Reklama: Muras

R. Juška pagerbtas už nuopelnus šalies savivaldai

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

"Didžiuojuosi, džiaugiuosi ir vertinu", - antradienio vakarą Nacionalinio dramos teatro scenoje kalbėjo Seimo narys Ričardas Juška, atsiėmęs iš Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento Mindaugo Sinkevičiaus rankų jam skirtą garbingą apdovanojimą. R. Juška yra vienas iš trijų šiųmetinių „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimo laureatų. Spalio 19-osios vakarą Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“. LSA prezidentas M. Sinkevičius „Auksinės krivūlės“ riterio ženklus  už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui taip pat įteikė Natalijai Kazlauskienei, Europos Komisijos deleguotai Vyriausybės kanceliarijos vyriausiajai patarėjai ES sanglaudos politikos, investicinės paramos, regioninės plėtros klausimais bei  Lazdijų rajono visuomenės veikėjai Birutei Vanagienei.

 Priminsime, kad rajono taryba, atsižvelgdama į tarybos liberalų sąjūdžio frakcijos pasiūlymą, rugsėjo 30 dienos tarybos posėdyje nusprendė teikti Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybai apdovanoti „Auksinės krivūlės riterio“ ženklu LR Seimo narį, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininką Ričardą Jušką.Tarp išvardintų R. Juškos nuopelnų įvardijama tai, kad šis politikas nuo 2016 metų iki dabar aktyviai dirbantis LR Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, kad nuo 1995 iki 2016 metų buvo aktyvus rajono savivaldybės tarybos narys, šešerius metus vadovavo rajonui, per tuos vadovavimo metus rajono savivaldybėje įgyvendinta per 170 projektų. Tarp argumentų pateikta ir tai, kad 2011 m. R. Juškos iniciatyva ir tik privačių aukotojų lėšomis pastatyta E. Daugulio sukurta Angelo skulptūra. Pasak liberalų, R. Juška „nuo pat 1990 metų yra valstybės, Regionų bei vietos savivaldos reikalų sūkuryje, daug jai nusipelnęs, iniciatyvus ir sąžiningas LR pilietis, todėl manome, kad jis vertas šio apdovanojimo“, – rašte surašė liberalai.

Priminsime, kad šį apdovanojimą Jurbarko rajone 2008 metais yra pelnęs Aloyzas Zairys, tuometinis rajono meras. Į šią nominaciją įvairios rajono savivaldybės siūlo įvairias pareigas einančius asmenis, dažniausiai – tarybos narius, merus, vicemerus, administracijos vadovus, specialistus, Seimo narius. Šiuo apdovanojimu yra pagerbtas ir Prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Algirdas Brazauskas.

Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimų tikslas yra pagerbti fizinius ir juridinius asmenis, nusipelniusius Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.

Fiziniams asmenims skiriamas LSA apdovanojimas „Auksinės krivūlės riteris“, juridiniams asmenims – LSA apdovanojimas „Auksinės krivūlės laureatas“.

Teisę pristatyti asmenis LSA apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“ turi LSA prezidentas ir/arba savivaldybių tarybos. Gali būti teikiamas ne daugiau kaip vienas kandidatas. LSA apdovanojimą „Auksinės krivūlės riteris“ skiria LSA valdyba savo sprendimu. Apdovanojimas „Auksinės krivūlės riteris“ yra skulptoriaus Ramūno Almino sukurtas autorinis juvelyrinis kūrinys – 4-5 cm aukščio ženklelis pagal apdovanojimo motyvą – liedinta bronza padengta auksu. LSA apdovanojimas „Auksinės krivūlės riteris“ kasmet skiriamas ne daugiau kaip trims asmenims.

 

Pagerbtos ir ryškiausios savivaldybės

 

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Nacionaliniame dramos teatre, tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.

„Svarbiausias mūsų visų pasiekimas – augantis Lietuvos gyventojų pasitikėjimas savivalda. Tačiau kartu iš savivaldybių vis daugiau tikimasi – ar tai būtų laiku suteikiamos sveikatos paslaugos, ar darnų miesto veidą kuriantys dviračių takai, bendruomenių saugumo klausimai ar kokybišką ugdymą užtikrinanti aplinka. Šis pasitikėjimas ir didėjantys gyventojų lūkesčiai ir yra pagrindinė savivaldybių motyvacija judėti į priekį, keistis bei tobulėti. Būtent tai įvairiose srityse ir daro šios dienos laureatai,“ – renginyje kalbėjo LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Šiais metais Aplinkos ministerijos apdovanojimas nominacijoje „Už žaliąjį pokytį“ atiteko Birštono savivaldybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerija „Už turizmo paslaugų įvairovę ir inovatyvumą“ įvertino Kėdainių rajoną. Nominaciją „Pažaboję vėją“ pristačiusi Energetikos ministerija statulėlę įteikė Telšių rajono savivaldybei, o Finansų ministerija „Už finansinio savarankiškumo pavyzdį pandemijos akivaizdoje“ apdovanojo Radviliškio rajono savivaldybę.

Net du apdovanojimai šiemet teko Vilniaus miesto savivaldybei – Susisiekimo ministerijos ji buvo įvardinta kaip „Darniausia savivaldybė“, o Lietuvos verslo konfederacijos – kaip „Draugiškiausia verslui aplinka.“

Palangos miesto savivaldybei apdovanojimą skyrė Kultūros ministerija kaip „Savivaldybei – kultūros puoselėtojai“, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „Už pagalbos pažeidžiamoms grupėms plėtrą ir bendruomeniškumo stiprinimą“ įvertino Pasvalio rajono savivaldybę. Nominaciją „Už pagalbą Afganistane dirbusiems vertėjams“ įsteigusi Krašto apsaugos ministerija statulėle apdovanojo Raseinių rajono savivaldybę. Ši savivaldybė buvo apdovanota ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje  „Už pastangas ugdant skaitmeninį raštingumą“.

Sveikatos apsaugos ministerija „Už svarų savivaldos indėlį kovoje su Covid-19 pandemija“ „Auksinę krivūlę“ įteikė Akmenės rajono savivaldybei, o Teisingumo ministerija  – Vilkaviškio rajono savivaldybei „Už solidarumą atliepiant valstybės iššūkius krizės akivaizdoje.“ Kasmetinę savo nominaciją „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“ Užsienio reikalų ministerija šiemet skyrė Klaipėdos miesto savivaldybei.

„Už iniciatyvas gerinant bendruomenės saugumą“ Vidaus reikalų ministerija apdovanojimą įteikė Ignalinos rajono savivaldybei, o Žemės ūkio ministerija “Už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ įvertino Panevėžio rajono savivaldybę.

„Mūsų laiko“, savivaldybių asociacijos inf.

 

Straipsnis  6 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Gruodžio 5 d. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose įvyko Pilietiškiausio metų smalininkiečio apdovanojimai

Gruodžio 5 d. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose įvyko Pilietiškiausio metų smalininkiečio apdovanojimai  0

Vienišų senolių kasdienybę skaidrina socialiniai darbuotojai

Vienišų senolių kasdienybę skaidrina socialiniai darbuotojai  0

Elektros tinklų teritorijų planas

Parengti ir pateikti Energetikos ministerijai tvirtinti Jurbarko rajono elektros tinklų ir skirstomųjų dujotiekių teritorijų planai  0

Jurbarko biblioteka kviečia į labdaringą Kalėdų renginį

Jurbarko biblioteka kviečia į labdaringą Kalėdų renginį  0

Veliuona pagerbė tris nusipelniusius kraštiečius (nuotraukos)

Veliuona pagerbė tris nusipelniusius kraštiečius (nuotraukos)  2

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus iki Kalėdų

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus iki Kalėdų  0

Nuo šiandien, gruodžio 1 dienos, įsigalioja draudimas tręšti laukus mėšlu

Nuo šiandien, gruodžio 1 dienos, įsigalioja draudimas tręšti laukus mėšlu  0

Paaiškėjo, kokio dydžio šiemet bus tiesioginės išmokos

Paaiškėjo, kokio dydžio šiemet bus tiesioginės išmokos  0

2020 metų sporto apdovanojimai.

Kviečia teikti kandidatūras geriausių sportininkų apdovanojimams  0

Šimkaičiuose paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir generolo Jono Žemaičio-Vytauto mirties metinės

Šimkaičiuose paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir generolo Jono Žemaičio-Vytauto mirties metinės  1

Valstybinės reikšmės keliuose veikia dar 56 vidutinio greičio matavimo sistemos

Valstybinės reikšmės keliuose veikia dar 56 vidutinio greičio matavimo sistemos  0

Biblioteka kviečia į ypatingas Knygų Kalėdas

Biblioteka kviečia į ypatingas Knygų Kalėdas  0

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose  0

Pirmą kartą Lietuvoje šlakas panaudotas kelių tiesimui

Pirmą kartą Lietuvoje šlakas panaudotas kelių tiesimui  2

Lietuva 2050-aisiais: apie kokią šalies ateitį svajoja jurbarkiečiai (video)

Lietuva 2050-aisiais: apie kokią šalies ateitį svajoja jurbarkiečiai (video)  0

Jurbarko šauliai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Jurbarko šauliai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną  0

Panemunės pilyje baigti pirmojo etapo tvarkybos darbai

Panemunės pilyje baigti pirmojo etapo tvarkybos darbai  0

Antrinių žaliavų surinkimo konteineriams įsigyti – 1,6 mln. eurų

Antrinių žaliavų surinkimo konteineriams įsigyti – 1,6 mln. eurų  0

Į Jurbarką atvyksta Aplinkos ministras Simonas Gentvilas

Į Jurbarką atvyksta Aplinkos ministras Simonas Gentvilas  9

R. Juška ragina pasitikėti mokslu, Vyriausybe, o ne socialinių tinklų „tiesomis“

R. Juška ragina pasitikėti mokslu, Vyriausybe, o ne socialinių tinklų „tiesomis“  3

Asociatyvi

Prie Tolerancijos dienai skirtos iniciatyvos prisijungė ir rajono mokyklos  0

Paskelbti respublikinio mokinių video konkurso „Visos pasakos baigiasi laimingai“ nugalėtojai

Paskelbti respublikinio mokinių video konkurso „Visos pasakos baigiasi laimingai“ nugalėtojai  0

100 eurų išmoka rajono senjorų skiepytis nepaskatino

100 eurų išmoka rajono senjorų skiepytis nepaskatino  0

Sutrumpino pavadinimą ir išsigrynino tikslus

Sutrumpino pavadinimą ir išsigrynino tikslus  2

Mūsų partneriai