Neapsikentę duobių žvyrkeliuose gyventojai perka greiderį

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kovo 19-osios pavakare socialiniuose tinkluose pasirodė įdomi žinutė, iš karto sukėlusi daugybę pasidalinimų, reakcijų ir klausimų. „Skirsnemunės centrinėje parduotuvėje radau. Man neaktualu, bet vis tiek nors penkinę įmečiau. Gal kažkam padės. Prisidėkit ir Jūs. Nupirkim greiderį Skirsnemunei. Greideris ne dronas. Tiek nekainuoja“, – toks įrašas su nuotrauka, kurioje užfiksuota aukų dėžutė, buvo įkeltas į feisbuko puslapį „Skirnemuniškių šiokiadieniai“. Kaip minėjome, įrašas sulaukė daug reakcijų ir klausimų, kodėl žmonės turi „mestis“ greideriui, kur žiūri savivaldybė, kas tuo greideriu dirbs ir pan.

Susidomėję iki tol mūsų rajone nebūtu įvykiu „Mūsų laiko“ atstovai pakalbino Skirsnemunės seniūną Aidą Mozūraitį ir Skirsnemunės I seniūnaitį, Skirsnemuniškių kaimo bendruomenės pirmininką Vaidą Norkų.

Žvyrkelių seniūnijoje netrūksta

Pasak Skirsnemunės seniūno A. Mozūraičio, seniūnijoje iš viso yra 83,369 kilometrai vietinės reikšmės kelių, iš kurių tik 11,434 kilometrų su asfalto danga. Skirsnemunės Kauno gatvė buvo išasfaltuota 2019 metais. Ir kol kas tik viena Pilies kaime esanti Vėjų gatvė įtraukta į trejų metų laikotarpyje asfaltuojamų kelių sąrašą.

Tad seniūnijai tenka apie 72 kilometrai žvyrkelių, kuriuos nuolat reikia tvarkyti: lyginti duobes, pilti naują žvyrą. Tam iš kelių priežiūros programos seniūnijai metams skiriama apie 21 tūkst. Eur. Dar 18 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto skiriama seniūnijos komunaliniam ūkiui tvarkyti – sniego valymui, pakelių šienavimui, laistymui, kurui ir pan.

Seniūnas džiaugiasi, kad seniūnija turi „šiokį tokį“ greiderį, pirktą 2018 metais, tiesa, už tąkart gautas biudžeto lėšas tegalėjo įpirkti patį pigiausią, vieno peilio, kuris, uždėjus gumas, tinka ir žiemą sniegui stumdyti. Naujo greiderio seniūnijai reikėtų laukti ilgai, nes kol kas rajone yra seniūnijų, neturinčių nė vieno.

Pasak seniūno, šiemet dėl besniegės žiemos žmonės blogais keliais skųstis pradėjo labai anksti, jau nuo vasario, kai anksčiau seniūnija kelius taisyti pradėdavo balandį, kai gaudavo tam skirtas lėšas. Be to, seniūnijos turimu greideriu kol keliai pažliugę negalima atlikti darbų.

Nutarė pirkti greiderį  

Apie nuolatinę duobėtų kelių problemą kalbėta seniūnaičių sueigoje. Būtent tada Skirsnemunės I seniūnaitijos seniūnaitis Vaidas Norkus ir pasiūlė pirkti greiderį bendruomenei. Jam pritarė visi seniūnaičiai ir kitų bendruomenių pirmininkai.

Seniūnas sako, į pinigų rinkimą iš gyventojų visada žiūrintis atsargiai. „Jei ne prieš tai buvusios iniciatyvos ir pasiteisinę projektai dėl ženklo Skirsnemunės jubiliejui bei sumažinto bažnyčios maketo projekto įgyvendinimo, vargu ar patikėčiau šia seniūnaičių iniciatyva“, – „Mūsų laikui“ teigė seniūnas, pridūręs, kad jei jau gyventojai pradėjo šį darbą, vadinasi ir padarys.

„Rimtas“ greideris kainuoja nemažai, – sako seniūnas, – tačiau už surinktus pinigus yra galimybė išsirinkti kokybišką.“

Nupirktam greideriui seniūnijoje darbo netrūks. „Žvyrkelių priežiūrai reikalingas žvyravimas ir greideriavimas, o duobės visada atsiranda“, – pastebi seniūnas. Pasak jo, greiderį planuoja pirkti viena bendruomenė, bet jis nepriklausys tik jai vienai.

Dabar bendruomenės nariai svajoja nupirkti greiderį-kelių lygintuvą, kurio ilgas rėmas (apie 6 metrus) ir trys peiliai. Šis įrenginys, pasak seniūno, vienu važiavimu atliktų tiek darbų, kiek su senuoju greideriu būtų galima padaryti tris kartus važiuojant tuo pačiu keliu. Senojo greiderio greideriavimo gylis valdomas rankiniu būdu (darbuotojas kiekviena kartą turi išlipti ir jį sureguliuoti), o naujasis turės modernų hidraulinį reguliavimą, tad peilius bus galima pakelti ir nuleisti neišlipus iš kabinos.  

Naujasis greideris bus prikabinamas prie traktoriaus, tad jį galės prisikabinti ir norintys padėti ūkininkai. Bet greičiausiai, sako seniūnas, kelių priežiūra guls ant seniūnijos pečių, tad nupirktą greiderį planuojama pagal panaudos sutartį perduoti seniūnijai.  

Pasak seniūno, šiuo metu tenka pirkti seniūnijos kelių greideriavimo ir žvyravimo paslaugas,  o turint naują greiderį bus galima daugiau lėšų skirti pirkti žvyrui duobėms keliuose taisyti. Ir visada turint savo įrangą galima už tuos pačius pinigus atlikti daugiau darbų, sako seniūnas, nes darbus darydamas ūkio būdu visada mažiau išleidi nei pirkdamas paslaugą. Turint daugiau žvyro bus galima užlyginti daugiau duobių, darbus galima anksčiau pradėti, tad kelių kokybė seniūnijoje tikrai pagerės.

„Tai pirmas toks eksperimentas rajone“, – pastebi seniūnas, tikėdamasis, kad jis pavyks. Pačiam seniūnui tai didelė atsakomybė, nes po greiderio perdavimo seniūnijai ir jis bus asmeniškai atsakingas, kad kiekvienam, aukojusiam pinigus, kelias būtų sutvarkytas.

 Seniūnaičiai susivienijo

„Keliai baisūs ir pravažiuoti neina, o seniūnijos greideris netenkina mūsų poreikių“, – „Mūsų laikui“ teigė šios idėjos sumanytojas, seniūnaitis ir Skirsnemuniškių kaimo bendruomenės pirmininkas Vaidas Norkus.

Pasak jo, idėją patiems imtis iniciatyvos ir nusipirkti greiderį palaikė ir Pilies kaimo bendruomenė, kiti seniūnaičiai, kaimų gyventojai. „Antkalniškiuose, Jakaičiuose, Švendriškiuose ir visuose kaimuose žvyrkeliai. Visur seniūnaičiai renka lėšas. Kai turėsim savo (greiderį), nereikės laukti, kada atvažiuos iš kitur užlyginti duobes“, – sako V. Norkus, pasidžiaugęs, kad seniūnas palaiko visas seniūnaičių ir bendruomenės iniciatyvas, nes tik glaudus seniūnaičių ir bendruomenių pirmininkų bendradarbiavimas su seniūnija gali duoti reikiamą rezultatą.

 Aukų dėžutės idėja pasiteisino

Pirmą kartą aukų dėžutes parduotuvėse Vaidas Norkus buvo padėjęs, kai buvo renkamos lėšos paminklui Skirsnemunės jubiliejui pažymėti. Pasak jo, vietos parduotuvių savininkai buvo laibai geranoriški, dėžutes įrengdavo arčiau kasų, tad beveik visa grąža ir atsidurdavo jose. „Pirkėjai buvo dosnūs“, – pastebi Vaidas.

Vaidas džiaugėsi ir tuo, kad buvę skirnemuniškiai skambina ir prašo sąskaitos numerio, patys, niekieno neraginami perveda pinigus greideriui. „Jei pinigų nesurinksime pakankamai, kreipsimės į verslininkus ir kitus rėmėjus“, – sako Vaidas.

Greideris ne vienintelė Skirsnemuniškių kaimo bendruomenės idėja – ji turi daugybę įvairiausių planų, rašo projektus, o projektinius pinigus planuoja išleisti naujiems viešųjų erdvių tvarkymo darbams, vienas toks – aikštelės prie Nemuno ties Molynės kaimu išvalymas ir sutvarkymas.  

 

Jei norite paremti skirsnemuniškių idėją ir prisidėti prie greiderio pirkimo, lėšas galite pervesti į sąskaitą Nr. LT407300010171448776, gavėjas Skirsnemuniškių kaimo bendruomenė, mokėjimo paskirtis – greideriui.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže

Elektriniai autobusai bemaž pusmetį prastovėjo garaže  1

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus

Bibliotekininkai rajono gyventojus kviečia į mokymus  0

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai

Šeštadienį Skirsnemunėje ir Klangiuose sodinti sodai  0

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai  0

Pirmoji vėjo turbina prie Skirsnemunės

Skirsnemunės vėjo parke pastatyta pirmoji turbina, atkeliauja dar 10  3

Prarasti save. O kaip atrasti?

Prarasti save. O kaip atrasti?  0

Mokyklos valgykla

Keisis mokinių maitinimo tvarka. Maitinimą savivaldybė užtikrins tik kai kuriems  0

Jurbarko rajono gyventojai kviečiami į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“

Jurbarko rajono gyventojai kviečiami į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“  0

Redaktorė Oksana Mazur

Jau atkeliavo naujas žurnalo „Jurbarko laikas“ numeris!  0

Povilas Gadliauskas

Skirsnemunėje sužaliuos bendruomenės sodas  0

Pritarta Audronės Stoškienės kandidatūrai į savivaldybės kontrolieriaus pareigas

Pritarta Audronės Stoškienės kandidatūrai į savivaldybės kontrolieriaus pareigas  4

Vykdoma atliekų išvežimo kontrolė

Vykdoma atliekų išvežimo kontrolė  1

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus Šv. Velykų proga

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus Šv. Velykų proga  0

Seimo nario, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos sveikinimas Velykų proga

Seimo nario, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos sveikinimas Velykų proga  0

Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios kunigo Dariaus Auglio sveikinimas Šv. Velykų proga

Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios kunigo Dariaus Auglio sveikinimas Šv. Velykų proga  0

V. Donylė ir A. Bliundžiuvaitienė

Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje – nauji darbuotojai  3

Jurbarke pažymėtas Lietuvos įstojimo į NATO 20-metis

Jurbarke pažymėtas Lietuvos įstojimo į NATO 20-metis  0

Baigtas remontuoti tiltas per Imsrę

Baigtas remontuoti tiltas per Imsrę  0

Susitikimas prie karjero sudomino tik keletą valdininkų, porą tarybos narių ir vietos gyventojų

Teritorijos prie karjero tvarkymo projektas jau kelia klausimų  3

P. Cvirkos gatvė Jurbarke tarpukariu vadinosi Vaižganto gatve. Kai kurie jurbarkiečiai ją siūlo pavadinti Veverskių vardu.

Jurbarko rajone neliks P. Cvirkos vardu pavadintų gatvių  4

Meno mokyklos mokytojoms – „Auksinės natos“

Meno mokyklos mokytojoms – „Auksinės natos“  0

Viešviliškiui įteiktas G. Petkevičaitės-Bitės medalis „Tarnaukite Lietuvai“

Viešviliškiui įteiktas G. Petkevičaitės-Bitės medalis „Tarnaukite Lietuvai“  0

Jaunieji miško bičiuliai iš Veliuonos dalyvavo inkilų kėlimo šventėje

Jaunieji miško bičiuliai iš Veliuonos dalyvavo inkilų kėlimo šventėje  0

Šildymo sezonui baigiantis – apie šildymo kainas „pigiausiuose“ ir „brangiausiuose“ daugiabučiuose

Šildymo sezonui baigiantis – apie šildymo kainas „pigiausiuose“ ir „brangiausiuose“ daugiabučiuose  1

Mūsų partneriai