Reklama: Muras

Pagal ligoninės viziją siūlomų pokyčių kaina – per 6 mln. Eur

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigos apsisprendė, kokiu lygiu dalyvaus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomoje reformoje. Rajono savivaldybės tarybos nariai gruodžio mėnesio tarybos komitetuose buvo supažindinti su informacija, kurią rajono savivaldybės administracija pateikė SAM gruodžio 10 dieną. Rajono gydymo įstaigos, atsižvelgdamos į Ministerijos viziją, numatė planuojamus pokyčius savo įstaigose ir paskaičiavo, kiek reikės lėšų tiems pokyčiams įgyvendinti. Apie tai, kokia forma dalyvaus reformoje, kokią savo valią, planus ir skaičius nurodė Jurabrko r. pirminės sveikatos priežiūros centras, Jurbarko ligoninė bei kai kurios savivaldybės ambulatorijos ir privačios klinikos. Ministerijai nusiųstame rašte visų rajono sveikatos priežiūros įstaigų suformuluoti poreikiai siekia maždaug 7,9 mln. Eur, iš kurių didžioji dalis, per 6 mln. Eur, yra Jurbarko ligoninės, kuri nesutinka su ministerijos siūloma struktūrine pertvarka bei siūlo planuojamus pokyčius pagal savo viziją.

Ramiausiai reformos siūlomus iššūkius vertina ir pokyčiams ruošiasi Jurbarko r. PSPC. Atsižvelgiant į reformos tikslus, pačioje įstaigoje bus įkurtas naujas padalinys – ambulatorinės slaugos namuose komanda, kurią sudarys penki asmenys – du slaugytojai, du slaugytojo padėjėjai ir kineziterapeutas, kurių kiekvienas šeimos gydytojo siuntimu vyks į paciento namus – taip medicininės paslaugos bus teikiamos namuose. Įstaigos vadovė pabrėžė, kad tokias paslaugas namuose įstaiga jau seniai teikia, tačiau dalyvaujant pertvarkoje labai padidėja galėsiančių gauti šią paslaugą gyventojų skaičius, Paskaičiuota, kad šiam padaliniui sukurti (su viena komanda) reikėtų apie 61 tūkst. Eur. PSPC direktorė pasidžiaugė, kad problemų suburti tą komandą nebus – prieš keletą mėnesių kreipėsi į Užimtumo tarnybą ir paaiškėjo, kad norinčių dirbti šiame padalinyje būtų daugiau nei reikia. Šie nauji darbuotojai dirbs pilnu etato krūviu, atlyginimus mokės Jurbarko PSPC. Jų atliktą paslaugą apmokės Valstybinė ligonių kasa iš PSD fondų. Paskaičiuota, kad rajone būtų preliminariai 2900 pacientų, kuriems būtų skirta ši paslauga. „Norinčių gauti šią paslaugą bus tikrai daug“, – neabejoja R. Mencienė, atkreipusi dėmesį, kad vienai komandai atsipirkti reikia apie 300 tokių pacientų. Šiam padaliniui reikės automobilių – PSPC numačiusi jų įsigyti. Transportą papildomai planuoja įsigyti ir kitos pirminio lygio sveikatos priežiūros įstaigos, siekdamos užtikrinti ambulatorinės slaugos namuose paslaugą.

Jurbarko PSPC dar numačiusi tvarkyti jai priskirtą sklypą, atnaujinti laiptines, remontuoti patalpas, atnaujinti keleivinį liftą. Įstaigos vadovė informavo apie dar vieną naujovę – planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir su VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ – šios įstaigos socialinis darbuotojas informuos PSPC, jei jų globojamam asmeniui reikia ir medicininės pagalbos bei atvirkščiai.

 Nori struktūrinę pertvarką daryti pagal savo viziją

Kitokios nuotaikos Jurbarko ligoninėje. Šios vadovė Rūta Lukšienė tarybos nariams plačiau pakomentavo savo poziciją, kurią išdėstė ir SAM išsiųstuose raštuose. Ji informavo, kad įstaiga dalyvaus reformoje, tačiau ne su ministerijos siūloma vizija, o su savąja. „Siūlome struktūrinę pertvarką ne pagal ministerijos viziją, o pagal savo“, – tarybos nariams akcentavo R. Lukšienė, turėdama omeny, kad pagal Ministerijos viziją reikėtų uždaryti vaikų skyrių, atsisakyti psichiatrijos ir aktyvios chirurgijos, kas reikštų, jos manymu, paslaugų apimties sumažėjimą, suprastėjimą, o pati įstaiga taptų žemesnio lygio gydymo įstaiga. Ligoninė siūlo savąjį variantą – neuždaryti stacionaraus chirurgijos skyriaus, bet mažinti lovų skaičių, didinant dienos chirurgijos lovų skaičių; plėsti dienos stacionaro paslaugas, įskaitant ir vaikų. Jurbarko ligoninės vizijoje – išlaikyti vaikų skyrių, kurį, R. Lukšienės žodžiais, nemažai kitų rajonų ligoninių nusimačiusios uždaryti. Tiesa, ligoninės vadovė sutinka, kad ateityje gali kilti bėdų ieškant šio skyriaus specialistų, kad būtų užtikrinamos reikalingos paslaugos.

Į ministerijos priekaištą, kad rajono ligoninės, paaukštinus reikalavimus, gali neužtikrinti paslaugų kokybės, Jurbarko ligoninė reagavo surašiusi lėšų poreikį, kurio reiktų tai užkeltai kartelei pasiekti – infrastruktūrai atnaujinti ir įrangai įsigyti reiktų 6 mln. 64 tūkst. eurų. Taip pat ligoninės vadovė tarybos narius informavo, kad SAM išsiųsti raštai su šios gydymo įstaigos pozicija – nepritarimas pertvarkai su pastabomis apie aukštinamus reikalavimus.

Rajono mero Skirmantas Mockevičius išreiškė palaikymą ligoninės pozicijai. „Sieksime, kad nebūtų sulaužyta esama sistema“, – žadėjo jis.

Rajono tarybos nariams priminus apie ligoninei skirtas lėšas iš savivaldybės biudžeto, R. Lukšienė padėkojo už palaikymą, paramą, pripažindama, kad finansinės paramos iš savivaldybės biudžeto šiai įstaigai reikės ir ateityje.

 Ambulatorijų prijungimas prie PSPC

Rajono tarybos nariai informuoti ir apie tai, kad rašte, išsiųstame minėtą gruodžio 10 dieną, rajono savivaldybės administracija pateikė informaciją apie planuojamą rajono viešųjų pirminio asmens sveikatos priežiūros įstaigų struktūros keitimą reorganizuojant jungimo būdu. T. y. rajono savivaldybės valia prijungti keturias mažąsias rajono ambulatorijas  (Eržvilko, Seredžiaus, Viešvilės, Šimkaičių) prie Jurbarko r. PSPC. Anot mero, jei Ministerija pritars, reikės tarybos politinio sprendimo. Šis siūlymas kiek anksčiau buvo aptartas ir su mažosioms ambulatorijomis – pasak mero, jų atstovai pasiūlymą jungtis vertina neutraliai arba negatyviai – prijungimui nepritaria. Kaip Jurbarko rajono sveikatos priežiūros įstaigų vizijas ir poreikius vertina SAM, paaiškės po to, kai ministerija sulauks kitų šalies ligoninių raštų.

 

Straipsnis  6 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Asociatyvi

Apskaičiuotas 2022 m. sausio 1 d. žemės ūkio valdos ekonominis dydis  0

Smalininkų miestas, Nemuno g. 39.

2021 metais atlikti automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo ir remonto darbai  0

Panemunės pilies lankytojus pasitinka ir išlydi... gandras

Panemunės pilies lankytojus pasitinka ir išlydi... gandras  0

Žvejų gatvė Šimkaičių seniūnijos Paulių kaime.

Sužinokite, kokie rajono seniūnijų keliai, gatvės, takai buvo sutvarkyti 2021 metais  1

Jurbarke už laisvės gynėjus sukalbėta Sibiro Madonos litanija

Jurbarke už laisvės gynėjus sukalbėta Sibiro Madonos litanija  0

Ligoninės kovidiniame skyriuje apsilankius - pacientai džiaugiasi ištrūkę iš mirties gniaužtų (nuotraukos, video)

Ligoninės kovidiniame skyriuje apsilankius - pacientai džiaugiasi ištrūkę iš mirties gniaužtų (nuotraukos, video)  2

Vienas iš PGT viršininko linkėjimų – kad augtų darbuotojų algos

Vienas iš PGT viršininko linkėjimų – kad augtų darbuotojų algos  0

Dėl planinių ESO darbų sausio 11 dieną Jurbarke neaptarnaus mokesčių mokėtojų

Dėl planinių ESO darbų sausio 11 dieną Jurbarke neaptarnaus mokesčių mokėtojų  0

Būkit gailestingi mažiesiems mūsų draugams – nepraeikite pro šalį matydami beglobį šąlantį gyvūną – pamaitinkite, sušildykite, dažniau nuneškite šilto maisto į maitinimo vietas, kurios įrengtos Kudirkos ir Algirdo gatvėse.

Jurbarkiečiai operatyviai sureagavo į prašymą padėti beglobėms katytėms  0

Trys Karaliai priminė: stebuklui sukurti užtenka ir vieno gero žodžio (video)

Trys Karaliai priminė: stebuklui sukurti užtenka ir vieno gero žodžio (video)  0

Rūšiavimo atliekų surinkimo Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje grafikas 2022 metais

Rūšiavimo atliekų surinkimo Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje grafikas 2022 metais  0

2021 metais gimė mažiau, mirė daugiau

2021 metais gimė mažiau, mirė daugiau  0

Veliuonos kultūros centrui Violeta Grabauskienė pradėjo vadovauti 2018 metais.

Violeta Grabauskienė: iššūkiai suteikia galimybę tobulėti  0

Svarbu žinoti: nuo 2022 m. sausio 1 dienos keičiasi kelių eismo taisyklės

Svarbu žinoti: nuo 2022 m. sausio 1 dienos keičiasi kelių eismo taisyklės  0

Pasirašyta sutartis dėl Jurbarko autobusų stoties statybos

Pasirašyta sutartis dėl Jurbarko autobusų stoties statybos  8

Daugiau kaip 3 tūkst. namų pakeitė senus biokuro katilus mažiau taršiais

Daugiau kaip 3 tūkst. namų pakeitė senus biokuro katilus mažiau taršiais  0

Pokyčiai nuo gruodžio 28 d.: darbuotojai turės skiepytis sustiprinančiąja doze arba testuotis

Pokyčiai nuo gruodžio 28 d.: darbuotojai turės skiepytis sustiprinančiąja doze arba testuotis  0

Kalėdiniai sveikinimai Jurbarko karšto gyventojams

Kalėdiniai sveikinimai Jurbarko karšto gyventojams  0

Gruodį - pokyčiai rajono savivaldybės administracijoje

Gruodį - pokyčiai rajono savivaldybės administracijoje  0

Ūkininkas Mantas Zubrickas (kairėje) ir jo tėtis Gintautas Zubrickas (Eržvilko sen.)

Pagerbti ir apdovanoti pavyzdingiausi ir darbščiausi rajono ūkių savininkai  0

Ar galite patikėti, kad ši stalo skulpūra yra sukurta iš cukraus? Pamatyti savo akimis galite Panemunės pilyje. Šią konditerio Morie Antoine Careme (1784–1833) cukraus skulptūrą „Šiaudinis namelis ant uolos“ atkūrė virtuvės šefas, konditeris Evaldas Juška (dešinėje). Stalas, ant kurio pastatyta cukraus skulptūra, buvo serviruotas išskirtiniais „ARTable by ISTO“ krištolo ir porceliano indais bei sidabriniais stalo įrankiais.

Atidaryta unikalaus eksponato paroda  0

Nuotraukoje - tik maža dalis kalėdinio karavano dalyvių.

Startavo tradicinis Jurbarko "Lions" klubo kalėdinis karavanas (video)  2

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos teritorijoje atnaujintas apšvietimas

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos teritorijoje atnaujintas apšvietimas  0

Pirmoji knyga žingsnių ritmu kviečia į iliuzijų sodą

Pirmoji knyga žingsnių ritmu kviečia į iliuzijų sodą  0

Mūsų partneriai