Vienkartinė išmoka naujagimiams padidinta beveik tris kartus

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybės posėdyje taryba priėmė naujus pakeitimus vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrime. Didžiausias pasikeitimas, kuris nudžiugins rajono naujus tėvus. Gimus vaikui bus išmokama 8 bazinių socialinės išmokos (BSI) dydžių suma. Tėvai gaus beveik tris kartus didesnę išmoką nei dabar – vietoje 120 Eur pinigines papildys 336 Eur ir jiems pakaks Jurbarko rajone būti registruotiems vieną mėnesį.

Parama gimus vaikui, kurio tėvai (arba kuris nors iš tėvų) Jurbarko rajone deklaravę savo gyvenamąją vietą ne mažiau kaip vieną mėnesį iki  vaiko gimimo  – 8 BSI dydžių, jei dėl jos skyrimo kreipėsi vienas iš tėvų  ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo.

Viso sprendimo projektą iniciavo socialinių klausimų komitetas, dalis pasiūlymų inicijuota tarybos narės Genės Gudaitienės. Ruošti sprendimo projektą buvo sudaryta darbo grupė, kuriai vadovavo socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė.

Po ilgų diskusijų tarybai buvo pateiktas alternatyvus spendimo projektas, kurį taryba dar kartą pakeitė ir patvirtino. 

Taryba patvirtino spendimą, kuriame nauja tvarka, išmokos ir jų dydžiai. Nauja išmoka asmenims, sulaukusiems 100 metų amžiaus jubiliejaus – 3 BSI dydžių.

Kiti išmokų dydžiai pakeisti į naujus. Naujas išmokų dydis būtinos kelionės išlaidoms padengti į (iš) socialinių paslaugų ar sveikatos priežiūros įstaigą – iki 3 BSI dydžių, jei vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžių.

Taip pat nutarta skirti didesnę paramą ir sergantiems onkologinėmis, ir kitomis sunkiomis ligomis, toms kurios surašytos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintame sunkių ligų sąraše.

Tame sąraše yra organų persodinimo operacijos,  IV funkcinės klasės lėtinis kraujotakos nepakankamumas, III laipsnio lėtinis kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, lėtinio inkstų ir/ar kepenų nepakankamumo terminalinė stadija, įgimta ir įgyta silpnaprotystė,  III, IV stadijos piktybinis navikas, cukrinis diabetas su komplikacijomis, sutrikdančiomis organų funkcijas, aklumas ir silpnas regėjimas, glaukoma, širdies ligos, kurioms gydyti reikia atlikti pakartotinę širdies operaciją. parkinsono, alzheimerio liga, išeminė širdies liga su išeminės kardiomiopatijos požymiais ir kairiojo skilvelio aneurizma, išeminė širdies liga su širdies vožtuvų (aortos, mitralinio) patologija, kuriai gydyti reikia atlikti širdies operaciją, vieno ar daugiau širdies vožtuvų patologija, kuriai gydyti reikia atlikti širdies operaciją ir kitos sunkios ligos, iš viso šiame sąraše yra 33 ligos.

Yra tik sąlyga, jeigu per 12 mėnesių iki kreipimosi ar kreipimosi metu buvo ar yra taikomas aktyvus gydymas (atlikta medicininė operacija, taikomas spindulinis ar chemoterapinis gydymas), jei vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam šeimos nariui neviršija 5 VRP dydžių – bendrai gyvenantiems asmenims iki 6 BSI dydžių, o vienam gyvenančiam asmeniui iki 8 BSI dydžių.

Sunkių pakenkimų sveikatai atveju, pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą sunkių pakenkimų sveikatai klasifikacinių požymių sąrašą, jeigu pakenkimas įvyko ne anksčiau nei 12 mėnesių iki kreipimosi ir jei vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam šeimos nariui neviršija 5 VRP dydžių – bendrai gyvenantiems asmenims skirti iki 6 BSI dydžių, o vienam gyvenančiam asmeniui iki 8 BSI dydžių.

Taip pat nutarta apmokėti kontraceptinių priemonių įsigijimą šeimai, patiriančiai socialinę riziką, nevertinant asmens pajamų – iki 3 BSI dydžių, pašalpą skiriant nepinigine forma.

Pašalpos bus skiriamos iš dalies kompensuoti būtiniausius būsto remonto, krosnių, kaminų remonto, vandentiekio įrengimo, pelėsių naikinimo, dezinfekcijos darbus, jei vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2 VRP dydžių – iki 3 BSI dydžių.

Numatyti ir kiti atvejai gauti pašalpai, dėl savo ar bendrai gyvenančių asmenų ligos, artimųjų mirties, sudėtingų šeiminių aplinkybių, skurdo pagal socialinio darbuotojo ir seniūno rekomendaciją. Jei vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2 VRP dydžių, – iki 3 BSI dydžių.

Nuspręsta asmenims, kuriems atliekama hemodializė, onkologiniams ligoniams spindulinio ar chemoterapinio  gydymo laikotarpiu ne dažniau kaip vieną kartą per ketvirtį – padengti 60 procentų  išlaidų už transporto paslaugas į hemodializių, spindulinio ar chemoterapinio gydymo procedūras  atsižvelgiant į nuvažiuotų kilometrų skaičių ir pateiktus dokumentus, įrodančius patirtas išlaidas.

Per 2021 metus iš viso įvairioms išmokoms buvo skirta apie 87 tūkst. Eur. Didžiausia dalis iš šios sumos – gimus kūdikiui  po 120  Eur pervesta šimto naujagimių tėvams, parama pirmųjų klasių mokiniams, besimokantiems savivaldybės mokyklose – po 3 BSI dydžių, kas sudaro 20 520 Eur, bei onkologiniams ligoniams – 22 400 Eur.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Laimos Gardauskienės, nauji pasikeitimai savivaldybės biudžetui papildomai kainuos apie 57 tūkst. Eur. 

Palyginus su kitais rajonais besikreipiančių su prašymais dėl pašalpos mūsų rajone pastebimai daugiau. Kodėl taip yra, vedėja L. Gardauskienė pasakyti negali. Specialistė svarsto, kad galbūt taip yra todėl, kad čia gyvena daugiau vargstančiųjų. 

Bazinė socialinė išmoka (toliau – BSI) – teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas išmokos dydis nuo 2022-01-01 – 42 Eur. Valstybės remiamos pajamos (toliau – VRP) – teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas valstybės remiamų pajamų dydis, nuo 2022-01-01 – 129 Eur.

Primename, kad Jurbarko rajono savivaldybės gyventojai gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūnijas ar Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių dėl vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo.

Detalesnė informacija apie galimus paramos atvejus ir sąlygas joms gauti aprašyta Vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos apraše.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

M. Bakšaitis ir V. Luzgauskaitė

„Sidabro vainikėlio 2024“ nacionaliniame etape – dviejų jurbarkiškių darbai  0

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže  1

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus  0

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai  0

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai  0

Pirmoji vėjo turbina prie Skirsnemunės

Skirsnemunės vėjo parke pastatyta pirmoji turbina, atkeliauja dar 10  2

Prarasti save. O kaip atrasti?

Prarasti save. O kaip atrasti?  0

Mokyklos valgykla

Keisis mokinių maitinimo tvarka. Maitinimą savivaldybė užtikrins tik kai kuriems  0

Jurbarko rajono gyventojai kviečiami į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“

Jurbarko rajono gyventojai kviečiami į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“  0

Redaktorė Oksana Mazur

Jau atkeliavo naujas žurnalo „Jurbarko laikas“ numeris!  0

Povilas Gadliauskas

Skirsnemunėje sužaliuos bendruomenės sodas  0

Pritarta Audronės Stoškienės kandidatūrai į savivaldybės kontrolieriaus pareigas

Pritarta Audronės Stoškienės kandidatūrai į savivaldybės kontrolieriaus pareigas  4

Vykdoma atliekų išvežimo kontrolė

Vykdoma atliekų išvežimo kontrolė  1

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus Šv. Velykų proga

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus Šv. Velykų proga  0

Seimo nario, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos sveikinimas Velykų proga

Seimo nario, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos sveikinimas Velykų proga  0

Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios kunigo Dariaus Auglio sveikinimas Šv. Velykų proga

Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios kunigo Dariaus Auglio sveikinimas Šv. Velykų proga  0

V. Donylė ir A. Bliundžiuvaitienė

Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje – nauji darbuotojai  3

Jurbarke pažymėtas Lietuvos įstojimo į NATO 20-metis

Jurbarke pažymėtas Lietuvos įstojimo į NATO 20-metis  0

Neapsikentę duobių žvyrkeliuose gyventojai perka greiderį

Neapsikentę duobių žvyrkeliuose gyventojai perka greiderį  0

Baigtas remontuoti tiltas per Imsrę

Baigtas remontuoti tiltas per Imsrę  0

Susitikimas prie karjero sudomino tik keletą valdininkų, porą tarybos narių ir vietos gyventojų

Teritorijos prie karjero tvarkymo projektas jau kelia klausimų  3

P. Cvirkos gatvė Jurbarke tarpukariu vadinosi Vaižganto gatve. Kai kurie jurbarkiečiai ją siūlo pavadinti Veverskių vardu.

Jurbarko rajone neliks P. Cvirkos vardu pavadintų gatvių  4

Meno mokyklos mokytojoms – „Auksinės natos“

Meno mokyklos mokytojoms – „Auksinės natos“  0

Viešviliškiui įteiktas G. Petkevičaitės-Bitės medalis „Tarnaukite Lietuvai“

Viešviliškiui įteiktas G. Petkevičaitės-Bitės medalis „Tarnaukite Lietuvai“  0

Mūsų partneriai