Paaiškėjo, kuriose rajono mokyklose į klases grįžta vyresnių klasių mokiniai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vienos mokyklos dirbs tik nuotoliniu būdu, kitos mišriu ir tik viena rajono ugdymo įstaiga dirbs ikikarantininiu režimu. Vienose rajono mokyklose į klases negrįš nė vienas 5-11 kl. auklėtinis, kitose – dalis mokinių ir tik dvi Jurbarko krašto švietimo įstaigos į klases grąžina visų klasių auklėtinius. Apie Jurbarko rajono mokyklų ugdymą nuo 2021 m. gegužės 10 dienos „Mūsų laiką“ informavo rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

 

Gegužės 10 dienos duomenimis, nuotoliniu būdu mokysis visų didžiųjų Jurbarko miesto mokyklų (Jurbarko gimnazijos, Naujamiesčio bei Vytauto Didžiojo progimnazijų) auklėtiniai – didžioji dalis šių švietimo įstaigų tėvų (daugiau nei 60 proc) pasisakė prieš testavimą nuo Covid19, tad visų vyresnių klasių auklėtiniai mokslus tęs namie.

 

Nuotoliniu būdu mokysis ir Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniai. Apytuštės bus ir Eržvilko gimnazijos klasės – visų vyresnių klasių auklėtiniai tęs mokslus taip pat nuotoliniu būdu.

 

Kitose rajono mokyklose situacija kiek kitokia. Mokiniai į klases grąžinami tik dviejose rajono ugdymo įstaigose. Viena jų - Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinė mokykla, į kurios klases grįžta visi 5-10 kl.  mokiniai, tik mokymo procesas bus organizuojamas mišriu būdu, derinant nuotolinį su kontaktiniu.  Vieną savaitę į klases grįš 5-7 klasių mokiniai, kitą savaitę - 8-10 klasių auklėtiniai.  Kita įstaiga- Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinė mokykla, į kurios klases taip pat grįžta visų klasių mokiniai, nes didžioji dalis šios įstaigos auklėtinių tėvų pritarė savo vaikų testavimui.

 

Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijoje į klases kol kas grįžta tik penktokų klasė; Viešvilės pagrindinėje - grįžta 7-8 klasių mokiniai; Klausučių S. Santvaro pagrindinėje mokykloje - 6-ų, 7-ų ir 8 klasių mokiniai. Seredžiaus S. Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras išsprendė savaip- pamokas organizuos mišriu būdu – dvi dienas per savaitę visos klasės mokysis atvirose erdvėse, kas reiškia, kad tuomet mokiniams nereikės atlikti greitųjų testų.

 

 

 

Manoma, kad ilgainiui turėtų situacija pasikeisti ir į klases mokyklose grįžti daugiau mokinių – tikimasi, kad persigalvos ir testavimui pritars kol kas abejojantys tėvai, kurių yra Eržvilko, Veliuonos gimanzijose ir kt.

 

Jurbarko rajono ugdymo įstaigoms užsakyta 2 tūkst. greitųjų Covid19 testų vienetų (dviem savaitėms), iš kurių jau penktadienį gauta ir paskirstyta mokykloms 500. Greitieji testai bus atliekami du kartus per savaitę – pirmadieniais ir ketvirtadieniais.

 

Priminsime, kad rajono savivaldybės administracijos direktorius gegužės 7 d. pasirašė įsakymą „Dėl mokinių ugdymo proceso organizavimo Jurbarko rajono savivaldybės mokyklose“, kuriuo rajono mokykloms leidžiama organizuoti mokinių ugdymą pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą mišriu būdu. Įsakymu nustatyta, kad mišriu būdu ugdomų mokinių ir mokyklose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų savanoriškas profilaktinis savikontrolės tyrimas bus atliekamas greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais. Penktadienį šie testai pristatyti į rajono mokyklas. Mokymo procesas gali būti vykdomas tik griežtai laikantis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytos tvarkos reikalavimų. Mokykloms pačioms suteikta teisė priimti sprendimą dėl ugdymo būdo.

 

Vyriausybė balandžio pabaigoje  priėmė taisyklės, kuriomis vadovaujantis 5-11 klasių mokiniai nuo gegužės 10 d. gali grįžti į kontaktinį ugdymą. Tačiau sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – savivaldybės turėjo priimti atskirai. Balandžio 29 d. vyko nuotolinis visų Jurbarko rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame ir buvo priimti sprendimai dėl nuotolinio ar mišraus mokymo organizavimo nuo gegužės 10 d. Jurbarko rajone.

 

Aptariant situaciją dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į klases, buvo išklausyti visų švietimų įstaigų vadovai. Mokyklose situacija kiek skiriasi: vienose didesnė dalis tėvų ir mokinių linkusi grįžti į kontaktinį ugdymą, kitose ši dalis – mažesnė. Visi direktoriai patvirtino, kad iki balandžio 28 dienos dar buvo jaučiamas tikslios informacijos  trūkumas, kuris turėjo didelę įtaką mokyklos bendruomenės apsisprendimui. Didelėse miesto mokyklose sudėtingiau valdyti srautus, todėl jose  grįžimas prie kontaktinio mokymo sukeltų nemažai problemų. Dauguma mažųjų kaimo mokyklų iš rudens turi patirties, kaip valdyti mokinių srautus, ir yra pasirengusios dirbti mišriu būdu. Susitikime Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistai kalbėjo, kad šiuo metu yra laukiama daugiau informacijos dėl konkrečių testų, kuriais sugrįžę į mokyklas 5-11 klasių mokiniai turėtų testuotis savarankiškai prieš įeinant į mokyklos patalpas. Kaip teisingai pačiam atlikti testą, visų mokyklų mokiniai bus apmokyti VSB specialistų, kurie patikino, kad testai yra visiškai neskausmingi ir nepavojingi. 

Vyriausybei priėmus taisykles, kurias įgyvendinus galima nuo gegužės 10 d. grįžti į kontaktinį arba mišrų mokinių ugdymą, mokyklos kartu su savo bendruomenėmis galutinį sprendimą priima savarankiškai. Susirinkimo metu buvo akcentuojama, kad mokinių grįžimas į klases neturi tapti mokyklos bendruomenės skaldymo priežastimi ir tikimasi, kad sprendimai bus priimti racionalių diskusijų būdu, vadovaujantis ekspertų rekomendacijomis.

 Rajono meras Skirmantas Mockevičius balandžio 29 dienos pasitarimo metu pabrėžė, koks svarbus šiuo sudėtingu laikotarpiu  moksleiviams yra bendravimas su bendraamžiais,  socialiniai ryšiai, ir kokias sunkias pasekmes vaikų psichinei sveikatai gali sukelti užsitęsęs nuotolinis ugdymas.  Meras pažadėjo artimiausiu laiku pasitelkti  Kauno klinikų profesorių Rimantą Kėvalą, kitus šios klinikos gydytojus, kad jie iš pirmų lūpų moksleivių  tėvams, pedagogams papasakotų apie testavimą, vakcinaciją, padėtų išsklaidyti nepagrįstas baimes ir nuogąstavimus.

 

Išsamiau apie tai - "Mūsų laikas" laikraštyje.

 

Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Rajono meras paskirtas nacionalinės regioninės plėtros tarybos pirmininku

Rajono meras paskirtas nacionalinės regioninės plėtros tarybos pirmininku  0

Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir vaikai nuo 12 metų amžiaus

Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir vaikai nuo 12 metų amžiaus  0

Jurbarko krašte vyks trėmimų 80-mečiui paminėti skirti renginiai

Jurbarko krašte vyks trėmimų 80-mečiui paminėti skirti renginiai  0

Jurbarko anoniminių alkoholikų grupei -25-eri. Tiek metų padeda nepalūžti, o palūžus – atsitiesti

Jurbarko anoniminių alkoholikų grupei -25-eri. Tiek metų padeda nepalūžti, o palūžus – atsitiesti  1

Rugpjūčio 20–22 dienomis Jurbarke šurmuliuos šventė

Rugpjūčio 20–22 dienomis Jurbarke šurmuliuos šventė  0

Ministro sprendimas atnaujino diskusijas apie P. Cvirkos paminklo nukėlimą

Ministro sprendimas atnaujino diskusijas apie P. Cvirkos paminklo nukėlimą  0

Panemunės pilyje atidarytas naujas rajono turizmo sezonas (nuotraukos)

Panemunės pilyje atidarytas naujas rajono turizmo sezonas (nuotraukos)  1

Jurbarke vasara prasidėjo mažųjų laivelių prieplaukos atidarymu

Jurbarke vasara prasidėjo mažųjų laivelių prieplaukos atidarymu  0

Smalininkų oro kadetų mokyklos idėja tiki ir karinių oro pajėgų vadas, ir karo istorikas

Smalininkų oro kadetų mokyklos idėja tiki ir karinių oro pajėgų vadas, ir karo istorikas  7

Nuo liepos gyventojams brangsta dujos ir elektra

Nuo liepos gyventojams brangsta dujos ir elektra  2

Smalininkuose pirmadienį rinkosi karinis elitas: tarėsi dėl oro kadetų mokyklos įsteigimo

Smalininkuose pirmadienį rinkosi karinis elitas: tarėsi dėl oro kadetų mokyklos įsteigimo  2

Asociatyvi

Paukščių gripas užfiksuotas Jurbarko rajone  0

Seimas nepritarė partnerystės įteisinimui (R. Juška balsavime nedalyvavo)

Seimas nepritarė partnerystės įteisinimui (R. Juška balsavime nedalyvavo)  0

Taryba vienbalsiai pritarė mokyklų tinklo pertvarkos planui ... nieko nekeisti

Taryba vienbalsiai pritarė mokyklų tinklo pertvarkos planui ... nieko nekeisti  7

Asociatyvinė

Paskelbė savivaldybių sąrašą, kurių mokiniams nereikės testuotis einant į mokyklą (tame sąraše ir Jurbarkas)  0

Asociatyvi

Politikai rinksis iš dviejų mokyklų tinklo pertvarkos variantų  3

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 kviečiami vyresni nei 35 metų gyventojai

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 kviečiami vyresni nei 35 metų gyventojai  1

Štai taip atrodo Girdžiuose įsikūrusi firminė „Sūrio džiazas“ parduotuvė,  kurioje apsipirkti nepraleido progos ir pats ministras K. Navickas – lauktuvių įsigijo iš sūrinės įkūrėjos Svajonės Vaicekauskienės rankų.

Žemės ūkio ministras Jurbarko rajone atrado ir mažą stebuklą, ir du skatintinus ūkininkavimo pavyzdžius  7

Galimybių pasas: ką svarbu žinoti gventojams ir  verslui

Galimybių pasas: ką svarbu žinoti gventojams ir verslui  0

Mieste vyks karinės pratybos

Mieste vyks karinės pratybos  0

A. Balčiūnienė kviečia ne tik suteikti prieglobstį vabzdžiams ir tausoti gamtą, bet ir prisidėti prie labdaringos LIONS klubo veiklos.

LIONS klubas kviečia įsigyti vabzdžių viešbutį  1

Veliuonos bažnyčios bokštas jau papuoštas laikrodžiu

Veliuonos bažnyčios bokštas jau papuoštas laikrodžiu  0

Dvigubai daugiau savivaldybių vadovų nuolat skelbia su kuo susitinka darbo metu, susitikimų pagausėjo pusantro karto

Dvigubai daugiau savivaldybių vadovų nuolat skelbia su kuo susitinka darbo metu, susitikimų pagausėjo pusantro karto  0

Bus reguliariai stebima Jurbarko rajono maudyklų vandens kokybė

Bus reguliariai stebima Jurbarko rajono maudyklų vandens kokybė  1

Mūsų partneriai