Reklama: Muras

Nuo šiandien įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms: ką apie tai mano rajono verslininkai

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Mūsų laikas“ pasidomėjo, kokiomis nuotaikomis papildomus reikalavimus nuo spalio 22 dienos pasitinka įvairios Jurbarko prekybos vietos, kurios iki šiol galėjo aptarnauti visus, nepriklausomai nuo to, ar šie turėjo galimybių pasą, ar ne.Tuo pačiu informuojame, kur kreiptis ir ką daryti toms įmonėms, kurios apsisprendė aptarnauti pirkėjus su galimybių pasu.

 

Lietuvoje toliau didėjant sergamumui COVID-19 liga ir ligoninių užimtumui, operacijų vadovo sprendimu įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami gyventojai be Galimybių paso. Tokiose parduotuvėse, turgavietėse ir vaistinėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui arba vienu metu aptarnaujamas tik vienas asmuo. Toks reikalavimas įsigalios nuo šiandien, penktadienio, spalio 22 dienos. Prekybos plotas apima salę, skirtą pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, įskaitant matavimosi kabinas. Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas. Reikalavimas užtikrinti 30 kv. m prekybos plotą vienam aptarnaujamam asmeniui bus taikomas toms prekybos vietoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra numatyta išimtis ir leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius Galimybių paso kriterijų.

Aptarnauti tokius asmenis gali parduotuvės ir turgavietės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, jeigu prekybos vieta turi atskirą įėjimą iš lauko ir jos plotas neviršija 1500 kv. m (arba parduotuvė yra įsikūrusi prekybos centre, kurio plotas neviršija 1500 kv. m).

Šiuos kriterijus atitinkanti parduotuvė arba turgavietė gali savarankiškai priimti sprendimą aptarnauti tik pirkėjus su Galimybių pasu ir apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Tokiu atveju minimalaus ploto reikalavimas vienam pirkėjui nebus taikomas, tačiau bus privaloma užtikrinti, kad į prekybos vietą nepatektų Galimybių paso arba jam lygiaverčio dokumento neturintys pirkėjai.

Prekybos vietų, kurios aptarnauja tik Galimybių paso kriterijus atitinkančius asmenis, sąrašas bus skelbiamas NVSC interneto svetainėje.

 

Trūksta informacijos

Vieni rajono verslininkai naujus apribojimus pasitinka ramiai, nes jau iki šiol iš savo pirkėjų, klientų prašydavo galimybių paso bei laikydavosi visų saugumo reikalavimų. Jei pirkėjas būdavo be galimybių paso, jis būdavo aptarnaujamas lauke – taip sau leisti galėjo gėlių salonai. Tiesa, gėlių salonai elgiasi skirtingai. Viename jau senokai pirkėjus priima su galimybių pasu, o kitame nuo spalio 22 dienos priims vienu metu po 2 pirkėjus, o švenčių metu, jei bus geras oras – prekiaus lauke, prie parduotuvės.

 

Maisto prekėmis prekiaujančių mažų parduotuvių šeimininkai spalio 22-osios išvakarėse jaučiasi suirzę, pikti, nes iki šiol nežino, kaip elgtis ir kur kreiptis – trūksta informacijos. Apsisprendė priimti pirkėjus tik su galimybių pasu, tačiau nežino, kur reikia kreiptis – užtenka apie tai pranešančio užrašo ant durų ar reikia kažkur pranešti.

Tikina, pavargę nuo pasikeitimų ir naujų taisyklių, kurių sekti neturi nei jėgų, nei kantrybės, kuri senka. Kaip nauji ribojimai atsilieps jų prekybai, nežinantys - nežinantys, kiek dėl tokio sprendimo atkris pirkėjų, bet didelių vilčių nepuoselėja.

Svarstė sprendimą priimti visus pirkėjus, bet pagal plotą tegali priimti tik po vieną. Tokie sprendimai neatrodo logiški – paklus, elgsis pagal taisykles, bet jaučiasi suirzę.

Sunerimę ir tų parduotuvių šeimininkai, kurie iki šiol priėmė pirkėjus su galimybių pasu – tikina, kad trūksta informacijos ne tik jiems, bet ir pirkėjams, kurie patys klaidina. Drabužiais prekiaujančios įmonės savininkė ketvirtadienį, spalio 21 dieną, galvojo, kad nauji prekybos ploto apribojimai paleis ir jos parduotuvę – baiminosi, kad ir jai kad teks riboti pirkėjų srautus. „Trūksta aiškios informacijos“, – sako ji. Moters nuomone, būtų geriausia, jei aiški svarbi informacija būtų skelbiama vietiniuose laikraščiuose bei jų svetainėse ir feisbuko paskyrose. Kalbintos pašnekovės tikinimu, prekyba krito – atkrito pirkėjai, kurie neturi galimybių paso ar tiesiog iš principo neapsiperka tokiose parduotuvėse, kurios to paso prašo. Kai kurie ne vieną maisto prekių parduotuvėlę turintys rajono verslininkai spalio 22-ąją pasitinka ramiai, paaiškinę, kad jie jau senokai į savo parduotuves priima po vieną pirkėją, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų.

 

Kur kreiptis, jei aptarnausite pirkėjus su galimybių pasu

„Mūsų laikas“ susisiekė su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė, kuri paaiškino, kaip elgtis toms rajono įmonėms, kurios apsisprendė pirkėjus priimti su galimybių pasu. Tereikia apsilankyti NVSC interneto puslapyje https://nvsc.lrv.lt/gp-veikla, susirasti viršuje „Įmonėms: deklaracija apie veiklą su Galimybių pasu“, ir internetu užpildyti deklaraciją. „Tikrai niekur skambinti nereikia. Tereikia užpildyti deklaraciją“, – paaiškino pašnekovė.

 

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Gruodžio 5 d. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose įvyko Pilietiškiausio metų smalininkiečio apdovanojimai

Gruodžio 5 d. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose įvyko Pilietiškiausio metų smalininkiečio apdovanojimai  0

Vienišų senolių kasdienybę skaidrina socialiniai darbuotojai

Vienišų senolių kasdienybę skaidrina socialiniai darbuotojai  0

Elektros tinklų teritorijų planas

Parengti ir pateikti Energetikos ministerijai tvirtinti Jurbarko rajono elektros tinklų ir skirstomųjų dujotiekių teritorijų planai  0

Jurbarko biblioteka kviečia į labdaringą Kalėdų renginį

Jurbarko biblioteka kviečia į labdaringą Kalėdų renginį  0

Veliuona pagerbė tris nusipelniusius kraštiečius (nuotraukos)

Veliuona pagerbė tris nusipelniusius kraštiečius (nuotraukos)  2

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus iki Kalėdų

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus iki Kalėdų  0

Nuo šiandien, gruodžio 1 dienos, įsigalioja draudimas tręšti laukus mėšlu

Nuo šiandien, gruodžio 1 dienos, įsigalioja draudimas tręšti laukus mėšlu  0

Paaiškėjo, kokio dydžio šiemet bus tiesioginės išmokos

Paaiškėjo, kokio dydžio šiemet bus tiesioginės išmokos  0

2020 metų sporto apdovanojimai.

Kviečia teikti kandidatūras geriausių sportininkų apdovanojimams  0

Šimkaičiuose paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir generolo Jono Žemaičio-Vytauto mirties metinės

Šimkaičiuose paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir generolo Jono Žemaičio-Vytauto mirties metinės  1

Valstybinės reikšmės keliuose veikia dar 56 vidutinio greičio matavimo sistemos

Valstybinės reikšmės keliuose veikia dar 56 vidutinio greičio matavimo sistemos  0

Biblioteka kviečia į ypatingas Knygų Kalėdas

Biblioteka kviečia į ypatingas Knygų Kalėdas  0

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose  0

Pirmą kartą Lietuvoje šlakas panaudotas kelių tiesimui

Pirmą kartą Lietuvoje šlakas panaudotas kelių tiesimui  2

Lietuva 2050-aisiais: apie kokią šalies ateitį svajoja jurbarkiečiai (video)

Lietuva 2050-aisiais: apie kokią šalies ateitį svajoja jurbarkiečiai (video)  0

Jurbarko šauliai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Jurbarko šauliai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną  0

Panemunės pilyje baigti pirmojo etapo tvarkybos darbai

Panemunės pilyje baigti pirmojo etapo tvarkybos darbai  0

Antrinių žaliavų surinkimo konteineriams įsigyti – 1,6 mln. eurų

Antrinių žaliavų surinkimo konteineriams įsigyti – 1,6 mln. eurų  0

Į Jurbarką atvyksta Aplinkos ministras Simonas Gentvilas

Į Jurbarką atvyksta Aplinkos ministras Simonas Gentvilas  9

R. Juška ragina pasitikėti mokslu, Vyriausybe, o ne socialinių tinklų „tiesomis“

R. Juška ragina pasitikėti mokslu, Vyriausybe, o ne socialinių tinklų „tiesomis“  3

Asociatyvi

Prie Tolerancijos dienai skirtos iniciatyvos prisijungė ir rajono mokyklos  0

Paskelbti respublikinio mokinių video konkurso „Visos pasakos baigiasi laimingai“ nugalėtojai

Paskelbti respublikinio mokinių video konkurso „Visos pasakos baigiasi laimingai“ nugalėtojai  0

100 eurų išmoka rajono senjorų skiepytis nepaskatino

100 eurų išmoka rajono senjorų skiepytis nepaskatino  0

Sutrumpino pavadinimą ir išsigrynino tikslus

Sutrumpino pavadinimą ir išsigrynino tikslus  2

Mūsų partneriai