Vienas iš PGT viršininko linkėjimų – kad augtų darbuotojų algos
Paprašėme Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininko Tomo Statkaus apžvelgti senuosius 2021 metus - kokie jie buvo tarnybai bei kokie iššūkiai laukia ateityje.
Pašnekovas įvardijo tris 2021 metų pasiekimus, kurių didžiausiu nurodė nors ir nelabai ryškų, bet vis dėlto sumažėjusį kilusių gaisrų skaičių. Jei 2020 metų gruodžio 27 dienos duomenimis rajone buvo kilę 87 gaisrai, tai iki šių metų to paties laikotarpio – 80 gaisrų. „Baugu prisikalbėti, nes metai dar nesibaigė, bet viliamės, kad gaisrų skaičius nepasieks praeitų metų ir juose nebus aukų“, –„Mūsų laikui“ sakė T. Statkus, pridurdamas, kad šiais metais sumažėjo ir gelbėjimo darbų. 2021 m. ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė 110 kartų – tiek užregistruota gelbėjimo darbų, kai tuo tarpu praėjusiais buvo fiksuoti 173 gelbėjimo darbai. Pašnekovas pasiekimu nurodė konstruktyvų darbą su rajono savivaldybe, turėdamas omeny bendrą planą ir siekį mažinti gaisrų skaičių rajono. T. Statkus turi omeny savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. balandžio 2 d. įsakymu patvirtintą ,,Gaisrų prevencijos Jurbarko rajono savivaldybės gyvenamajame sektoriuje 2021 metų priemonių planą“, kuriuo vadovaujantis Jurbarko PGT, Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba, seniūnijos ir kt. soc. partneriai vykdo priemones, galimai padėsiančias sumažinti gyvenamajame sektoriuje kylančių gaisrų skaičių ir išvengti gaisruose žūstančių gyventojų. Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad tam savivaldybė nupirkusi dūmų detektorių, kurie įrengiami rajono gyventojų būstuose. „Džiaugiamės, kad savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įsigijo gaisrinį automobilį, nors ir ne naują, tačiau bet kokiu atveju rajono tarnybos gaisrinių automobilių parkas jau antri metai iš eilės atsinaujina, ir ugniagesių komanda operatyviau gali reaguoti ir vykti į iškvietimus“, – vardijo T. Statkus, pasidžiaugęs darbuotojų socialinio gerbūvio gerėjimu. Viršininko žodžiais, nors ir negausiai, tačiau kilo pareigūnų darbo užmokestis, atnaujinamos darbuotojų darbo priemonės, asmens apsaugos priemonės ir įranga.
Neišvengta mirčių
Pašnekovas nenutylėjo ir 2021 metų nesėkmių, kurių didžiausia įvardijo tai, kad šiais metais nepavyko išvengti žuvusių gaisruose Jurbarko rajono savivaldybės gyventojų. „Didžiausias tikslas ir yra, kad gaisruose nežūtų žmonės. To pavyko išvengti 2019, 2020 metais, tačiau 2021 metų gruodžio 14 dieną Pušaitės gatvėje, Jurbarko mieste, kilus gaisrui gyvenamajame name, žuvo vyras, gimęs 1957 metais. Kodėl? Todėl, kad tai nėra vien ugniagesių problema, kad žūsta gaisruose žmonės. Kai kurie žmonės taip gyvena“, – apmaudžiai teigė pašnekovas, patikinęs, kad jo tarnyba, siekdama mažinti žuvusiųjų gaisruose skaičių, organizuoja ir vykdo įvairias gaisrų prevencijos akcijas. „Tačiau vien tik šių priemonių nepakanka. Manome, kad norint spręsti problemą iš esmės, reikalinga efektyvi ir vietos savivaldos partnerystė gaisrų prevencijos srityje, įtraukiant vietos bendruomenę, didinant gyventojų atsakomybę už savo ir aplinkinių saugumą, teikiant praktinę pagalbą rizikos grupėse esantiems asmenims“, – teigia PGT viršininkas. Jo žodžiais, priešgaisrinės saugos įstatymo 9 straipsnis sudaro pakankamą teisinį pagrindą į gaisrų prevenciją aktyviai įsitraukti ir savivaldybių institucijoms.
Du didžiuliai gaisrai
PGT viršininkas apgailestavo, kad šiais metais nepavyko išvengti ir didžiulių gaisrų, kilusių gamybiniuose ir prekybos paskirties pastatuose. „Kol kas didžiausias gaisras per 2021 metus – UAB „Jurbarkų mėsa“ rugsėjo 4 dieną kilęs gaisras, kuriame, laimei pavyko išvengti aukų, tačiau nuostoliai didžiuliai. Kitas didesnis gaisras – spalio 13 dieną parduotuvėje „Pas Agotą“ – aukų pavyko išengti, bet nuostoliai taip pat didžiuliai. O šių nelaimių priežastys – pačių savininkų neatsakingumas“, – apgailestavo pašnekovas, atvirai įvardijęs ir lūkesčius bei linkėjimus, ko jis pats ir jo vadovaujama tarnyba tikisi iš2022 metų.
Tikisi didesnių algų
„Labiausiai tikiuosi ir linkiu, kad 2022 metais Jurbarko PGT galėtų pilnai susikomplektuoti laisvos pareigybės, kurių šiuo metu yra penkios. Kad kiltų darbuotojų darbo užmokestis tiek, kad darbuotojams nereikėtų po budėjimo PGT vykti papildomai uždarbiauti kitose įmonėse ar įstaigose ar vykdyti individualią veiklą tam, kad išlaikytų savo šeimas. Pilnai sukomplektavus pareigybes, Jurbarko PGT būtų pajėgi kiek galima maksimaliai atlikti pavestas užduotis, tokias kaip gaisrų gesinimas, gelbėjimo darbai, prevencinės priemonės. Tuomet ir vadovui yra ramiau, kai PGT parengtis užtikrinta ir rajono gyventojai laiku gaus kvalifikuotą pagalbą“, – kalbėjo T. Statkus, sau ir bendradarbiams linkėdamas stiprybės, sveikatos. „Jau antri metai, kaip PGT vykdo savo funkcijas susidurdama su viena didžiausių grėsmių – COVID-19 pandemija, kuri apsunkina bendrą PGT veiklą dėl darbuotojų trūkumų užklupus ligai. Todėl linkiu, kad ši grėsmė galiausiai pasibaigtų ir PGT darbuotojai atliktų savo pareigą vedini šūkio „Artimui pagalba – Dievui garbė.“
How can I track, trace and recover my cryptocurrency from a scammer? Lost Recovery Masters
Po Seimo rinkimų - pasikeitimai Jurbarko rajono savivaldybės taryboje