Skirsnemunės autobusų stotelę papuošė mokinio piešinys
Nuo praėjusio penktadienio, rugpjūčio 11-osios, tikriausiai kiekvienas važiuojantis panemunės keliu link Jurbarko per Skirsnemunę atkreipia dėmesį į šiame miestelyje stovintį autobusų stotelės paviljoną, ant kurio šono šviečia ryškus ir linksmas piešinys, žaismingai primenantis, kad vaikai automobiliuose turi būti vežami specialiose kėdutėse su prisegtais saugos diržais.
Kaip paaiškėjo, šio darbo autorius – Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos ketvirtokas, tiesa, nuo šių mokslo metų – jau penktokas, Oskaras Klimas, kurio piešinys dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuotame piešinių konkurse „Saugus eismas kelyje 2023“ ir tapo vienu iš šio konkurso nugalėtojų.
Telefonu „Mūsų laiko“ pakalbintas Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkas Linartas Kiškis, koordinavęs darbus ir padėjęs Oskaro piešiniui papuošti stotelę Skirsnemunėje, paaiškino, kad konkursą direkcija organizavo dar pavasarį, buvo išrinkti šeši nugalėtojai visoje Lietuvoje, kurių darbai ir atsidurs ant autobusų stotelių paviljonų jų gyvenamojoje vietoje. Oskaro darbas pateko tarp dviejų stoteles Žemaitijos regione papuošiančių darbų. Skirsnemunės stotelė, pasak L. Kiškio, pasirinkta, nes jos paviljonas turi didelį, lygų paviršių, tinkamą piešiniui, be to, tai yra arčiausiai Jurbarko esanti Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdoma autobusų stotelė.
Pergalė konkurse buvo netikėta
Oskaro tėtis Irmantas, padėjęs sūnui išpiešti autobusų stotelės paviljoną, sako, kad kai reikėjo realiai perkelti piešinį iš A4 formato ant didelės paviljono sienos, Oskarui ir jam tai buvo didelis iššūkis, sukėlęs lengvą paniką. Tačiau po truputį piešinį pavyko perpiešti ant sienos. O paskui liko tik kūrybinis darbas – viską gražiai nuspalvinti dažais, čia jau mielai padėjo ir mažasis Oskaro brolis Herkus. Iš viso piešdami užtruko 6 valandas.
Tėtis pasakojo, kad apie konkursą „Saugus eismas kelyje 2023“ Oskaras sužinojo, iš Jurbarko rajono savivaldybės feisbuko paskyros. Skelbimą pastebėjo mama ir pasiūlė sūnui sudalyvauti, na, o Oskaras labai mėgsta piešti, todėl mielai sutiko. Apie laimėjimą niekas tuomet negalvojo, pasak tėčio, žinia, kad sūnus laimėjo konkurse prizinę vietą, visiems buvo netikėta, įvertinant, kad jame dalyvavo beveik 500 dalyvių.
Tėtis priduria, kad Oskaras ne tik mėgsta piešti. Jis lanko Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos choreografijos skyrių. Mėgsta žaisti futbolą.
Pats Oskaras sako, šiuo metu besijaučiantis kaip kokia žvaigždė – net nejauku, kai visi aplink klausinėja apie konkursą ir stotelę.
Beje, tarp šešių laimėtojų, Oskaras – jauniausias. Kitų darbų autoriai vyresni: 6–9 klasių mokiniai arba suaugę.
Konkurso tikslas – eismo saugumas
Kaip teigiama Lietuvos automobilių kelių direkcijos interneto svetainėje, ketvirtus metus iš eilės organizuojamu konkursu siekiama atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą mūsų keliuose ir gatvėse – skatinti kiekvieną žmogų, dalyvaujantį eisme, elgtis atsakingai ir dėmesingai, priminti atšvaitų segėjimo būtinybę pėstiesiems, diržų svarbą – važiuojantiems automobiliu, taip pat ne tik pagarbiai elgtis vieniems su kitais, bet ir saugoti visų sveikatą bei gyvybę.
Konkursui Lietuva buvo suskirstyta į tris teritorijas, kurių kiekvienoje laimėtojais išrinkta po du labiausiai temą atspindinčius piešinius. Iš viso sulaukta 471 dalyvių piešinių. Iki š. m. spalio mėnesio pabaigos visi konkurso nugalėtojų piešiniai bus perpiešti ant autobusų stotelių paviljonų pagal konkurso nugalėtojų gyvenamąją vietą.
Piešimo darbų vertinimo kriterijai – atitiktis konkurso tikslui ir tematikai, idėjos ir formos originalumas, darbų kokybė, praktinio panaudojimo galimybės ir kt. Visas darbuose perteiktas vizualinis turinys turėjo atitikti Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš šio konkurso organizatorių.
Yra toks portalas peticijos.lt Reikėtų rašyti peticiją savivaldybės tarybai, kad V.Grybo muziejus b...
Muziejų darbą paralyžiuoja vidiniai nesutarimai