Užgriuvus šalčiams – sunerimusių ugniagesių raginimai ir prašymai
Užgriuvus šalčiams, krašto ugniagesiai gelbėtojai kreipiasi į rajono gyventojus. Jie ragina visus laikytis priešgaisrinių saugos reikalavimų ypatingai šiuo metu, kai atšalo orai.
Būtina atkreipti dėmesį, kad gyventojai šildytų savo gyvenamus ir pagalbinius pastatus saugiai, stebėti, kad neperkaistų krosnys. Pareigūnai prašo gyventojų atkreipti dėmesį į dūmų detektorių tvarkingumą. „Kas jų neturi, ragintume įsigyti. Jurbarko rajono savivaldybė nupirko 125 detektorius, kuriuos dalinsime šiais metais, atsižvelgdami į šiandieninę situaciją dėl Covid-19“, - „Mūsų laikui“ sakė Jurbarko PGT viršininkas Tomas Statkus, ragindamas laikytis saugumo reikalavimų lipant ant vandens telkinių susidariusio ledo, kadangi jis gali būti vietomis nepakankamai storas. Pareigūnas primena, kad saugus ledas yra tuomet, kai jo storis apie 7 cm (lipant vienam žmogui). Grupei žmonių jis saugus, kai jo storis apie 12-15 cm.
Šiais metais ant ledo šalies ugniagesiai gelbėtojai atliko 12 gelbėjimo darbų. Pernai jiems 381 kartą teko dirbti vandenyje ir ant ledo. Šių darbų metu jie ištraukė 123 skenduolius (iš jų 52 asmenys ištraukti vasaros laikotarpiu) bei išgelbėjo 19 gyventojų. Daugiausia žmonių nuskendo Vilniaus (ištraukta 21 skenduolis), Klaipėdos (20) ir Panevėžio (19) apskrityse. Ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 90 nuskendusių vyrų ir 18 moterų. Vyrų nuskendo 5 kartus daugiau nei moterų. Nuskendusiųjų amžiaus vidurkis – 54 metai.
Ugniagesiai prašo gyventojų pasirūpinti kaimynų saugumu
Dėl pastaruoju metu daugėjančių skaudžių žūčių gaisruose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kreipiasi į gyventojus ir prašo jų pasirūpinti ne tik savo, bet ir kaimynų saugumu. Nes tik saugiai elgdamiesi ir skatindami taip elgtis kaimynus, galime išvengti daugelio nelaimių.
Ypatingą dėmesį ugniagesiai prašo atkreipti į vienišus garbingo amžiaus, turinčius negalią ar sergančius kaimynus, kuriems gali būti reikalinga pagalba.
„Šiemet gaisruose jau žuvo keturi gyventojai. Deja, artėjantys šalti orai ugniagesiams kelia itin didelį nerimą, nes pradėjus intensyviau kūrenti krosnis, taip pat didėja ir žūčių rizika gaisruose. Vien praėjusią žiemą juose žuvo 35 gyventojai, o per visus metus pernai netekome 95 gyventojų, - sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. - Pandemijos metu negalėdami lankyti būstų, prašome, kad kaimynai pasidomėtų šalia gyvenančių saugumu, o sužinoję ar matydami galimą gaisro pavojų, praneštų apie tai teritorinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.“
Dažniausiai gaisruose žūsta vyrai, gyvenantys kaime. Žūstančiųjų amžiaus vidurkis – per 60 metų. Dažniausiai ugnis gyvybes pasiglemžia antradieniais ir trečiadieniais, mėnesio viduryje. Dažniau žūstama dienos metu – nuo 8 val. iki 22 val.
Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad nuo skaudžių pasekmių, kilus gaisrui, gali išgelbėti namuose turimas dūmų detektorius.
Jeigu yra gaisro rizika, prašoma gyventojų apie tokius kaimynus informuoti teritorinę priešgaisrinę gelbėjimo valdybą (PGV) telefonais:
Kauno PGV
tel. 8 37 372306
8 37 372314
veiklą vykdo Kauno ir Marijampolės apskrityse, Jurbarko savivaldybėje
"Mūsų laiko", priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.
Tik apdainuoti ir moka - jokių kritinių klausimų, jokio tyrimo
Investuotojai jurbarkiečių abejones sklaidė pristatydami naujos gamyklos projektą (video)