Panemunės pilis jungiasi prie tarptautinio festivalio

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Panemunės pilis, jau trečius metus iš eilės organizuojanti dvarų kultūros festivalį, šiemet jungiasi prie tarptautinio festivalio „Baltic Manors Festival“ (liet. Baltijos regiono dvarų festivalis), vykstančio Pietryčių Baltijos jūros regione. 2025 m. birželio 28-29 dienomis vyksiančio festivalio tema – „Ponas Tadas. Namų ūkis“ – kviečia naujai pažvelgti į Lietuvoje mažai nagrinėjamą XIX amžiaus pradžią.

Festivalio temą įkvėpė pirmasis Adomo Mickevičiaus poemos „Ponas Tadas“ skyrius, atskleidžiantis 1811–1812 m. Lietuvos dvarų gyvenimą: politinę atmosferą, buitį, kasdienybės ritmą, papročius ir vertybes. Tai laikotarpis, kai Napoleono Bonaparto žygis prieš Rusiją sujudino ir Lietuvos dvarus – tarp vilties dėl Abiejų Tautų Respublikos atkūrimo ir senųjų vertybių išsaugojimo.

Senosios kartos bajorai puoselėjo tradicijas ir priešinasi prancūziškai madai, o jaunoji bajorija, išsilavinusi Europoje, dvaruose ėmė skatinti pažangą, žemės ūkio modernizavimą, žinių sklaidą. Dvarai virto vietomis, kur tradicijos ir pokyčių vėjai gyvavo greta, formuodami kultūrinę ir politinę krašto tapatybę.

Renginio metu organizatoriai kvies į literatūrinį saloną, edukacines veiklas, rekonstrukcijos klubų pasirodymus ir gyvas istorines patirtis. Lankytojai galės ne tik pažinti dvarų paveldą, bet ir panirti į gyvą istorinę atmosferą, iš arčiau pajusti dvaro gyvenimo pulsą bei suprasti, kokią reikšmę šie kultūros centrai turėjo tiek privačiai, tiek nacionalinei savivokai.

Dalyvavimas „Baltic Manors Festival“ – tai ne tik tarptautinis pripažinimas, bet ir galimybė skleisti žinią apie Lietuvos kultūrinį paveldą, dvarų aktualumą šiandienos kontekste ir jų svarbą Europos kultūros žemėlapyje.

VDA Panemunės pilies inf.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Leidimai laidoti išduodami ir elektroniniu būdu

Leidimai laidoti išduodami ir elektroniniu būdu  0

„Kuriančios bitutės“ kviečia veiklias moteris jungtis prie tarptautinės verslumo akseleravimo programos

„Kuriančios bitutės“ kviečia veiklias moteris jungtis prie tarptautinės verslumo akseleravimo programos  0

Prezidento V. Adamkaus gamtosauginės premijos laureatas S. Paltanavičius: patys geriausi darbai atliekami nelaukiant ir nesitikint jokių premijų

Prezidento V. Adamkaus gamtosauginės premijos laureatas S. Paltanavičius: patys geriausi darbai atliekami nelaukiant ir nesitikint jokių premijų  0

„Laiškai Eugenijai“ – meilės, pasiaukojimo ir stiprybės drama

„Laiškai Eugenijai“ – meilės, pasiaukojimo ir stiprybės drama  0

Planuojama rekonstruoti vieną seniausių ligoninės pastatų

Planuojama rekonstruoti vieną seniausių ligoninės pastatų  0

Prasidėjo maudymosi sezonas: pristatomas interaktyvus maudyklų žemėlapis

Prasidėjo maudymosi sezonas: pristatomas interaktyvus maudyklų žemėlapis  0

Lietuvoje laukiamas ypatingas renginys: į Raudonės pilį susirinks geriausi Europos tauriųjų elnių kviesliai

Lietuvoje laukiamas ypatingas renginys: į Raudonės pilį susirinks geriausi Europos tauriųjų elnių kviesliai  0

Nesėkmingas konkursas į Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos direktoriaus pareigas

Nesėkmingas konkursas į Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos direktoriaus pareigas  2

Pasirašyta sutartis dėl finansinės paramos naujiems pareigūnams Jurbarko rajone

Pasirašyta sutartis dėl finansinės paramos naujiems pareigūnams Jurbarko rajone  0

„Atspindžių“ pirmajame etape pasirodė Jurbarko, Skirsnemunės ir Juodaičių teatrai

„Atspindžių“ pirmajame etape pasirodė Jurbarko, Skirsnemunės ir Juodaičių teatrai  3

Šimkaičių miške paminėtos generolo J. Žemaičio-Vytauto suėmimo metinės (NUOTRAUKOS)

Šimkaičių miške paminėtos generolo J. Žemaičio-Vytauto suėmimo metinės (NUOTRAUKOS)  0

27 metai tarnystės Jurbarko greitojoje medicinos pagalboje – pagarba ir padėka Edvardui Baltiniui

27 metai tarnystės Jurbarko greitojoje medicinos pagalboje – pagarba ir padėka Edvardui Baltiniui  0

Paskutinis skambutis jau nuskambėjo Veliuonos gimnazistams.

Rajono abiturientams aidi Paskutinis skambutis  0

Patirtys išliks ilgam.

Tarptautinis Erasmus+ projektas Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje: mokymasis per patirtį, draugystę ir gamtos pažinimą  0

Jurbarko rajono savivaldybės ir Hainuvkos miesto draugystę stiprins jaunimas

Jurbarko rajono savivaldybės ir Hainuvkos miesto draugystę stiprins jaunimas  0

Vandens lygis upėse sumažėjęs, bet plaukti – saugu

Vandens lygis upėse sumažėjęs, bet plaukti – saugu  0

Paaiškėjo, kas vadovaus Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklai

Paaiškėjo, kas vadovaus Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklai  0

Jurbarko mieste bus atnaujintos penkios priedangos

Jurbarko mieste bus atnaujintos penkios priedangos  0

Pasak Jurbarko miesto seniūno R. Kuro, ketinama naujai įrengti gėlyną Kauno gatvėje prie seniūnijos, kur jau išrauti seni krūmai ir išlyginta žemė.

Miesto gėlynai turėtų pasikeisti  2

„Mūsų laiko“ ir „Jurbarko laiko“ leidėjai – garbingas įvertinimas

„Mūsų laiko“ ir „Jurbarko laiko“ leidėjai – garbingas įvertinimas  0

Kazlų Rūdos savivaldybėje statoma bendra su Taivanu dronų dalių gamykla

Kazlų Rūdos savivaldybėje statoma bendra su Taivanu dronų dalių gamykla  0

Vyksta Tauragės regiono forumas: susirinko padiskutuoti apie ES lėšų poveikį regionams

Vyksta Tauragės regiono forumas: susirinko padiskutuoti apie ES lėšų poveikį regionams  0

Žydrūnas Statkus

Darbą pradeda savivaldybės parengties pareigūnas  0

Socialinėse dirbtuvėse džiaugtasi gausėjančiais klientais ir sėkmės istorijomis

Socialinėse dirbtuvėse džiaugtasi gausėjančiais klientais ir sėkmės istorijomis  0

Mūsų partneriai