Rugsėjį pasitinkame su etatiniu darbo užmokesčiu ir nauja vedėja

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Trečiadienį Jurbarko švietimo centre savivaldybės vadovai bei administracijos specialistai susitiko su mokyklų direktoriais bei jų pavaduotojais aptarti svarbiausių švietimo klausimų bei mokyklas pasieksiančių naujovių. Nors mokyklų direktorius labiausiai trikdo etatinis mokytojų darbo užmokestis ir darbo valandų paskirstymas, dėl paties ugdymo proceso šiais metais jie ramūs ir užtikrinti. Nors mokinių skaičius rajone sumažėjo, klasės visiškai sukomplektuotos, o trūkstami specialistai beveik visur jau rasti. Mokyklų vadovai įsitikinę, kad ugdymo kokybei etatinio užmokesčio įvedimas įtakos neturės, o organizaciniai dalykai išsispręs savaime, bendradarbiaujant su kitomis švietimo institucijomis. Labiau juos gąsdina mažėjantis mokinių skaičius, kurio nulemti jie negali, tad vienintelis kelias į mokyklų išlikimą – ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos gerinimas bei sveika konkurencija.

Kokie pasitinkame rugsėjį?

Preliminariais duomenimis, Jurbarko r. savivaldybės mokyklos, šiais metais sulauks 222 priešmokyklinukų, 601 ikimokyklinuko ir 215 pirmokų. Tuo tarpu į 1-12 klases susirinks 2837 mokiniai, bus sudaryti 162 klasių komplektai. Pastarosiose klasėse pernai mokėsi 84 mokiniais daugiau. Lyginant su 2017–2018 m. m. duomenimis, 1-12 klasių mokinių skaičius sumažėjo 84 mokiniais, t. y., 10-čia klasių komplektų.

Šiemet nepavyko išvengti ir švietimo tinklo pokyčių, kurie irgi buvo nulemti mažėjančio mokinių skaičiaus – rajone sumažėjo dviem įstaigomis. Mokiniams ir mokytojams teko atsisveikinti su Raudonės ir Vadžgirio pagrindinėmis mokyklomis. Pastaroji prijungta prie Eržvilko gimnazijos ir įsteigtas naujas Vadžgirio skyrius. Raudonėje mokykla uždaryta. Susitikimo su mokyklų vadovais metu Jurbarko r. savivaldybės administracija atsisveikino su šių mokyklų direktoriais Vytautu Staponu ir Sigitu Vaitiekūnu. Rajono meras S. Mockevičius dėkojo direktoriams už jų ilgametį įdirbį, profesionalumą, kompetenciją, neabejodamas, kad šie žmonės nesunkiai suras, kur pritaikyti savo patirtį ir žinias. V. Staponas mokyklai vadovavo 18 metų, S. Vaitiekūnas – 24.

Pokyčiai palietė ir Jurbarko miesto pagrindines mokyklas. Pasikeitė jų statusas ir klasių skaičius. Čia bus mokomasi tik iki 8 klasės – Jurbarko Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos šiemet tapo progimnazijomis. Veiklą šiais metais pradės ir dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės – Skirsnemunės pagrindinėje mokykloje ir „Ąžuoliuko“ mokykloje. Džiuginanti naujiena, kad rajono mokykloms paskirti trys geltonieji autobusiukai. Jie atkeliauja į Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnaziją, Jurbarko Naujamiesčio progimnaziją ir Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinę mokyklą.

Susipažino su kolegomis

Su Jurbarko rajono ugdymo įstaigų vadovais pirmą kartą susitiko ir nauja Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė. Kai kalbėjome su ja praėjusią savaitę, specialistė dar nebuvo susipažinusi su ugdymo įstaigomis iš arčiau, ir tik iš dokumentų ir pasakojimų turėjo susidariusi bendrą švietimo sistemos mūsų rajone vaizdą. Vedėja tada pasidžiaugė, kad aplinkybės taip dėkingai susiklostė, jog jos darbo pradžia sutapo su Jurbarko krašto švente, kurios metu ji pažino kultūrinį miesto veidą ir, kaip pati sako, suspėjo įsimylėti gražią mūsų krašto gamtą ir tą atmosferą, kur kūrybiškai įgyvendinamos kultūrinės idėjos. Ypač malonų įspūdį paliko Jurbarko krašto šventės simbolio – Šimtmečio tilto – įprasminimas.

Paprašyta įvardinti silpnąsias ir stipriąsias Jurbarko rajono švietimo sistemos puses, vedėja pripažino turėjusi per mažai laiko suspėti apsilankyti mokyklose, bet bendrą vaizdą iš dokumentų, ataskaitų ir bendravimo su kolegomis yra susidariusi. J. Jablonskienės manymu, Jurbarke ugdymo įstaigų tinklo optimizavimas suplanuotas taip, kad lėšos būtų panaudojamos racionaliai, gimnazijų ir progimnazijų atskyrimas padėjęs nesidubliuoti 9-10 klasėms. Priekaištų tam neturinti. Vedėją iš pradžių nustebino faktas, kad mūsų rajone veikia tik du darželiai. Tačiau vėliau išsiaiškino, jog čia pasirinktas racionalus variantas – ikimokyklinio ugdymo grupės steigiamos prie mokyklų, tokiu būdu užtikrinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų prieinamumą. „Tai vėlgi, manau, yra racionalus švietimo lėšų naudojimas ir tvarkymas. Dabar vyksta dokumentų analizė, pasiruošimas rugsėjo 1-ajai, naujiems mokslo metams. Pirmi mano sprendimai ir buvo su mokinių skaičiaus ir klasių komplektų patikslinimu. Dabar klasių komplektai nesikeis, bet vaikų skaičius dar ne galutinis“, – sako vedėja.

Migruoja ir mokiniai, ir mokytojai

Nors rajone į mokyklas ateinančių mokinių skaičius mažėja, jie kasmet migruoja. Ir dėl asmeninių aplinkybių, ir dėl ugdymo tinklo pokyčių. Uždarius vieną mokyklą, padaugėja skaičius kitoje. Taip dėl Raudonės pagrindinės mokyklos uždarymo atsirado daugiau mokinių Veliuonos ir Skirsnemunės mokyklose. Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje atidaryta ir dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė. „Viena mažesnių, kita didesnių vaikučių. Visose klasėse padaugėjo mokinių, visiškai naujų atėjo 19. Nesmagu, kad Raudonės mokykla uždaryta, apgailestaujam, žinom, kaip tai yra skausminga, bet šitie vaikai vis tiek būtų kažką pasirinkę. Renkasi tai, kas jiems arčiau ir džiaugiamės, kad pasitiki mūsų mokykla. Turime 10 klasių komplektų, bet klasės gana skaitlingos, po 18, 19 mokinių. Septintokų 21, o aštuntokų 22. Visi mokytojai darbui pasiruošę, turim visus specialistus, tik su darbo užmokesčio klausimais sudėtinga. Kol viską sudėliosim, suskirstysim“, – pasakoja mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė.

Naujamiesčio progimnazija taip pat džiaugiasi mokinių skaičiumi. Lyginant su praėjusiais metais jis mažesnis, bet didesnis nei tikėtasi. Visos klasės turi po 3 komplektus, o į pirmas ir trečias klases mokykla jau nebepriima prašymų, nes perpildyta. Mokykla turi visus reikiamus pedagogus, taip pat ir tris naujas pradinių klasių mokytojas, kurių paieška buvo didelis iššūkis.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 31 dienos laikraščio numeryje.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarke baigiamas šildymo sezonas

Jurbarke baigiamas šildymo sezonas  3

„Caritas“ prižiūrimoms šeimoms - pasieniečių dovanos

„Caritas“ prižiūrimoms šeimoms - pasieniečių dovanos  1

Prisiekusi naujoji taryba slaptu balsavimu išsirinko naująjį vicemerą (VIDEO)

Prisiekusi naujoji taryba slaptu balsavimu išsirinko naująjį vicemerą (VIDEO)  12

VTEK ragina vietos savivaldos politikus laiku deklaruoti privačius interesus

VTEK ragina vietos savivaldos politikus laiku deklaruoti privačius interesus  0

Jurbarko paštininkai važinės elektriniais dviračiais

Jurbarko paštininkai važinės elektriniais dviračiais  0

Jurbarke nebus karšto vandens

Jurbarke nebus karšto vandens  8

Juodaičių pagrindinės mokyklos direktorė N. Jociuvienė

Permainos Juodaičiuose. Iš mokyklos taps gimnazijos skyriumi  0

Jurbarkų seniūnijos gyventojai žėrė priekaištus ir valdžiai, ir policijai

Jurbarkų seniūnijos gyventojai žėrė priekaištus ir valdžiai, ir policijai  3

Prie valandačiosios daugumos prisijungė ir visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Gintaris Stoškus.

Susitarimas pasirašytas. Susiformavo trapi valdančioji dauguma  11

Jurbarko rajone – pirmasis tymų atvejis

Jurbarko rajone – pirmasis tymų atvejis  0

Miškininkai kviečia į inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“

Miškininkai kviečia į inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“  1

Prezidentūroje apdovanota Viešvilės seniūnija

Prezidentūroje apdovanota Viešvilės seniūnija  0

Rinkimai: rajono policija gavo pareiškimą dėl galimo šmeižto

Rinkimai: rajono policija gavo pareiškimą dėl galimo šmeižto  0

Nepaprasta. Eržvilko gimnazijoje įvyko Pasaulio teisuolių apdovanojimo ceremonija (video)

Nepaprasta. Eržvilko gimnazijoje įvyko Pasaulio teisuolių apdovanojimo ceremonija (video)  6

Merų rinkimų antrasis turas. Išankstinis balsavimas rajone - vangesnis

Merų rinkimų antrasis turas. Išankstinis balsavimas rajone - vangesnis  0

Mokyklų vadovai pagaliau prabilo apie aštrėjančias vaikų psichologines problemas

Mokyklų vadovai pagaliau prabilo apie aštrėjančias vaikų psichologines problemas  3

Naujojoje taryboje naujų vardų ir veidų - nedaug

Naujojoje taryboje naujų vardų ir veidų - nedaug  2

Baigėsi išankstinis balsavimas

Baigėsi išankstinis balsavimas  0

Išankstinis balsavimas: aktyviausi  - serediškiai

Išankstinis balsavimas: aktyviausi - serediškiai  0

Prasidėjo išankstinis balsavimas

Prasidėjo išankstinis balsavimas  0

Jurbarke atsiras defibriliatoriai, padėsiantys gelbėti gyvybes

Jurbarke atsiras defibriliatoriai, padėsiantys gelbėti gyvybes  1

Jurbarko komunaliniam ūkiui vadovaus buvęs urėdas

Jurbarko komunaliniam ūkiui vadovaus buvęs urėdas  8

Viešvilėje aplinkosaugininkai mokėsi saugaus elgesio ant ledo

Viešvilėje aplinkosaugininkai mokėsi saugaus elgesio ant ledo  1

Asociatyvi nuotr.

Į namus pradėjo nešioti rinkėjų korteles: ką svarbu žinoti  2

Mūsų partneriai