Nevykėlių grafitininkų teplionės piktina miestelėnus
Pastaruoju metu jurbarkiečius piktina mieste siautėjantys nepilnamečiai vandalai, gadinantys visuomenės turtą savo teplionėmis.
„Mūsų laiko“ redakcija gavo skaitytojo laišką, kuriame rašoma, kad pastaruoju metu daugelyje Jurbarko vietų tenka pastebėti vis naujai atsirandančių peckelionių, dažais išpurkštų ant sienų, elektros apskaitos skydinių, tiltukų, šiukšliadėžių ir pan. Skaitytojas rašo Ugniagesių gatvėje pastebėjęs ir nevykėlius grafitininkus, „gražinančius“ elektros apskaitos skydinę. „Lygiai tokių pačių užrašų ar jų parašų pilnas miestas. Jaunuoliai buvo tolokai, tad spėjo pasišalinti“, – rašė vyras, apibūdinęs vaikinų aprangą ir atsiuntęs redakcijai nuotraukas, kuriose šie jaunuoliai užfiksuoti, prašydamas jas paviešinti. „Pats geriausias priešnuodis tolimesnei jų veiklai niokojant Jurbarko miesto ir žmonių turtą yra viešumas, kuris gal ir jaunuolių tėvus pasieks. Jie greičiausiai net nenumano apie vaikų „meniškus“ pomėgius“, – teigė laiško autorius.
Šią informaciją ir nuotraukas perdavėme Jurbarko rajono policijos komisariatui, paprašę pakomentuoti, kaip policija reaguoja į tokius „menus“, kas šioje srityje jau padaryta ir daroma. Jurbarko rajono PK Veiklos skyriaus tyrėja Simona Laurinaitienė patikino, kad policija siekia surasti tokius asmenis ir už piešimą viešose vietose taiko administracinę atsakomybę. Anot S. Laurinaitienės, 2023 m. buvo pravesti profilaktiniai pokalbiai su dviejų moksleivių, piešusių viešose vietose, tėvais. Identifikuoti vaikai savo piešinius nuvalė patys. Policijos pareigūnė atkreipė dėmesį, kad jei administracinio nusižengimo požymių turinčią veiką padarė nepilnametis, kuriam iki šios veikos padarymo nebuvo sukakę 16 metų, atlikus tyrimą informacija apie veiką ir ją padariusį nepilnametį turi būti perduota savivaldybės administracijos direktoriui, taip pat Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Policijos pareigūnė paaiškino, kaip elgtis, pastebėjus tokius vandalizmo atvejus. „Jei mieste asmuo pastebi nepilnamečius, darančius bet kokį teisės pažeidimą, visada reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Filmuoti ir fotografuoti galima, tik neviešinti socialinėje erdvėje nepilnamečių veidų, o tokią informaciją ar medžiagą perduoti policijai“, – aiškino ji.
Už nelegalų paišymą ant sienų ar statinių (neleistinose vietose) pirmą kartą gresia bauda iki 140 eurų, pažeidimą padarius pakartotinai – iki 600 eurų. Gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė. Jurbarko rajone ikiteisminių tyrimų už šias veikas pradėta nebuvo, tačiau Vilniaus apskrities VPK teritorijoje 2024 metais buvo pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl turto sugadinimo būtent už grafičių piešimą. Kai kuriose savivaldybėse tokius vandalus stengiamasi tramdyti didinant stebėjimo kamerų tinklą.
Any form of recovery, recovery of information or recovery of funds brillianthackers800@gmail.com can...
Po Seimo rinkimų - pasikeitimai Jurbarko rajono savivaldybės taryboje