Partijos vangiai rikiuoja kandidatus į mūšį dėl mero posto (jau žinomos keturios pavardės)

   
Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono politinis gyvenimas – tarsi laivas štilyje, kurio bures po truputį išjudina artėjantys Savivaldos rinkimai, vyksiantys 2023 metų pavasarį. Politinės jėgos po truputį pradeda ruoštis rinkimams, tiesa, vangiai. Tik kai kurios partijos jau išsirinko ir pasitvirtino kandidatus į rajono savivaldybės merus. Visos kitos rinksis ir svarstys kandidatūras artimiausiomis savaitėmis ar rugsėjo–spalio mėnesiais. Po truputį ryškėja ir kandidatų į rajono merus vaizdas. Apie savo apsisprendimą kandidatuoti į rajono vadovus trečiai kadencijai „Mūsų laikui“ patvirtino rajono meras Skirmantas Mockevičius. Vieni pirmųjų kandidatą išrinko ir viešai paskelbė Jurbarko Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kaip ir tikėtasi, deleguodami į rinkimus savo skyriaus pirmininką, tarybos narį Daivarą Rybakovą. Bene anksčiausiai, rugpjūčio 15 dieną, kandidatą į rajono vadovus visuotiniame skyriaus susirinkime pasitvirtino demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyrius – mero posto sieks verslininkė, tarybos narė Liudmila Norkaitienė. Savo kandidatę, taip pat moterį, į mūšį dėl rajono vadovo posto, siųs ir Lietuvos regionų partijos Jurbarko skyrius. Toji kandidatė – ne Lietuvos regionų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė Inga Molevaitė, tarybos narė, kaip buvo galima nuspėti.

 

Rugsėjo 9 dienos Lietuvos regionų partijos tarybos posėdyje kandidate į Jurbarko rajono savivaldybės merus 2023 m. LR savivaldybių tarybų rinkimuose patvirtinta LRP narės LRP Jurbarko rajono skyriaus pirmininkės pavaduotojos Danguolės Matukevičienės kandidatūra.

Rajono meras Skirmantas Mockevičius „Mūsų laikui“ patvirtino sieksiantis vadovauti rajonui trečią kadenciją. Kol kas nenorintis atskleisti, sieks rajono mero posto vienas ar su komanda. Pažadėjęs viešai paskelbti apie savo pasiryžimą bei daugiau detalių atskleisti rugsėjo pabaigoje ar spalį. Jo žodžiais, kol kas susikoncentravęs įvykdyti šios kadencijos įsipareigojimus, darbus bei turi įsigilinti į pasikeitusius merų įgaliojimus. „Norint ką nors žadėti, pirmiausiai reikia žinoti savo įgaliojimus“, – sakė meras, kurio žodžiais, nauja kadencija bus visiškai kitokia nei buvo iki šiol. Turima omeny pasikeitusius teisės aktus – Seimas palaiminęs Rinkimų kodeksą ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurie koreguoja ir merų teises bei pareigas.

 

Jurbarko konservatoriai staigmenų nepateikė. Kaip jau minėta, į mūšį dėl rajono vadovo posto siunčia savo skyriaus pirmininką D. Rybakovą, turintį dalyvavimo rinkimuose patirties. Šis kandidatas į merus buvo patvirtintas rugsėjo 2 dieną, penktadienį, vykusiame susirinkime-vakaronėje, kurioje dalyvavę LR Seimo nariai Dalia Asanavičiūtė, Linas Slušnys bei Irena Haase. Vakaronės metu bendražygiai pasveikino naują skyriaus narę Agnę Marenholcienę, varžėsi Gražvydo Ažnos organizuotame protmūšyje, ragavo kandidato į merus keptų patiekalų. Žinia apie patvirtintą kandidatą buvo paviešinta tą pačią dieną Jurbarko TS-LKD paskyroje socialiniuose tinkluose.

 

Bene pirmieji (dar rugpjūčio 15 d.) kandidatą į merus pasitvirtinę DS „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus nariai pavardės viešai paskelbti neskuba, bet jos ir neslepia. Apie pasiryžimą siekti rajono vadovo posto atvirai kalba ir pati kandidatė. Pats šios partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Algirdas Gudaitis savivaldos rinkimuose sieks tik tarybos nario mandato. Kandidatuoti į merus atsisakęs – užleidžia vietą jaunesniems. Užleido vietą L. Norkaitienei, kuri ir buvo patvirtinta visuotiniame susirinkime – partiečiai rinkosi iš vienintelio pretendento. Priminsime, kad L. Norkaitienė yra buvusi aktyvi liberalų sąjūdžio Jurbarko skyriaus narė, 2019 metų rinkimuose dalyvavusi ir į tarybą išrinkta su Liberalų sąjūdžio Jurbarko skyriaus sąrašu. Keliai su šia partija išsiskyrė greitai po rinkimų. 17 metų liberalų partijai priklausiusi politikė 2019 m. birželio pradžioje išėjo ir iš frakcijos, ir iš partijos.

 

Lietuvos regionų partijos (buvusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija) Jurbarko skyrius praėjusią savaitę taip pat jau buvo išsirinkęs kandidatą į rajono merus. Pavardė paviešinta rugsėjo 12 dieną. Lietuvos regionų partijos tarybos posėdyje kandidate į Jurbarko rajono savivaldybės merus 2023 m. LR savivaldybių tarybų rinkimuose patvirtinta LRP narės LRP Jurbarko rajono skyriaus pirmininkės pavaduotojos Danguolės Matukevičienės kandidatūra. Ekonomistės išsilavinimą turinti kandidatė nuo 2009 metų birželio  iki dabar dirba Kredito unijų, priklausančių Lietuvos Centrinės kredito unijos sistemai, vidaus audito tarnybos vadove.

Minėtos partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė I. Molevaitė, tarybos narė, rinkimuose sieks tik tarybos narės mandato.  Likusios Jurbarko skyrių partijos kandidatų kol kas neišsirinkusios. Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks 2023 metų pavasarį.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  4 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Žievėgraužis tipografas

Jurbarko rajone jau užfiksuoti keli pavojingo medžių kenkėjo invazijos atvejai  1

Miesto autobusas stos kitose vietose

Miesto autobusas stos kitose vietose  0

Atnaujinta Vytauto Didžiojo skulptūra

Atnaujinta Vytauto Didžiojo skulptūra  0

Eržvilko seniūnijos  seniūnaitijų seniūnaičių kanditatų sąrašas

Pateikti seniūnijų seniūnaitijų seniūnaičių kanditatų sąrašai  0

Autobuso maršrutas Jurbarkas – Viešvilė nauju laiku

Autobuso maršrutas Jurbarkas – Viešvilė nauju laiku  1

Demografinės situacijos pristatymas

Demografinės situacijos pristatymas  0

Jurbarko autobusų stoties atidarymo iškilmės – kitą savaitę

Jurbarko autobusų stoties atidarymo iškilmės – kitą savaitę  4

Jurbarko delegacija išvykstą į kasmetinę Frankų liaudies šventę Krailsheime

Jurbarko delegacija išvykstą į kasmetinę Frankų liaudies šventę Krailsheime  0

Šiaurės ekspedicijų dalyvis bus priglaustas Jurbarko kapinėse

Šiaurės ekspedicijų dalyvis bus priglaustas Jurbarko kapinėse  0

Rajono darbdaviai noriai dalyvavo jaunimo vasaros užimtumo programoje

Rajono darbdaviai noriai dalyvavo jaunimo vasaros užimtumo programoje  0

Naujai įsikūrusios bendruomenės pirmininke išrinkta Arijana Zairienė.

Įsisteigė nauja bendruomenė  3

Sielių valtį atplukdė į Jurbarko kraštą

Sielių valtį atplukdė į Jurbarko kraštą  0

Švęskime rugsėjo 1-ąją drauge!

Švęskime rugsėjo 1-ąją drauge!  0

Prisiekė naujas savivaldybės tarybos narys (NUOTRAUKOS)

Prisiekė naujas savivaldybės tarybos narys (NUOTRAUKOS)  0

Opozicijos lyderiu deleguotas socialdemokratas Algirdas Pieniuta.

Oficialiai pasiskelbė savivaldybės tarybos opozicija  4

Prasideda penkias dienas truksianti Jurbarko krašto šventė

Prasideda penkias dienas truksianti Jurbarko krašto šventė  0

Jurbarkiečiai iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su aukso medaliu (NUOTRAUKOS)

Jurbarkiečiai iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su aukso medaliu (NUOTRAUKOS)  1

Seredžiaus bažnyčia pasipuošė gėlių kilimu

Seredžiaus bažnyčia pasipuošė gėlių kilimu  0

Skirsnemunės autobusų stotelę papuošė mokinio piešinys

Skirsnemunės autobusų stotelę papuošė mokinio piešinys  0

Sausra rajono grūdų augintojų nenuskriaudė

Sausra rajono grūdų augintojų nenuskriaudė  0

Uždaromi Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai

Uždaromi Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai  0

Ketvirtadienį kviečia leisti su šauliais: renginys skvere prie bibliotekos

Ketvirtadienį kviečia leisti su šauliais: renginys skvere prie bibliotekos  0

UAB Jurbarko autobusų parkas skelbia nuomos konkursus

UAB Jurbarko autobusų parkas skelbia nuomos konkursus  0

Situacija rajono darbo rinkoje: norinčių dirbti daugiau, darbo vietų mažiau

Situacija rajono darbo rinkoje: norinčių dirbti daugiau, darbo vietų mažiau  0

Mūsų partneriai