Skaudūs įvykiai ligoninėje dangstomi duomenų apsauga
Medikų rankose atsiduriame tada, kai būname labiausiai pažeidžiami: sergantys, silpni, reikalingi pagalbos, gal todėl taip norisi tikėti, kad jose, tose rankose, po medicinos įstaigos stogu, mes būsime absoliučiai saugūs. Kad mums padės, pagydys, paguos ir išleis namo sveikus ir daug laimingesnius nei prieš tai. Deja, ne visada mūsų viltys išsipildo, o apsilankymas medicinos įstaigoje kai kada baigiasi tragedija ar ilgalaikiu skausmu. Jurbarke pastaruoju metu atsitiko ne vienas toks atvejis.
Tragiškas įvykis ligoninėje
Jurbarko ir šalies visuomenę sukrėtė gegužės 31-ąją, apie 1 val. nakties, Jurbarko ligoninėje įvykusi tragedija, kai agresyvus pacientas lašinės stovu naktį sunkiai sužalojo greta gulėjusį palatos kaimyną, kuris vėliau mirė. Po kurio laiko, jau kitoje ligoninėje, mirė ir kaltininkas.
Ligoninės direktorė: personalas žino kaip reaguoti
Jurbarko ligoninės direktorė Rūta Lukšienė atsakyme „Mūsų laikui“ apie vidinio tyrimo išvadas ir pacientų saugumą palatose teigė, kad po šio įvykio kitą dieną buvo pradėtas vidaus medicininis auditas, kurį atliko įstaigos vadovo įsakymu sudaryta komisija, susidedanti iš įstaigoje dirbančių gydytojų specialistų. Tyrimo išvados žinomos, tačiau iš karto po įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio išvados kol kas nežinomos, todėl siekiant nepakenkti ikiteisminiam tyrimui ir apsaugoti asmens duomenis detaliai atvejo komentuoti negali. Pasak jos, Jurbarko ligoninėje pacientai stebimi visą parą užtikrinant reikiamą personalo skaičių. Jurbarko ligoninė yra sudariusi sutartį su saugos tarnyba, kuri iškilus grėsmei iškviečiama ir reaguoja. Palatose yra įrengti pagalbos mygtukai, kuriuos paspaudus nedelsiant reaguoja ligoninės personalas, apmokytas kaip suteikti medicininę pagalbą, kaip apsaugoti kitus pacientus pastebėjus ar gavus pranešimą apie paciento neadekvatų elgesį, galimą psichikos sutrikimą. Pasak direktorės, toks įvykis įstaigoje nutiko pirmą kartą, iki tol jokios grėsmės nė vienas Jurbarko ligoninės pacientas nekėlė.
Direktorė teigia, kad pacientai, pastebėję neadekvačiai besielgiantį kitą pacientą, gali ir turi apie tai informuoti personalą.
Įprasta operacija baigėsi kančiomis
Dar vienas skaudus atvejis, nutikęs Jurbarko ligoninėje praėjusių metų rudenį, mažiau viešintas, bet jo atgarsiai netyla iki šiol. Šios įstaigos pacientė ,jau gavo kompensaciją už sveikatai padarytą žalą, o Sveikatos apsaugos ministerija vis dar tiria jos skundą, kuriame moteris prašo įvertinti, ar ją operavusi medikė Vilma Čepulienė verta turėti gydytojo licenciją ir leidimą operuoti, nes po jos atliktos operacijos pacientei prireikė kitų medikų pagalbos. Apie jaunos moters nusiskundimą Jurbarko ligoninės akušerės ginekologės Vilmos Čepulienės darbu pirmoji paskelbė žurnalistė Daiva Bartkienė interneto svetainėje „Gyvenu Jurbarke“.
Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 9 dienos „Mūsų laikas“ numeryje.
"Paskleistas mėšlas privalo būti apariamas ne vėliau kaip per 24 valandas (išskyrus pasėlius, pievas...
Nustatyti pažeidimai netoli miesto tręšiant laukus srutomis