Pavyzdinio daugiabučio gyventojams širdį skauda dėl netvarkingos žaidimų aikštelės

   
Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Geri pavyzdžiai užkrečia, todėl „Mūsų laikas“ sugalvojo surasti ir aprašyti pavyzdinį miesto daugiabutį, kurio gyventojai patys puoselėja aplinką. Suradome greitai. Užteko kreiptis į miestą tvarkančios įmonės „Jurbarko komunalininkas“ atstovus, kurie pirmiausia ir parekomendavo Algirdo 14-uoju numeriu pažymėtą daugiabutį, pridurdami, kad šio namo gyventojai ne tik patys gėlių, medelių pasodina, bet, svarbiausia, patys prižiūri – ravi, laisto. Pasirodo, daug dažniau pasitaiko, kai daugiabučio gyventojai pasodina gėlių ar medelių ir... juos pamiršta. Tokiais atvejais daugiau bėdų miesto tvarkdariams, įmonės darbuotojams, pridaro. O dar dažniau, bene dažniausiai, daugiabučių gyventojai tik reikalauja tvarkos ir skundžiasi.

Bet grįžkime prie pavyzdinio daugiabučio Algirdo gatvėje. Ir tikrai. Abi daugiabučio pusės „blizga“. Ypač fasadinė. Žaliuoja dekoratyviniai krūmeliai skoningai apkarpyti, įrėmindami žydinčias išpuoselėtas gėles. Ilgainiui paaiškėja, kad vienas iš pagrindinių tvarkos prižiūrėtojų čia yra Julius Totilas, gyvenantis šiame daugiabutyje nuo pat jo pastatymo laikų – maždaug 40 metų. Kad jis pagrindinis, užteko pamatyti, kaip šis 86-usius metus einantis vyras sukvietė bendrai nuotraukai kaimynes, prie aplinkos puoselėjimo labiausiai prisidedančias. Viena į lauką išėjusi linksmai klausinėjo, kas atsitiko, mat Julius ją iš lovos pakėlė – taip saldžiai miegojo. Kelios minutės ir lauke bendrai nuotraukai jau susėdo Julius ir penkios moterys: Birutė, dvi Marytės, Marcelė ir Janina. Nuotraukoje penki, nors aplinką puoselėjančių komanda kur kas didesnė. Birutė Steponaitienė vardija ir Onutę Mirauskienę, Alfonsą Triuką, Teresę Pranaitytę, Vilmą Lekavičienę, Agrafiną Rimkienę, Zigmą. Moterys pasidžiaugia, kad ir svečiai, ir kiti, einantys pro šalį, atkreipia dėmesį į išpuoselėtas daugiabučio prieigas, pagiria. Senjorės patikina, kad švarios, tvarkingos ir daugiabučio laiptinės, kurias taip pat patys gyventojai pakaitomis tvarko.

Paaiškėja, kad daugiabučio aplinką daugiausiai jo senbuviai ir prižiūri – savo lėšomis ir pajėgomis. Moterys gėles pasodina, ravi, vyrai apkarpo, laistyti padeda. Vandens iš savo sodų atsiveža. Viską patys daro, tik jau žolės kuris laikas nepjauna, nes per sunku. Žolę pjauna „Jurbarko komunalininko“ darbuotojai. „Moterys pasodina, o aš karpau“, – paprastai kalba Julius, kuriam prižiūrėti aplinką atrodo savaime suprantamas dalykas. „Gražu. Ir patiems smagu“, – paaiškina senjorės. Su tuo sutinka ir Julius, pridurdamas, kad apkarpydamas krūmus jis tuo pačiu ir pasimankština, o tai išeina į sveikatą. Birutė parodo krūmą, kuris kone pirmutinis pasodintas buvo – didelis išaugęs. Toks, kad Juliui sunku apkirpti, nes nepasiekia. Kopėčių reikia. Birutė priduria, kad jų daugiabutis ir tarybiniais laikais buvo tarp pavyzdinių – net lentą su užrašu už tai yra gavę. Ji kurį laiką buvo pakabinta ant daugiabučio sienos, bet dabar nukabinta.

Įkalbėjo nerūkyti

Julius, pasirodo, ne tik krūmus apkarpo, bet ir kitaip tvarką sužiūri. Jo rūpesčiu po balkonais pasivaikščiojęs nuorūkų menkai rasi. Anot moterų, jei anksčiau dar iš po žiemos po balkonais puskibirį nuorūkų pririnkdavo, tai dabar vieną kitą. „Julius išauklėjo“, – šypsojosi moterys, paaiškindamos, kad kaimynas moka kalbėti. Paklaustas, kaip jis perauklėjo, Julius atsako, kad tiesiog paprašo nerūkyti balkone. „O man pasako, kad gali ir išvis mesti rūkyti. Ir meta“, – patikina Julius. „Taip ir yra. Paprašė ir neberūkau“, – patvirtina Juliaus žodžius Zigmas, vienas iš tų, kurie įsiklausė į kaimyno prašymus ir jau neberūko. „Rūkyti brangiai kainuoja“, – šypteli Zigmas.

Kad gražu – smagu, bet norėtųsi, kad būtų dar geriau. Daugiabučio senbuviams norėtųsi, kad prisidėtų ir jaunimas, įsikūręs daugiabutyje. Supranta, kad jie neturi kada – darbai, vaikai, bet galėtų prisidėti, pagelbėti. Dar senbuviams gaila tų gluosnių ir kitų medžių, kuriuos jie pasodino prie namo ir kuriuos nukirto, nes toje vietoje krepšinio aikštelę pastatė. Vienai pikta, kad šunis vedžioja, kurie „gėrius“ palieka, o šeimininkai nesurenka. Dar kita baksnoja į šalimais stovintį namą – skundžiasi, kad čia pat kačių šėrykla įveista. Bet didžiausias kitų skaudulys – kitapus daugiabučio.

Širdį skauda dėl netvarkingos žaidimų aikštelės

Daugiabučio senbuviai nuveda į kitapus namo esančią vaikų žaidimų aikštelę. Sako, širdį skauda žiūrėti, kad mažamečiai vaikai kapstosi po smėlį, kuriame ir katės gamtinius reikalus atlieka, ir praeiviai, gausiai eidami pro čia, būna, nusispjauna į tą smėlį, kuris nuo šaligatvių vėl į aikštelę sušluojamas. Smėlio ne tik smėlio dėžėje, bet ir aplinkui pribirę – ir ant šaligatvių. Namo gyventojams nesuprantama, kodėl būtent toje vietoje aikštelę pastatė – kone iš visų pusių automobiliai, kurių išmetamąsias dujas vaikai ir kvėpuoja. Žodžiu, daugiabučio senbuviams širdį skauda, kad vaikai žaidžia netinkamoje vietoje pastatytoje aikštelėje, kurios niekas neprižiūri. Ir apmaudžiausia, kai jie pradeda apie tai kalbėti, niekas jų neklauso.

Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Šventėje apsilankė ir du vienintelės lietuvių skalikų veislės šunys, kuriuos augina Jurbarko rajono savivaldybės vicemeras Daivaras Rybakovas kartu su žmona Irma.

Eržvilko medžiotojų būrelis laikosi senų tradicijų  0

Kol gripas kitur siautėja, į Jurbarko rajoną tik įžengė

Kol gripas kitur siautėja, į Jurbarko rajoną tik įžengė  0

Tokie vandens filtrai nuo šiol valys Jurbarko gyventojus pasiekiantį vandenį.

Naujieji filtrai iš Jurbarko vandens pašalina manganą  3

Netikėta žinia po naujų konteinerių atidarymo – jais naudotis nėra saugu

Netikėta žinia po naujų konteinerių atidarymo – jais naudotis nėra saugu  7

Jaunimo parke – neįprastas renginys prie naujų konteinerių

Jaunimo parke – neįprastas renginys prie naujų konteinerių  4

Svarbios žinios vairuotojams – kas keisis nuo lapkričio 1 dienos

Svarbios žinios vairuotojams – kas keisis nuo lapkričio 1 dienos  2

Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienoms - Kelių direkcijos prašymas

Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienoms - Kelių direkcijos prašymas  0

Už kilogramą dičkių baravykų prašė 10 eurų

Už kilogramą dičkių baravykų prašė 10 eurų  0

Jurbarko krašto šaulių šimtmetis: su priesaikomis ypatingoje vietoje ir atidarytu šaulių tiru-šaudykla

Jurbarko krašto šaulių šimtmetis: su priesaikomis ypatingoje vietoje ir atidarytu šaulių tiru-šaudykla  1

Opozicija pasiskelbė neeiliniame tarybos posėdyje

Opozicija pasiskelbė neeiliniame tarybos posėdyje  1

Po ilgų diskusijų apsisprendė: taryba paskyrė naująjį administracijos direktorių

Po ilgų diskusijų apsisprendė: taryba paskyrė naująjį administracijos direktorių  13

Iš vietos savivaldos dienos šventės – su ąžuoliukais (nuotraukos)

Iš vietos savivaldos dienos šventės – su ąžuoliukais (nuotraukos)  0

Smukučių gyventojai surinko parašus:  reikalauja atstatyti kaimo statusą

Smukučių gyventojai surinko parašus: reikalauja atstatyti kaimo statusą  7

Mokytojo dienos proga ypatingai pagerbtos dvi pedagogės

Mokytojo dienos proga ypatingai pagerbtos dvi pedagogės  0

Konstitucijos egzaminas: viena iš keturių dalyvių pateko į antrąjį turą

Konstitucijos egzaminas: viena iš keturių dalyvių pateko į antrąjį turą  1

Pasitikrinkite žinias: šiandien vyks Konstitucijos egzaminas

Pasitikrinkite žinias: šiandien vyks Konstitucijos egzaminas  0

Jurbarke jau skelbiama šildymo sezono pradžia

Jurbarke jau skelbiama šildymo sezono pradžia  10

Diakonija „JURBARKO SANDORA“ sukvietė pasitarti

Diakonija „JURBARKO SANDORA“ sukvietė pasitarti  0

Rajone liks keturi  pašto skyriai. Darbą pradės mobilieji laiškininkai

Rajone liks keturi pašto skyriai. Darbą pradės mobilieji laiškininkai  9

Biuro vadovė Kristina Gakienė su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriumi Edvardu Makeliu.

Žemės ūkio konsultantai padeda siekti verslo sėkmės  1

Administracijos vadovė ir valdybos pirmininkė Nijolė Petraitienė

Jurbarko Kredito unijos pilnametystė – NAUJOVĖS KLIENTAMS!  2

Paaiškėjo, ką socialdemokratai siūlo į administracijos vadovo postą

Paaiškėjo, ką socialdemokratai siūlo į administracijos vadovo postą  5

Išrinkti „Lietuvos Maximalistai“: tarp jų ir du moksleiviai iš Jurbarko

Išrinkti „Lietuvos Maximalistai“: tarp jų ir du moksleiviai iš Jurbarko  0

Baltijos kelias. Fotografavo Algirdas Kaminskas (miręs), nuotrauką atsiuntė jo sūnus Arvydas Kaminskas. Nuotrauka daryta netoli Ukmergės, joje turėtų būti jurbarkiečiai.

Baltijos kelio 30-mečiui: GYVENTA LAISVĖS TROŠKULIU  0

Mūsų partneriai