Partijos vangiai rikiuoja kandidatus į mūšį dėl mero posto (jau žinomos keturios pavardės)

   
Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono politinis gyvenimas – tarsi laivas štilyje, kurio bures po truputį išjudina artėjantys Savivaldos rinkimai, vyksiantys 2023 metų pavasarį. Politinės jėgos po truputį pradeda ruoštis rinkimams, tiesa, vangiai. Tik kai kurios partijos jau išsirinko ir pasitvirtino kandidatus į rajono savivaldybės merus. Visos kitos rinksis ir svarstys kandidatūras artimiausiomis savaitėmis ar rugsėjo–spalio mėnesiais. Po truputį ryškėja ir kandidatų į rajono merus vaizdas. Apie savo apsisprendimą kandidatuoti į rajono vadovus trečiai kadencijai „Mūsų laikui“ patvirtino rajono meras Skirmantas Mockevičius. Vieni pirmųjų kandidatą išrinko ir viešai paskelbė Jurbarko Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kaip ir tikėtasi, deleguodami į rinkimus savo skyriaus pirmininką, tarybos narį Daivarą Rybakovą. Bene anksčiausiai, rugpjūčio 15 dieną, kandidatą į rajono vadovus visuotiniame skyriaus susirinkime pasitvirtino demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyrius – mero posto sieks verslininkė, tarybos narė Liudmila Norkaitienė. Savo kandidatę, taip pat moterį, į mūšį dėl rajono vadovo posto, siųs ir Lietuvos regionų partijos Jurbarko skyrius. Toji kandidatė – ne Lietuvos regionų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė Inga Molevaitė, tarybos narė, kaip buvo galima nuspėti.

 

Rugsėjo 9 dienos Lietuvos regionų partijos tarybos posėdyje kandidate į Jurbarko rajono savivaldybės merus 2023 m. LR savivaldybių tarybų rinkimuose patvirtinta LRP narės LRP Jurbarko rajono skyriaus pirmininkės pavaduotojos Danguolės Matukevičienės kandidatūra.

Rajono meras Skirmantas Mockevičius „Mūsų laikui“ patvirtino sieksiantis vadovauti rajonui trečią kadenciją. Kol kas nenorintis atskleisti, sieks rajono mero posto vienas ar su komanda. Pažadėjęs viešai paskelbti apie savo pasiryžimą bei daugiau detalių atskleisti rugsėjo pabaigoje ar spalį. Jo žodžiais, kol kas susikoncentravęs įvykdyti šios kadencijos įsipareigojimus, darbus bei turi įsigilinti į pasikeitusius merų įgaliojimus. „Norint ką nors žadėti, pirmiausiai reikia žinoti savo įgaliojimus“, – sakė meras, kurio žodžiais, nauja kadencija bus visiškai kitokia nei buvo iki šiol. Turima omeny pasikeitusius teisės aktus – Seimas palaiminęs Rinkimų kodeksą ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurie koreguoja ir merų teises bei pareigas.

 

Jurbarko konservatoriai staigmenų nepateikė. Kaip jau minėta, į mūšį dėl rajono vadovo posto siunčia savo skyriaus pirmininką D. Rybakovą, turintį dalyvavimo rinkimuose patirties. Šis kandidatas į merus buvo patvirtintas rugsėjo 2 dieną, penktadienį, vykusiame susirinkime-vakaronėje, kurioje dalyvavę LR Seimo nariai Dalia Asanavičiūtė, Linas Slušnys bei Irena Haase. Vakaronės metu bendražygiai pasveikino naują skyriaus narę Agnę Marenholcienę, varžėsi Gražvydo Ažnos organizuotame protmūšyje, ragavo kandidato į merus keptų patiekalų. Žinia apie patvirtintą kandidatą buvo paviešinta tą pačią dieną Jurbarko TS-LKD paskyroje socialiniuose tinkluose.

 

Bene pirmieji (dar rugpjūčio 15 d.) kandidatą į merus pasitvirtinę DS „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus nariai pavardės viešai paskelbti neskuba, bet jos ir neslepia. Apie pasiryžimą siekti rajono vadovo posto atvirai kalba ir pati kandidatė. Pats šios partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Algirdas Gudaitis savivaldos rinkimuose sieks tik tarybos nario mandato. Kandidatuoti į merus atsisakęs – užleidžia vietą jaunesniems. Užleido vietą L. Norkaitienei, kuri ir buvo patvirtinta visuotiniame susirinkime – partiečiai rinkosi iš vienintelio pretendento. Priminsime, kad L. Norkaitienė yra buvusi aktyvi liberalų sąjūdžio Jurbarko skyriaus narė, 2019 metų rinkimuose dalyvavusi ir į tarybą išrinkta su Liberalų sąjūdžio Jurbarko skyriaus sąrašu. Keliai su šia partija išsiskyrė greitai po rinkimų. 17 metų liberalų partijai priklausiusi politikė 2019 m. birželio pradžioje išėjo ir iš frakcijos, ir iš partijos.

 

Lietuvos regionų partijos (buvusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija) Jurbarko skyrius praėjusią savaitę taip pat jau buvo išsirinkęs kandidatą į rajono merus. Pavardė paviešinta rugsėjo 12 dieną. Lietuvos regionų partijos tarybos posėdyje kandidate į Jurbarko rajono savivaldybės merus 2023 m. LR savivaldybių tarybų rinkimuose patvirtinta LRP narės LRP Jurbarko rajono skyriaus pirmininkės pavaduotojos Danguolės Matukevičienės kandidatūra. Ekonomistės išsilavinimą turinti kandidatė nuo 2009 metų birželio  iki dabar dirba Kredito unijų, priklausančių Lietuvos Centrinės kredito unijos sistemai, vidaus audito tarnybos vadove.

Minėtos partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė I. Molevaitė, tarybos narė, rinkimuose sieks tik tarybos narės mandato.  Likusios Jurbarko skyrių partijos kandidatų kol kas neišsirinkusios. Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks 2023 metų pavasarį.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarkiečių pamėgtuose paplūdimiuose maudytis saugu

Jurbarkiečių pamėgtuose paplūdimiuose maudytis saugu  3

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą  0

P. Cvirkos g. Jurbarke

P. Cvirkos gatvių gyventojai pasirinko Bibliotekos ir Palemono pavadinimus  1

E. Sabaliauskas ir T. Okmanas

Jurbarkiečiui siūloma suteikti nacionalinio mecenato vardą  0

I. Rybakovienė

Seredžiaus senelių globos namai turi naują vadovę  19

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  1

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  2

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Po parodos atidarymo

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta paroda „Milda. Moters meilė – nevienoda“  1

Po koncerto Jurbarke. Antras iš kairės – baronas fon Štetenas

Jurbarke vieši būrys svečių iš Vokietijos  1

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti  2

Sosnovskio barštis

Gegužę dar galima suskubti iškasti Sosnovskio barščius  0

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima  6

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ direktorius V. Tamulis sako, kad jam teko prisitaikyti prie jau susiformavusio kolektyvo, tačiau tikisi, kad pavyks pagerinti bendrovės veiklą.

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ vadovas agituoja renovuoti daugiabučius  8

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras  0

S. Kiudienė

Darbą pradėjo nauja jaunimo reikalų koordinatorė  1

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį  4

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta  0

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje  0

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse  4

Mūsų partneriai