Tarptautiniame ekslibrisų konkurse – Jurbarko mokinių sėkmė

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Neseniai Jurbarką pasiekė žinia, kad Trakų istorijos muziejaus organizuotame VII tarptautiniame ekslibrisų konkurse „TIM-75“ puikiai pasirodė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai: šios mokyklos septintokas Titas Šepetis tapo laureatu, o dar dviejų mokinių – Emilijos Golubovskajos ir Arno Klimo darbai atrinkti į parodą, kuri nuo gruodžio mėnesio bus eksponuojama Trakų salos pilyje, išleistas parodos katalogas.

Ex-libris. Kas tai?

Ekslibrisas (lot. ex libris – iš knygų), knygos turėtojo nuosavybės ženklas – mažas popieriaus lapelis, klijuojamas vidinėje knygos viršelio pusėje arba priešlapyje, smulkiosios grafikos kūrinys. Jį sudaro knygos savininko asmenvardis ir papildanti meninė kompozicija. XX a. 2-oje pusėje ekslibrisai iš dalies prarado taikomąją paskirtį ir kaip unikalūs mažosios grafikos kūriniai buvo pradėti gaminti parodoms bei svarbioms sukaktims pažymėti.

Tarptautiniame konkurse dalyvavo 113 vaikų ir jaunuolių,atstovaujančių Kroatijai, Lietuvai, Liuksemburgui, Meksikai, Slovakijai bei Turkijai. Vertinimo komisija iš konkursantų, kurių amžius buvo nuo 4 iki 19 metų, pateikto 121 kūrinio, atrinko 51 geriausią darbą būsimai parodai, 12 autorių apdovanoti laureato diplomais.

Džiaugdamiesi jurbarkiečių sėkme konkurse, pakalbinome jų dailės mokytoją Liną Rušienę, kurios paklausėme apie konkursą, konkursantus ir jų kūrinius.

 Dalyvaujama ne pirmą kartą

„Šiame konkurse dalyvaujame jau trečią kartą, nuo 2020-ųjų. Kiekvienais metais temos truputį skiriasi“, – pasakojo L. Rušienė, apie šių metų konkursą sužinojusi iš dailės mokytojų asociacijos Facebook platformoje pasidalinto kvietimo. Konkurso tema jai pasirodė įdomi. Be to, pasak mokytojos, konkursai naudingi, nes ruošdami jiems darbus mokiniai susipažįsta su skirtingomis grafikos technikomis: ir kažkas naujo išbandoma, ir sudalyvaujama konkurse. „Pirmaisiais metais į konkursą siuntėm 3 darbus, iš kurių 2 pateko į tuometinės parodos katalogą. Pernai siuntėm 7 darbus. Tuomet Ūla Sabataitytė tapo laureate, o į parodą ir katalogą buvo atrinkti 6 darbai. Šiemet vėl siuntėm 7 darbus, du iš jų atrinkti į parodą (Emilijos Golubovskajos ir Arno Klimo), o Titas Šepetis tapo konkurso laureatu”,– konkurse dalyvavusių mokinių pasiekimais džiaugėsi dailės mokytoja.

 

Konkursuose laurai skinami dažnai

Pasirodo, kad meno mokyklos mokiniai konkursuose dalyvauja ir laurus juose skina ne pirmą kartą. „Titui šiemet sekasi jau antrame konkurse, – pasakojo mokytoja. – Tarptautinėje vaikų ir jaunimo kūrybinių darbų parodoje-konkurse „Legenda apie Tauragę“ jis pelnė II-osios vietos diplomą“. Pasak L. Rušienės, Emilija Golubovskaja 2022-ųjų metų kovo mėn. tapo laureate Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) organizuotame piešinių konkurse „Sukurk tobulą orlaivį“, kur iš pateiktų 761 piešinių, tik devyni geriausi darbai buvo siunčiami į Tarptautinį konkursą Lozanoje, Šveicarijoje, o Arnas Klimas šiais mokslo metais (2022 m. gruodžio mėn.) sudalyvavo Tarptautiniame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Kalėdinis atvirukas“ irj o darbas pateko į parodą Seime, kurioje buvo eksponuojama 112 darbų. Iš viso į tą konkursą atsiųsti 1069 kūriniai iš įvairių šalių.

Pasidomėjome, kuo, mokytojos nuomone, buvo išskirtiniai Tito, Emilijos ir Arno darbai. „Kartais labai sunku pasakyti, kodėl vienas ar kitas darbas yra geriau įvertintas. Dažnai svarbiausia pati idėja” – sakė L. Rušienė. „Šiame konkurse Titas sukūrė ekslibrį, skirtą istorinei asmenybei Onai Vytautienei, apie kurią tikrai ne kiekvienas yra ir girdėjęs. Galbūt ne tik pats darbas, bet ir jo istorinės žinios atkreipė komisijos dėmesį” – svarstė mokytoja. Tito darbas atliktas linoraižinio technika.

Emilija savo darbą atliko monotipijos technika. Pasak mokytojos, pati technika nėra ypač sudėtinga,tačiau darbas atliktas labai profesionaliai. Arnas, kuriam labai gerai sekasi piešimas, savo darbui pasirinko vieną iš sudėtingiausių technikų, kurias išbando meno mokyklos mokiniai – sausą adatą.

Remiantis konkurso organizatorių skelbiama informacija, atrenkant geriausius darbus, ypatingas dėmesys skirtas tradicinių grafikos technikų taikymui, profesionaliam darbų atlikimui, naujų technologijų, kompiuterinės grafikos pritaikymui, kūrybiškumui, kūrinio originalumui, Trakų istorijos ir kultūros studijoms.

 Konkurso laureatas

Konkurso laureatas Titas Šepetis sako, kad dalyvauti šiame konkurse jį paskatino mokytoja L. Rušienė ir pernai dalyvavusių meno mokyklos mokinių sėkmė. Paklaustas apie savo darbo temos pasirinkimą, Titas teigė, kad Ona Vytautienė yra nepelnytai užmiršta Lietuvos istorijos figūra. Ji buvo pirmoji Vytauto Didžiojo žmona. Vyro šešėlyje, kaip dauguma to meto moterų, tikrai netūnojo. Savo vyrui padėjo pasprukti iš Krėvos pilies, kur jam grėsė pavojus, dalyvavo įvairiose derybose, o Vokiečių ordino magistras jai net padovanojo kelis klavišinius muzikos instrumentus. Tito nuomone, tai liudija apie jos aštrų protą ir gabumus. Pats Titas, nuo pat ankstyvos vaikystės domėjęsis Lietuvos istorija, o ypač LDK didybės ir nuosmukio laikais, šią istorinę asmenybę sako žinantis jau seniai.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko ir Greičių karjeruose maudytis nesaugu – vanduo neatitinka higienos normų

Jurbarko ir Greičių karjeruose maudytis nesaugu – vanduo neatitinka higienos normų  0

Kartu su dainų švente į Jurbarką atskrido „Aukso paukštė“

Kartu su dainų švente į Jurbarką atskrido „Aukso paukštė“  0

Vanduo Jurbarko maudyklose atitinka higienos normų reikalavimus

Vanduo Jurbarko maudyklose atitinka higienos normų reikalavimus  0

Po apdovanojimo

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis įteiktas veliuoniečiui Antanui Mišeikai  0

Jurbarko pakraštyje – jauki kaimynystės šventė

Jurbarko pakraštyje – jauki kaimynystės šventė  1

Informacija apie melioracijos griovių rekonstrukciją

Informacija apie melioracijos griovių rekonstrukciją  0

Jurbarkas pripažintas savivaldybe per metus padariusia didžiausią pažangą aplinkosaugos srityje

Jurbarkas pripažintas savivaldybe per metus padariusia didžiausią pažangą aplinkosaugos srityje  7

Birželio 15-ąją Jurbarke – Tauragės regiono dainų ir šokių šventė „Upėmis tekančios dainos“

Birželio 15-ąją Jurbarke – Tauragės regiono dainų ir šokių šventė „Upėmis tekančios dainos“  0

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas veliuoniškis  Antanas Mišeika

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas veliuoniškis Antanas Mišeika  0

Kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus keičiamai 2023–2029 m. Tauragė+ funkcinės zonos strategijai

Kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus keičiamai 2023–2029 m. Tauragė+ funkcinės zonos strategijai  0

Jurbarke atidaryti grupinio gyvenimo namai

Jurbarke atidaryti grupinio gyvenimo namai  4

Kaip taikyti naująjį Valstybės tarnybos įstatymą Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susirinkusiems Tauragės regiono savivaldybių vadovams ir darbuotojams aiškino Seimo narys, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas R. Juška, vidaus reikalų viceministrė S. Ščajavienė, VRM Valstybės tarnybos politikos grupės vyresn. patarėjas A. Mečkovskis ir Viešojo administravimo ir vietos savivaldos politikos grupės vadovė A. Bulkevičienė.

Jurbarke diskutuota apie naujojo Valstybės tarnybos įstatymo taikymą  0

Jurbarkiečių pamėgtuose paplūdimiuose maudytis saugu

Jurbarkiečių pamėgtuose paplūdimiuose maudytis saugu  3

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą  0

P. Cvirkos g. Jurbarke

P. Cvirkos gatvių gyventojai pasirinko Bibliotekos ir Palemono pavadinimus  2

E. Sabaliauskas ir T. Okmanas

Jurbarkiečiui siūloma suteikti nacionalinio mecenato vardą  0

I. Rybakovienė

Seredžiaus senelių globos namai turi naują vadovę  21

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  2

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  2

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Mūsų partneriai