Ligoninė išnuomojo kaminą mobiliojo ryšio antenai statyti
Ilgainiui virš Jurbarko ligoninės katilinės kamino iškils mobiliojo ryšio antena, kurią pastatys telekomunikacijų bendrovė „Bitė“. Leisti anteną statyti ir išnuomoti kaminą rajono politikų prašė Jurbarko ligoninės vadovas Aivaras Šlekys. Rajono politikai be jokių diskusijų ir klausimų šią anteną leido statyti ir patvirtino nuomos kainą tokią, kokios buvo prašoma. Kovo 28 dienos Tarybos posėdyje šiuo klausimu politikai buvo vieningi – visi balsavo „Už“. Kaminas „Bitei“ išnuomotas iki 2018 m. gruodžio 31 d., bet ne ilgiau kaip iki šių patalpų privatizavimo.
Su prašymu leisti išnuomoti Jurbarko ligoninės katilinės kaminą mobiliojo ryšio antenai įrengti ir nustatyti nuomos kainą – 400 Lt per mėnesį į Jurbarko rajono politikus kovo viduryje kreipėsi Jurbarko ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys.
Jis nurodė, kad kaminą nori išsinuomoti ir anteną pastatyti telekomunikacijų bendrovė „Bitė“. Sprendimo projekte rašoma, kad kaminas nenaudojamas, nes ligoninė šildoma iš miesto katilinės.
Anot „Bitės“ atstovų, statyti anteną jų pačių paprašė jurbarkiečiai. „Gavome Jurbarke gyvenančių žmonių prašymų, kad ligoninėje norėtųsi geresnės ryšio kokybės. Su ligonine ir Visuomenės sveikatos centru suderinome galimos antenos vietą, stiprumą, saugumo klausimus. Gavome visus patvirtinimus, laukiame savivaldybės leidimo, ir jau netrukus mūsų klientai galės bendrauti be jokių trukdžių”, - „Mūsų laikui“ sakė Laura Bielskė, „Bitės“ atstovė ryšiams su visuomene.
Anot jos, „Bitės“ mobiliojo ryšio antenų galingumas svyruoja nuo 500 iki 700 vatų. „Ši antena niekuo nesiskirs nuo įprastų”, - tikino ji. Lietuvoje iš viso „Bitė“ turi arti 1000 ryšio antenų. Pasak L.Bielskės, antenos Lietuvoje statomos vienodai ir ant gyvenamųjų, viešųjų pastatų, ir ant gydymo įstaigų. „Pavyzdžiui, antenos yra ir Santariškėse Vilniuje”, - sakė „Bitės“ atstovė ryšiams su visuomene.
Antenų spinduliuotė kenkia sveikatai ar ne?
Diskusijų šiuo klausimu Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos posėdyje turėjo kilti. Rajono politikams turėjo kilti klausimų dėl mobiliojo ryšio antenų skleidžiamos spinduliuotės poveikio žmogui. Kalbama, kad dėl greta išdygusių mobiliojo ryšio antenų padidėja vėžio rizika. Tiesa, visuomenės sveikatos specialistai tokias kalbas vadina nepagrįstomis. Pasak jų, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atlikti tyrimai įrodo, kad geografiškai vėžio atvejai pasiskirstę netolygiai, o bazinės stotys teritorijose pasklidusios plačiai ir tolygiai.
Atvejai, kai vėžio atvejų padaugėja teritorijoje netoli bazinės stoties, tėra atsitiktinumas. Tokiose teritorijose registruojami vėžio atvejai nustatomi skirtingose žmogaus organizmo dalyse, pasireiškia skirtingais simptomais, tad negali turėti bendros priežasties.Pasak visuomenės sveikatos specialistų, PSO ekspertai pažymi, jog, palyginus su bazinėmis stotimis, žmogaus organizmas absorbuoja 5 kartus daugiau signalų iš radijo ir televizijos stočių dėl jų naudojamų žemesnių dažnių.
Vis dėlto pripažįstama, kad yra žmonių, kurie ypatingai jautrūs elektromagnetiniams laukams. Juos dažniausiai kamuoja odos problemos, nuovargis, dėmesio nekoncentravimas, galvos svaigimas, pykinimas, širdies ritmo, virškinimo sutrikimai. Ir nors galutinai šis ryšys neįrodytas, teigiama, kad tai yra problema.
Bakalauras, o 8 metu nepakako tapti ir magistru? Matyt, planuoja tapti ministru, o ten pakanka buti...
Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius