Tarp turtingiausių tarybos narių – ir ūkininkai, ir medikai

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino politikų ir valstybės tarnautojų 2022 metų turto deklaracijas, o „Mūsų laikas“ pasidomėjo, kas yra turtingiausi šalyje ir Jurbarko rajono savivaldybės taryboje.

Į šalies turtingiausiųjų politikų ir valstybės tarnautojų 200-uką patenka „valstietis“ Donatas Jackis, kurio šeimos deklaruotas turtas viršija 1 mln. Eur, daugiau milijonierių Jurbarko rajono savivaldybės taryboje nėra.

Jurbarko savivaldybės tarybos narys – turtingiausiųjų šalyje 200-tuke

Paaiškėjo, kad į turtingiausių šalyje politikų ir valstybės tarnautojų 200-ką patenka ir vienas Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narys – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Donatas Jackis. Jis yra 187-oje minėto sąrašo vietoje, o šio politiko deklaruojamo turto vertė siekė beveik 800 tūkst. Eur (781 911 Eur), beje, kartu su žmona Lina Jackiene politikas valdo 1 192 067 Eur vertės turtą. Prieš metus Jurbarke tokie politikai buvo du, tačiau vienas iš jų – taip pat „valstietis“ Kasparas Jurevičius – į naująją savivaldybės tarybą nebekandidatavo.

Turtingiausi politikai rajone – ūkininkai ir medikai

Turtingiausių Jurbarko rajono tarybos narių penketuke dominuoja ūkininkai. Pirmoje vietoje – jau minėtas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Donatas Jackis. Antras sąraše – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Gudaitis, kurio valdomo turto vertė – 369 710 Eur. Trečias – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, taip pat ūkininkas, Egidijus Giedraitis su 334 429 Eur vertės turtu, ketvirtoje vietoje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, ūkininkas Raimundas Jovarauskas, kurio turto vertė – 265 558 Eur. Penktoje vietoje – su komitetu „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ į tarybą atėjusi gydytoja Elvyra Vainauskienė, deklaravusi 172 997 Eur vertės turtą.

Šeštoje vietoje – taip pat medikas, socialdemokratas Aivaras Šlekys, turintis turto už 159 526 Eur. Septintoji – ilgametė tarybos narė, partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Zita Sorokienė, kurios valdomo turto vertė sudaro 137 500 Eur. Dar vienas su komitetu „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ išrinktas tarybos narys Petras Vainauskas atsidūrė aštuntoje sąrašo vietoje su 98 524 Eur vertės turtu. Devintas sąraše – liberalas Vidmantas Juzėnas, kurio turtas sudaro 97 866 Eur. Paskutinis dešimtuke – kitas Liberalų sąjūdžio narys Gvidas Byčius su 94 367 Eur vertės turtu.

Turtingiausios tarybos narių šeimos

Pasidomėjome, kaip pasikeistų turtingiausių savivaldybės tarybos narių rikiuotė, sudėjus kiekvieno tarybos nario ir sutuoktinio deklaruotą turtą. Pirmoje vietoje vis dar liktų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Donatas Jackis. Į antrąją vietą iš ketvirtos šoktelėtų kitas „valstietis“, ūkininkas Raimundas Jovarauskas, kurio šeimos turtas sudaro 498 576 Eur. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Gudaitis, kurio kartu su sutuoktine Gene Gudaitiene valdomo turto vertė – 458 562 Eur, iš antrosios smuktelėtų į trečiąją vietą. Iš trečiosios į ketvirtą nusileistų TS-LKD atstovas, ūkininkas Egidijus Giedraitis su 335 809 Eur vertės šeimos turtu. Penktoje vietoje iš septintos atsidurtų partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Zita Sorokienė, kurios kartu su vyru valdomo turto vertė – 236 800 Eur. Liberalų sąjūdžio narys Vidmantas Juzėnas su 235 765 Eur vertės šeimos turtu iš devintosios sąrašo vietos pakiltų į šeštąją, o kitas liberalas, Gvidas Byčius, kurio šeimos turto vertė sudaro 182 954 Eur – iš dešimtosios į septintąją. Į aštuntąją vietą iš šeštosios nusileistų medikas, socialdemokratas Aivaras Šlekys, turintis turto už 159 526 Eur, beje jo sutuoktinė turto neturi. Devintojoje vietoje atsidurtų kita medikė, TS-LKD atstovė Audronė Kurienė kartu su vyru Jurbarko seniūnu Romualdu Kuru valdanti 125 553 Eur vertės turtą, o dešimtojoje vietoje – socialdemokratas Darius Virvilas, kurio šeimos turtas įvertintas 123 500 Eur.

Iš turtingiausių tarybos narių dešimtuko iškristų sutuoktiniai, su komitetu „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ į tarybą atėję, Elvyra Vainauskienė (5 vieta) ir Petras Vainauskas (8 vieta), tiesa, bendra Vainauskų šeimos turto vertė – 271 521 Eur – galėtų jiems užtikrinti vietą ir turtingiausiųjų penketuke.

Turtingiausi dar labiau praturtėjo

Palyginus daugiausiai turto valdančių tarybos narių šeimų deklaracijų duomenis, matosi, kad didžiosios dalies turtas per metus išaugo. Pirmojoje vietoje esančio Donato Jackio šeimos turtas padidėjo 95 521 Eur – kilo tiek jo, tiek sutuoktinės valdomo nekilnojamojo turto ir žemės sklypų vertė, tačiau sumažėjo politiko kredito įstaigose laikomų piniginių lėšų. Jo kolegos, kito „valstiečio“ ir ūkininko Raimundo Jovarausko šeimos turtas irgi padidėjo 55 967 Eur, daugiausiai – kitų registruotinų daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių verte, nes šeimos valdomo nekilnojamojo turto vertė nepakito. Net 123 331 Eur per metus išaugo DS „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdu Gudaičio šeimos turtas, daugiausia padidėjo politiko turimų piniginių lėšų, kurių suma sąskaitoje išaugo 107 541 Eur. Lyginant su kitais politikais, nežymiai, tik 6 339 Eur padidėjo TS-LKD nario, ūkininko Egidijaus Giedraičio šeimos turtas, daugiausiai – kelių transporto priemonių verte.

Vienintelės turtingiausiųjų penketuke esančios partijos „Laisvė ir teisingumas“ narės Zitos Sorokienės šeimos turtas per metus sumažėjo 4 300 Eur – buto daugiabučiame name ir kitų Nekilnojamojo turto registre registruojamų patalpų, inžinerinių statinių verte.

Neturtingiausius gelbsti sutuoktiniai

Kai kurie savivaldybės tarybos nariai gyvena kukliai. Mažiausiai turto 2022 metais deklaravo TS-LKD narys Gražvydas Ažna – už 3 534 Eur, tiesa, jo žmona kur kas turtingesnė, todėl bendro šeimos turto vertė sudaro 36 106 Eur. Nedaug turto sukaupė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Liudmila Norkaitienė – 9 654 Eur, tačiau jos vyras turto irgi turi gerokai daugiau, todėl bendro šeimos turto vertė sudaro 111 517 Eur. Vienos iš mažiausią turtą deklaravusių, Lietuvos regionų partijos atstovės Ingos Molevaitės  turto vertė sudaro tik 23 092 Eur, tačiau nuo 2021-ųjų, kai ji deklaravo 1 756 Eur, jos turtas išaugo daugiau kaip trylika kartų. Kazimiero Šimkaus, atėjusio į tarybą su komitetu „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“, deklaruotą 26 508 Eur vertės turtą papildo žmonos nuosavybė ir bendras šeimos turtas siekia 45 428 Eur. Penktam iš apačios tarybos narių sąraše socialdemokratui Raimundui Basčiui, turinčiam turto už 37 716 Eur, taip pat padeda žmona – bendras šeimos turtas sudaro 65 384 Eur.

Mero turtas sumažėjo

Jurbarko rajono vadovo Skirmanto Mockevičiaus turtas per metus šiek tiek sumažėjo: 2021 metais jo deklaruoto turto vertė siekė 46 012 Eur (kartu su sutuoktine – 91 441 Eur), o 2022-aisiais jo turtas sudarė 43 137 Eur, šeimos – 88 707 Eur, t. y. sumažėjo 2 734 Eur, daugiausia sumažėjo piniginių lėšų.

Seimo nario turtas padidėjo nežymiai

Jurbarko rajono rinkėjų į Seimą išrinktas Ričardas Juška 2022 metasi deklaravo turto ir piniginių lėšų už 170 618 Eur. Lyginant su 2021-aisiais, kai buvo deklaravęs turto už 167 733 Eur, jo vertė išaugo 2 885 Eur dėl sąskaitoje padidėjusių piniginių lėšų. Tarp parlamentarų R. Juška yra 53 vietoje.

Turtą deklaravo ne visi

Atkreiptinas dėmesys, kad turėtą turtą politikai deklaravo už praėjusius, 2022-uosius metus, todėl tokia pareiga neiškilo politikos naujokams, iki šių metų nebuvusiems savivaldybės tarybos nariais. Turto nedeklaravo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Audronė Balčiūnienė ir Tadas Marcinkus, socialdemokratai Giedrius Drukteinis ir Algirdas Pieniuta, Danutė Lapienė (DS „Vardan Lietuvos“), Rūta Misevičienė (Lietuvos regionų partija) – tai, ką jiems pavyko sukaupti, sužinosime tik kitais metais.

Penktas turtingiausių politikų sąraše – politikas iš Tauragės

BNS pateikia pirmąjį turtingiausių politikų ir tarnautojų bei jų sutuoktinių dešimtuką. Pirmoji – verslininkė Austėja Landsbergienė. Ji į sąrašą patenka kaip užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė. Verslininkės turtas siekia 17,7 mln. eurų, 12,6 mln. eurų iš jų – akcijos. A. Landsbergienės asmeninis turtas per metus sumažėjo 361,2 tūkst. eurų. Antroje vietoje Klaipėdos tarybos narys Vidmantas Dambrauskas. Politiko turto vertė – 17,5 mln. eurų. 10 mln. eurų iš jų sudaro akcijos. Jo turtas per metus sumažėjo 1,4 mln. eurų. Trečias – buvęs Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. Jo turto vertė siekia 7 mln. eurų. 3,2 mln. eurų sudaro nebaigti statiniai užsienyje. Jo turtas per metus išaugo 556,5 tūkst. eurų. Ketvirtas valstybės kontrolės tarnautojos Sigitos Rojutės-Balčiūnienės sutuoktinis Gintaras Balčiūnas. Jo turto vertė siekia 6,2 mln. eurų, 1,5 mln. eurų iš jų sudaro gyvenamųjų namų vertė. Jo turtas per metus išaugo 164 tūkst. eurų. Penktas – Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, įmonės „Švytis“ verslo plėtros vadovas Darius Stankus. Jo turtas siekia 5,4 mln. eurų, iš kurių 5,1 mln. – akcijos. D. Stankaus turtas per metus išaugo beveik 5,1 mln. eurų. Šeštas – Kauno meras, „Vičiūnų“ grupės akcininkas Visvaldas Matijošaitis. Jis deklaravo 5,3 mln. eurų vertės turto, 2,3 mln. eurų iš jų sudaro akcijos. Septintas Klaipėdos miesto tarybos narys, įmonės „Grūdoteka“ vadovas Aidas Kaveckis. Politikas ir verslininkas deklaravo beveik 5,1 mln. eurų turto, jo vertė per metus beveik nepakito. Aštuntas yra Klaipėdos miesto tarybos narys, „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Jo turtas siekia 4,9 mln. eurų. Devintas – Seimo narys, Darbo partijos frakcijai priklausantis Valdemaras Valkiūnas, deklaravęs 4,9 mln. eurų vertės turtą. 1,6 mln. eurų sudaro žemės sklypų užsienyje vertė. Dešimtas – Radviliškio rajono tarybos narys, ūkininkas Vytautas Krikščiūnas, deklaravęs 4,4 mln. eurų turto.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius

Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius  2

Eržvilko gimnazijai vadovaus buvęs Raseinių meras

Eržvilko gimnazijai vadovaus buvęs Raseinių meras  2

Rajone vyks sausumos pajėgų pratybos „Pasitikėjimas 2023“

Rajone vyks sausumos pajėgų pratybos „Pasitikėjimas 2023“  0

Jurbarke veikiančios vietos veiklos grupės įrodo – aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių

Jurbarke veikiančios vietos veiklos grupės įrodo – aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių  1

Paskelbė konkursą Jurbarko krašto muziejaus direktoriaus pareigoms užimti

Paskelbė konkursą Jurbarko krašto muziejaus direktoriaus pareigoms užimti  0

Paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir pagerbti kaimo darbščiausieji (nuotraukos)

Paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir pagerbti kaimo darbščiausieji (nuotraukos)  0

Vaikų sukurti angelų sparnai skrieja į Vilnių

Vaikų sukurti angelų sparnai skrieja į Vilnių  0

UAB „Oksalis“ buvo įvairių renginių, švenčių, paminklų ir skulptūrų statybos Jurbarke rėmėjas.

UAB „Oksalis“ iškelta bankroto byla  2

Foto montažas.

Dvi rajono įmonės – geriausios Tauragės apskirties verslininkų asociacijos įmonės  3

Įmonių vadovai teigia, kad šaltajam sezonui pasirengta

Įmonių vadovai teigia, kad šaltajam sezonui pasirengta  0

Tarybos dauguma tarė savo žodį – Skalvijos namai bus likviduojami

Tarybos dauguma tarė savo žodį – Skalvijos namai bus likviduojami  2

Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojo-vyriausiojo architekto pareigas pradėjo eiti Saulius Lapėnas

Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojo-vyriausiojo architekto pareigas pradėjo eiti Saulius Lapėnas  2

Savivaldybė ieško dviejų įmonių vadovų

Savivaldybė ieško dviejų įmonių vadovų  7

Į atnaujinto Jurbarko kultūros centro atidarymo šventę – tik su kvietimais

Į atnaujinto Jurbarko kultūros centro atidarymo šventę – tik su kvietimais  0

Dovilė Dačkauskaitė

Buvusi kandidatė į merus tapo tarybos posėdžių sekretore  1

Jurbarko ligoninėje pradėta teikti geriatrijos dienos stacionaro paslauga

Jurbarko ligoninėje pradėta teikti geriatrijos dienos stacionaro paslauga  0

Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos komanda lankėsi Graikijoje

Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos komanda lankėsi Graikijoje  0

Svarbi informacija nėščiosioms:  jei maistui naudojate šulinio vandenį - kreipkitės dėl tyrimų

Svarbi informacija nėščiosioms: jei maistui naudojate šulinio vandenį - kreipkitės dėl tyrimų  1

Policija primena: tamsiu paros laiku pėstieji turi būti itin budrūs

Policija primena: tamsiu paros laiku pėstieji turi būti itin budrūs  0

Kviečia siūlyti kandidatus kultūros apdovanojimui

Kviečia siūlyti kandidatus kultūros apdovanojimui  0

Savivaldybės tarybos posėdyje atsisveikinta su vyriausiąja architekte Gražina Gadliauskiene

Savivaldybės tarybos posėdyje atsisveikinta su vyriausiąja architekte Gražina Gadliauskiene  5

Atidarymo juostelę perkirpo ligoninės vadovė Rūta Lukšienė, rajono meras S. Mockevičius ir Seimo narys R. Juška.

Dviguba Jurbarko ligoninės šventė: gimtadienis ir atnaujinto skyriaus atidarymas (nuotraukos)  4

Generalinis komisaras Renatas Požėla (dešinėje) kartu su Marijampolės VPK Jurbarko rajono PK viršininku Aivaru Dumčiumi pristatė naująją policijos reformą.

Policijos generalinis komisaras Jurbarke vardijo būsimos reformos pliusus, buvęs komisaras – minusus  0

Spalio 20–22 d. rajone vyks karinės pratybos

Spalio 20–22 d. rajone vyks karinės pratybos  0

Mūsų partneriai