Moterų choras „Saulė“ – vienas iš geriausių Lietuvos suaugusiųjų chorų
Kovo 12 d. sužinojome, kad Klaipėdoje vykusiame Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso regioniniame ture Jurbarko kultūros centro moterų choras „Saulė“ (vad. D. Lapienė, koncertmeisterė E. Tamošaitytė) pelnė I-ojo laipsnio diplomą.
Kovo 27 d. paskelbus konkurso rezultatus su balais paaiškėjo, kad moterų choras „Saulė“ surinko net 87 balus (iš 100) ir pateko tarp geriausių 4 pirmojo laipsnio diplomu įvertintų visos Lietuvos moterų chorų.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas rengiamas likus metams iki Dainų šventės, šiemet juo siekiama įvertinti suaugusiųjų chorų meninį lygį prieš 2024 m. šimtmetį minėsiančią Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“. Pasirodo, kad šis, nuo 2002 m. rengiamas konkursas, yra vienintelis toks Lietuvoje – apimantis absoliučiai visus Lietuvos mėgėjų chorus. Konkurse dalyvauja rajonų ir miestų suaugusiųjų (taip pat ir aukštųjų mokyklų) moterų, vyrų ir mišrūs chorai. Šiais metais į konkursą užsiregistravo net 110 chorų (per 3 tūkst. dalyvių) iš visos Lietuvos.
Džiaugdamiesi „Saulės“ sėkme, pakalbinome choro vadovę Danutę Lapienę.
Jūsų vadovaujamas choras dar labai jaunas. Ar tikėjotės tokio aukšto jo įvertinimo?
Tikrai ne. Juk mūsų choras, susikūręs tik 2020 metais, dar netgi neturi jokios kategorijos (mėgėjų meno kolektyvams kategorijas pagal meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus suteikia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, – red. past.). O konkurse Klaipėdoje dalyvavo labai stiprūs kolektyvai iš Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Plungės, Šilutės, daugiausia – mišrūs chorai, moterų chorai dalyvavo tik du – „Saulė“ ir Klaipėdos „Dangė“. „Saulė“ pasirodė antrosios dalies pradžioje, todėl ilgai laukėme konkurso pabaigos ir įvertinimų. Komisijos pirmininkė pirmiausia įteikė žemesnio laipsnio diplomus, „Saulės“ vardo neišgirdome, įteikiant II-ojo laipsnio diplomus – taip pat, pagaliau I-ojo laipsnio diplomai – „Saulė“ vis dar neminima. Ir tik pačioje pabaigoje komisijos pirmininkė Danguolė Beinarytė labai labai labai (nežinau, net kiek kartų šį žodį pakartojo) pasveikino ir pasidžiaugė „Saule“. Tai buvo taip netikėta ir taip nuostabu!
Kokius kūrinius „Saulė“ atliko konkurse?
Visi chorai rinkosi kūrinius pagal savo pajėgumą. Nors „Saulė“ dar neturi kategorijos, įvertinusi chorisčių galimybes pagalvojau, kad jos galėtų atlikti I ar II kategorijos chorams skirtus kūrinius, tokius ir pasirinkome. Privalomas kūrinys buvo vieno iš komisijos narių K. Daugirdo išplėtota lietuvių liaudies daina „Užaugo liepa“ – tikrai sudėtingas ir sunkus kūrinys, kuris Dainų šventei jau palengvintas, tačiau choras jį parengė tokį, koks buvo sukurtas iš pradžių, tokį jį ir atlikome. A capella, t. y. be akompanimento, choras atliko V. Budrevičiaus harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Ir atlėkė paukštutė“. Kitos dainos buvo pasirenkamos . Choras atliko melodingą, lėtą L. Kairytės dainą „Tavo sieloje“, o pabaigai – A. Noviko išplėtotą lietuvių liaudies dainą „Sodauto“ su soliste Andžela Jagminaite.
Dalyvaudamos tokiame atsakingame konkurse tarp labai stiprių, jau daug metų dainuojančių ir aukštai įvertintų chorų, moterys labai jaudinosi, tačiau visus kūrinius atliko puikiai. Nors, žinoma, I-ojo laipsnio diplomo niekas nesitikėjo.
Konkursai ateina ir praeina. O kokie moterų choro „Saulė“ planai ateičiai?
O, planų šiems metams turime labai daug. Tačiau artimiausias, jau balandžio 1-ąją Jurbarko parodų ir koncertų salėje vyksiantis renginys, chorų šventė „Dainų tiltai“, kurioje be Jurbarko kultūros centro moterų choro „Saulė“ ir jaunuolių choro „Bildukas“ dalyvaus ir svečiai iš Latvijos – du Dobelės miesto mišrūs chorai. Nuoširdžiai kviečiame visus ateiti ir pasiklausyti puikios chorinės muzikos.
Linkime Danutei Lapienei ir jos vadovaujamam chorui gražių pasirodymų ir naujų pergalių.
Manau,kas ne divizijos ,o dimisijos majoru.Divizijos klo kas nėra,o buvo tik 16-oji.Ir ta ne Lietuvo...
Lietuvos laisvės gynėjų skvere norima įamžinti Jurbarko krašto laisvės kovotojų atminimą