papildė administracijos direktorė Vida Rekešienė pažymėdama, jog kompleksinis sutvarkymas apims ne vieną gyvenamųjų namų kvartalą ir priklausys nuo finansinių resursų.

„Pradėti ir intensyviai vykdomi Dariaus ir Girėno gatvės apšvietimo projektavimo darbai, kurių vertė apie 10 tūkst. Eur, sudarytų sąlygas ne tik kokybiškesniam šios gatvės apšvietimui šiaurinėje pusėje nuo Vydūno iki Lauko gatvės ir apimtų gatvės tęsinio rekonstrukciją įrengiant šaligatvį iki degalinės išvažiuojant į Kauno pusę“, – informavo meras Skirmantas Mockevičius įvardindamas pagrindinį prioritetą, kuriam bus ieškoma finansavimo šaltinio ir būdų artimiausiu metu.

„Jurbarko rajono savivaldybėje pirmą kartą per 28 metus, suformuota ir viešai paskelbta net 18 žemės sklypų itin patraukliose Jurbarko miesto vietose. Nuorodą (QR kodą) į juos rasite Jurbarko rajono savivaldybės naujienlaiškyje. Sulaukus potencialių investuotojų susidomėjimo bus galima inicijuoti konkursus šių sklypų nuomai, nes visi suderinimai su ministerijomis jau yra atlikti. Sklypai bus nuomojami kartu su visa eile saugiklių, kurie leis susigrąžinti sklypą, jei investicijos neįvyktų, o ne parduodami, kaip tai yra buvę anksčiau. Būtent tokiam sprendimui pritarė ir mero sudaryta darbo grupė, kurioje be savivaldybės tarybos narių dalyvavo ir verslininkų atstovai“, – akcentavo mero pavaduotojas Saulius Lapėnas kalbėdamas apie realias savivaldybės galimybes teikti paramą verslui, kuriančiam darbo vietas.

Ataskaitų pristatyme taip pat dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, Tarybos nariai – Algirdas Gudaitis, Liudmila Norkaitienė, Daivaras Rybakovas, Antanina Tunaitienė, Zita Sorokienė, Gvidas Byčius, Vilma Venslauskienė, Darius Virvilas, Faustas Bakys, Audronė Kurienė, Vidmantas Juzėnas. Po savivaldybės vadovų ataskaitų pristatymo, tarybos narių pasisakymų su seniūnijų bendruomenėmis bendravo policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, UAB „Jurbarko komunalininkas“ atstovai.

Jurbarko rajono savivaldybės vadovai dėkoja visų seniūnijų gyventojams, kurie buvo aktyvūs ir dalyvavo šių ataskaitų pristatymuose, uždavė klausimus bei teikė konstruktyvius pasiūlymus.

 

Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

DĖL KELIO RASEINIAI – ŠILINĖ REMONTO

DĖL KELIO RASEINIAI – ŠILINĖ REMONTO  4

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

LIEPOS 6-OJI – VALSTYBĖS DIENA

LIEPOS 6-OJI – VALSTYBĖS DIENA  0

Nuo liepos 1 d. gyventojų prašymai savivaldybėje ir seniūnijose priimami įprasta tvarka

Nuo liepos 1 d. gyventojų prašymai savivaldybėje ir seniūnijose priimami įprasta tvarka  0

Liepos 4 d. – eisena „Atminties keliu“ prasidės nuo sinagogų aikštės memorialo

Liepos 4 d. – eisena „Atminties keliu“ prasidės nuo sinagogų aikštės memorialo  6

Stop kadras iš praėjusio nuotolinio posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. posėdžio darbotvarkė  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

Asociatyvi

Parama maisto produktais ir higienos prekėmis  0

Paskutinis susitikimas su Berlyno Lichtenbergo delegacija per Jurbarko krašto šventę 2019 m. rugpjūčio mėn.

Plėtojamas bendradarbiavimas su Lichtenbergu  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  1

Asociatyvi

Skelbiama atranka Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiojo inžinieriaus pareigoms užimti  0

Stop kadras iš praėjusio tarybos posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. posėdžio darbotvarkė  0

Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2021 metų kalendorinis grafikas

Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2021 metų kalendorinis grafikas  0

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu  0

Esame stiprūs – mokame saugoti gimtąją kalbą

Esame stiprūs – mokame saugoti gimtąją kalbą  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka vieno kambario ir dviejų kambarių butus  0

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu

Vietinio ir reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraštis karantino metu  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nekilnojamojo turto viešą aukcioną

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nekilnojamojo turto viešą aukcioną  0

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą

Jurbarko rajono savivaldybės administracija skelbia nuomos konkursą  0

Asociatyvi

Parama keičiantiems asbestinius stogus  0

Akimirka iš kovo mėnesio vykusio tarybos posėdžio.

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 29 d. posėdžio darbotvarkė  0

Pradedamas įgyvendinti projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Jurbarko r. sav.“

Pradedamas įgyvendinti projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Jurbarko r. sav.“  0

Asociatyvi

Pradedamas deklaravimas  0

Mūsų partneriai