Partijos vangiai rikiuoja kandidatus į mūšį dėl mero posto (jau žinomos keturios pavardės)

   
Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono politinis gyvenimas – tarsi laivas štilyje, kurio bures po truputį išjudina artėjantys Savivaldos rinkimai, vyksiantys 2023 metų pavasarį. Politinės jėgos po truputį pradeda ruoštis rinkimams, tiesa, vangiai. Tik kai kurios partijos jau išsirinko ir pasitvirtino kandidatus į rajono savivaldybės merus. Visos kitos rinksis ir svarstys kandidatūras artimiausiomis savaitėmis ar rugsėjo–spalio mėnesiais. Po truputį ryškėja ir kandidatų į rajono merus vaizdas. Apie savo apsisprendimą kandidatuoti į rajono vadovus trečiai kadencijai „Mūsų laikui“ patvirtino rajono meras Skirmantas Mockevičius. Vieni pirmųjų kandidatą išrinko ir viešai paskelbė Jurbarko Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kaip ir tikėtasi, deleguodami į rinkimus savo skyriaus pirmininką, tarybos narį Daivarą Rybakovą. Bene anksčiausiai, rugpjūčio 15 dieną, kandidatą į rajono vadovus visuotiniame skyriaus susirinkime pasitvirtino demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyrius – mero posto sieks verslininkė, tarybos narė Liudmila Norkaitienė. Savo kandidatę, taip pat moterį, į mūšį dėl rajono vadovo posto, siųs ir Lietuvos regionų partijos Jurbarko skyrius. Toji kandidatė – ne Lietuvos regionų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė Inga Molevaitė, tarybos narė, kaip buvo galima nuspėti.

 

Rugsėjo 9 dienos Lietuvos regionų partijos tarybos posėdyje kandidate į Jurbarko rajono savivaldybės merus 2023 m. LR savivaldybių tarybų rinkimuose patvirtinta LRP narės LRP Jurbarko rajono skyriaus pirmininkės pavaduotojos Danguolės Matukevičienės kandidatūra.

Rajono meras Skirmantas Mockevičius „Mūsų laikui“ patvirtino sieksiantis vadovauti rajonui trečią kadenciją. Kol kas nenorintis atskleisti, sieks rajono mero posto vienas ar su komanda. Pažadėjęs viešai paskelbti apie savo pasiryžimą bei daugiau detalių atskleisti rugsėjo pabaigoje ar spalį. Jo žodžiais, kol kas susikoncentravęs įvykdyti šios kadencijos įsipareigojimus, darbus bei turi įsigilinti į pasikeitusius merų įgaliojimus. „Norint ką nors žadėti, pirmiausiai reikia žinoti savo įgaliojimus“, – sakė meras, kurio žodžiais, nauja kadencija bus visiškai kitokia nei buvo iki šiol. Turima omeny pasikeitusius teisės aktus – Seimas palaiminęs Rinkimų kodeksą ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurie koreguoja ir merų teises bei pareigas.

 

Jurbarko konservatoriai staigmenų nepateikė. Kaip jau minėta, į mūšį dėl rajono vadovo posto siunčia savo skyriaus pirmininką D. Rybakovą, turintį dalyvavimo rinkimuose patirties. Šis kandidatas į merus buvo patvirtintas rugsėjo 2 dieną, penktadienį, vykusiame susirinkime-vakaronėje, kurioje dalyvavę LR Seimo nariai Dalia Asanavičiūtė, Linas Slušnys bei Irena Haase. Vakaronės metu bendražygiai pasveikino naują skyriaus narę Agnę Marenholcienę, varžėsi Gražvydo Ažnos organizuotame protmūšyje, ragavo kandidato į merus keptų patiekalų. Žinia apie patvirtintą kandidatą buvo paviešinta tą pačią dieną Jurbarko TS-LKD paskyroje socialiniuose tinkluose.

 

Bene pirmieji (dar rugpjūčio 15 d.) kandidatą į merus pasitvirtinę DS „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus nariai pavardės viešai paskelbti neskuba, bet jos ir neslepia. Apie pasiryžimą siekti rajono vadovo posto atvirai kalba ir pati kandidatė. Pats šios partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Algirdas Gudaitis savivaldos rinkimuose sieks tik tarybos nario mandato. Kandidatuoti į merus atsisakęs – užleidžia vietą jaunesniems. Užleido vietą L. Norkaitienei, kuri ir buvo patvirtinta visuotiniame susirinkime – partiečiai rinkosi iš vienintelio pretendento. Priminsime, kad L. Norkaitienė yra buvusi aktyvi liberalų sąjūdžio Jurbarko skyriaus narė, 2019 metų rinkimuose dalyvavusi ir į tarybą išrinkta su Liberalų sąjūdžio Jurbarko skyriaus sąrašu. Keliai su šia partija išsiskyrė greitai po rinkimų. 17 metų liberalų partijai priklausiusi politikė 2019 m. birželio pradžioje išėjo ir iš frakcijos, ir iš partijos.

 

Lietuvos regionų partijos (buvusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija) Jurbarko skyrius praėjusią savaitę taip pat jau buvo išsirinkęs kandidatą į rajono merus. Pavardė paviešinta rugsėjo 12 dieną. Lietuvos regionų partijos tarybos posėdyje kandidate į Jurbarko rajono savivaldybės merus 2023 m. LR savivaldybių tarybų rinkimuose patvirtinta LRP narės LRP Jurbarko rajono skyriaus pirmininkės pavaduotojos Danguolės Matukevičienės kandidatūra. Ekonomistės išsilavinimą turinti kandidatė nuo 2009 metų birželio  iki dabar dirba Kredito unijų, priklausančių Lietuvos Centrinės kredito unijos sistemai, vidaus audito tarnybos vadove.

Minėtos partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė I. Molevaitė, tarybos narė, rinkimuose sieks tik tarybos narės mandato.  Likusios Jurbarko skyrių partijos kandidatų kol kas neišsirinkusios. Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks 2023 metų pavasarį.

 

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Smalininkų tėvai, neapsikentę smurto mokykloje, prašo institucijų pagalbos

Smalininkų tėvai, neapsikentę smurto mokykloje, prašo institucijų pagalbos  2

Pagaliau taryba spręs, ar šalinti sovietų kario paminklą iš miesto

Pagaliau taryba spręs, ar šalinti sovietų kario paminklą iš miesto  3

Ištapytą tribūną atidarė mažieji sportininkai

Ištapytą tribūną atidarė mažieji sportininkai  1

Pakeliui į dviračių Lietuvą, visuomenei pristatomas dviračių takų žemėlapis

Pakeliui į dviračių Lietuvą, visuomenei pristatomas dviračių takų žemėlapis  0

Dieną be automobilio autobusai mieste veš nemokamai

Dieną be automobilio autobusai mieste veš nemokamai  2

Smalininkų ugniagesių komandai – gaisrinis automobilis

Smalininkų ugniagesių komandai – gaisrinis automobilis  0

Baigti Vytauto Didžiojo paminklo restauravimo darbai Jurbarke

Baigti Vytauto Didžiojo paminklo restauravimo darbai Jurbarke  0

Sensoriniai skaitymai bibliotekoje

Sensoriniai skaitymai bibliotekoje  0

Šis istorinis Viešvilės pastatas parduodamas už 400 tūkst. Eur. Dabartiniai savininkai šį objektą iš VĮ Turto bankas įsigijo už 141 tūkst. Eur.

Nei pabėgėlių, nei senelių nebus. Pastatas parduodamas  0

Specialistai atsako, ką daryti įkandus šuniui

Specialistai atsako, ką daryti įkandus šuniui  0

Infrastruktūros ir turto skyriuje darbą pradėjo vyriausioji specialistė Jolita Matulienė

Infrastruktūros ir turto skyriuje darbą pradėjo vyriausioji specialistė Jolita Matulienė  0

Taupys ir rajono savivaldybė: trumpins Jurbarko miesto gatvių apšvietimo laiką

Taupys ir rajono savivaldybė: trumpins Jurbarko miesto gatvių apšvietimo laiką  1

Kuriose savivaldybėse švietimo sąlygos geriausios? (Vienu rodikliu išsiskiria Jurbarkas)

Kuriose savivaldybėse švietimo sąlygos geriausios? (Vienu rodikliu išsiskiria Jurbarkas)  1

Jurbarko rajono policijos komisariate – naujas veidas

Jurbarko rajono policijos komisariate – naujas veidas  1

Patikrino, kaip įstaigos pasiruošusios naujiems mokslo metams

Patikrino, kaip įstaigos pasiruošusios naujiems mokslo metams  4

Sodininkai įsirengė dalybų bibliotekėlę

Sodininkai įsirengė dalybų bibliotekėlę  1

Jurbarko ligoninėje pradės dirbti gydytoja neurologė

Jurbarko ligoninėje pradės dirbti gydytoja neurologė  1

Rugsėjo 1-ąją švęskime kartu!

Rugsėjo 1-ąją švęskime kartu!  0

Skirsnemunėje atidengtas monumentas, skirtas istorinėms miestelio datoms paminėti

Skirsnemunėje atidengtas monumentas, skirtas istorinėms miestelio datoms paminėti  0

Autobusu į Tauragę per Smalininkus – NEMOKAMAI

Autobusu į Tauragę per Smalininkus – NEMOKAMAI  3

Kiaulių maras plinta toliau – liga įsisuko ir į komercinį kiaulių ūkį

Kiaulių maras plinta toliau – liga įsisuko ir į komercinį kiaulių ūkį  0

Jurbarko ligoninėje pacientams siūloma vakarienė, kurią jau praminė „Šimtmečio rieke“.  Šalia Tauragės ligoninėje gaminamas maistas.

Maistą pacientams gamins Jurbarko ligoninės virtuvė  2

Rugsėjo mėnesį pradeda tvarkyti Jurbarko senamiesčio kvartalus

Rugsėjo mėnesį pradeda tvarkyti Jurbarko senamiesčio kvartalus  3

Lauko klasė beržų paunksmėje

Lauko klasė beržų paunksmėje  8

Mūsų partneriai