Už nuopelnus Eržvilko kraštui pagerbti septyni žmonės-spinduliai

   
Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Eržvilko kultūros centre jau trečius metus iš eilės Vasario 16-oji minima pagerbiant krašto žmones. Minint Valstybės atkūrimo dieną už nuopelnus Eržvilko kraštui atminimo suvenyru „Eržvilko spindulys“  šiais metais apdovanoti septyni asmenys. 

Apdovanojimai už nuopelnus Eržvilko kraštui „Eržvilko spindulys" įteikti Liudai Neverdauskei iš Pašaltuonio; Dariui Kaminskui iš Varlaukio; Genovaitei Skužinskienei iš Kartupių; Dariui Čirvinskui iš Eržvilko; Stasei Toliušienei iš Eržvilko, Laimutei Keterienei iš Lybiškių ir Daivai Matusevičienei iš Rutkiškių.  

„Šiais technologijų laikais, kai tvyro susvetimėjimas, naudos ieškojimas, mūsų renginys  neša kitokią žinutę – mes didžiuojamės tais, kurie savo poelgiais ir darbais yra pavyzdys kitiems. Mes didžiuojamės savo krašto žmonėmis, kurie Valstybės dieną mini drauge. Pilna didžioji salė, žmonės susikibę rankomis dainuoja lietuviškas dainas. Tai širdžiai mielas vaizdas", –  „Mūsų laikui“ pasidžiaugė Eržvilko kultūros centro direktorė Ieva Šimkūnienė.

Štai kaip Eržvilko krašto šviesuolius giria juos pasiūliusios bendruomenės:

Darius Kaminskas gimė ir užaugo Varlaukio kaime. Nuo gimimo Dariaus pilna visur. Jo begalinė meilė savo kraštui, kaimui ir ypač gamtai yra jo didžiausios vertybės. Varlaukio kaimo žmonės apie Darių atsiliepia, kaip turintį puikų humoro jausmą, mokantį bendrauti, draugišką žmogų, sugebantį aplink save suburti šiltą bendraujančią aplinką. 2019 m. miškuose dingus mažai mergaitei, Darius inicijavo paiešką, sukvietė ir medžiotojų būrelį, dėjo visas pastangas. Deja, tą kartą visi buvo bejėgiai... Darius vadovauja Eržvilko medžiotojų būreliui, apsaugo ūkius nuo laukinių gyvūnų, padeda ir pataria draugiškai bei taikiai išspręsti kylančias problemas. Jo savanoriška veikla sušildo pačias mažiausias Varlaukio kaimo širdeles ir padeda išpildyti svajones. 

Stasės Toliušienės pirma ir vienintelė darbovietė – Eržvilko vaistinė. Keitėsi vaistinės savininkai, tačiau Stasė iki šiol darbuojasi ir savo profesiją, farmaciją, įvardija, kaip didžiausią gyvenimo malonumą bei atgaivą sielai. Staselė profesionali farmacininkė, kuri ne tik parduoda, bet ir gamina vaistus. Staselė yra mylima ir gerbiama bendruomenės narė. Ji visada noriai konsultuoja, pataria sveikos gyvensenos klausimais, bet ir šiaip visada pasirengusi išklausyti kiekvieno problemas. 2020 metais sukanka 56 metai, kaip S. Toliušienė dirba Eržvilko krašte. Ji išmano savo darbą, tarnauja žmogui. 

Laimutė Keterienė, baigusi mokslus ir dirbusi įvairiose mokyklose, 1990 m. sugrįžo į gimtuosius Lybiškius. Nuo to laiko yra labai aktyvi Lybiškių kaimo bendruomenės narė. Jau 25 metus dirba Lybiškių bibliotekininke, aktyviai dalyvauja įvairioje kultūrinėje veikloje, inicijuoja įvairius renginius bei akcijas. Laimutė labai domisi savo gimtojo krašto istorija, o jos gyvenimo moto – fiksuok, ką gali. Ji aprašiusi Lybiškių pašto ir bibliotekos istoriją;  Bukintlaukio kaimo istoriją; Varlaukio geležinkelio stoties istoriją 1945-2001 m.; tremtinių atsiminimus. L. Keterienė – Lybiškių krašto spindulys, savo nuveiktais darbais ir užrašytais kraštotyros puslapiais rodantis kelią ateities kartoms.

Genovaitė Skužinskienė visiems gerai žinoma kaip ilgametė Kartupių bibliotekininkė. Daug metų ji atidavė Kartupių kultūrinio gyvenimo ir tradicijų puoselėjimui. Skiepijo meilę knygai ir didelį dėmesį skyrė patriotiškumo puoselėjimui. Būdama senjore Genovaitė neprarado noro dalyvauti įvairioje kultūrinėje ir visuomeninėje veikloje.

 Darius Čirvinskas yra puikiai pažįstamas visiems kaip aktyvistas, pilietiškas keturratininkas, mylintis savo kraštą ir prisidedantis prie prasmingų akcijų įgyvendinimo. Dariaus aistra motosportui, keturračiams tik dar labiau sustiprino ryšį su gimtuoju Eržvilku: jis įsiliejo į bendruomenės veiklą, sukviesdamas keturračių sporto mėgėjus iš visos Lietuvos. Jis garsina Eržvilko vardą, skatina atvykstančius pažinti šį kraštą. Iki 2018 m. kartu su klubu „Bekelės vilkai“ lankė Eržvilko motinos ir vaiko krizių centrą, suteikdamas vaikams dėmesio, šilumos bei galimybę iš arti susipažinti su šiuo sportu ir net pasivažinėti. 2014 m. ir 2019 m. Darius organizavo visos Lietuvos keturratininkų suvažiavimus. 2018 m. vyko 2000 trispalvės žygio aplink Lietuvą baigiamasis renginys. 2016 m. Dariaus dėka gausus būrys keturratinkų į Eržvilko Kalėdų eglės įžiebimo šventę atlydėjo ir patį Kalėdų senelį.

Liudą Neverdauskę  visi pažįsta kaip Pašaltuonio bibliotekininkę. Nuo1987 metų dirba Pašaltuonyje ir vienaip ar kitaip yra nuolatinė kultūrinio židinio puoselėtoja. Pašaltuonio bendruomenės žmonės gražiu žodžiu mini laikotarpį, kai Liuda buvo išrinkta Pašaltuonio seniūnaite: užklupus bėdoms padėjo ir dabar padeda vienišiems senoliams buityje, jei reikia nuveža į polikliniką, jei reikia ir malkų parneša, išklauso, pataria... Liudą visuomet supa Pašaltuonio vaikai ir jaunimas, ji organizuoja vasaros stovyklėles. Nuo 2008 metų Liuda inicijuoja Pašaltuonio Kalėdų eglės įžiebimo šventes ir suburia ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. 2012 m. inicijavo akciją „Darom“ ir subūrė per 70 Pašaltuonio gyventojų. Tradicinės Pašaltuonio kaimo šventės, kuomet vyksta „Žolinės“ atlaidai, niekas jau nebeįsivaizduoja be Liudos, kaip ir kas metai vykstančios rudens derliaus pabaigtuvių šventės. L. Neverdauskė visuomet prisideda prie projektų rašymo, aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje bei bendradarbiauja su kitomis bendruomenėmis.

Daiva Matusevičienė mokėsi Rutkiškių ir Eržvilko mokyklose, šiuo metu dirba mokytoja Raseinių ir Šimkaičių mokyklose. Nuo 2011 m. išrinkta Rutkiškių kaimo bendruomenės pirmininke. Nuo to laiko D. Matusevičienės dėka Rutkiškiai įrodė, kad kaimas dar nemiršta. 2013 m. jos iniciatyva buvo rekonstruoti bendruomenės namai. Daiva rašo projektus Rutkiškių bendruomenei, o svarbiausia, ji suburia žmones, vienija kaimą, pritraukia juos dalyvauti įvairiose veiklose. D. Matusevičienė bendradarbiauja ir su kitomis bendruomenėmis, skatina Rutkiškių kaimo žmones būti aktyviems, neleidžia užsisėdėti namuose, organizuoja įvairias ekskursijas, skatina prisijungti prie pilietinių iniciatyvų. Rutkiškių bendruomenės tarybos nariai bei bendruomenės aktyvas teigia, kad ši energinga, visuomeniška moteris yra tikrai verta Eržvilko krašto spindulio vardo.

 

Straipsnis  5 komentarų
Reklama: akcija
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko krašto ūkininkai rajono medikams renka paramą (paaukota apie 2,5 tūkst. eurų)

Jurbarko krašto ūkininkai rajono medikams renka paramą (paaukota apie 2,5 tūkst. eurų)  0

Nuo antradienio dezinfekuoja miesto vaikų žaidimo aikšteles

Nuo antradienio dezinfekuoja miesto vaikų žaidimo aikšteles  0

Kaukes dėvėti rekomenduojama, o ne privaloma – premjero patarėjas įvėlė klaidą

Kaukes dėvėti rekomenduojama, o ne privaloma – premjero patarėjas įvėlė klaidą  0

Tauragėje rytoj pradės veikti mobilusis punktas

Tauragėje rytoj pradės veikti mobilusis punktas  0

Sutrumpėjo gatvių apšvietimo laikas

Sutrumpėjo gatvių apšvietimo laikas  2

Rajone atidaryta sąskaita pandemijos suvaldymo priemonėms

Rajone atidaryta sąskaita pandemijos suvaldymo priemonėms  0

Informuoja apie daugiabučių laiptinių dezinfekciją: ką turi žinoti jų gyventojai

Informuoja apie daugiabučių laiptinių dezinfekciją: ką turi žinoti jų gyventojai  3

Rajono meras atskleidė daugiau informacijos apie koronavirusu sergantį asmenį (pranešė, kokių priemonių imsis)

Rajono meras atskleidė daugiau informacijos apie koronavirusu sergantį asmenį (pranešė, kokių priemonių imsis)  3

Jurbarko ligoninės personalui - jurbarkiečių dėmesys ir dovanos

Jurbarko ligoninės personalui - jurbarkiečių dėmesys ir dovanos  6

Buriama savanorių komanda. Pasidomėjome, kiek ir kokią pagalbą siūlo jurbarkiečiai

Buriama savanorių komanda. Pasidomėjome, kiek ir kokią pagalbą siūlo jurbarkiečiai  0

Penktadienį į Kauno klinikas išvežtas rajono gyventojas

Penktadienį į Kauno klinikas išvežtas rajono gyventojas  12

Išleistas įsakymas dėl šildymo sezono pabaigos (tik savivaldybės įstaigų ir padalinių pastatuose)

Išleistas įsakymas dėl šildymo sezono pabaigos (tik savivaldybės įstaigų ir padalinių pastatuose)  5

Pradeda veikti specialus el.pašto adresas: užduokite rajono merui rūpimus klausimas apie koroną

Pradeda veikti specialus el.pašto adresas: užduokite rajono merui rūpimus klausimas apie koroną  0

Aktualiais klausimais savivaldybės tarėsi nuotoliniu būdu (paskelbta, ar bus tarybos posėdis)

Aktualiais klausimais savivaldybės tarėsi nuotoliniu būdu (paskelbta, ar bus tarybos posėdis)  0

Lietuvoje – pirmasis vietinis koronaviruso infekcijos atvejis (savivaldybė informuoja apie situaciją rajone)

Lietuvoje – pirmasis vietinis koronaviruso infekcijos atvejis (savivaldybė informuoja apie situaciją rajone)  0

Rajono mero žinia tiems gyventojams, kurie nori padėti

Rajono mero žinia tiems gyventojams, kurie nori padėti  0

Atsirado asmenų, pareiškusių norą saviizoliuotis rajono savivaldybės patalpose

Atsirado asmenų, pareiškusių norą saviizoliuotis rajono savivaldybės patalpose  0

Muzika prieš virusą. Jurbarko kultūros centras skelbia konkursą

Muzika prieš virusą. Jurbarko kultūros centras skelbia konkursą  2

Vaistinės išmintingai ribos vaistų ir dezinfekcinio skysčio pardavimus

Vaistinės išmintingai ribos vaistų ir dezinfekcinio skysčio pardavimus  0

Policija: neįsileiskite į namus apsimetėlių specialistų, siūlančių dezinfekuoti namus

Policija: neįsileiskite į namus apsimetėlių specialistų, siūlančių dezinfekuoti namus  0

Svarbi informacija Jurbarko ligoninės pacientams ir lankytojams – kas griežtai draudžiama

Svarbi informacija Jurbarko ligoninės pacientams ir lankytojams – kas griežtai draudžiama  0

Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centras informuoja, kaip dirbs karantinu metu

Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centras informuoja, kaip dirbs karantinu metu  0

Lietuvos paštas informuoja apie tai, kaip dirbs karantino metu

Lietuvos paštas informuoja apie tai, kaip dirbs karantino metu  0

Paskelbus karantiną - rajono meras kreipiasi į visuomenę (rinksis ekstremalių situacijų komisija)

Paskelbus karantiną - rajono meras kreipiasi į visuomenę (rinksis ekstremalių situacijų komisija)  5

Mūsų partneriai