Reklama: Muras

Reitingai: pagal mokinių pasiekimus Jurbarko rajonas įvertintas aukšta vieta

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Žurnalas „Reitingai“ skelbia kasmetinius Lietuvos gimnazijų reitingus. „Mūsų laikas“ pasidomėjo, kokias pozicijas naujausiame tyrime užima trys Jurbarko rajono gimnazijos. Taip pat – kaip rikiuojasi mūsų krašto gimnazijos pagal abiturientų dalį, kurie baigę mokslus renkasi universitetus, kolegijas, profesines mokyklas ar apskritai veikia kažką kitą. Peržvelgėme ir Jurbarko rajono poziciją naujausiame šalies savivaldybių reitinge pagal švietimo rodiklius. Rezultatai yra džiuginantys.

Lyderis – miesto gimnazija

Iš visų Jurbarko rajono gimnazijų aukščiausią poziciją užima Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazija, užėmusi aukštą 75 poziciją tarp beveik 350 šalies gimnazijų. Palyginus su 2021 metų reitingu, ši gimnazija reitingų lentelėje šiek tiek smuktelėjo – tuomet užėmė 68 vietą. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazija naujausiame 2022 metų reitinge nukrito į 230 vietą iš 174-os. Eržvilko gimnazija 2022 metų reitinge šiek tiek pagerino pozicijas – pakilo į 310-ą vietą iš 323-ios.

Tarp atrankinių mokyklų pirmas dvi pozicijas užima Vilniaus licėjus (1 vieta) ir KTU gimnazija (2 vieta), trečioje vietoje – Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija, ketvirtoje pozicijoje įsitvirtino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, į penktą vietą pakilo Kauno jėzuitų gimnazija, pernai buvusi aštuntoje pozicijoje.

Tarp mokyklų, kurios neturi teisės atsirinkti mokinių, toliau pirmauja Klaipėdos licėjus, į antrą vietą įkopė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, trečioje pozicijoje yra Kauno „Saulės“ gimnazija, ketvirtoje – Panevėžio J. Balčikonio gimnazija, o penktoje – Vilniaus Gabijos gimnazija.

Į universitetus stoja trečdalis

Žurnalo „Reitingai“ ekspertai pasidomėjo, ir kokia gimnazijos abiturientų dalis renkasi tolimesnes studijas aukštosiose mokyklose, kolegijose, profesinėse mokyklose arba renkasi darbą. Paanalizuota baigusių abiturientų, baigusių gimnaziją ir įstojusių į universitetus, kolegijas, profesines mokyklas dirbančių dalis 2020–2021 metais.

Palyginus tris rajono gimnazijas, didesnė Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientų dalis renkasi studijas universitete ir kolegijoje.

Jurbarko A. Giedraičio Giedriaus gimnazijos 38,66 proc. abiturientų stojo mokytis į universitetus, 33,61 proc. – į kolegijas; 11,76 proc. – į profesines mokyklas; 5,88 proc. rinkosi darbą, o 10,08 proc. nei studijuoja, nei dirba. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos 25,93 proc. abiturientų renkasi studijas universitete, 22,22 proc. – kolegijoje, 14,81 proc. – profesines studijas; baigę gimnazijas renkasi darbą 18,52 proc., o nei studijuoja, nei dirba 18,52 proc. Eržvilko gimnazijos tik 13,33 proc. rinkosi mokslus universitete, 26,67 proc. – kolegijose; 13,33 proc. – profesinėse mokyklose. Baigę gimnaziją dirbti pradėjo net 26,67 proc. abiturientų, o nei dirbo, nei studijavo 20 proc. Eržvilko gimnaziją baigusių abiturientų.

Palyginimui, Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos net 81,12 proc. abiturientų baigę abitūrą stoja į universitetą, 0,51 proc. – į profesines mokyklas, 10,71 proc. renkasi nekvalifikuotą darbą ir 7,65 proc. nei dirba, nei studijuoja. Žurnalo „Reitingai“ ekspertai pastebi, kad daugėja gimnazijų, kurių abiturientai neįstoja nei į universitetus, nei į kolegijas, nesimoko profesinėse mokyklose, bet ir nedirba. Daugelyje šalies savivaldybių yra nuo vienos iki kelių tokių gimnazijų.

„Reitingų“ duomenimis, daugiausia jaunuolių, kurie baigę gimnazijas (remtasi 2020–2021 m. laidos abiturientų duomenimis) nei mokėsi, nei dirbo, buvo tarp Vilniaus rajono Eitminiškių gimnazijos praėjusių metų laidos abiturientų – net 85,71 proc. jų dirbo nekvalifikuotus darbus, dar 14,29 proc. – nežinoma, kuo užsiima, o kur nors besimokančių nėra nė vieno. Nei studijuoja, nei dirba 44,44 proc. Anykščių rajono Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos pernai metų laidos abiturientų, o dar 33,33 proc. baigusių šią mokyklą jaunuolių dirbo nekvalifikuotus darbus, 22,22 proc. įstojo mokytis į profesinę mokyklą, nors, pasak specialistų, gimnazijos tikslas nėra nei ruošti profesinei mokyklai, nei ruošti dirbti nekvalifikuotus darbus, nei Užimtumo tarnybos klientus.

Aukšta vieta savivaldybių reitinge

Žurnalo „Reitingai“ duomenimis, geriausi mokinių pasiekimai šiose penkiose savivaldybėse: pirmoje vietoje – Vilnius, toliau rikiuojasi Kaunas, Palanga, Birštonas ir Šiauliai. Menkiausi mokinių pasiekimai (56–60 vieta reitingo lentelėje) yra Šalčininkuose, Šakių rajone, Vilniaus rajone, Kalvarijos ir Neringos. Jurbarko rajonas pagal švietimo rodiklius užima aukštą 23-ą vietą – užkopė į aukščiausią poziciją, palyginus su 2019 m. ir 2021 m. Pastebimai kasmet gerino mokinių pasiekimo rodiklius – iš 49-os pozicijos kilo į 34-ą ir galiausiai į 23-ią. Iš kaimyninių rajonų geresni mokinių pasiekimai fiksuojami tik Raseinių rajone – šis naujausiame reitinge užima 14-ą vietą. Tauragės rajonas pagal švietimo rodiklius tarp 60-ies savivaldybių yra ženkliai nukritęs į 43-ą vietą iš 13-os.

 

Parengta pagal „Reitingai“ informaciją.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Atminties dienai paminėti skirtame renginyje gausu šiltų prisiminimų

Atminties dienai paminėti skirtame renginyje gausu šiltų prisiminimų  0

Tyrimas: kuriose savivaldybės yra saugiausia gyventi (išskirta ir Jurbarko r. savivaldybė)

Tyrimas: kuriose savivaldybės yra saugiausia gyventi (išskirta ir Jurbarko r. savivaldybė)  0

Nuo liepos pradžios pradeda veikti naujos saugomų teritorijų direkcijos (kam priskirtas Panemunių regioninis parkas)

Nuo liepos pradžios pradeda veikti naujos saugomų teritorijų direkcijos (kam priskirtas Panemunių regioninis parkas)  0

Miesto autobusas kursuos ir šeštadienį

Miesto autobusas kursuos ir šeštadienį  1

Skelbiamos turto deklaracijos: 200 turtingiausiųjų sąraše –ir du Jurbarko rajono tarybos nariai

Skelbiamos turto deklaracijos: 200 turtingiausiųjų sąraše –ir du Jurbarko rajono tarybos nariai  0

Jurbarko rajone tęsiasi vaikų globos savaitės renginiai

Jurbarko rajone tęsiasi vaikų globos savaitės renginiai  0

Naujausia informacija: Nemuno upėje ties Jurbarku vanduo atitinka higienos normos reikalavimus

Naujausia informacija: Nemuno upėje ties Jurbarku vanduo atitinka higienos normos reikalavimus  0

Savivaldybė: kainų šuolis koreguoja projektų planus

Savivaldybė: kainų šuolis koreguoja projektų planus  0

Pasak Stepono, žengęs pro namų vartus jis atsiduria judrioje Muitinės gatvėje, kurios negali nei saugiai pereiti, nes pėsčiųjų perėja toli, nei saugiai ir patogiai kelkraščiu eiti. Po didesnio lietaus čia telkšo balos.

Muitinės gatvės gyventojai prašo pagalbos: gatvė nėra saugi pėstiesiems  1

Jurbarko rajono garbės piliečio regalijos įteiktos JAV senatoriui R. J. Durbinui

Jurbarko rajono garbės piliečio regalijos įteiktos JAV senatoriui R. J. Durbinui  0

Apie sovietmečiu pogrindyje leistą Kroniką: stebuklas, trukęs 17 metų

Apie sovietmečiu pogrindyje leistą Kroniką: stebuklas, trukęs 17 metų  0

VU rektoriaus paskaita: apie Aleksandrą Vytautą Didįjį – karalių be karūnos

VU rektoriaus paskaita: apie Aleksandrą Vytautą Didįjį – karalių be karūnos  0

Elektrinio paspirtuko vairuotojai turi elgtis kaip dviratininkai

Elektrinio paspirtuko vairuotojai turi elgtis kaip dviratininkai  0

Rajono mokyklas lanko apie 100 ukrainiečių vaikų

Rajono mokyklas lanko apie 100 ukrainiečių vaikų  0

Jurbarko K. Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje Tarptautinio sakralinės muzikos festivalyje „Jubilate“ paminėta Gedulo ir vilties diena

Jurbarko K. Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje Tarptautinio sakralinės muzikos festivalyje „Jubilate“ paminėta Gedulo ir vilties diena  0

Štai kaip šiuo metu atrodo kelis šimtus metų skaičiuojanti L. Meškaitytės sodyba, stūksanti netoli Šventosios upelio.

Ar L. Meškaitytės sodybai lemta tapti memorialiniu muziejumi?  0

Jurbarkų darželis-mokykla  švenčia 45 metų jubiliejų

Jurbarkų darželis-mokykla švenčia 45 metų jubiliejų  0

Nemuno vanduo ties Jurbarku vėl užterštas: maudytis draudžiama

Nemuno vanduo ties Jurbarku vėl užterštas: maudytis draudžiama  0

Reitingas: Jurbarko rajono tarp žaliausių savivaldybių nėra

Reitingas: Jurbarko rajono tarp žaliausių savivaldybių nėra  1

Pristatyti siūlymai dėl naujų regioninių viešojo transporto maršrutų

Pristatyti siūlymai dėl naujų regioninių viešojo transporto maršrutų  0

Jurbarko krašto muziejuje surengta šventė Tarptautinei vaikų gynimo ir Tėvo dienai paminėti

Jurbarko krašto muziejuje surengta šventė Tarptautinei vaikų gynimo ir Tėvo dienai paminėti  0

Sutvarkyta Raudonės pilies parko infrastruktūra

Sutvarkyta Raudonės pilies parko infrastruktūra  0

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai jau prieš keletą metų pradėjo naudoti štai tokius tris naujuosius kilnojamus greičio matuoklius. Jais dirbama visoje aptarnaujamoje teritorijoje – tuo pačiu ir Jurbarko rajone. Lazerinės technologijos maždaug 300 metrų atstumu automatiškai fiksuoja ir automobilius, ir motociklus. Be to, šie matuokliai patys suformuoja protokolą. Elektroniniu arba paprastu paštu juos gaus visi greitį viršiję vairuotojai.

Policija vėl prašo tarybos pagalbos: miestui reikia greičio matuoklio  1

Asociatyvi

Siautėja sukčiai. Iš patiklių aukų išvilioja didžiules pinigų sumas  0

Mūsų partneriai